Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Watek o broni palnej w Polsce
Opublikował Wiadomość
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13765
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Czw 24 Mar, 2022   

Harpooner napisał/a:
Ponieważ dokonują projekcji swoich (często zwyrodniałych) fantazji na inne osoby.


Zdaje się, że wiem do kogo pijesz.


Harpooner napisał/a:
Problem jest w tym, że należy równocześnie udawać zainteresowanie sportem strzeleckim lub kolekcjonerstwem. Po co?


O tym pisałem wyżej.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Harpooner 
6



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 1282
Skąd: Oxywie
Wysłany: Czw 24 Mar, 2022   

PDT napisał/a:

Wbiję kij w mrowisko:

https://gorzow.wyborcza.pl/gorzow/7,36844,26056611,na-strzelnicy-w-nietoperku-zabil-instruktorke-sad-skazal-24-latka.html


Gdyby - nie daj borze- zdarzyło się to na strzelnicy garnizonowej - to jaki kij i jakie mrowisko byś zaproponował?
Odebranie broni i amunicji żołnierzom?
_________________
Это не противник. Это враг, убийца, вор и насильник. На века и во веки веков.
Лучший дипломатический протокол, который можно к ним применить, — 5,56х45 мм.
Россию ебать и не бояться.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13765
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Czw 24 Mar, 2022   

Harpooner, a czy ja sugerowałem zamknięcie z tego powodu wszystkich cywilnych strzelnic? Nie dopowiadaj sobie.

Harpooner napisał/a:
Odebranie broni i amunicji żołnierzom?

I tak jest "odebrana".

Tyle, że niech zwolennicy swobodnego dostępu do broni nie wyobrażają sobie, że nie będzie żadnej kontroli nad własnością lub posiadaniem.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Harpooner 
6



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 1282
Skąd: Oxywie
Wysłany: Czw 24 Mar, 2022   

Nie dopowiadam, a pytam.
W zamian za to proszę sobie niedopowiadać jakoby zwolennicy SDdBP wyobrażali sobie dostęp bez kontroli nad własnością i posiadaniem.
_________________
Это не противник. Это враг, убийца, вор и насильник. На века и во веки веков.
Лучший дипломатический протокол, который можно к ним применить, — 5,56х45 мм.
Россию ебать и не бояться.
Ostatnio zmieniony przez Harpooner Czw 24 Mar, 2022, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11608
Skąd: -)
Wysłany: Czw 24 Mar, 2022   

gathern napisał/a:

Czy broń typu AK full auto jest bardziej skuteczna od cywilnej AK ?


Tak.
Jeśli by nie była - to dlaczego niby byś ten ficzer chciał, i dlaczego niby żołnierze by właśnie ten ficzer mieli mieć?


gathern napisał/a:

No chyba że są to jakieś super bliskie odległości typu tłum.


Ja tam "Manifesto" Breivika sciągnąłem jak było dostępne w sieci, zaraz po opublikowaniu, teraz najbezpieczniej je ukradkiem szukać na darknecie.
Takatam... dygresja... nie wiem skąd mi się wzięła.

gathern napisał/a:

Zakażmy noży kuchennych !)


Zakażmy może lepiej dyskusji nie na temat wątku - wszak to TY SAM ustawiłeś zakres tematu.
:gent:

[ Dodano: Czw 24 Mar, 2022 ]
PDT napisał/a:

Nie uważasz chyba, że de iure dostęp do broni powinien być łatwiejszy niż nabycie ... uprawnień kierowcy.


Dostęp do broni palnej jest łatwiejszy niż nabycie uprawnień do pojazdów.
Rewolwer czarnoprochowy.
To nie jest zabawka.
To jest broń.
To jest broń która zdobywano Dziki Zachód, to jest broń takiej kategorii jak ta, którą rozegrano Powstanie Styczniowe i Listopadowe, to nie sa zabawki.
To JEST broń palna.

Naaatooomiaaaast...

Natomiast sprawa rozbija się o rozróżnienie kategorii broni palnych, i o niewrzucanie wszystkiego do jednego worka - od tego trzeba dyskusje zacząc, inaczej się beznadziejnie rozmydla.

A jak widzimy niektorzy dyskutanci na dzień dobry do jednego worka chca wrzucić kałasznikowa full auto i noz kuchenny.

Tak to dyskutować nie będziemy bo nie ma o czym.

Zaproponujmy bu Ukraińskim zołnierzom powiedzieć że Kalasznikow to ta sama kategoria co nóż kuchenny, więc niechże się w noże uzbroją na swoją wojnę.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13765
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Czw 24 Mar, 2022   

Harpooner napisał/a:
W zamian za to proszę sobie niedopowiadać jakoby zwolennicy SDdBP żądali dostępu bez kontroli.


To nie ja, to Konfederacja:
Konfederacja napisał/a:
Art. 2a. Każdy dorosły obywatel ma prawo do posiadania broni. Prawo to może być ograniczone jedynie wyrokiem sądu w indywidualnych przypadkach


Pomijając fakt, że przepis ten i tak uległby derogacji na rzecz szczegółowszych przepisów ustawy o broni i amunicji, to był do kogoś adresowany aby się przypodobać. Skoro ugrupowanie polityczne robi sobie z tego event w czasie procedowania ustawy to znaczy, że jest spore środowisko które tak uważa i należy im się przypodobać.

michqq napisał/a:
Natomiast sprawa rozbija się o rozróżnienie kategorii broni palnych, i o niewrzucanie wszystkiego do jednego worka - od tego trzeba dyskusje zacząc, inaczej się beznadziejnie rozmydla.


Domyślnie zawsze chodzi o broń palną za wyjątkiem czarnoprochowej.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
Ostatnio zmieniony przez PDT Czw 24 Mar, 2022, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11608
Skąd: -)
Wysłany: Czw 24 Mar, 2022   

Cytat:
Art. 2a. Każdy dorosły obywatel ma prawo do posiadania broni. Prawo to może być ograniczone jedynie wyrokiem sądu w indywidulanych przypadkach


Ależ brednia.
Tak niesamowicie ogólny zapis miałby znaczyć żeby legalnymi były ciupagi i bagnety - czy także artyleria ciężka i wyrzutnie torped?
Pytanie jest serio.

Broń to "broń" - na lotnisku jako broń zabiorą wszystko większe od obcinacza do paznokci.
Małego obcinacza do paznokci.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
Ostatnio zmieniony przez michqq Czw 24 Mar, 2022, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Harpooner 
6



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 1282
Skąd: Oxywie
Wysłany: Czw 24 Mar, 2022   

W zaproponowanym artykule nie widzę "braku kontroli nad posiadaniem" - widzę prawo do posiadania dla osób niekaranych. Co do reszty - zgoda, zwłaszcza w kontekście ciupagi, artyleria i torpedy :brawo:

Zabrakło tam wyrażenia "broni palnej strzeleckiej z wyłączeniem granatów" jeśli trzymać się definicji z Wiki.
_________________
Это не противник. Это враг, убийца, вор и насильник. На века и во веки веков.
Лучший дипломатический протокол, который можно к ним применить, — 5,56х45 мм.
Россию ебать и не бояться.
Ostatnio zmieniony przez Harpooner Czw 24 Mar, 2022, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Czw 24 Mar, 2022   

Żeby nie było mi tam akurat na broni samoczynnej jako cywilnemu posiadaczowi nie zależy, bo do tarczy samoczynna to tak trochę nie bardzo :)

Tu akurat nie mam żadnych problemów z tym że ten typ broni jest niedostępny dla cywili.

A jest jeszcze jeden absurd obecnej UOBiA, zakaz amunicji o pociskach twardszych niż stopy ołowiu.

To jak widzę w tym projekcie się zmienia i tam jest określony zakres 50 HRC w skali twardości Rockwella, niestety nie jestem metaloznawcą i nie wiem co to oznacza np. do amunicji z rdzeniem stalowym.

A do czego piję, my cywile i tak strzelamy do tarczy, więc dla nas to naprawdę wsio ryba czy ołów czy stal, ale gdyby UWOLNIONO stal, to wojsko by mogło po prostu amunicję gdzie wychodzi resurs sprzedawać na rynek cywilny !

I wojsko by zarobiło na starej amunicji, a cywile by mieli tańszą amunicję. Np. obecnie praktycznie nie ma amunicji najpopularniejszych kalibrów ! Jest masakra !

Natomiast stan obecny jest taki że wojsko jeszcze musi bulić kasę za utylizację starej amunicji.

To jest kolejny absurd obecnych przepisów.

Dodam że np. w Czechach takich idiotycznych przepisów nie ma i tam z rdzeniem stalowym mogą strzelać cywile :lol:
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13765
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Czw 24 Mar, 2022   

Harpooner napisał/a:
widzę prawo do posiadania dla osób niekaranych.


Tam i niekaranych nic nie ma. Tam była mowa o odbieraniu niedoszłego ustawowego prawa.

Harpooner napisał/a:
W zaproponowanym artykule nie widzę "braku kontroli nad posiadaniem"

Wnioskując a contrario to jednak byłby brak kontroli. Nie wyobrażam negatywnej selekcji wszystkich obywateli gdyby to miało miejsce.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
Ostatnio zmieniony przez PDT Czw 24 Mar, 2022, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11608
Skąd: -)
Wysłany: Czw 24 Mar, 2022   

PDT napisał/a:
Domyślnie zawsze chodzi o broń palną za wyjątkiem czarnoprochowej.


A jeszcze parenaście lat temu owa "domyślnosć" była inna, i dotyczyła także i czarnoprochowej oraz wiatrówek.
Granica "domyślnie-nie-jest-to-broń-na-serio" w Polsce się przesuwa, i ja bym chętnie widział żeby w kategorii "czarnoprochowce, wiatrówki i inne takie słabe i niewygodne" znalazła sie może nawet i broń długa 22LR, no może nieautomatyczna, ale coś o charakterystykach kbksu czy karabinka biathlonowego.

Takie to tak.

Ale nie cekaemy.

Dlategoteż temat moim zdaniem tematu nie da się "obczaić" bez rozbicia go na kategorie.

:gent:

Bo jeden by chciał karabiny automatyczne za pozwoleniem tylko dla wybranych, a drugi by chciał bez pozwolenia a za rejestracją, a trzeci by chciał by były tylko dla wojskowych, a czwarty powie że tak, ale jak sie je sztucznie okastruje (np legalny magazynek to do 4 nabojów max) - i na takich niuansach dyskusja sie rozbija o niedogadanie się nawet na temat co-kto-chce.

Widziałem to nie jeden raz.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13765
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Czw 24 Mar, 2022   

michqq, kilka albo kilkanaście lat temu to nawet rozróżniano w przepisach wiatrówki gwintowane od gładkolufowych. Za punkt wyjścia przyjmijmy obecny stan prawny w domyślności.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
Ostatnio zmieniony przez PDT Czw 24 Mar, 2022, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Czw 24 Mar, 2022   

Maxima w semi-auto możesz mieć to tak przy okazji :lol:

Ba, nawet możesz mieć PK/PKM/PKMS :cool: Również w semi-auto.

Mi trochę miejsca szkoda w szafie na takie bydlaki :)
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
Harpooner 
6



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 1282
Skąd: Oxywie
Wysłany: Czw 24 Mar, 2022   

Ba, nawet możesz mieć PTRS-41 kal. 14,5x114mm czy pokazywanego tu Maxima wz. 1910. Są właśnie w ofercie jednego ze sklepów. Tyle że samopowtarzalny.

[ Dodano: Czw 24 Mar, 2022 ]
PDT napisał/a:


Harpooner napisał/a:
W zaproponowanym artykule nie widzę "braku kontroli nad posiadaniem"

Wnioskując a contrario jest.


Wyjaśnij jeśli możesz, bo tej myśli nie złapałem.
_________________
Это не противник. Это враг, убийца, вор и насильник. На века и во веки веков.
Лучший дипломатический протокол, который можно к ним применить, — 5,56х45 мм.
Россию ебать и не бояться.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13765
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Czw 24 Mar, 2022   

Harpooner napisał/a:
Wyjaśnij jeśli możesz, bo tej myśli nie złapałem.


Edytowałem w międzyczasie swojego posta.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group