Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Studia a wojsko
Opublikował Wiadomość
Koneser 
1


Wiek: 26
Dołączył: 11 Maj 2022
Posty: 1
Skąd: Polkowice
Wysłany: Sro 11 Maj, 2022   Studia a wojsko

Witam.
Kończę pierwszy rok studiów inżynierskich na kierunku Zarządzania i inżynierii produkcji.
Chciałbym się dowiedzieć czy jeśli skończę ten kierunek i uzyskam tytuł inżyniera to czy da mi to coś jeśli wstąpiłbym do wojska zawodowego. Czy miałbym szanse na szybszy awans czy ogólnie wyróżniałoby mnie to od przykładowo chłopaka który wstępuje do wojska po technikum ze zdaną maturą.
Druga kwestia to czy jeżeli wstąpie do wojska to czy mógłbym wybrać sobie jednostkę wojskową w pobliżu mojego zamieszkania czy raczej możliwe by to było po odbyciu kilku lat służby w innej jednostce wybranej z góry.

Z góry dzięki za odpowiedzi. :D
_________________
Patryk Piecul
 
 
Brat 
5


Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 339
Skąd: nnn
Wysłany: Czw 12 Maj, 2022   

Nie będą ściemniał tobie, bo i po co. Powiem po żołniersku. "G*WNO TOBIE TO DA" Jeśli pójdziesz na szeregowego to utoniesz w tym korpusie. A wielu takich widziałem i utonęli albo pogodzili się i popłynęli z nurtem w odmęty MONu Jeśli do korpusu pdf to masz szansę po zrobieniu mgr inż. i zdaniu stanga 2222 z angielskie na kurs oficerski 6 miesięczny. Chyba że zrobisz mgr inż. i z cywila kurs oficerski.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Czw 12 Maj, 2022   Re: Studia a wojsko

Odniosę się tylko do tej kwestii:
Koneser napisał/a:
Druga kwestia to czy jeżeli wstąpie do wojska to czy mógłbym wybrać sobie jednostkę wojskową w pobliżu mojego zamieszkania czy raczej możliwe by to było po odbyciu kilku lat służby w innej jednostce wybranej z góry.

Nie licz na to.
Za moich czasów, o ile miałeś góra drugą lokatę - mogłeś wybrać. Pozostali dostawali przydziały.
I bardzo mi przykro, że nie mam dobrych wiadomości. Zazwyczaj "nie ma przeproś" - jedziesz tam gdzie Cię wojsko skieruje.

O służeniu w pobliżu swojego miejsca zamieszkania - zapomnij.
Licz się z tym, że będziesz się wielokrotnie przenosił.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 12 Maj, 2022   

Koneser napisał/a:
...czy jeżeli wstąpie do wojska to czy mógłbym wybrać sobie jednostkę wojskową w pobliżu mojego zamieszkania...

Jednostkę możesz sobie wybrać, ale pod warunkiem, że posiada ona wolne stanowisko odpowiadające Twoim kwalifikacjom. Nie ma jednak gwarancji, że w późniejszym czasie nie zostaniesz przeniesiony do innej JW.
Inaczej sprawa wygląda z absolwentami szkół wojskowych, ci otrzymują przydział z urzędu. Ale chyba nie takiej sytuacji dotyczy Twoje pytanie.

Odnośnie zaś wykształcenia, to studia pierwszego stopnia nic Ci w wojsku nie dadzą. Dopiero z tytułem magistra można myśleć o jakiejś karierze.

PS
Skoro myślisz o związaniu się z wojskiem, to radzę zainteresować się też szkoleniem wojskowym, które ma być realizowane w Szkołach Legii Akademickiej. Mówią o tym w szczególności przepisy art. 108 - 111 ustawy o obronie Ojczyzny. Szczegółowe zasady tego kształcenia zostaną dopiero określne rozporządzeniem MON.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group