Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca w cywilu
Opublikował Wiadomość
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13542
Skąd: ---
Wysłany: Sob 25 Lis, 2023   

Szwejk napisał/a:
Dlatego i pytanie zadane przez tolo jest istotne.

Ja napisałem, że dla WBE to nie jest istotne.
Proszę nie manipulować moją wypowiedzią.

Mam 45 km do miejsca pracy.
Nikt mi nie zwrócił ani złotówki.
Paliwo? Amortyzacja samochodu? Czas? Zdarte gardło?

[ Dodano: Nie 03 Gru, 2023 ]
Gecko napisał/a:
2. Zwrot nienależnie pobranej emerytury odbywa się raz w roku po złożeniu oświadczenia (obowiązek złożenia do końca marca czyli decyzja w kwietniu) - tu z kolei są dwie możliwości albo jednorazowo do określonego decyzja dnia wpłata na konto WBE albo co miesiąc zabierają 50% aż się spłaci całość i tu dodatkowo wchodzą odsetki ustawowe.

Dokładnie Gecko jak napisałeś.
Sam wcześniej też napisałem, że przez kilka miesięcy otrzymywałem 50% świadczenia emerytalnego.
Z tym, że mnie się WBE nie pytało czy chcę spłacić jednorazowo. Od razu otrzymałem pismo, że będzie mi to sukcesywnie potrącane z kolejnych wypłat.

Nie mam ochoty skanować pisma, zamazywać dane osobowe i zamieszczać tu dowód dla niedowiarków.
Ci, którzy znajdą się w takiej sytuacji sami się przekonają.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
rydz 
4



Dołączył: 02 Paź 2005
Posty: 270
Skąd: PL
Wysłany: Sob 30 Gru, 2023   

A jak to jest z rozliczaniem się z WBE niepełnych emerytów z dorabiania, do osiągnięcia jakiego wieku emeryta to obowiązuje? Dożywotnio?
_________________
Inna miała być codzienność.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13542
Skąd: ---
Wysłany: Sob 30 Gru, 2023   

Po osiągnięciu 55. roku życia składasz stosowny wniosek do WBE i będziesz mógł już dorabiać bez ograniczeń i nic Ci nie będzie potrącane.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
*333* 
5


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2005
Posty: 933
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 02 Sty, 2024   

Ale pod warunkiem, że po przeliczeniu lat z cywila dobije do 75%, jak nie, to będą potrącać nadal. Apropos zabierania, skrobnąłem pismo do nowych Ministerek z prośbą o analizę i ewentualne uchylenie stosownych art. w wiadomej ustawie tak aby pomostowi (wcześniejśni) emeryci (w tym niepełni wojskowi) nie byli karani zabieraniem części emki w przypadku podjęcia zatrudnienia. Może coś się zmieni, czego niepełnym emerytom życzę.
Najlepszego w 2024 roku
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1745
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Sro 03 Sty, 2024   

Jak masz fach to spoko dasz radę. A propo jeden z kolegów poszukuje personel lotniczy. Jeżeli ktoś ma ochotę to proszę na priv. Pozdrawiam.
 
 
tolo 
3


Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 101
Wysłany: Nie 07 Sty, 2024   

*333* napisał/a:
Ale pod warunkiem, że po przeliczeniu lat z cywila dobije do 75%, jak nie, to będą potrącać nadal. Apropos zabierania, skrobnąłem pismo do nowych Ministerek z prośbą o analizę i ewentualne uchylenie stosownych art. w wiadomej ustawie tak aby pomostowi (wcześniejśni) emeryci (w tym niepełni wojskowi) nie byli karani zabieraniem części emki w przypadku podjęcia zatrudnienia. Może coś się zmieni, czego niepełnym emerytom życzę.
Najlepszego w 2024 roku


*333* Masz może wiedzę na temat jak się liczy pracę i studia cywilne? Słyszałem, że pierwsze 3 lata pracy cywilnej liczy się jako 2,6%, pozostałe 1,3%. Zanim zostałem żołnierzem, skończyłem studia cywilne - dzienne. Do nagrody jubileuszowej oczywiście mi się wliczają, musiałem tylko napisać wniosek o zaliczenie i przedstawienie dyplomu ukończenia i zaświadczenia z uczelni o dokładnej dacie rozpoczęcia i ukończenia studiów.
Czy po ukończeniu 55 lat, też mi doliczą studia cywilne do 75% (3 lata po 2,6 i 2 lata po 1,3%)?
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12886
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Nie 07 Sty, 2024   

Studiów się nie wlicza. Pracę zalezy, kiedy wstąpiłeś do zawodowej służby.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
tolo 
3


Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 101
Wysłany: Nie 07 Sty, 2024   

Tak, ja wiem, że studiów i pracy po 1999 roku się nie wlicza do wysługi ale czy to się dolicza do tych "75%" po osiągnięciu 55 lat, o czym pisał
*333*
, żeby WBE nie pomniejszało emerytury.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12886
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Nie 07 Sty, 2024   

A na jakiej podstawie?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1745
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Pon 08 Sty, 2024   

tolo napisał/a:
Tak, ja wiem, że studiów i pracy po 1999 roku się nie wlicza do wysługi ale czy to się dolicza do tych "75%" po osiągnięciu 55 lat, o czym pisał
*333*
, żeby WBE nie pomniejszało emerytury.


Jeżeli odejdziesz na niepełną m-kę i podejmiesz zatrudnienie to po osiągnięciu 55 lat możesz wystąpić do WBE o przeliczenie emerytury. Wszytko to było już na forum.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12886
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pon 08 Sty, 2024   

Jemu chodzi o wliczenie studiów. Może tym się zajmij zamiast swoich politelukuberacji tutaj.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1745
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Sro 10 Sty, 2024   

manfred napisał/a:
Jemu chodzi o wliczenie studiów. Może tym się zajmij zamiast swoich politelukuberacji tutaj.

Manfred to jest już określone w prawie, do okresów składkowych zalicza się studia doktoranckie. A inne nie :)
Ale co ty o tym możesz wiedzieć. Manfred obecnie Państwo (system ) działa prawidłowo, skazańcy do więzienia, a wyrobnicy PIS-u do wypierdolenia z wszelkich spółek i zarządów. Tak więc powoli czyścimy i niedługo trochę emerytów w MON przybędzie, lista jest spora.

Manfred powli, damy radę.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12886
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 10 Sty, 2024   

Podaj przepis, na podstawie którego studia doktoranckie wlicza się do wysługi żołnierzowi.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1745
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Sro 10 Sty, 2024   

manfred napisał/a:
Podaj przepis, na podstawie którego studia doktoranckie wlicza się do wysługi żołnierzowi.

Obywatelowi manfred :)
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12886
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 10 Sty, 2024   

Nie wiesz, a piszesz?

Ja właśnie się tego obawiałem i obawiam. Państwo (system) działa prawidłowo. Więc ci co walczyli z korupcją siedzą w więzieniu, a ci co brali łapówki siedzą na wolnosci albo w Europarlamencie.
Może prawidłowo, ale wszystko do góry nogami?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group