Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opiniowanie
Opublikował Wiadomość
Jurekadamek 
4


Dołączył: 22 Mar 2021
Posty: 169
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2022   Opiniowanie

Hej dostałem info od mojego bezpośredniego przełożonego że dostałem 3 z opinii ( rok temu 5 ) z powodu przebywania na L-4 więcej niż rok "wypadek podczas służby" i jak wiemy równoznaczne jest z możliwością zwolnienia ze służby. Dzwoniłem do wyższego przełożonego i on potwierdził że nie może dać więcej niż 3. Także jak się odwołam to tak czy inaczej nadal będzie 3 ehhh czy jest jakaś możliwość żeby to zmienić lub co robić żeby mnie nie zwolnili pomóżcie. Nawet przeszło mi przez głowę czy by się nie przenosić do innej JW.
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1709
Skąd: warm-maz
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2022   

A na jaką ocenę zasługujesz wg Ciebie?
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
Jurekadamek 
4


Dołączył: 22 Mar 2021
Posty: 169
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2022   

No rzeczywiście według przyznawanych ocen to nie wyjdzie 4 z powodu braku mnie na JW to nawet odwołanie nic nie da, czyli jedynie co zostaje to rozmowa z dowódcą z JW i co on dalej myśli a jak chce mnie wyautować to lepiej jakby dał zgodę na przenosiny do innej JW.
 
 
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2022   

Ja też bym Ciebie "Opioniował" na 3!
_________________
płk Jan R:"Bezet to ja mam Panie w d....
 
 
matlos 
5



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 579
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2022   

Widzę, że jesteś tam lubiany.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15952
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2022   

Jurekadamek, nie obawiaj się, nie zwolnią.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Jurekadamek 
4


Dołączył: 22 Mar 2021
Posty: 169
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2022   

-=Alex=- napisał/a:
Jurekadamek, nie obawiaj się, nie zwolnią.


No właśnie nie jestem pewien mojego D-cy JW :-o dla tego jedyne co mi zostaje to rozmowa z nim tylko musze się jeszcze dowiedzieć w jakie dni tygodnia i w jakich godzinach przyjmuje interesantów.
 
 
Brat 
5


Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 339
Skąd: nnn
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2022   

5 to oczywiście, że nie. Ale na 3? To trzeba być betonem :gent: Chylę czoła przed takimi pdf. Ja bym osobiście zmienił tę ocenę na 4. Nawet jakby mi płakał kapral czy jakiś chorąży, że nie zgadza się.


Wojsko to taka matką, która kocha tylko zdrowe dzieci. :cool:
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2022   

Do tematu powinno się podchodzić indywidualnie. Miałem żołnierza, który połamał kolana na OSF. Długotrwałe zwolnienie, a mimo to miał 5 z opinii. Po prostu był dobrym żołnierzem przed wypadkiem i to procentowało.
 
 
Jurekadamek 
4


Dołączył: 22 Mar 2021
Posty: 169
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2022   

Brat napisał/a:

Wojsko to taka matką, która kocha tylko zdrowe dzieci. :cool:


Nie tylko Wojsko ale i przełożeni, jeżeli żołnierz jest zdrowy i jeździ wszędzie gdzie każą, bierze służby itd to jest spoko ale jak tylko wypadek i zwolnienie powyżej roku to już beeee już nie mówiąc o jakiś telefonach z chęcią pomocy czy coś.

[ Dodano: Pią 23 Wrz, 2022 ]
Brat napisał/a:
5 to oczywiście, że nie. Ale na 3? To trzeba być betonem :gent: Chylę czoła przed takimi pdf. Ja bym osobiście zmienił tę ocenę na 4. Nawet jakby mi płakał kapral czy jakiś chorąży, że nie zgadza się.
:cool:


Niestety opiniował mnie por a po telefonie do kpt ( d-cy kompani ) potwierdził że więcej nie mogą mi dać i tylko 3.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15952
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2022   

Był zapis
Cytat:
§ 2. Opiniowaniem służbowym obejmuje się żołnierza zawodowego:
1) który do 15 sierpnia danego roku przez okres co najmniej sześciu miesięcy wykonywał obowiązki na stanowisku służbowym, o którym mowa w art. 26 ust. 5 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych, zwanej dalej „ustawą”;

ale nie, bolało niektórych, kłuło w oczy, interpretowali po swojemu. Dopiero sądy musiały ich wyprostować.

No to zmienili
Cytat:
§ 3.2. Opiniowaniem służbowym obejmuje się żołnierzy zawodowych, którzy do dnia 15 sierpnia danego roku przez okres co najmniej sześciu miesięcy pełnili zawodową służbę wojskową.


Było tyle spieprzonych, nie do końca jasnych spraw w rozporządzeniach, była szansa aby to poprostować, wyjaśnić. A oni nadal robią burdel.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2022   

Miałem kiedyś podwładną, która była na zwolnieniu 13 miesięcy. Dobry był z niej żołnierz, taka chłopczyca, wypadek miała na hali gimnastycznej. Wypadek wydawał się niegroźny ale wynikły powikłania.
No i przyszło mi ją opiniować. No i co ja miałem zrobić?? Nie było jej cały rok. Ale wiedziałem że to też porządny żołnierz, porządny ale się popsuł. Nikt mi tam nie wnikał, więc postawiłem jej minimalną czwórkę pisząc uzasadnienie w tej rubryce. Bo kontrakt jej się kończył i z oceną 3 nie dostała by nowego.
Wiem że prawodawstwo polskie nie jest oparte na precedensach ale inna "żołnierka" będąc na L-4 w ciąży dostała 5. Więc dlaczego miałem jej postawić 3?? O co tu chodzi? A jak mi ktoś powie, że też by postawił 3, to mu powiem wprost: jesteś bezmózgim betonem i monowskim manekinem nie potrafiącym myśleć samodzielnie!
Więc żeby nie było kowbojki jakiegoś kaprala, to powinno być określone wprost przez MON. To MON a nie kapral musi wziąć odpowiedzialność i napisać w rozporządzeniu, że jak ma tyle i tyle zwolnienia to nie podlega opiniowaniu albo dostaje max. 3. Zasady wtedy są jasne i przejrzyste.

[ Dodano: Pią 23 Wrz, 2022 ]
Tak samo też wprost powinny być określone zasady przez MON dotyczące egzaminu z WFu. Jeżeli ktoś chce żeby ocena z WFu wpływała na opinię powinno być to wprost napisane lub punktacja powinna tak się składać że zakładając 4 z WFu choćby nie wiem co nie wyjdzie mi z tego 6 z opinii. A reszta to są takie spekulacje i czyjeś widzimisię.

[ Dodano: Pią 23 Wrz, 2022 ]
Ale to wszystko musi wprowadzić MON a nie pan kapral, sierżant, chorąży, porucznik,pułkownik czy generał...
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
Mieszkaniec 
1


Dołączył: 23 Gru 2019
Posty: 48
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2022   

Poprzednie lata 5 z WF i opinii? Wypadek na skokach czy gdzieś na służbie? Jeżeli tak a ocena 3 z opinii miała by Cie zwolnić to walcz dzielnie (chociaż dziwię się, że nie robią tego Twoi przełożeni) wszelkimi sposobami. W ostateczności trzeba przekonać, że przy budowaniu 300 tysięcznej armii źle wygląda takie wypięcie się tyłkiem na dobrego żołnierza który uległ wypadkowi a takie informacje szybko dochodzą wyżej. Dowódca z Hrubieszowa coś o tym wie.
Tak czy siak dziwię się (o ile do tej pory "byłeś ok")
 
 
Jurekadamek 
4


Dołączył: 22 Mar 2021
Posty: 169
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2022   

Panowie a jak teraz wygląda sytuacja jak na prawdę D-ca będzie chciał mnie zwolnić ?? ile czasu to trwa ??
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15952
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 24 Wrz, 2022   

Zwolnienie następuje z dniem określonym w decyzji organu uprawnionego.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group