Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeniesienie do innej JW
Opublikował Wiadomość
tomrom2879 
1
Papaj


Dołączył: 16 Paź 2022
Posty: 6
Skąd: Pomorskie
  Wysłany: Nie 16 Paź, 2022   Przeniesienie do innej JW

Witam Wszystkich. Zwracam się do Was z taka sprawa:
Od ponad 2 lat jestem żołnierzem zawodowym w służbie stałej w pewnej jednostce. Chciałbym się przenieść z tej jednostki do innej i wykonywać ta sama funkcje co obecnie. Udało mi się załatwić rozmowę z dowódca przyszłej jednostki, zaliczyłem rygorystyczne testy sprawnościowe i ta jednostka wydała mi zaświadczenie o wolnym etacie i mam zarezerwowany ten etat na 3 miesiące. Dodam ze ta jednostka to nie są służby specjalne.
Z tego co zdążyłem się zorientować to wniosek o przeniesienie adresuje droga służbową do najbliższego wspólnego dowódcy tych jednostek (Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych).
Taki wniosek napisałem, załączyłem zaświadczenie o wolnym etacie i przekazałem go droga służbową do DGRSZ. Mój bezpośredni przełożony dał mi poparcie, pośredni tez dał mi poparcie, następny (dowódca jednostki) nie dał poparcia, następny tez nie dał poparcia. Kolejny przełożony to DGRSZ i czekam na decyzje.
Jak myślicie, czy pomimo tego ze dwóch przełożonych tego poparcia mi nie dało to czy DGRSZ da mi zgodę?
Bardzo mi na tym przeniesieniu zależy i jestem w stanie zrobić prawie wszystko żeby się tam dostać. Myślałem nawet, ze jak nie dostanę zgody to rzucę wypowiedzenie do cywila i z cywila na nowo się zatrudnię w tej jednostce. Pytanie tylko czy tak można?

Może ktoś z Was znalazł się w takiej sytuacji albo jesteście mi w stanie coś doradzić? Dziękuje za każda odpowiedz. Serwus
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1717
Skąd: warm-maz
Wysłany: Nie 16 Paź, 2022   

tomrom2879 napisał/a:
Jak myślicie, czy pomimo tego ze dwóch przełożonych tego poparcia mi nie dało to czy DGRSZ da mi zgodę?
Myślę, że opcje są dwie albo da albo i nie.
Cytat:
Myślałem nawet, ze jak nie dostanę zgody to rzucę wypowiedzenie do cywila i z cywila na nowo się zatrudnię w tej jednostce. Pytanie tylko czy tak można?
Jeżeli jesteś szeregowym to raczej nie będzie z tym problemu.
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
*333* 
5


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2005
Posty: 933
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 18 Paź, 2022   

Jak będzie bez zgody kładź wypowiedzenie i przyjmą Cię do nowej.
:gent:
 
 
tomrom2879 
1
Papaj


Dołączył: 16 Paź 2022
Posty: 6
Skąd: Pomorskie
Wysłany: Wto 18 Paź, 2022   

Dziękuje za odpowiedz. Jestem szergowym.

Jeżeli położę wypowiedzenie to będzie mnie obowiązywał 3 miesięczny okres wypowiedzenia - wątpię żeby moja jednostka rozwiązała ze mną umowę za porozumieniem stron (np. w tydzień czasu). Jest to ważne, bo zaświadczenie o wolnym etacie jest ważne tylko przez 3 miesiące, a trochę czasu już minęło od kiedy mi to zaświadczenie wystawili...
No chyba że masz na myśli taką sytuację, że daję wypowiedzenie i d-ca mojej jednostki dostaje cykora i mówi mi "no dobra to idź do tej jednostki" - jak wtedy wyglądałaby taka procedura przeniesienia? Znowu pisać wniosek o przeniesienie do DGRSZ drogą służbową?
 
 
arturmaj321 
1


Dołączył: 14 Lip 2021
Posty: 19
Skąd: Konin
Wysłany: Sro 19 Paź, 2022   

Kolego sprawa wygląda tak skoro dowódca JW nie dał Ci zgody to na 95 procent DGRSZ też nie da. Możesz sie zwolnic i próbować z cywila mi to zajeło 3 lata.Życzę powodzenia.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15986
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 19 Paź, 2022   

Wszystko zależy gdzie służy i gdzie chce się przenieść.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
*333* 
5


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2005
Posty: 933
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 20 Paź, 2022   

Teraz ponowne przyjęcie zajmie Ci max 3 miesiące. Szer. Powołuje dca jednostki. Kwestia szybkości komisji i psychologa.
:gent:
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Czw 20 Paź, 2022   

*333* napisał/a:
Teraz ponowne przyjęcie zajmie Ci max 3 miesiące.


Wytyczne DK MON w sprawie DZSW określają, że podstawowym źródłem naboru do zawodowej służby wojskowej w korpusie szeregowych zawodowych stanowią żołnierze DZSW.

Ponowne przyjęcie do służby z rezerwy "należy" realizować po okresie 12 miesięcy od dnia zwolnienia.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
*333* 
5


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2005
Posty: 933
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 21 Paź, 2022   

12 mcy dotyczy tych którzy otrzymali roczne uposażenie po odejściu a nie żołnierzy z kilkuletnim stażem.
:gent:
 
 
The7DayTheory 
1


Dołączył: 02 Sie 2020
Posty: 6
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Sob 19 Lis, 2022   

Witam. Podłącze się do pytania. Jestem w podobnej sytuacji, tylko że jeszcze nie wysłałem wniosku. U mnie w JW, straszą, że za każdą próbę przeniesienia, delikwent będzie przenoszony na drugi koniec kraju. Czy jest taka możliwość, że mogą mi zrobić na złość w takiej sytuacji? Dodam że przenoszę się do innej formacji.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13542
Skąd: ---
Wysłany: Sob 19 Lis, 2022   

Oczywiście, że jest to możliwe.
Przecież złośliwców nie brakuje.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15986
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 19 Lis, 2022   

The7DayTheory napisał/a:
U mnie w JW, straszą, że za każdą próbę przeniesienia, delikwent będzie przenoszony na drugi koniec kraju.
Tylko straszenie.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Jason01 
5



Wiek: 37
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 313
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 07 Lut, 2023   

Nie chcąc zakładać nowego tematu, chciałbym poruszyć kwestię związana właśnie z przeniesieniem do innego JW. Otóż dostałem z AMW wezwanie do zwrotu świadczenia mieszkaniowego w związku ze zmianą garnizonu. Z tym, że w tym czasie odwołałem się od rozkazu personalnego i dalej przebywałem na starym stanowisku służbowym. Czy AMW, ma prawo żądać w takiej sytuacji zwrotu świadczenia mieszkaniowego?
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 460
Skąd: z wojska
Wysłany: Wto 07 Lut, 2023   

AMW nie wie o odwołaniach. Trzeba im wyjaśnić sytuację i nic nie będziesz musiał zwracać.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 07 Lut, 2023   

A swoją drogą dziwię się, że AMW traktuje rozkaz o przeniesieniu jako podstawę żądania zwrotu nadpłaty, bo moim zdaniem taką podstawę stanowi dopiero rozkaz o ubyciu.

Co o tym sądzisz mati_s1 jako kadrowiec?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group