Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy mozna odmowic przyjecia nowego stanowiska?
Opublikował Wiadomość
Patryk1992 
1


Dołączył: 18 Sty 2023
Posty: 41
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Sro 18 Sty, 2023   Czy mozna odmowic przyjecia nowego stanowiska?

Witam, czy żołnierz może odmówić wyznaczenie na inne stanowisko? Pytam ponieważ mojemu "koledze" spodobał się moj etat i załatwił sobie, że ja idę na jego etat, a on na mój, taka można powiedzieć zamiana. W kadrach powiedzieli mi, że jak odmówię to mogę nawet zostać przeniesiony do innej jednostki, więc podpisałem, że wyrażam zgodę. Zostaje mi teraz tylko odwołanie czy nie ma sensu podejmować tematu bo to walka z wiatrakami? Dodam, że oboje jesteśmy w stopniu kaprala.

[ Dodano: Sro 18 Sty, 2023 ]
:!:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15938
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 18 Sty, 2023   

Ot logika. Najpierw podpisać, a później się pytać.
Ja zrobiłbym odwrotnie.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Patryk1992 
1


Dołączył: 18 Sty 2023
Posty: 41
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Sro 18 Sty, 2023   

Nie mialem na to czasu, po prostu wezwali mnie do sztabu i dali kwit do podpisania, a kiedyś słyszałem, że żołnierz nie może odmówić wyznaczenia na nowe stanowisko więc podpisałem zgodę.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 18 Sty, 2023   

Odmowa przyjęcia wyższego, lub równorzędnego stanowiska skutkowało nie "nawet przeniesieniem do innej jednostki", ale nawet zwolnieniem do cywila. ;)
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15938
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 18 Sty, 2023   

Patryk1992, jak wyraziłeś zgodę to od czego chcesz się odwoływać ?
Patryk1992 napisał/a:
W kadrach powiedzieli mi, że jak odmówię to mogę nawet zostać przeniesiony do innej jednostki
Gdyby to było takie proste to nie dawaliby Ci kwitu do podpisywania, tylko zrobiliby zamianę bez Twojego podpisu ...

Patryk1992 napisał/a:
wezwali mnie do sztabu i dali kwit do podpisania
Trzeba było powiedzieć, że musisz się zastanowić, albo z żoną porozmawiać.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Patryk1992 
1


Dołączył: 18 Sty 2023
Posty: 41
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Sro 18 Sty, 2023   

Mam dwa tygodnie na odwolanie, ale nie wiem czy jest sens pisać to odwołanie? Pytam ponieważ na tym nowym stanowisku będę musiał robić kursy które trwają po kilka miesięcy i są oddalone 400 km od mojej jednostki, więc nie ukrywam, że nie jest mi to na rękę bo praktycznie zaczynam wszystko od nowa :cry:
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 18 Sty, 2023   

Od czego chcesz się odwoływać? Jak się dowódca uprze to od tej decyzji już nie ma odwołania tak naprawdę, trzeba było rozmawiać wcześniej na ten temat z kadrami. Teraz odwołanie będzie skutkowało "ubyciem do rezerwy". Stanowisko jest równorzędne więc zostałeś po prostu wyznaczony i niestety pozostaje się pogodzić z sytuacją. Sam zostałem tak wmanewrowany swego czasu i niewiele z tym mogłem zrobić. Próbowałem się przenieść, ale nic to nie dało.

PS Z tymi kursami to brzmi jakbyś miał się szkolić na nurka. :)
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15938
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 18 Sty, 2023   

Z tym "ubyciem do rezerwy", "zwolnieniem do cywila" to obecnie nie jest taka prosta sprawa. Dlatego kazali podpisać wyrażenie zgody.

Odwoływanie się od rozkazu personalnego w sytuacji kiedy wyraziło się zgodę na przeniesienie jest absurdalne.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 18 Sty, 2023   

Patryk1992 napisał/a:
W kadrach powiedzieli mi, że jak odmówię to mogę nawet zostać przeniesiony do innej jednostki, więc podpisałem, że wyrażam zgodę.

Na pewno zgodę? A nie przyjęcie rozkazu do wiadomości?
 
 
Patryk1992 
1


Dołączył: 18 Sty 2023
Posty: 41
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Sro 18 Sty, 2023   

Cytuję co kazali mi napisać "Wyrażam zgodę, data, stopień i podpis"
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15938
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 18 Sty, 2023   

Szwejk, podobnie miał mój kolega, tylko, że on "nie wyraził zgody ..." (pisemnie) i później ten dokument użyli przeciwko niemu.

W przypadku Patryk1992, gdyby tej zgody nie potrzebowali, to nie daliby do podpisania.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Patryk1992 
1


Dołączył: 18 Sty 2023
Posty: 41
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Sro 18 Sty, 2023   

Niestety, ale nie chciałem ryzykować odmową bo zostało mi 2,5 roku do najniższej emerytury i w przypadku zwolnienia bylbym w czarnej dup..
W tym dokumencie było dokladnie napisane, że moj Dowódca kompani oraz kadrowiec przeprowadzili ze mną rozmowę odnośnie tego nowego stanowiska, a na dole miałem podpisać, że wyrażam zgodę.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 18 Sty, 2023   

Jakieś cymbały prawdopodobnie rozumują tak: "Skoro odmowa pełnienia służby na równorzędnym lub wyższym stanowisku służbowym skutkuje zwolnieniem ze służby, to żołnierz musi wyrazić zgodę na przeniesienie na takie stanowisko." Debile! Żołnierz ma to przyjąć do wiadomości, a nie wyrażać zgodę, jak przy wyznaczaniu na niższe stanowisko.

Więc oni, -=Alex=-, wcale tej zgody nie potrzebowali, to po prostu kolejny idiotyzm wojskowy.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 18 Sty, 2023   

Jakieś nowe RWD? :lol:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15938
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 18 Sty, 2023   

Tytan w dresie. napisał/a:
Jakieś nowe RWD?
Tak, zgadłeś.

Szwejk, źle myślisz co do tego jak oni rozumują.
Oni dobrze rozumują.
Jak już napisałem, gdyby to przeniesienie było takie proste, to nie potrzebowaliby jego zgody. Tą zgodą zabezpieczyli się, gdyby sprawa przybrała dla nich niekorzystny obrót. "Przecież wyraził zgodę". A ze zwolnieniem obecnie nie jest prosta sprawa. Gdyby żołnierz zrobił dym, to szybciej zostałby zwolniony dowódca JW niż ten żołnierz.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group