Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PRON przejda do ZSW?
Opublikował Wiadomość
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15990
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 29 Maj, 2023   

Cytat:
Oferta przygotowana dla pracowników Wojska Polskiego dotyczy dwóch możliwości. Pierwsza zakłada przekształcenie stanowiska cywilnego na stanowisko wojskowe, na którym przysługuje wyższe wynagrodzenie. Pracownik, który zdecyduje się na taką zmianę, będzie mógł zostać zatrudniony na etacie wojskowym po odpowiednim przeszkoleniu w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. – Polska ma korzyść: mamy żołnierza, osobę potrafiącą posługiwać się bronią – mówił w Nowym Dworze Mazowieckim wicepremier Błaszczak. Druga możliwość przewiduje wstąpienie cywilnego pracownika do wojsk obrony terytorialnej. Tu zachętą ma być dodatek do wynagrodzenia w wysokości 1000 złotych oraz dodatkowy urlop. – Zachęcam do skorzystania z tej propozycji, to bardzo ważne, żeby Wojsko Polskie było silne. To najlepsza metoda, żeby odstraszyć agresora – przekonywał wicepremier.

Całość https://www.polska-zbrojn...zaloza-mundury-

Z tego co mówią decydenci, to armia polska ma być duża i ma służyć do straszenia, znaczy zastraszania. :efendi2: :lol:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 460
Skąd: z wojska
Wysłany: Pon 29 Maj, 2023   

Nie wierzę... :bye:
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 29 Maj, 2023   

Tytan w dresie. napisał/a:
I na stanowiska referentów przychodzą emerytowani pułkownicy. Wtedy się zaczyna cyrk... :lol:


Prawda, jeden nawet ze mną pracuje od jakiegoś czasu i akurat ten gość jest naprawdę spoko. :D

Tak czy inaczej czekam na rozwój sytuacji bo jestem bardzo ciekawy tego jak to w praktyce będzie wyglądać. :cool: Niby człowieka w Wojsku już nic zdziwić nie powinno, a tu proszę. Kto się tego spodziewał? W kontekście głupich żartów sobie wspominaliśmy o tym wiele razy, aż nagle żart stał się rzeczywistością.
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2455
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 29 Maj, 2023   

-=Alex=- napisał/a:
Cytat:
Oferta przygotowana dla pracowników Wojska Polskiego dotyczy dwóch możliwości. Pierwsza zakłada przekształcenie stanowiska cywilnego na stanowisko wojskowe, na którym przysługuje wyższe wynagrodzenie. Pracownik, który zdecyduje się na taką zmianę, będzie mógł zostać zatrudniony na etacie wojskowym po odpowiednim przeszkoleniu w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. – Polska ma korzyść: mamy żołnierza, osobę potrafiącą posługiwać się bronią – mówił w Nowym Dworze Mazowieckim wicepremier Błaszczak. Druga możliwość przewiduje wstąpienie cywilnego pracownika do wojsk obrony terytorialnej. Tu zachętą ma być dodatek do wynagrodzenia w wysokości 1000 złotych oraz dodatkowy urlop. – Zachęcam do skorzystania z tej propozycji, to bardzo ważne, żeby Wojsko Polskie było silne. To najlepsza metoda, żeby odstraszyć agresora – przekonywał wicepremier.

Całość https://www.polska-zbrojn...zaloza-mundury-

Z tego co mówią decydenci, to armia polska ma być duża i ma służyć do straszenia, znaczy zastraszania. :efendi2: :lol:


Ekhem, nie chcę nic mówić, ale w pewnych reżimach - a mam na myśli jeden taki, zza zachodniej granicy - istniał niesamowicie wysoki współczynnik "wymundurowania" społeczeństwa. Po objęciu władzy przez ekstremistyczną partię, nagle większość stanowisk zyskała wojskowy sznyt.
Listonosz który miał góra czapkę świadczącą o jego funkcji, nagle paradował w mundurze oraz z szablą, wielce unosząc się.

Tak tylko zaznaczam, nie żebym coś sugerował :D
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
Radhezz 
3
a gdzie tu panie do emerytury...



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 124
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 30 Maj, 2023   

ArturO napisał/a:
Z tymi chętnymi to tak średnio na jeża. Byli wojskowi się pchają ale cywile to już tak niemrawo. Jakiś czas temu w pewnej instytucji na stanowisko z obszaru IT nie było żadnego chętnego cywila spełniającego wymagania.
Na stanowisko o którym pisałem wcześniej przez pół roku zgłosiły się dwie osoby - ja i emeryt wojskowy. Przy czym na rozmowę przyszedłem tylko ja. No i nie zdecydowałem się zmienić pracy na mniej intensywną być może, ale zdecydowanie gorzej płatną. Ostatecznie nie wiem jak sprawa się skończyła, czy jakiegoś łosia w końcu złapali, czy wakat tam do dzisiaj wisi.

Natomiast taka ciekawostka - człowiek który wcześniej pracował na tym stanowisku, zrobił podoficerkę i poszedł w mundur. Także dla niektórych to nie jest wcale zła opcja.
_________________
Zacząłęm od zera, i sporo mi go jeszcze zostało...
ex. Najtańsza Siła Robocza || ex. Aktywna Rezerwa
Każdy zasługuje na mądrego przełożonego. Niektórzy go bezwzględnie potrzebują.
 
 
Star660 
6
Biturboengine



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 1215
Skąd: MSS
Wysłany: Czw 01 Cze, 2023   

"testy to tylko formalność .... Jak podpiszą kontrakty z wojskiem, to pracy nie stracą, a będą robiły, to co robią do tej pory, tylko za większe pieniądze" :viktoria:
https://www.onet.pl/infor...1e00nh,79cfc278 :???:
_________________
BORN TO RIDE
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 01 Cze, 2023   

Pierwszy post tego tematu podaje inną wersję. Mianowicie pracownicy domagają się podwyżek, a minister zaproponował im, żeby albo przeszli do zawodowej służby wojskowej, pozostając na swoich stanowiskach, albo dorabiali sobie jako żołnierze terytorialnej służby wojskowej. Żemła zaś przedstawia to zupełnie inaczej, jako szantaż, a nawet pisze o groźbach zwolnienia z pracy. Więc jak to jest naprawdę?
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1745
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Pią 02 Cze, 2023   

Prawda leży po środku, jest zależna od sposobu prezentacji tego przez Dowódcę, im komuś bardziej zależy na awansie tym szybciej wykonuje polecenia przełożonych.
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 02 Cze, 2023   

Żemła jak zwykle odleciała. Jeszcze nie ma konkretów odnośnie przejścia do służby zawodowej, jest wiele niewiadomych związanych z tożsamością stopni ze stanowiskami etc. Nikt nie zmusza do przejścia na siłę, kwestia tego, że może to być jedyna alternatywa dla tych co dalej chcą pracować na swoich stanowiskach i zarabiać więcej.

Luźną rozmowę na ten temat z pewnym majorem skwitowalem tylko tym, że "gdybym chciał służyć jako podoficer to bym nie rezygnował z wojska skoro zarabiałem w JW obok tyle co porucznik, a tu dodatków nie dostanę".
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11587
Skąd: -)
Wysłany: Pią 02 Cze, 2023   

Szwejk napisał/a:
Pierwszy post tego tematu podaje inną wersję. Mianowicie pracownicy domagają się podwyżek, a minister zaproponował im, żeby albo przeszli do zawodowej służby wojskowej


No.
W odpowiedzi pracownicy wojska zaproponowali ministrowi praktyki auto-seksualne.

Wszyscy są zadowoleni, a Minister - szczególnie.
Grunt to proponowanie.
:cool:

[ Dodano: Pią 02 Cze, 2023 ]
ArturO napisał/a:
Jeszcze nie ma konkretów odnośnie przejścia do służby zawodowej


Nie po to w Siłach Zbrojnych stworzono podział na pracowników cywilnych i mundurowych, żeby go teraz likwidować.
Ten podział ma swój sens, swoje konsekwencje, to "po coś" jest, to skąds się bierze.
Na całym cywilizowanym świecie.

Zadziwia że nei ma na ten temat debaty, opinie ekspertów, dyskusji o skutkach długoterminowych.
Doprawdy, to jest, w zakresie kadr, taka sama decyzja jakby Minister zaproponował żeby okrętom podwodnym dorobić podwozia kolejowe w celu przerobienia na pociągi pancerne, zaś samolotom dorobic pływaki żeby przekwalifikować je na okręty MW.
I co?
Nie da się? Nie ma sensu? Idiotyzm?
Ruki po szwam, i wojsko robi.

Doprawdy - nie ma żadnego zaplecza eksperckiego które by wskazywało idiotyzmy?
Jak widac nie. Pińcet Himarsów, rezygnacja z pracowników cywilnych, ot tak z dnia na dzień, w poniedziałek decyzja, na środę napiszcie mi uzasadnienie i ekspertyzy że dobrze wymyśliłem.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15990
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 02 Cze, 2023   

michqq napisał/a:
Nie po to w Siłach Zbrojnych stworzono podział na pracowników cywilnych i mundurowych, żeby go teraz likwidować.
Jakoś te 300 000 trzeba dobić.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6063
Skąd: z nikąd
Wysłany: Pią 02 Cze, 2023   

Sztuka jest sztuka..
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
ogon123 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 806
Skąd: 100
Wysłany: Pią 02 Cze, 2023   

Niestety brak rozwiązań prawnych powoduje duże zamieszanie. Czy dane stanowisko na którym zatrudniony jest pracownik zaszeregowywać jako szer. czy pdf młodszy czy też ppor./por.?
Najszybciej byłby zaszeregować je jako szer. i 16 dniach czy też 28 mamy już żołnierza, z pdf młodszym to już prawie pół roku a ppor. to już 12 miesięcy.
_________________
Jak mój szef wpada do pokoju to zawsze się pyta: co nudzicie się ??? i zaraz wynajduje jakąś robotę
Ogon Ogoniasty
 
 
WG 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Maj 2020
Posty: 777
Skąd: Wojsko Polskie
Wysłany: Pią 02 Cze, 2023   

No i rodzi się pytanie: czy taki PRON będzie startował do kwalifikacji do danego korpusu, czy zostanie przeszkolony do służby w danym korpusie.

Różnic chyba nie muszę omawiać :efendi2:
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1745
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Sob 03 Cze, 2023   

Nic nie będzie, tylko będzie meldunek Szefa Sztabu Generalnego, iż w okresie VI-IX zwiększono stany osobowe o np. 20%. :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group