Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pucz Prigozyna
Opublikował Wiadomość
kaczkodan 
4


Dołączył: 02 Cze 2022
Posty: 239
Skąd: Trzebinia
Wysłany: Nie 25 Cze, 2023   

Są 3 opcje: Prigożyn przegiął i to był marsz o życie, albo uzgodniona wcześniej z Putinem akcja przedwczesnego zdetonowania nadchodzącego puczu przez identyfikację nielojalnych sił i zniechęcenie reszty prywatnych armii, albo próba prowokacji ataku ukraińskiego. Przy czym prowokacja Ukraińców może być dwojakiego rodzaju - albo ma wymusić atak na południu, albo (dużo bardziej przebiegle) wejście na teren Rosji, co miałoby zakończyć poparcie zachodu (taki gambit). Większość opcji się nie wyklucza.
_________________
Pożyteczny idiota to wciąż idiota.
Zagryzłem zęby i zagłosowałem na chlewnię.
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Nie 25 Cze, 2023   

"akcja przedwczesnego zdetonowania nadchodzącego puczu przez identyfikację nielojalnych sił i zniechęcenie reszty prywatnych armii"

RU stracili kilka śmigłowców, w tym cenne śmigłowce WRE i Ka-52 oraz samolot.

Trochę drogo jak na taką prowokację.

Pojawiają się informacje że była to próba, ale mimo że władze dały nogę z Moskwy, to siły przygotowane na szybko do obrony były wystarczające by powstrzymać siły PKW Wagner. Stąd te "negocjacje" itd. Sam Prigożyn podobno cały dzień siedział na telefonie w Rostowie.

Oczywiście ubocznym efektem było, że niektórzy ujawnili po jakiej stronie stoją ... a na Białorusi mogli zobaczyć jak będzie wyglądał scenariusz "puczu".
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
Lumen 
8


Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 3310
Skąd: z cywila
Wysłany: Nie 25 Cze, 2023   

Ciekawe czy w nagroda Wagner z Prigożynem nie odstanie "spec-zadania" typu szturmowanie zaminowanego wzgórza
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2318
Skąd: z granicy
Wysłany: Nie 25 Cze, 2023   

gathern napisał/a:


RU stracili kilka śmigłowców, w tym cenne śmigłowce WRE i Ka-52 oraz samolot.

Trochę drogo jak na taką prowokację.



Cena marszu : Straty Kacapów po obydwu stronach

Rządowe :

Strącone i zniszczone

Śmigła WRE - 2 sztuki Mi-8 MTPR
1 sztuka transportowy Mi-8

Szturmowe
1 sztuka KA-52 , 1 sztuka Mi-35

1 sztuka samolot transportowy Ił- 18 ( 22 ) powietrzne centrum kontroli powietrznej z 13 przewożonych lotników zgineło 8

Uszkodzony 1 sztuka M-8i MTPR

W sumie zgineło 15 osób .

Plus fajczące się do tej pory magazyny paliwa w Woroneżu.

Po stronie Wagnera 1 zniszczony UAZ 23632.

[ Dodano: Nie 25 Cze, 2023 ]
Lumen napisał/a:
Ciekawe czy w nagroda Wagner z Prigożynem nie odstanie "spec-zadania" typu szturmowanie zaminowanego wzgórza


Prędzej czy póżniej wypadnie z okna w Mińsku lub napije się herbaty .
 
 
Jefrjeitor 
5



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 782
Skąd: jedzie ta kontrola?!
Wysłany: Nie 25 Cze, 2023   

zielony1, spodziewacie się teraz większego zamieszania na granicy? Do ciapaków i Białorusinów mogą zaraz dołączyć wagnerowcy.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11587
Skąd: -)
Wysłany: Nie 25 Cze, 2023   

kaczkodan napisał/a:
Są 3 opcje: Prigożyn przegiął i to był marsz o życie, albo uzgodniona wcześniej z Putinem akcja przedwczesnego zdetonowania nadchodzącego puczu przez identyfikację nielojalnych sił i zniechęcenie reszty prywatnych armii, albo próba prowokacji ataku ukraińskiego.


Cytat:
Rosyjski politolog Iwan Prieobrażenski w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" ocenił, że tak szybkie zakończenie marszu na Moskwę oznacza, że osoby, które pomagały Jewgienijowi Prigożynowy, "pękły".


Ja sądzę że taka właśnie opcja.
:gent:

MAKSIM TRUDOLIUBOW

W serwisie Meduza napisał ciekawie.

https://meduza.io/feature/2023/06/25/myatezh-prigozhina-eto-razoblachenie-putina

Gdzieniegdzie przedrukowali po polsku, ale nie sprawdzalem jakosci tlumaczenia.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/krol-jest-nagi-prigozyn-w-jeden-dzien-obalil-tajemnice-putina/y4wvgmb

[ Dodano: Nie 25 Cze, 2023 ]
Cytat:
Armia najemników z nominalnym dowódcą jest organicznym elementem putinizmu. Jest to struktura, która w rzeczywistości wykonuje rozkazy najwyższego kierownictwa kraju, ale istnieje w szarej strefie, poza prawem i zgodnie z zasadami szarej strefy. Właśnie takie podejście Putin uważa za ukoronowanie zdolności zarządzania i efektywności. Nieufny wobec normalnych instytucji państwowych i zawodowych urzędników, przez 23 lata sprawowania władzy stworzył quasi-biznes zarejestrowany z przyjaciółmi i byłymi współpracownikami, a nawet całe quasi-państwa, takie jak DRL i ŁRL. Te czarne dziury pozwalały mu się wzbogacić, jednocześnie teoretycznie można było w każdej chwili wyprzeć się zaangażowania w nie.

Taka strategia polityczna opiera się na jednym założeniu – że wszyscy ludzie są pozbawieni podmiotowości. Zawsze są „czyjeś”: jeśli jeden właściciel przestanie im płacić, zaczną szukać innego. A jeśli w ogóle przestają płacić, po prostu przestają działać, jak urządzenia odłączone od źródła zasilania. Wszystkie wypowiedzi Putina na temat opozycji i niezależnych mediów świadczą o sile tego przekonania. Ustawy o „zagranicznych agentach”, „niepożądanych” i „ekstremistycznych” organizacjach są próbą prawnego opisania przekonania Putina o fundamentalnym braku niezależności człowieka: jego przeciwnicy mogą być tylko czyimiś „agentami”, działać w cudzym interesie.

Z różnych powodów, z których wiele jest nieznanych, Prigogine nie przestał działać po „wyłączeniu zasilania”.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2318
Skąd: z granicy
Wysłany: Nie 25 Cze, 2023   

Jefrjeitor napisał/a:
zielony1, spodziewacie się teraz większego zamieszania na granicy? Do ciapaków i Białorusinów mogą zaraz dołączyć wagnerowcy.


Na granicy dziennie jest odnotowywanych około 100 prób dziennie .Zeszły rok 2022 skończył sie 16 tysiącami zarejestrowanych - w tym czyli do czerwca jest 13 tysięcy i rośnie .

Szefem Państwowego Komitetu Granicznego został miesiąc temu Konstantin Mołostow - gość który między innymi opracował Operację "Śluza" .Twardogłowy przydupas Łukaszenki .Pokończył do 40 roku życia wszystkie możliwe kursy i akademie FSB Kacapii . Malowany Białorusin - a tak naprawdę Kacap z krwi i kości .

Czy SG spodziewa się ? Tak samo jak w niedalekiej przyszłości zdemobilizowanych grup żołnierzy SZ UA zorganizowanych w grupy przestępcze czy nadmiernego napływu broni i mw z kierunku UA.

No pewnie mogą się zdarzyć się rozczarowani kontraktorzy Wagnera z rozwiązanej PMC . Każda opcja możliwa.

Niespodzianka z kierunku Białorusi szykuje się w lipcu - w Witebsku ma odbyć się festiwal - coś w rodzaju komunistycznego międzynarodowego zlotu młodzieży w 1955 roku w Warszawie.
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1717
Skąd: warm-maz
Wysłany: Nie 25 Cze, 2023   

zielony1 napisał/a:
Czy SG spodziewa się ?
SG jest nieudolna do obrony granic nawet w momencie gdyby żaden uchodźca nie próbował jej pokonąć... żadne mury czy monitoring Wam nie pomogą bo nie potraficie się sami zorganizować.
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2318
Skąd: z granicy
Wysłany: Nie 25 Cze, 2023   

przypadeek napisał/a:
zielony1 napisał/a:
Czy SG spodziewa się ?
SG jest nieudolna do obrony granic nawet w momencie gdyby żaden uchodźca nie próbował jej pokonąć... żadne mury czy monitoring Wam nie pomogą bo nie potraficie się sami zorganizować.


Rozwiązać SG . Ochronę przekazać Armii . Możesz zebrać 100 tysi podpisów jako obywatelski projekt ustawy i puścić na Wiejską .
Ja tam nie widzę przeciwskazań.
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1717
Skąd: warm-maz
Wysłany: Nie 25 Cze, 2023   

zielony1 napisał/a:
Rozwiązać SG .
Zrobić rachunek sumienia i się przeorganizować...
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
Stefan Fuglewicz
Gość Specjalny



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Paź 2004
Posty: 3626
Wysłany: Nie 25 Cze, 2023   

Są jeszcze inne opcje.

Może pękł sam Prigożyn - w końcu to nie jest żołnierz, tylko kryminalista i szemrany biznesmen, który wkręcił się w łaski Putina i kosi kasę na czym się da. Ostatnio najlepszy zysk był na kontraktorstwie.

A może Prigożyn zrobił właśnie interes życia - grupa chcąca przejąć władzę wynajęła go do tej roboty (ciekawe, ile miliardów zielonych może kosztować zorganizowanie przewrotu w Rosji), a Putin przebił ich ofertę. I raczej się nie targował, gdy mu doniesiono o zbliżających się do Moskwy kolumnach...

Tak czy inaczej - jestem głęboko rozczarowany. Niepotrzebnie zainwestowałem w popkorn.

Niemniej, to jeszcze nie całkiem koniec. Zobaczymy, co się stanie z Grupą Wagnera i jej "pracownikami". Czy będą chcieli służyć w armii, czy znajdą się w odrębnych jednostkach, kto będzie nimi dowodził...
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11587
Skąd: -)
Wysłany: Nie 25 Cze, 2023   

Gecko napisał/a:
ponad 200km dywizyjny rajd dobowy kolumn pancerno-zmechanizowanych to mimo wszystko niezły wyczyn.


Wodę można brać z kranów, konserwy wydać po kilka na głowę, uszkodzone pojazdy brać na hol, cięzarówki doraźnie blokujące trase - spychać, koła zapasowe za dziurawe zakładać, ale jeden jest problem nad problemy.

Wiadomo jaki.

Media podają, że po stronie Prigozyna ustawił się właściciel stacji benzynowych Wiktor Miedwiedczuk, który zorganizował rajdowi zaopatrywanie w paliwa, w oparciu o swoje stacje benzynowe w tym regionie.

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-danilow-zdrajca-ukrainy-i-czlowiek-bez-skrupulow-brali-udzia,nId,6863007

:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2318
Skąd: z granicy
Wysłany: Nie 25 Cze, 2023   

przypadeek napisał/a:
zielony1 napisał/a:
Rozwiązać SG .
Zrobić rachunek sumienia i się przeorganizować...


Hehehe....
Najpierw byłem żołnierzem WOP - ( 1,5 roku zsw , pół roku zawodowy ) - póżniej zostałem funkcjonariuszem SG . Przeżyłem system kompania odwodowa - strażnica - gpk . Przyszła kolejna reorganizacja OSG - PSG . Przeżyłem 1 dowódcę WOP , 13 KG . Każdy reorganizował ,audytował i robił rachunek sumienia formacji . Przenosiłem 4 wzory umundurowania galowego , 6 wzorów umundurowania polowego . Zaliczyłem jednostkę organizacyjną którą najpierw zlikwidowano , następnie utworzono ośrodek szkoleniowy i zlikwidowano , a póżniej na gwałtu rety odtwarzano.

O jakim rachunku sumienia i reorganizacji mówisz ? A najlepsi są politycy i powiązani z nimi przydupasy w mundurach - i to obojętnie jakiejkolwiek opcji. Ci to mają wizje.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11587
Skąd: -)
Wysłany: Nie 25 Cze, 2023   

Stefan Fuglewicz napisał/a:
Tak czy inaczej - jestem głęboko rozczarowany. Niepotrzebnie zainwestowałem w popkorn.


A ja miałem dzisiaj wspaniały poranek.
Najpierw zrobiłem kawkę, wyjąłem puszke suchych ciasteczek, siadłem sobie spokojnie żeby smakować powolutku.

Kiedy kładłem się spac wiedziałem że Prigożyn rajd powstrzymał i nakazał obozować.

A otwierając serwisy informacyjne rano, mówiłem do siebie: "A sprawdzimy czy Rosja jeszcze dziś istnieje".

I jeszcze, jak sądzę, co najmniej przez kilka kolejnych poranków, wstając rano będe się z ciekawością dowiadywał czy Rosja nadal istnieje czy juz nie, i za każdym razem takie pytanie będzie miało realny sens.

Jeden ma rozczarowanie, drugi ma frajdę - polecam zmienić nastawienie na moje.
:cool:

[ Dodano: Nie 25 Cze, 2023 ]
zielony1 napisał/a:
Rozwiązać SG . Ochronę przekazać Armii .


Jak najbardziej możliwe.
SG można przekształcić w WOP, wojsko na wydzielonych prawach, tak jak w tej chwili wydzielona jest ŻW.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1717
Skąd: warm-maz
Wysłany: Nie 25 Cze, 2023   

zielony1 napisał/a:
O jakim rachunku sumienia i reorganizacji mówisz ?
o takiej po której będziecie w stanie podołać zadaniom do których Was powołano...
Nawet przed chwilą w tv pokazywali konferencję MON a i premiera przy płocie a w tle stał żołnierz a nie funkcjonariusz SG. Zresztą żołnierze na pasku też strażników widzą sporadycznie... ponoć wykorzystują dni wolne lub są na urlopach.
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group