Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakaz fotografowania JW
Opublikował Wiadomość
Radhezz 
3
a gdzie tu panie do emerytury...



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 124
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

Silmeor napisał/a:
No to już się na prowokacjach nie dorobi:
https://www.fotopolis.pl/...fiskata-sprzetu
Nareszcie powiew normalności :D

-=Alex=- napisał/a:
Radhezz, tutaj piszemy o tym kanale.
Dzięki, poczytam w wolnej chwili, bo widzę że temat jest dość długi...
-=Alex=- napisał/a:
Wstyd, żenada wszystkich służb.
No tak, tylko potem jak guano trafi w wentylator, to będzie "czemu służby nie reagowały? Można było tego unikąć!"

Rozumiem stanowisko jakie tutaj prezentujecie, ale czy to aby nie jest absolutny absurd...? Nie ma zakazu fotografowania, to co, busik na tablicach RUS parkuje koło bramy jednostki (nie na zakazie, w pełni legalnie), jakiś typ wystawia kamerę przez szybę i nagrywa np. wszystkie osoby wchodzące i wychodzące z jednostki, sprzęt który wjeżdża i wyjeżdza i co? Nic mu nie można zrobić, bo nie ma zakazu? A w razie czego tłumaczy się że on audyt obywatelski prowadzi/jest youtuberem... To spoko, filmuj se dalej :-o

Tymczasem u mnie koleś wleciał dronem na teren jednostki i ten dron mu spadł/wylądował, to gość (obcokrajowiec) przyszedł na BP i on mówi że dron mu uciekł i czy mógłby go dostać z powrotem... No to już nie wyszedł stamtąd - meldunki poszły, policja, ABW... Wyszedł w bransoletkach i odsiedział na dołku ponoć 48 zanim go puścili. Z tym, że to akurat nie był szpieg żaden, tylko gamoń zwykły, bo żaden szpieg by po swoją zabawkę tak nie wbił na chama...

P.S.
Nie znam tego gościa, ani jego "twórczości" bliżej, jednak zwracam uwagę że materiał na YT był montowany, więc do końca nie wiadomo jak długo się kręcił w rejonie i co nagrywał - jeśli to było rzeczywiście te parę ujęć z filmu to mamy do czynienia z nadzwyczajnie czujną służbą dyżurną :cool:
_________________
Zacząłęm od zera, i sporo mi go jeszcze zostało...
ex. Najtańsza Siła Robocza || ex. Aktywna Rezerwa
Każdy zasługuje na mądrego przełożonego. Niektórzy go bezwzględnie potrzebują.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11589
Skąd: -)
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

Radhezz napisał/a:
Nie ma zakazu fotografowania, to co, busik na tablicach RUS parkuje koło bramy jednostki (nie na zakazie, w pełni legalnie), jakiś typ wystawia kamerę przez szybę i nagrywa np. wszystkie osoby wchodzące i wychodzące z jednostki, sprzęt który wjeżdża i wyjeżdza i co? Nic mu nie można zrobić, bo nie ma zakazu?


A ja nie napisze o fotografowaniu, ale o czyms deko innym. Ale na temat.

Był kiedyś taki spór, skończyło się przed sądem, o dostęp do informacji publicznej.
Chyba nie jeden zresztą, skończyło się na ustaleniu precedensów wyrokami.


Chodziło o dostęp do informacji publicznej.

Otóż, do informacji publicznej, tychtakich odpowiedzi od rzecznika na przykład, dostęp ma każdy, i jest to dostęp taki sam. Tak podaje ustawa. Literalnie każdy, a więc każda każdzusieńka osoba fizyczna jak i prawna, nie że tylko Polak, i nawet nie musi sie podpisać, bo po co.
Ja pewnego razu, posługując sie nikiem z NFOW a nie nazwiskiem, napisałem emaila do wojskowego rzecznika prasowego, domagając się, i dostałem informacje - fakt że nie do końca satysfakcjonujące mnie.

Każdy może się podpisac lub nie podpisywać, może napisac że jest szpiegiem pracującym na rzecz San Escobar, jak chce, i co wiecej może i nakłamać na temat tego kim jest, a może - jak ja to zrobiłem - wysłać emaila pod pseudonimem.

Ma równe prawo do informacji publicznej.
Prawo to nie wiąże się z uzasadnianiem swojego interesu prawnego, a mianowicie chcę od rzecznika wojskowego informacji - bo chcę. To nie jest jego sprawa ani uprawnienie, ustalać dlaczemu ja sobie chcę to co sobie chcę.

Przerobiłem w praktyce, fakt że jednorazowo.

Jeżeli pewne prawa ma "każdy", to takie same prawa ma każdy, i pasażer busika na ruskich tablicach rejestracyjnych i Boliwijczyk mówiący łamaną polszczyzną, cudzoziemcy i zagraniczne osoby prawne.

Ot co.

Ustalajac prawa należy rozumieć co się ustala.
System państwa prawa tak działa, że sie prawa ustala o a potem prawa przestrzega.
Jeżeli prawo okazuje się z jakogoś powodu niewłasciwym, to się go nadal przestrzega az do momentu gdy zostanie zmienione. Jest instytucja zmieniająca prawa.

:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1822
Skąd: JW ****
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

Chyba jesteście niepoważni że bronicie takich ludzi.
Ten gość robi to celowo i czeka na reakcje. Jeden z moich znajomych miał przypadek prowadząc strzelanie a brama była dosyć blisko, że gość stał pod bramą i prowadził streama na instagramie nazywając go "obnażam armie bez cenzury".
Inny najpierw stał przy terenie wojskowym chodził wzdłuż opłotowania równolegle z wartownikiem przez pół godziny, niby był poza posterunkiem. Jak wartownik w końcu zapytał go co tu robi, to on wyciągnął kamere i zaczął go nagrywać.

To nie są ludzie, którzy chcą nagrać zabytkowe budynki tylko szczuciciele, V kolumna lewacka wykorzystujący lukę w przepisach.

A tymczasem żołnierz dostanie dostaje działe bo sobie zdjęcie w mundurze na facebooka wrzucił.
O czym my tu kur*a rozmawiamy?
Niech idzie nagrywać tak perfidnie kiboli na meczu to mu pokażą gdzie maja jego przepisy. Niech tam zrobi "audyt".
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

Radhezz napisał/a:
Nie ma zakazu fotografowania, to co, busik na tablicach RUS parkuje koło bramy jednostki (nie na zakazie, w pełni legalnie), jakiś typ wystawia kamerę przez szybę i nagrywa np. wszystkie osoby wchodzące i wychodzące z jednostki, sprzęt który wjeżdża i wyjeżdza i co? Nic mu nie można zrobić, bo nie ma zakazu?

Pewnie masz rację, ale pod niewłaściwym adresem kierujesz swoje pretensje, czy też zdziwienie. Problem jest znany i nagłaśniany od lat, a pomimo to dotąd nie został prawnie uregulowany.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11589
Skąd: -)
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

Riczard napisał/a:
Chyba jesteście niepoważni że bronicie takich ludzi.
Ten gość robi to celowo i czeka na reakcje.


Tak właśnie jest.
Jest złośliwcem i na swoich złośliwościach nabija oglądalność.
Jego złosliwość jest czynem legalnym.

Dlaczemu Riczard wskakujesz w buty sejmu.
Sejm jest od tego żeby wydawac prawa.

Riczard napisał/a:
wykorzystujący lukę w przepisach.


To co Ty nazywasz luką ja nazwałbym uprawnieniem, jednakże zgadzamy się co do sedna sprawy.
Taki strażnik ani Ty nie sa od tego żeby nielegalnymi czynami naprostowywać te postanowiena ustawodawcy, które się nie spodobały.

Stój na straży konstytucji, a nie na straży idei niefotografowania.

:gent:

Riczard napisał/a:
Niech idzie nagrywać tak perfidnie kiboli na meczu to mu pokażą gdzie maja jego przepisy. Niech tam zrobi "audyt".


Robił "audyt" równiez i na instytucjach cywilnych.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Kandydat102 
1


Dołączył: 20 Lis 2022
Posty: 25
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

Riczard napisał/a:
Chyba jesteście niepoważni że bronicie takich ludzi.
Ten gość robi to celowo i czeka na reakcje.


Celowo chodzi po chodniku i celowo wykonuje legalną czynność, którą każdy może wykonywać? To niezły z niego prowokator. Ciekawe jak nazwiesz wszystkie te służby mundurowe, firmy ochroniarskie, które wymyślają na poczekaniu zmyślony zakaz bez podawania podstaw prawnej swoich "widzi mi się".

Riczard napisał/a:
To nie są ludzie, którzy chcą nagrać zabytkowe budynki tylko szczuciciele, V kolumna lewacka wykorzystujący lukę w przepisach.


Nie ma luki, bo nie ma przepisów regulujących wykonywania zdjęć spoza obiektu wojskowego. To, że ustawodawca nie uregulował takich sytuacji sprawia, że jest to czynność legalna, którą każdy może wykonywać. Problem jest podnoszony nie od dzisiaj czy nie od roku, ale jak widać ustawodawca ma ważniejsze sprawy na głowie niż regulowanie tej kwestii. Zwłaszcza, że nowe przepisy są równie dziurawe i nie będą w pełni możliwe do wyegzekwowania chociażby z tego powodu, że wykaz obiektów "krytycznie ważnych" jest niejawny i niedostępny publicznie. Także niestety, ale zwykły kowalski dalej będzie mógł chodzić i nagrywać wszystko dookoła, gdyż w jaki sposób ma się dowiedzieć czy obiekt jest umieszczony na tajnej liście do której dostęp ma nieliczne grono osób? Prawo pisane na kolanie.

Riczard napisał/a:
A tymczasem żołnierz dostanie dostaje działe bo sobie zdjęcie w mundurze na facebooka wrzucił.


Ta kwestia jest uregulowana przepisami i ma podstawę w obowiązującym prawie. Jeżeli żołnierz się nie zastosuje i złamie przepis/wytyczną, to należy mu się kara dyscyplinarna. Co w tym dziwnego?


Riczard napisał/a:
Niech idzie nagrywać tak perfidnie kiboli na meczu to mu pokażą gdzie maja jego przepisy. Niech tam zrobi "audyt".


Co ma nagrywanie meczu kiboli do wykonywania legalnej czynności w postaci fotografowania obiektów wojskowych czy innych cywilnych budowli?
Nie rozumiem zależności.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15993
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

Radhezz napisał/a:
Nie ma zakazu fotografowania, to co, busik na tablicach RUS parkuje koło bramy jednostki (nie na zakazie, w pełni legalnie),..
A jeżeli będzie na tablicach .DE czy .USA, to robi to różnicę ?
Jeżeli wejdzie zakaz fotografowania, filmowania itd. to będzie to martwy zakaz. Kto będzie miał problem z fotografowaniem ? Na pewno nie ten, kto będzie chciał fotografować, filmować (w domyśle szpieg). Znam dziesiątki jednostek, których ogrodzenie znajduje się w odległości 50 m od wieżowców. Wystarczy wynająć sobie mieszkanie na odpowiednim piętrze i ma się Big Brothera jednostki, instytucji.
Kiedyś jak był zakaz fotografowania to jednostki były ogrodzone betonowymi płotami przez które nie było nic widać, a teraz siateczki, panele.

Nie zapominajmy, że Audyt obnaża także niekompetencje policjantów.
Takie coś znalazłem.
Cytat:
Jakub Fatalski
Pewnego jesiennego popołudnia dwie młode, atrakcyjne kobiety przechadzają się ulicami miasta korzystając z ciepłej pogody. Jedna z nich przegląda w swoim smartfonie Instagram, druga przez smartfon rozmawia ze swoim narzeczonym trzymając aparat przed sobą. Może to twoja córka, może to twoja narzeczona. Jedna pokazuje drugiej opublikowaną właśnie na Instagramie fotografię wspólnego kolegi z jego wyjazdu na Kretę.
Z budynku komisariatu policji, oznaczonego zakazem fotografowania, wychodzi dwóch policjantów. Widząc kobiety operujące swoimi smartfonami z aparatami fotograficznymi przed obiektem oznaczonym zakazem fotografowania – przystępują do interwencji. Legitymują obie mając uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa z art. 683a kk, a następnie prowadzą je do komisariatu. Tak, podejrzenie jest w pełni uzasadnione, a policjanci są zobowiązani do interwencji.
Dwie młode, atrakcyjne kobiety zostają zatrzymane i poddane dokładnemu przeszukaniu. Bardzo dokładnemu. Zdjęte majtki, przysiady, kaszlenie. W zajętych smartfonach przeglądana jest zawartość – prywatne wiadomości sms, informacje publikowane w mediach społecznościowych, zapisane zdjęcia, w tym również zdjęcia tortu z urodzin babci, uroczego śpiącego kotka, jak też nudesy wysłane narzeczonemu. Wszystko to zgodne z kpk (art. 143 § 1 pkt 6 i art. 236a).
Czy istnieje niebezpieczeństwo, że podejrzane mogą zostać poddane torturom (Olsztyn), w trakcie których jedna z nich może umrzeć (Piątek)? Że mogą zostać śmiertelnie rażone paralizatorem (Wrocław – Stare Miasto)? Ewentualnie – zgwałcone (Brodnica)? Oczywiście takim haniebnym zjawiskom może zapobiec monitoring, zapis którego bezsprzecznie zostałby przekazany prokuratorowi. Przekazany na płycie CD. Która może zostać uszkodzona mechanicznie (Nowy Sącz). Czy po pewnym czasie akta sprawy mogą zaginąć (Wrocław – Leśnica)? Czy dane osobowe dwóch młodych kobiet mogą zostać upublicznione dzięki zgubionemu notatnikowi policjanta (Łomża)?
…ale w walce z ruskimi szpiegami są poświęcenia, na które te dwie młode, atrakcyjne kobiety są gotowe. Czy twoja narzeczona lub córka też…?

https://www.facebook.com/...DAwODA3MDUwOTY0
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Maj Or 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Paź 2021
Posty: 239
Skąd: MSD rezerwisty
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

Należy zwrócić uwagę, że kamerki obecnie to przedmiot powszechnego użytku, choćby są bardzo często stosowane w samochodach. Po wprowadzeniu zakazu nagrywania obiektów każdy, przejeżdżający koło takiego obiektu stanie się przestępcą. Takie nagrania często są udostępnianie w dobrej wierze, choćby w ramach akcji STOP CHAM, czy też przekazania Policji w ramach ścigania innych przestępstw. Czy wszyscy będą o tym pamiętali, że ryzykują. Do tego dochodzi monitoring miejski. Jakież to przepisy zostaną wprowadzone aby było można przechowywać tego typu nagrania. A to tylko wierzchołek góry lodowej.
Alex napisał/a:
Znam dziesiątki jednostek, których ogrodzenie znajduje się w odległości 50 m od wieżowców. Wystarczy wynająć sobie mieszkanie na odpowiednim piętrze i ma się Big Brothera jednostki, instytucji.
Kiedyś jak był zakaz fotografowania to jednostki były ogrodzone betonowymi płotami przez które nie było nic widać, a teraz siateczki, panele.
Jako najlepszy przykład to obiekt w którym znajduje się Dowództwo Operacyjne. Miałem tam kiedyś półroczna praktykę, oczywiście nie w Dowództwie, a w innej jednostce, która wtedy tam stacjonowała. Przy płocie obiektu, dosłownie kilka metrów, jest wysoki blok mieszkalny. A bloków w odległości co najmniej 50 m, o których wspomina Alex jest tam kilkanaście. Dowództwo nigdy nie interesowało się tym , za to kablowało moich żołnierzy za pół minutowe spóźnienie z podniesieniem, czy opuszczeniem flagi.
_________________
- Nie jestem maszyną, jestem człowiekiem. (von Horn)
- W domu!!! W fabryce od pana nie wymaga się egzaminów na człowieczeństwo ani egzaminów na humanitarność, w fabryce potrzebne są pańskie mięśnie i mózg pański i tylko za to płacimy panu (Borowiecki)
Ostatnio zmieniony przez Maj Or Czw 03 Sie, 2023, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11589
Skąd: -)
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

Cytat:
W zajętych smartfonach przeglądana jest zawartość – prywatne wiadomości sms, informacje publikowane w mediach społecznościowych, zapisane zdjęcia, w tym również zdjęcia tortu z urodzin babci, uroczego śpiącego kotka, jak też nudesy wysłane narzeczonemu. Wszystko to zgodne z kpk (art. 143 § 1 pkt 6 i art. 236a).


Jeżeli się ma nudesy przesłane narzeczonemu, to się telefon zabezpiecza hasłem.
W przypadku takiego zatrzymania - hasła policji nie podaje się.

Nikogo nie można zmusić do oskarżenia samego siebie, czyteż do dostarczania dowodów przeciw samemu sobie. Jeżeli policja szuka dowodów przeciw tobie na twoim telefonie - to masz prawo w tych poszukiwaniach nieuczestniczyć.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
Ostatnio zmieniony przez michqq Czw 03 Sie, 2023, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15993
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

Kamerki samochodowe, monitoring miejski, street view, komunikatory w telefonie i dziesiątki innych przypadków.
Ale będzie jak zawsze. Najpierw wprowadzą zakaz, a później będą myśleć. :lol:

Korea Północna się kłania. :efendi2:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1822
Skąd: JW ****
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

No to się sejm tym zajął. A teraz będziecie debatować że to źle. Najpierw mówicie, żeby przestrzegać prawa a potem jak prawo się pojawia to mówicie że to złe prawo.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15993
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

Pożyjemy, zobaczymy.

Niekiedy złe prawo jest gorsze od braku prawa.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1822
Skąd: JW ****
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

Więc zamiast zero jedynko odnosić do przepisów trzeba odróżnić google streetview, kamere monitoringu, wideorejestrator a nawet robienie zdjęcia koszar do np. wikipedii od zamierzonego i złośliwego łażenia pod jednostke wojskową z celem nagrywania i "a ja wam pokaże". Lajki i suby lecą na YT, kasa wpływa, wojsko jest ośmieszane w opinii publicznej. A może też Pan Audyt pewne rzeczy wysyła do tawariszy w Moskwie? A kto to wie.
A jeżeli mnie drażni takie zachowanie to niektórzy postępowcy nazywają mnie betonem albo sugerują że w poprzednim wcieleniu byłem milicjantem lub gestapowcem. Ten audyt w najlepszym razie szuka poklasku i kasy na wyświetleniach a w najgorszym jest po prostu ruskim szpiegiem.
Linkowałem już kanał Mr. Borderfuna. Ten facet zawsze lubił nagrywać granice ale w obecnych czasach nie jest nachalny. Dzwoni i informuje że będzie i nigdy nie nagrywa służb, żeby celowo się ktoś do niego przyczepił. I takie zachowanie się chwali.
https://www.youtube.com/@MrBorderfan

Gdyby komuś tak pod domem przychodził ciągle ktoś i go nagrywał to opcje są dwie:

1. Albo dostałby w ryj, żeby się odczepił.
2. Albo zostałby oskarżony o stalking.

[ Dodano: Czw 03 Sie, 2023 ]
I jeszcze jedno. Przeciętny żołnierz to nie jest radca prawny. Jak każą mu pilnować, to ma pilnować. Jak będziemy wymagać takich rzeczy od żołnierzy to biada takiemu wojsku jak przyjdą gorsze czasy.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15993
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 04 Sie, 2023   

Przeczytajcie czym grozi wprowadzenie zakazu fotografowania. Analiza problemu. Normalnie zamordyzm.
https://sluzbyiobywatel.pl/zakaz-fotografowania-bat-na-kazdego
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11589
Skąd: -)
Wysłany: Pią 04 Sie, 2023   

-=Alex=- napisał/a:
Przeczytajcie czym grozi wprowadzenie zakazu fotografowania. Analiza problemu. Normalnie zamordyzm.


No cóż, były czasy kiedy trzeba było rejestrowac maszyny do pisania, a żeby posiadać ręczny radiotelefon jako cywil - to trzeba było się wykazać odpowiednim zawodem, na przykład kominiarze mieli ten przywilej.

Myślałby kto że minęło.
:-\

Lornetki jednakowoż jeszcze wolno będzie mieć?
Czy tylko dla zarejestrowanych ornitologów?
:cry:

[ Dodano: Pią 04 Sie, 2023 ]
Riczard napisał/a:
od zamierzonego i złośliwego łażenia pod jednostke wojskową z celem nagrywania i "a ja wam pokaże".


Kolego, no widzisz, ale czy Ty w tej chwili proponujesz penalizację złośliwości?

Oczywiście że prawo do wolności (tu - wolności zachowań) nie jest prawem nieograniczonym, wręcz przeciwnie, jasne jest że niekiedy trzeba je ograniczać - ale doprawdy, zamierzasz karać ludzi za złośliwość wobec urzędników państwowych?
Ja bardzo rzadko tutaj używam ostrych słów - ale - czy Ty masz dobrze w głowie?
:?:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group