Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakaz fotografowania JW
Opublikował Wiadomość
Radhezz 
3
a gdzie tu panie do emerytury...



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 123
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   Zakaz fotografowania JW

Dzisiaj w sieci przypadkiem trafiłem na TAKI FILM.

Trochę pogrzebałem w przepisach i rzeczywiście ujętego wprost zakazu fotografowania JW nie ma, choć obiekty wojskowe stanowią "obiekty szczególnie ważne dla bezpieczeństwa lub obronności państwa" - i na podstawie ROZPORZĄDZENIA, a dokładniej § 5 ust. 3 pkt 3 dają podstawę do działania w zakresie zakazu fotografowania. Część stron prawnych w temacie zakazu fotografowania, wymienia obiekty z wykazu jako objęte zakazem fotografowania ustawowo, a ja takowego nie znalazłem.

W każdym razie działania tutaj podjęte i tłumaczenia może rzeczywiście były trochę nietrafione, ale też nie dajmy się zwariować - w obecnej sytuacji takich przypadków nie można ignorować. Gościa (moim zdaniem) rzeczywiście powinna zatrzymać służba dyżurna, a potem przekazać patrolowi policji, natomiast dalsze czynności niech prowadzi ABW/SKW celem wyjaśnienia sytuacji.

Pytanie czy wy zrobilibyście tak samo czy coś zmienili?

No i druga sprawa, będąc na miejscu tych żołnierzy, którzy dokonali zatrzymania, jakby się trafił taki chłopek-cwaniaczek, co by chciał podstawy prawnej zatrzymania, czy prawidłowe by było określenie, że dokonano go w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z Art. 130. KK?
_________________
Zacząłęm od zera, i sporo mi go jeszcze zostało...
ex. Najtańsza Siła Robocza || ex. Aktywna Rezerwa
Każdy zasługuje na mądrego przełożonego. Niektórzy go bezwzględnie potrzebują.
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

Ten gość łazi, szczuje i prowokuje. Oglądałem filmy z jego kanału. Trafi kiedyś na kogoś kto strzeli mu w pysk, zniszczy aparat i się skończy dzień dziecka...
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15943
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

Radhezz napisał/a:
Gościa (moim zdaniem) rzeczywiście powinna zatrzymać służba dyżurna, a potem przekazać patrolowi policji, natomiast dalsze czynności niech prowadzi ABW/SKW celem wyjaśnienia sytuacji.
Co wyjaśniać ? Jakiej sytuacji ? Mogą sobie puścić za przeproszeniem bąka. Miał już do czynienia z w/w służbami, był między innymi w Kiejkutach, filmował budynek ABW i pooglądaj sobie jak to się zakończyło. Funkcjonariusze SKW to już nie chcę opisywać jak się zachowali. Dno i kupa mułu.
Radhezz napisał/a:
No i druga sprawa, będąc na miejscu tych żołnierzy, którzy dokonali zatrzymania, ...
Jakiego zatrzymania ? Było jakieś zatrzymanie ?
Pooglądaj co spotkało policjantów, którzy chcieli bezpodstawnie legitymować i zatrzymali gościa. Były chyba trzy albo cztery takie akcje (Toruń, Mława ...). Mają sprawy sądowe i grozi im wywalenie z Policji. W innych przypadkach komendanci przepraszali.
Wstyd, żenada wszystkich służb. Wolno się uczą i mają słaby przepływ informacji.
Riczard napisał/a:
Ten gość łazi, szczuje i prowokuje.
Łazi i nagrywa. Nic więcej. Pozostali robią z siebie idiotów. Czy wolno mu łazić i nagrywać ?
Riczard napisał/a:
Trafi kiedyś na kogoś kto strzeli mu w pysk, zniszczy aparat i się skończy dzień dziecka...
Nie sądzę. Gdybyś obejrzał jego wszystkie filmy to wiedziałbyś dlaczego.

Radhezz, tutaj piszemy o tym kanale.

Cytat:
Koniec z tabliczkami ?Zakaz fotografowania?.
Minister obrony narodowej Radosław Sikorski zdecydował, że z obiektów wojskowych znikną tabliczki zabraniające robienia zdjęć.
25 października o godz. 15 minister Sikorski sam zdemontował tabliczkę znajdującą się na bramie wjazdowej do Centrum Konferencyjnego Wojska Polskiego w Warszawie.

Pół godziny wcześniej taką samą operację rozpoczęli marynarze, usuwając tabliczki z gmachu Dowództwa Marynarki Wojennej przy skwerze Kościuszki w Gdyni.

- W epoce, gdy dokładne zdjęcia satelitarne całego świata dostępne są choćby przez program Google, istnienie tradycyjnych zakazów fotografowania obiektów militarnych straciło rację bytu - tłumaczy komandor Bartosz Zajda, rzecznik prasowy dowódcy MW. - Teraz dużo ważniejsze są nowoczesne systemy ochrony obiektów. Ale o nich nie możemy mówić - to tajemnica.
:lol:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

-=Alex=-, nie mam zamiaru tracić czasu na oglądanie wszystkich jego filmów. Ten gość jest nachalny i bezczelny. I gdyby trafił na mnie to nie uprawiałbym z nim zbędnych rozmów. Dostałby w ryj i koniec pierdoletów o paragrafach co może a co nie. Poleciałby na skargę do tych samych co nagrywał.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
Leonardo234 
2


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Gru 2021
Posty: 78
Skąd: Pl
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

Riczard napisał/a:
-=Alex=-, nie mam zamiaru tracić czasu na oglądanie wszystkich jego filmów. Ten gość jest nachalny i bezczelny. I gdyby trafił na mnie to nie uprawiałbym z nim zbędnych rozmów. Dostałby w ryj i koniec pierdoletów o paragrafach co może a co nie. Poleciałby na skargę do tych samych co nagrywał.


Jakiś ty odważny. :lol:
 
 
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

Cytat:
-=Alex=-, nie mam zamiaru tracić czasu na oglądanie wszystkich jego filmów. Ten gość jest nachalny i bezczelny. I gdyby trafił na mnie to nie uprawiałbym z nim zbędnych rozmów. Dostałby w ryj i koniec pierdoletów o paragrafach co może a co nie. Poleciałby na skargę do tych samych co nagrywał.

Pracowałeś w Milicji Obywatelskiej?
_________________
płk Jan R:"Bezet to ja mam Panie w d....
 
 
Silmeor 
6


Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1390
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

No to już się na prowokacjach nie dorobi:
https://www.fotopolis.pl/...fiskata-sprzetu
_________________
Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła.
 
 
Kandydat102 
1


Dołączył: 20 Lis 2022
Posty: 24
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

Riczard napisał/a:
-=Alex=-, nie mam zamiaru tracić czasu na oglądanie wszystkich jego filmów. Ten gość jest nachalny i bezczelny. I gdyby trafił na mnie to nie uprawiałbym z nim zbędnych rozmów. Dostałby w ryj i koniec pierdoletów o paragrafach co może a co nie. Poleciałby na skargę do tych samych co nagrywał.


W zamian Ty byś dostał wezwanie na rozprawę sądową, wydalenie ze służby i w najlepszym wypadku zawiasy za bezpodstawne przekroczenie uprawnień i czynną napaść z pobiciem :) .

To, że Ty nie znasz obowiązujących przepisów nie oznacza, że taką samą miarą masz traktować innych. Dopóki ten gość nie łamie żadnych przepisów, a póki co tego nie zrobił, to w czym problem?
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

Kandydat102 napisał/a:
Dopóki ten gość nie łamie żadnych przepisów, a póki co tego nie zrobił, to w czym problem?

Kandydat102, powiesz to młody oficerowi dyżurnemu jak Ci każe za nim biegać.

[ Dodano: Czw 03 Sie, 2023 ]
Ten kanał to szczujnia na służby mundurowe. Niedługo przyjdzie do was na służbę dzieciak nagrywający iphonem i napluje wam w twarz.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

Radhezz napisał/a:
obiekty wojskowe stanowią "obiekty szczególnie ważne dla bezpieczeństwa lub obronności państwa" - i na podstawie ROZPORZĄDZENIA, a dokładniej § 5 ust. 3 pkt 3 dają podstawę do działania w zakresie zakazu fotografowania.

Niezupełnie, obiekty wojskowe mogą, ale nie muszą być obiektami szczególnie ważnymi dla obronności lub bezpieczeństwa państwa. Owo rozporządzenie w § 2 (a nie 5, jak podajesz) wymienia jedynie rodzaje obiektów, które mogą uzyskać taki status. Status ten nadawany jest indywidualnie przez Radę Ministrów, zaś Minister Obrony Narodowej prowadzi wykaz tych obiektów. Wykaz, który zapewne nie jest podawany do publicznej wiadomości. Tym samym przeciętny obywatel nie wie, czy dany obiekt jest, czy nie jest szczególnie ważny. I nie musi wiedzieć, bo po co?

Riczard napisał/a:
Ten kanał to szczujnia na służby mundurowe.

Szczujnia? A może po prostu obnażanie niekompetencji i głupoty służb mundurowych? Zwracam także uwagę, że również ochrona cywilnych obiektów była przez tego "audytora" testowana.
Wybacz, ale swoimi wypowiedziami ośmieszasz się tak, jak ośmieszyli się ci żołnierze z filmiku. A gdyby tak ten napadnięty okazał się silniejszy od Ciebie i oddał Ci strzał w ryj z nawiązką, to byś ośmieszył się podwójnie. Czy Ty aby nie urodziłeś się za późno? W demokratycznym państwem prawnym, jak to określa Konstytucja, tylko się marnujesz.
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

To nie jest żaden audytor tylko burak szukający poklasku i wyświetleń.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
Kandydat102 
1


Dołączył: 20 Lis 2022
Posty: 24
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

Kandydat102, powiesz to młody oficerowi dyżurnemu jak Ci każe za nim biegać.

Owszem, zdecydowanie wyprowadzę z błędu niekompetentnego oficera dyżurnego, który nie zna przepisów i każe mi wykonywać rozkaz sprzeczny z prawem. Łatwiej się z tego wytłumaczyć aniżeli z proponowanego przez Ciebie napadnięcia i pobicia jegomościa. Poza tym taki oficer dyżurny, który wysyła żołnierzy na przypadkowego przechodnia POZA jednostkę wojskową sam prosi się o kłopoty ze strony ŻW. Jaką właściwość mają umundurowani żołnierze do cywila przechodzącego obok jednostki? Żadną. Matematykę pozostawiam Tobie ;)

[ Dodano: Czw 03 Sie, 2023 ]
Ten kanał to szczujnia na służby mundurowe. Niedługo przyjdzie do was na służbę dzieciak nagrywający iphonem i napluje wam w twarz.[/quote]

Szczujnia pod jakim względem? Obnażanie niekompetencji osób pełniących służbę czy chociażby ochroniarzy, dyżurnych, żołnierzy, policji, która nie zna przepisów a prawo egzekwuje według swojego "widzi mi się", nazywasz szczuciem?

Według mnie Audytor wykonuje świetną robotę, bo dzięki niemu może w służbach mundurowych zaczną przykładać się do przestrzegania prawa i zapoznają żołnierzy/funkcjonariuszy/ochroniarzy z przepisami prawa na podstawie których mogą działać. Samowolka się skończyła, to nie czasy PRLu, gdzie wszystko robiło się na gębę i nikt nie miał o niczym pojęcia.
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

Kandydat102 napisał/a:


Owszem, zdecydowanie wyprowadzę z błędu niekompetentnego oficera dyżurnego,



:lol:

Młody możesz najwyżej dostać rozkaz na piśmie i naprzód!
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
Kandydat102 
1


Dołączył: 20 Lis 2022
Posty: 24
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

Riczard napisał/a:
Kandydat102 napisał/a:


Owszem, zdecydowanie wyprowadzę z błędu niekompetentnego oficera dyżurnego,



:lol:

Młody możesz najwyżej dostać rozkaz na piśmie i naprzód!



Co nie zmienia faktu, że nie ma podstaw do tego aby wymusić na kimś zaprzestania wykonywania legalnych czynności. Nie zmieniajmy tematu, chciałbym dowiedzieć się co takiego Audytor robi wbrew prawu, żeby określać jego działania mianem szczucia na służby mundurowe itd.
 
 
arczi0044 
2
prawie emeryt


Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 83
Skąd: WLKP
Wysłany: Czw 03 Sie, 2023   

Riczard ładnych parę lat do tyłu myślałem że jak odejdą starsi służbą to skończy się beton. Dziś mam prawie 30 lat służby i jak widzę Twoje podejście to straciłem nadzieję, beton ma się bardzo dobrze. :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group