Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wraca stare?
Opublikował Wiadomość
Star660 
6
Biturboengine



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 1209
Skąd: MSS
Wysłany: Pon 27 Lis, 2023   

"Korpus wraca do Krakowa. Czy to początek nowego-starego dowództwa?" :gent: https://defence24.pl/sily-zbrojne/korpus-wraca-do-krakowa-czy-to-poczatek-nowego-starego-dowodztwa-raport
Trzeba było 33 lata zmian i pokolenia aby wrócić do sprawdzonego ... :roll:
_________________
BORN TO RIDE
 
 
Lumen 
8


Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 3292
Skąd: z cywila
Wysłany: Pon 27 Lis, 2023   

Ale po co? Po co nam kolejny sztab...
 
 
Star660 
6
Biturboengine



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 1209
Skąd: MSS
Wysłany: Pon 27 Lis, 2023   

Tylko, że wtedy jeździliśmy Uazami, Plan szkolenia był na papierze światłoczułym i mapy rysowaliśmy kredkami "Taktyka", a dzisiaj jeździmy Rangerami, Plan szkolenia jest w "chmurze" a mapy mamy na Google Maps :lol:
_________________
BORN TO RIDE
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Pon 27 Lis, 2023   

Star660 napisał/a:
... mapy rysowaliśmy kredkami "Taktyka"


Taki trochę offtop ale mam pytanie odnośnie tych kredek. Czy były dobrej jakości?
Pytam, bo nawet nie wiedziałem że takie były, dedykowane z napisem a wygooglowałem sobie i mi się spodobały. Będę szukał takich na aukcjach. Godniej i bardziej kultowo będą wyglądać w moim taktycznym piórniku niż kredki z misiami czy kotkami.

zdjęcie kredek "TAKTYKA"

[ Dodano: Pon 27 Lis, 2023 ]
Z góry dzięki za odpowiedź :gent:
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
Star660 
6
Biturboengine



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 1209
Skąd: MSS
Wysłany: Pon 27 Lis, 2023   

Jakością, porównywalne do innych kredek używanych przez dzieciaków w szkole w tamtych czasach. Nie sadzę, że miały jakieś specjalne właściwości. Łamały się jak inne, stożkowa temperówka łamała rdzeń jak przesadziłeś z ostrością. Najlepiej nadawała się temperówka na żyletkę. Prawdopodobnie, produkcja dedykowana dla wojska, bo dawali z przydziału. Na ćwiczeniach były obowiązkowym wyposażeniem w mapniku/raportówce wraz z LD-1/LD-2 (linijka dowódcy). Później, w piórniku "Stachowiaka" :D
_________________
BORN TO RIDE
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2308
Skąd: z granicy
Wysłany: Pon 27 Lis, 2023   

Star660 napisał/a:
Nie sadzę, że miały jakieś specjalne właściwości. Łamały się jak inne, stożkowa temperówka łamała rdzeń jak przesadziłeś z ostrością. Najlepiej nadawała się temperówka na żyletkę.


Na szkólce miałem wykładowcę od topografii - majora - ksywa Kutasum Komarum - wzieła się od ostrości rysika - ostrość jego ołówka była nie do przebicia - i tak jak piszesz - uznawał tylko temperówkę na żyletkę.
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Pon 27 Lis, 2023   

Star660 napisał/a:
... LD-1/LD-2 (linijka dowódcy)...


A to znam. Ale nie jest zbyt zadowolony. Nie wiem, czy kiedyś też takie były ale do tej rysik musi być bardzo długi i cienki, żeby coś narysować. Ja mam jakąś niemiecką.
Szybciej rysowało mi się znaki taktyczne od krawędzi niż korzystając z tych szablonów. Ten walec, koło, romb itp. to jeszcze okej ale te kreski w szablonie...
A może właśnie używałem nieodpowiedniej strugaczki. Miałem w technikum pismo i rysunek techniczny ale mistrzem w tym nie byłem ;)

[ Dodano: Pon 27 Lis, 2023 ]
Ja mam taką.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group