Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Widzenia na dobrowolnej
Opublikował Wiadomość
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2023   

Gecko, :efendi2:
Posłuchajcie pierwszych słów...
https://youtu.be/H8ZhF7tx9EU?si=SD05_hA6dLgNJUyi
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2023   

Gecko, amen!!!
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2450
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 18 Wrz, 2023   

Effendi napisał/a:
Właśnie przez takich ludzi wojsko wygląda jak wygląda i się w nim nic nie zmieni. Tym samym kończę temat, bo niestety dla takich osobistości jak Państwo jestem zwykłym kapryśnym dzieciakiem, który skończył 3 kierunki studiów, który pracuje od 5 lat jako pielęgniarz i widział więcej krzywdy ludzkiej niż wy razem wzięci, który dostał się w tym roku na studia lekarskie, ale tak, macie rację, jestem mazgającyn się narybkiem, a wojsko to nie miejsce dla takich jak ja. Miłego dnia życzę i wspominania fali z lat waszej służby z łezką w oku.


Powinni wam dokręcić śrubę i przejebać porządnie.
Zbyt dobrze wiem, że cackają się z wami dobrowolsami, przez co wchodzicie na głowę. Na zbyt dużo się wam pozwala, nie wymagając nic, a jeszcze kasą posmaruje. Na te blisko 5000 zł miesięcznie powinniście zarabiać własną energią i potem.
Ja na swoje muszę robić, choć pracuje umysłowo w IT. Porównywalnie do tego, co dostajecie za zbijanie bąków. Nie można was spionizować, nie można wam nadać kierunku, nie można huknąć na was czy wydać rozkazu, bo zaraz jest płacz.

Znamienne, że gdy na jakiejś jednostce zmechu - soli tej ziemii - był pluton kobiet. Po pierwszych dniach, gdzie zmechole w bardzo umiarkowany sposób dokręcały śrubę, poszły skargi "zbyt mocno nas cisną" na co mądry oficer zareagował prawidłowo.
Kazał swoim ludziom zwracać się do kobiet jak do małych dziewczynek, a podczas przemarszów trzymać za ręce i śpiewać Barbie Girl. Jeszcze szybciej prosiły o powrót na stare zasady, gdy całą jednostka specjalnie przerywałą swoje zajęcia, aby zobaczyć ten cyrk.


Gecko, wy to rozumiecie, ale obecny MON zrobił z wojska taki zakład pracy chronionej. Ściągają do was ułomy i pokrzywieńce, ludzie którym nie wyszło w życiu albo nie chcą zwyczajnie pracować jak inni, bo wiedzą, że za zbijanie bąków w wojsku dostaną więcej. Te piekło zgotował wam obecny minister ON.
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
Leonardo234 
2


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Gru 2021
Posty: 78
Skąd: Pl
Wysłany: Pon 18 Wrz, 2023   

focus napisał/a:
Effendi napisał/a:
Patrzę, że na tym forum też betonowych głów nie brakuje


Tu nie jest problem "betonowych głów", problemem jest narybek nie przystosowany do realiów służby wojskowej i wyrzeczeń z tym związanych.

Dzisiaj mamy facetów w rajtuzach wiecznie siedzących na FB, Tiktok-u, Istagramie lansujących się na prawo i lewo, odrealnionych od rzeczywistości.

Mężczyzn w rurkach nam nie potrzeba do budowania potencjału bojowego.

Szczerze o wiele gorsi są starzy przychodzący do wojska... Faceci którzy uciekali przed poborem a teraz przychodzą do wojska, tak samo kobiety po 40 wiecznie obrażone że ktoś kto mógłby być ich dzieckiem wydaje im rozkazy. :D
Dużo lepsi są młodzi żołnierze,z tej gliny da się coś jeszcze ulepić...
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1822
Skąd: JW ****
Wysłany: Pon 18 Wrz, 2023   

Leonardo234 napisał/a:

Dużo lepsi są młodzi żołnierze, z tej gliny da się coś jeszcze ulepić...


W pełni się zgodzę. Oczywiście generalizujemy, bo są wyjątki ale tak młody narybek jest lepszy do kształtowania. A na szczególną uwagę według moich obserwacji zasługuje przez wielu wyśmiewana Legia Akademicka. Fakt nie da się wyszkolić w 6 tygodni dobrego podoficera ale jest w nich patriotyzm, zaangażowanie i samoinicjatywa.

Problemem w wojsku jest humanizacja, która przeszła już wszelkie dopuszczalne normy. Humanizacja, która skrzywdzi tych żołnierzy w czasie "W", bo nie będą zahartowani.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Wto 19 Wrz, 2023   

Riczard napisał/a:

Fakt. Kiełbasą się tak przejadłem, że do tej pory nie daje się zaprosić na grilla i chyba dalej się to nie zmieni na zbliżającym się rocznym płatnym urlopie :cool:

Pozdrawiam :gent:


Odezwała się zahartowana kapralina z planem na choroby...
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1709
Skąd: warm-maz
Wysłany: Wto 19 Wrz, 2023   

mati_s1, do petentów w swojej kancelarii też tak się odzywasz?
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Wto 19 Wrz, 2023   

Cytat:
Ponad wszystko jednak nie rozumiesz idei armii. To nie jest zakład pracy chronionej.


Gecko, święte słowa.

Z mojej strony dodam, iż armia skończyła się na przełomie lat 80-90. Permanentne szkolenie w polu - pasie taktycznym. Nikt nie narzekał. Trzy razy w roku wyjazd na zgrupowanie poligonowe. I było "git" Obozowisko - namiot - ogrzewanie kozą - jeden najmłodszy wyznaczony do obsługi paleniska. Jak zaspał i koza nie grzała, to miał "przechlapane" ;)
Wciągu roku wykonywałem ok. 180 strzelań, co drugi dzień. BWR przejechałem setki kilometrów, na stacji radiolokacyjnej przepracowałem tysiące godzin. Nauka, szkolenie i dochodzenie do perfekcji - takie były standardy.

To było wojsko, moje wojsko, dzisiaj to przedszkole ....
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Lumen 
8


Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 3294
Skąd: z cywila
Wysłany: Wto 19 Wrz, 2023   

focus napisał/a:
Nauka, szkolenie i dochodzenie do perfekcji - takie były standardy.

Nie wszędzie, nie wszędzie...

Bądźmy obiektywni...

Sęk w tym że myśmy zmniejszyli i uzawodowili armie - przy okazji zmniejszając standardy i oczekiwania...
No ale nie od dziś wiadomo że WP to armia na posyłki i eventy...
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1822
Skąd: JW ****
Wysłany: Wto 19 Wrz, 2023   

mati_s1 napisał/a:
Riczard napisał/a:

Fakt. Kiełbasą się tak przejadłem, że do tej pory nie daje się zaprosić na grilla i chyba dalej się to nie zmieni na zbliżającym się rocznym płatnym urlopie :cool:

Pozdrawiam :gent:


Odezwała się zahartowana kapralina z planem na choroby...


Masz jakiś problem? Napisz w PW.
Zastanów się na przyszłość co piszesz. Chyba że kultura osobista czy sztabowa jest Ci obca.
Czytać też nie potrafisz ze zrozumieniem. Roczny urlop, to roczna pensja po odejściu do rezerwy a nie zwolnienie lekarskie. A dlaczego urlop, bo nie emerytura tylko przerwa w służbie. A o przyczynach spowiadać się nie muszę.

Wyciągasz i cytujesz jakieś zdanie wyrwane z kontekstu z innego tematu, nawet nie znając jego znaczenia. Piszesz nie na temat i stosujesz atak personalny(nomen omen) w moim kierunku. Masz chyba problem z poczuciem własnej wartości, że marnujesz na to czas, żeby komuś dogryźć.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Wto 19 Wrz, 2023   

przypadeek napisał/a:
mati_s1, do petentów w swojej kancelarii też tak się odzywasz?


Nie widzę nic obraźliwego w tym co napisałem.

Riczard, kreujesz się na forum jako bohater filmów z twojego awatara... A chcesz uciekać?
Używasz słów, które do kontekstu wypowiedzi w ogóle nie pasują. Pisząc o urlopie, w dodatku talk długim i płatnym nie myślisz chyba, że poza tobą ktoś wpadnie na pomysł 12 miesięcznej pensji...
Jeśli prawda jest to co piszesz o wypowiedzeniu to na szczęście będzie to z pożytkiem dla armii :gent:
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1736
Skąd: z kątowni
Wysłany: Wto 19 Wrz, 2023   

focus napisał/a:
Z mojej strony dodam, iż armia skończyła się na przełomie lat 80-90.


No tak. Z chwilą upadku państwa totalitarnego zwanego PRL. Porównujesz ich armię do SZ państwa demokratycznego? :lol:
_________________
....
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1822
Skąd: JW ****
Wysłany: Wto 19 Wrz, 2023   

mati_s1 napisał/a:

Riczard, kreujesz się na forum jako bohater filmów z twojego awatara... A chcesz uciekać?

1.Na nikogo się nie kreuje. Ten avatar mam od 2011 roku i tak został.
2.Nie uciekam i nie mam takiego zamiaru. Tak wyszło. Ale wrócę.

mati_s1 napisał/a:

Jeśli prawda jest to co piszesz o wypowiedzeniu to na szczęście będzie to z pożytkiem dla armii

Z pożytkiem, czy ze stratą? Nikt nie jest niezastąpiony i niezastępowalny. Od szeregowego do generała. Ty też nie. Jesteśmy wszyscy jak mrówki. Mrówki się zmieniają a mrowisko istnieje nadal. Po za tym wojsko to nie praca w cukierni. Nawet po pójściu do rezerwy nadal jest się żołnierzem i nadal do pewnego wieku ma się zobowiązania.

Pozdrawiam ozięble :gent:

[ Dodano: Czw 21 Wrz, 2023 ]
Tytan w dresie. napisał/a:

Posłuchajcie pierwszych słów...
https://youtu.be/H8ZhF7tx9EU?si=SD05_hA6dLgNJUyi


Nie tylko pierwszych. Dzisiaj ukazała się czwarta część wywiadu. Warto obejrzeć.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Pią 22 Wrz, 2023   

Brzytwa napisał/a:
No tak. Z chwilą upadku państwa totalitarnego zwanego PRL. Porównujesz ich armię do SZ państwa demokratycznego?


Jaką ich armię? Dla mnie armia była jedna, ta z końca 80 roku i ta po "upadku PRL". Służyłem do 2016 roku. Uwypukliłem, mentalność i podejście do służby w ówczesnym czasie. Nikt nie narzekał, tylko się szkolił i uczył swojego przeznaczenia. Żołnierz doskonalił swoje wojskowe abecadło zgodnie z zajmowanym stanowiskiem (pełnioną funkcją). Szkolenie było realne, nie na papierze. Dzisiaj to fikcja, żołnierze to miernoty do entej potęgi. Nie próbuj mi wciskać swojej nowoczesnej narracji na temat SZ państwa demokratycznego, gdyż nie masz pojęcia jak wojsko szkoliło się 35 lat temu.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6057
Skąd: z nikąd
Wysłany: Pią 22 Wrz, 2023   

Cóż - armia poborowa podobno jest bardziej demokratyczna...

Ja się zapytam kto odpowiada za to że stało się jak stało z wojskiem...

Może ci którym się po prostu nie chciało - więc ciągnęli w dół?
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group