Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie zmiany w armii po wyborach?
Opublikował Wiadomość
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2449
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 29 Gru, 2023   

electron77 napisał/a:
axeman36 napisał/a:
dziennikarze polsatu, wszystko podali pierwsi


Czyli co? Od teraz MON ma się ścigać z dziennikarzami kto pierwszy poda informację?
Poważnie?
Tylko dlatego, że poprzednik pół roku ukrywał informację.


Siłą dobrego dziennikarza są jego kontakty.
Czasami takie kontakty same się odezwą. Obieg informacji jest szybszy.
Bardzo ciężko konkurować w dzisiejszych czasach z komercyjnymi mediami w kontroli informacji oraz szybkości ich obiegu.
 
 
electron77 
4


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 274
Skąd: WL
Wysłany: Pią 29 Gru, 2023   

To raczej normalne, że dziennikarza szybciej coś ogłoszą. Ale odnoszę wrażenie, że głownym zarzutem dziś jest to, że komunikat DO był po doniesieniach prasowych.
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4649
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Pią 29 Gru, 2023   

electron77 napisał/a:
Czyli co? Od teraz MON ma się ścigać z dziennikarzami kto pierwszy poda informację?

Nie od dziś ale od wielu wielu lat w sytuacjach kryzysowych szczególnie ważnych system zawsze ściga się z paskami w TV. Jeżeli szef i interesariusze informacyjni o takich zdarzeniach ważnych dowiadują się z relacji dziennikarskich opracowanych na podstawie „żródeł” a nie oficjalnego komunikatu to jest to klęska systemu obiegu informacji o zdarzeniach krytycznych. Po się tworzy „matryce informacyjne” oraz księgi komunikacji kryzysowej oraz stosowne procedury i moduły zadaniowe by ludzie w systemie wiedzieli kiedy można „powoli z gracją” a kiedy trzeba „przeskoczyć w nadprzestrzeń”. To jest abecadło.
Pozdrawiam
P.S.
W armii powstała kiedyś dobrze działająca procedura powiadamiania rodziny o wypadku czy śmierci żołnierza w PKW. Wtedy właśnie był wyścig z paskami i przeciekami. I zawsze działało. Wystarczy to tylko udoskonalić i wpleść w inne obszary krytyczne oraz zinformatyzować tak by szło odpowiednio szybko. Wystarczy tylko pomyśleć. Tylko czego oczekiwać po urzędzie MON jak nie potrafiono przez 18 misięcy wydać kilku rozporządzeń do ustawy o obronie Ojczyzny?
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
electron77 
4


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 274
Skąd: WL
Wysłany: Pią 29 Gru, 2023   

No tak, tylko dziennikarz nie musi dbać za bardzo o jakość informacji, wystarczy, że napisze, że rolnik widział rakietę - i co MON z tym robi? Dlaczego nie informuje itd

Sytuacja miała zdaje się miejsce ok 7.00 pierwszy oficjalny komunikat 10.40. 3-4 h po zdarzeniu, wydaje mi się, że to dobry czas.
Przecież muszą splynąć meldunki, choćby od pilotów tych wysłanych samolotów, dowódców stacji radarówych itd itp, informacje od sojuszników ktoś to musi zebrać, uporządkować i opracować.
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4649
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Sob 30 Gru, 2023   

Nie odnosiłem się do tego konkretnego zdarzenia. Odniosłem się jedynie do Twego zwrotu związanego z (nazwijmy to) „wyścigiem z paskami”.
Jest taka zasada w komunikacji kryzysowej:
„Jeżeli podajesz info o zdarzeniu jako pierwszy to podasz fakty, gdy jako drugi i kolejny to zamiast podawać fakty będziesz się musiał tłumaczyć.”
Po drugie:
Info o ważnych zdarzeniach idą w serwisach informacyjnych o każdej pełnej godzinie (do południa bardzo rzadko co 30 minut - zależy od stacji). Tak więc info powinna polecieć nie o 10.40 a 10-15 minut później. Dziennikarze puszczą to wtedy bez komentowania bo nie będzie czasu na „dziennikarskie obrobienie” a temat jest zbyt lotny by go przemilczeć. Pójdzie suchy fakt ( z ostatniej chwili) i da to godzinę na reakcję na ewentualne opracowanie odpowiedzi na komentarze, których główny kierunek wyklaruje się w stacjach TV informacyjnych. Kolejny komunikat powinien pójść 11.50 - bo główne wydania popołudniowe serwisów informacyjnych są o 12. Taka strategia pozwala utrzymać kontrolę nad informowaniem o zdarzeniu.
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
electron77 
4


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 274
Skąd: WL
Wysłany: Sob 30 Gru, 2023   

Ok, rozumiem o co chodzi, ładnie wytłumaczone. Dzięki.
Pozdrawiam.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12831
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Nie 31 Gru, 2023   

Dzisiaj na głównej WP przybycie kompletu T/FA 50 reklamowane jest jako

Cytat:

BAZA W MIŃSKU UZBROJONA po zęby. Supermyśliwce stoją aż po horyzont


coś się zmieniło?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2449
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 01 Sty, 2024   

Częściej słyszałem o pomyśle, który krążył po forum w formie obrazka oraz waszych pogłosek.
Mianowicie by pozmieniać trochę w korpusie pdf, a moim zdaniem go rozwalić i stanowiska dowódcze zrobić dopiero od sierżanta. Podoficerowie od kaprala do sierżanta "robiliby" tak jak szeregowi, mogąc też być specjalistami w danej dziedzinie. Korpus szeregowych tylko dla dobrowolsów czy żołnierzy na wszelkich unitarkach/przygotowawczych/podstawowych.
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12831
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 24 Sty, 2024   

Wiem, że o tym marzyliście, wiem, że była to jedna z ważniejszych spraw, o które walczyliście.
Wreszcie będziecie mogli sobie włączyć TVN na dyżurce :!: :!: :!:


Cenzura w Polsce jest zakazana

ciekawe, czy można to jakoś połaczyć z zamknięciem tematu o LGTB tutaj?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
sargento 
5


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 24 Sty, 2024   

Ale to obowiązywało tylko w DGW i JBP.
_________________
---
Najniżsi podoficerowie są najdumniejsi
Georg Christoph Lichtenberg
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13510
Skąd: ---
Wysłany: Sro 24 Sty, 2024   

Nie roztrząsajmy tego. Gecko podjął taką decyzję i ja ją szanuję.

Nie podam Wam teraz linku ale pamiętam sytuację jak sąd skazał kobietę za nazwanie sąsiada pedałem.

Jak w takim razie mam się zwracać do osób homoseksualnych? Mój kochanie?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12831
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 24 Sty, 2024   

Generalnie, to tak, jak sobie tego zażyczą.

Np. tak

Ono jeno


jeśli nie - art. 2xx kk.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13510
Skąd: ---
Wysłany: Sro 24 Sty, 2024   

Ja wiem, że to nie jest wątek o muzyce.
Linka wklejał nie będę.
Posłuchajcie sobie zespołu SexBomba. Utwór: Świnia zawsze będzie świnią.

Nieco ciężki podkład. Ale - wsłuchajcie się w tekst.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12831
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 26 Sty, 2024   

Cytat:
Walą się pisowskie pomniki dumy narodowej. W Muzeum Wojska Polskiego trzeba było zdjąć sufit


sufit trzeba było zdjąć.
Kij, że za ulubieńców Ćwieluszka w wojsku wyebało się wszystko i zaplątało o własne nogi.
Dzisiaj jest katastrofa, bo sufitr trzeba naprawić.



Sufit Juliusza Ćwielucha
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15941
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 26 Sty, 2024   

Cytat:
Wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej, Cezary Tomczyk, podał na platformie X, że dowódca Garnizonu Warszawa, po konsultacjach z Ministrem Obrony Narodowej, podjął decyzję o uchyleniu wcześniejszego polecenia.
Dziwny to dowódca, który sam nie potrafi (boi się (?)) uchylić swojego (jako DG) polecenia, tylko musi konsultować się z ministrem. No bez jaj, a może o jaja chodzi ? :???: :-o
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group