Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Zielona Granica" Agnieszki Holland.
Opublikował Wiadomość
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Pią 20 Paź, 2023   "Zielona Granica" Agnieszki Holland.

Jak w temacie. Jako założyciel tematu powstrzymam się od swojej opinii. Jaka jest Wasza opinia, czy szkaluje polskie służby?
Jedyne co napiszę, to że ten film miał zablokowane ocenianie na filmweb.

https://www.filmweb.pl/fi...a-2023-10039040

Zachęcam do komentarzy. Pozdrawiam!
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 21 Paź, 2023   

Ciekawe, czy ktoś z forumowiczów, w ogóle ten film oglądał.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15938
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 21 Paź, 2023   

Nie oglądałem.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
electron77 
4


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 273
Skąd: WL
Wysłany: Sob 21 Paź, 2023   

Oglądałem, chciałem zobaczyć jak to nas "szkalujo".
Nie "szkalujo" wojsko nie ma o co się obrażać, SG i Policja no to różnie
Film jak ktoś lubi dramaty, to do obejrzenia, bez szału, ciut za długi.
Jak ktoś szuka "prawdy" to jej nie znajdzie. Widzimy tylko los imigrantów(nie twierdze, że tak nie było), nie ma ataków na Wojsko, SG i policję, nie ma rzucania kamieniami i szturmów na ogrodzenie
Bo to nie jest film, który pokazuje obiektywną rzeczywistość. To film, który pokazuje jakiś wycinek prawdy ale bez kontekstu. (pomijam ewidentne bzdury - nie było ich dużo).
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12831
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sob 21 Paź, 2023   

Ja nie oglądałem, bo po prostu u nas tego nie grają.

Biorąc jednak pod uwagę zgiełk z obu stron, jaki wybuchł po premierze filmu, mogę się wypowiedzieć.

Kolejny gniot Agnieszki Holland, jakich z przyczyn ideologiczno - politycznych popełniła już w karierze wiele. Szybkość kręcenia i data premiery jednoznacznie wskazują na głównie propagandowy charakter.
Kolejny odcinek serialu, do którego scenariusze pisali Michnik, Gross, Grabowski. Niestety, część polskich Żydów w ten sposób nam odpłaca za żydowski raj, który przez setki lat tutaj mieli.

Nie jest ważne, że żołnierze nie są "szkalowani", tylko pokazani trochę z boku. Mechanizm jest taki sam jak poprzednio. Nie dało sie udowodnić masowego udziału Polaków w Holokauście, to będziemy dalej łupać po głowach że wiejskie baby gotowały Ukraińcom z Treblinki zupę za żydowskie złoto. Aż urośnie guz, którego nikt nie chce ruszać. Pomocnicy.
Czemu ten żołnierz tego termosu nie odebrał? Nie zapobiegł? Pomocnik znaczy.

Generalnie, tak jak pisałem wcześniej, obraz marksistowski (tate zobowiązuje). Żołnierz nie ma bronić granicy i interesów swojego opresyjnego państwa (obywateli, rodzin), tylko solidaryzować się z pokrzywdzonymi uchodźcami. W l. 30tych kończyło się to kulą w potylice na Komunarce i w Katyniu. Dzisiaj kończy się zamachami na ulicach europejskich miast, i Allach Akbar.
No, ale oni chcą tylko do wujka w Szwecji. A Szwecja szybko zmienia się w Meksyk.

Generalnie czy ktoś widział film, czy nie widział, dobrze sobie przeczytać biografię Agnieszki Holland


Agnieszka Holland
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 21 Paź, 2023   

Byłem, widziałem choć nie do końca i z grubsza zgadzam się z opinią electron77.
Zauważam, ci którzy filmu nie widzieli, mają na jego temat najwięcej do powiedzenia.
 
 
czynnarezerwa 
2


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 97
Skąd: stąd
Wysłany: Sob 21 Paź, 2023   

No nie wszyscy Tytan w dresie. Ja nie oglądałem i się nie wypowiem... :)
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 21 Paź, 2023   

To zobacz wypowiedź bezpośrednio nad moją.
 
 
the naturat 
5


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 658
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 21 Paź, 2023   

Tytan w dresie., to tylko efekt Dunninga-Krugera. Ci oto gentlemani potwierdzili naukowo, że im niższe kompetencje, tym wyższa samoocena. I na odwrót - osoby z wysokimi kompetencjami i szeroką wiedzą najczęściej nie doceniają swojego potencjału.
Badano studentów: im słabsze wyniki - tym wyższa samoocena. Badano kierowców: około 80% określiło swoje umiejętności jako ponadprzeciętne. Badaniu poddano kilka grup zawodowych, od pasjonatów broni do profesorów akademickich - za każdym razem osiągając podobne wyniki: im słabsza jednostka w grupie, tym wyższa samoocena i pewność siebie. To właśnie to przeświadczenie pozwala wypowiadać się na temat książek, których nie przeczytaliśmy lub filmów, których nie obejrzeliśmy. Postawa manfreda jest jedynie emanacją tego efektu i nie ma sensu dyskutować ze zjawiskiem, bądź podejmować personalne wycieczki. Niestety takimi osobami łatwo jest manipulować i wykorzystywać je jako pas transmisyjny do głoszenia pewnych idei lub przekonań. Wzmacnia to ich przekonanie, że jako jedyni znają prawdę objawioną, którą należy przekazać społeczeństwu żyjącemu w ucisku i ciemnocie, jak to powiedział niejaki pan Bąkiewicz: nieść społeczeństwu "krużganek oświaty".

P.S. Nie miałem czasu na obejrzenie filmu - dlatego nie wypowiem się na jego temat ;)
_________________
Kontrola najwyższa formą zaufania
 
 
Radhezz 
3
a gdzie tu panie do emerytury...



Pomógł: 2 razy
Wiek: 36
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 123
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 21 Paź, 2023   

electron77 napisał/a:
Oglądałem, chciałem zobaczyć jak to nas "szkalujo".
Nie "szkalujo" wojsko nie ma o co się obrażać, SG i Policja no to różnie
Film nie szkaluje żołnierzy to nie ma o czym gadać? A mi się zawsze wydawało, że istnieje jakaś wspólnota służby. Ze zwykłej przyzwoitości wypadałoby żeby żołnierze, którzy też tam służą przecież, stawali solidarnie w obronie swoich kolegów z innych formacji, i głośno mówili że tak nie było. Bo co jakby było na odwrót? Żołnierze dokonują masowych egezkucji, lasy przygraniczne są pełne trupów. Miło, co?

Tak, wiem, niektórzy napiszą że przecież to film fabularny, nikt nie mówił że to na faktach (chociaż z wypowiedzi AH można odczytać co innego), ale jednak - liczy się przekaz. Pół biedy jak to zostanie odebrane w kraju, "trochę" gorzej za granicą.
_________________
Zacząłęm od zera, i sporo mi go jeszcze zostało...
ex. Najtańsza Siła Robocza || ex. Aktywna Rezerwa
Każdy zasługuje na mądrego przełożonego. Niektórzy go bezwzględnie potrzebują.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Nie 22 Paź, 2023   

Film? Lewactwo pełną gębą.
Wpisuje się w wypowiedź pewnej idiotki:
Cytat:
Wpuszczać wszystkich jak leci. Później się ich zweryfikuje.

Niedawna wypowiedź pewnego zachodniego ministra:
Cytat:
Nie mamy żadnej możliwości ich weryfikacji.
Kraje pochodzenia (o ile w ogóle mają) to nie chcą udzielać żadnych informacji.
Nie chcą również przyjmować swoich obywateli.

W bzdury o tysiącach przybywających lekarzy, informatyków, inżynierów to tylko naiwniacy mogą wierzyć.
Doniesień z Niemiec, Francji, Szwecji jest mnóstwo jak to się ciapaci i asfalt "integruje".
Morderstwa, gwałty, pobicia, palenie samochodów, wybijanie szyb, kradzieże.

O tym jak bardzo lewactwo pierze ludziom mózgi świadczy wypowiedź pewnej Szwedki po tym jak została zgwałcona przez "imigranta". Na pytanie: Dlaczego nie chce pani tego zgłosić policji odpowiedziała: Nie chcę, bo jeszcze miałby przeze mnie problemy.

"Imigranci" nie wybierają miasteczek i wsi. Wybierają duże miasta.
No to się mieszkańcy dużych miast obudzą z ręką w nocniku.

94% tych, którzy chcieli się wypowiedzieć powiedziało "Nie". To jasno świadczy o tym, że Polki i Polacy nie chcą "ubogacania".
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1745
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Nie 22 Paź, 2023   

i napisał/a:

"Imigranci" nie wybierają miasteczek i wsi. Wybierają duże miasta.
No to się mieszkańcy dużych miast obudzą z ręką w nocniku.

94% tych, którzy chcieli się wypowiedzieć powiedziało "Nie". To jasno świadczy o tym, że Polki i Polacy nie chcą "ubogacania".


Drogi I, czy pamiętasz jak w czasach minionych obywatele polscy jechali za chlebem, za morze, czy wtedy obywatele tamtych krajów (narodowości), wypowiadali się w takim tonie jak ty ?

Czym różni się inżynier polski jadący na emigrację, bo lepiej płacą od Etiopczyka o takim samym wykształceniu który che być w Polsce. Czy to nie te same odbicie w dwóch zwierciadłach ? Może trochę należy przemyśleć swoje wypowiedzi.

Aby, nie było kategorycznie jestem przeciwny o wpuszczaniu osób podejrzanych na teren kraju, i przestępców, jestem za tym aby siły będące na granicy mogły otworzyć ogień jak ktoś ich atakuje, bo to już jest określone w prawie użycia broni. Bandytów należy likwidować a uchodźców należy sprawdzić i się nimi zająć tak jak to było w przypadku Polaków.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Nie 22 Paź, 2023   

Czyżby poniższe fakty nie pasowały Ci?
i napisał/a:
Doniesień z Niemiec, Francji, Szwecji jest mnóstwo jak to się ciapaci i asfalt "integruje".
Morderstwa, gwałty, pobicia, palenie samochodów, wybijanie szyb, kradzieże.

Polacy na emigracji tak się nie zachowywali.
Chcieli pracować, urządzić się.

Skoro nie widzisz różnicy to ja już nic na to nie poradzę.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1745
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Nie 22 Paź, 2023   

i napisał/a:
Czyżby poniższe fakty nie pasowały Ci?
i napisał/a:
Doniesień z Niemiec, Francji, Szwecji jest mnóstwo jak to się ciapaci i asfalt "integruje".
Morderstwa, gwałty, pobicia, palenie samochodów, wybijanie szyb, kradzieże.

Polacy na emigracji tak się nie zachowywali.
Chcieli pracować, urządzić się.

Skoro nie widzisz różnicy to ja już nic na to nie poradzę.


Czyli nie zrozumiałeś, napisałem, złoczyńców, osoby poszukiwanie nie wpuszczać, wydalać, a w przypadku ataku na żołnierza/funkcjonariusza użyć broni palnej do obezwładnienia.

Natomiast pozostałych wpuścić i pozwolić aby prawidłowo funkcjonowali w społeczeństwie (pracowali).
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Nie 22 Paź, 2023   

i napisał/a:
Niedawna wypowiedź pewnego zachodniego ministra:
Cytat:
Nie mamy żadnej możliwości ich weryfikacji.
Kraje pochodzenia (o ile w ogóle mają) to nie chcą udzielać żadnych informacji.
Nie chcą również przyjmować swoich obywateli.

Wciąż nie chcesz przyjąć faktów do wiadomości.
Rozumiem, iż należysz do ludzi, którzy wyznają zasadę:
Jeśli fakty mi nie pasują to tym gorzej dla faktów.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group