Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Szwejk
Wto 24 Paź, 2023
Jak rozwalono system obronny panstwa.
Opublikował Wiadomość
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12843
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Wto 07 Lis, 2023   

Koń w odróżnieniu od np. samochodu to zwierzę. Trzeba go karmić. jechać do weterynarza. Czy chcecie powiedzieć, że jak nie ma rozporządzenia, to nie można tego robić? Np. czesać konia, bo o tym m. in. mówi to zporządzenie?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4649
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Wto 07 Lis, 2023   

A pomyślałeś o tym, że nie można nabyć nowego zwierzęcia i wprowadzić go do służby w ramach uzupełnienia po zwierzęciu, które z różnych powodów ubyło ze służby?
Pomyślałeś co ze zwierzakami kończącymi służbę?
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 07 Lis, 2023   

manfred, nie troluj! Każdy temat obnażający niekompetencję bądź draństwo ludzi z *** z premedytacją usiłujesz przekierować na boczne tory. Niestety, niektórzy łapią się na to i wchodzą w polemikę z tobą, ale nie ze mną te numery Brunner!
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 08 Lis, 2023   

Ostatnie posty, nie związane z tematem, wydzieliłem w osobny temat: https://www.nfow.pl/viewtopic.php?t=45665
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Pią 10 Lis, 2023   

Wygaśnięcie przepisów w zakresie wypłacania żołnierzom zawodowym dodatkowego wynagrodzenia za czasowe pełnienie obowiązków służbowych oraz za wykonywanie czynności powierzonych, które wykraczają poza zadania wynikające z zajmowanych stanowisk służbowych, powoduje wstrzymanie wypłaty powyższych należności od dnia 23.10.2023 r.

Świadczenie winno zostać naliczone za okres 01.10. - 22.10. br.

Po tej dacie, wszelkie należności wynikające z powierzonych funkcji "pozostają w zawieszeniu", ponieważ nie wiemy jakie stawki wynagrodzenia i zapisy regulacyjne znajdą się w nowych regulacjach prawnych.

Tym samym wstrzymałem wypłaty wszelkich należności od dnia 23.10.2023 r. z uwzględnieniem, iż żołnierz w dalszym ciągu wykonują powierzone im czynności.

W przypadku zmiany wysokości stawek (nie sądzę iż będą niższe) OG naliczą i wypłacą różnicę proporcjonalnie do ilości dni wykonywanych czynności z zastosowaniem "przelicznika" 1/30 uwzględniając stawki wynagrodzenia wg. nowych przepisów.

Bynajmniej, ja taką strategię przyjąłem. :D
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pią 10 Lis, 2023   

Tylko, czy aby na pewno wygaśnięcie przepisów wykonawczych do ustawy powoduje wygaśnięcie decyzji wydanych na podstawie przede wszystkim tejże ustawy? Moim zdaniem nie. Stare decyzje pozostają w mocy, natomiast nie można wydawać nowych.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11555
Skąd: -)
Wysłany: Pią 10 Lis, 2023   

Szwejk napisał/a:
Tylko, czy aby na pewno wygaśnięcie przepisów wykonawczych do ustawy powoduje wygaśnięcie decyzji wydanych na podstawie przede wszystkim tejże ustawy?


Wiesz, ja prawnikiem nie jestem, ale na zdrowy rozum to zależy czy to jest decyzja cykliczna (comiesieczne naliczanie wypłaty środków) czy dawniejsza ale wydana jednorazowo (np. o przydzieleniu mieszkania służbowego)

Innymi słowy jakie są konsekwencie dalszej bierności organu wojskowego.

W pierwszym przypadku bierność - to wstrzymanie owej cyklicznej akcji. To jest: "Już więcej nie dajemy".
W drugim przypadku bierność - to pozostawienie owego mieszkania "tak jak jest". To jest: "Nie zabieramy".

( to tylko zdroworozumowo)
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12843
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 10 Lis, 2023   

Nie tylko wykonawczych, nawet jak ustawa wygaśnie, to dalej trzeba płacić.

Niektórzy za ciężary realne do dzisija płacą, mimo, że ich w prawie od 1964 r. nie ma.
Niektórzy biorą do dzisiaj dopłaty za orzechy włoskie, chociaż Unia od dobrych kilku lat do nich nie dopłaca.
Jeżeli nie zmieniły się faktyczne podstawy nawiązania stosunku administracyjnego, to trzeba płacić. Ile razy to można pisać?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11555
Skąd: -)
Wysłany: Pią 10 Lis, 2023   

manfred napisał/a:
Niektórzy za ciężary realne do dzisija płacą, mimo, że ich w prawie od 1964 r. nie ma.
Niektórzy biorą do dzisiaj dopłaty za orzechy włoskie, chociaż Unia od dobrych kilku lat do nich nie dopłaca.
Jeżeli nie zmieniły się faktyczne podstawy nawiązania stosunku administracyjnego, to trzeba płacić. Ile razy to można pisać?


No dobrze - ale zależy jaka jest podstawa prawna.

Jeżeli (na przykład) na podstawie ustawy powstał wyrok sądowy nakładający jakeś swiadczenie, to taki wyrok nadal jest ważnym.

Natomiast:
Jeżeli co miesiąc nalicza się należności na podstawie bieżacych rozporządzeń i wynikających z nich bieżących stawek, no to się własnie tak nalicza. Ponieważ ustawodawca jasno napisał że dezaktualizuje rozporządzenia (z dniem takimatakim, co podał w przepisach przejściowych) - no to naliczamy wg. ustawy.

Dlaczego uważasz, żeby zignorować ustawowo nakazane wygaśniecie rozporządzeń?
Według którego z nieaktualnych rozporządzeń proponujesz to naliczać, bo jest ich kilka po kolei po sobie następujących - a dziś wszystkie są jednakowo nieważne?

:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12843
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pią 10 Lis, 2023   

Masz decyzję, która nie wygasła? Masz w niej określone uprawnienie na podstawie ustawy? To płacisz. Jest to proste.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11555
Skąd: -)
Wysłany: Pią 10 Lis, 2023   

manfred napisał/a:
Masz decyzję, która nie wygasła? Masz w niej określone uprawnienie na podstawie ustawy? To płacisz.


Ile?

Ta decyzja zawiera konkretną kwotę czy odesłanie do jakiejś tabelki z jakiegoś rozporządzenia?

Te tabelki mają swoję "datę ważności". Ustawowo ją ustalono.

:cool:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Pią 10 Lis, 2023   

n
Szwejk napisał/a:
Tylko, czy aby na pewno wygaśnięcie przepisów wykonawczych do ustawy powoduje wygaśnięcie decyzji wydanych na podstawie przede wszystkim tejże ustawy? Moim zdaniem nie. Stare decyzje pozostają w mocy, natomiast nie można wydawać nowych.


A czy ja wspominałem o wygaśnięcia decyzji, braku uprawnień do dodatkowe wynagrodzenia?
Nie ta kwestia były moim rozważaniem.

Decyzje wydane do dnia wydania nowych regulacji pozostają prawomocne. Zmienią się stawki, zapewne będzie należało wydać nowe.

Jak to sugeruję, np. za czynności powierzone aktualna kwota max. 75 zł. zostanie podniesiona np. do kwoty 100 zł. Wówczas należy wydać nową decyzję wskazując dzień obowiązywania, który będzie dniem wejścia w życie rozporządzenia.

Nie wiem jak to prościej wyjaśnić?

Tym samym OG naliczą różnicę pomiędzy "starą a nową " stawką w przeliczeniu 1/30
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pią 10 Lis, 2023   

Przypominam co napisałeś:
focus napisał/a:
Wygaśnięcie przepisów (...) powoduje wstrzymanie wypłaty powyższych należności od dnia 23.10.2023 r.
...........................................................................................
Po tej dacie, wszelkie należności wynikające z powierzonych funkcji "pozostają w zawieszeniu", ponieważ nie wiemy jakie stawki wynagrodzenia i zapisy regulacyjne znajdą się w nowych regulacjach prawnych.

Po pierwsze, na jakiej podstawie wstrzymałeś wypłatę tego świadczenia? Pytam oczywiście o podstawę prawną.
Po drugie, nie ma znaczenia, jakie stawki zostaną ustanowione przyszłymi przepisami. Decyzje w tych sprawach wydane zostały na podstawie przepisów wówczas obowiązujących, więc nadal obowiązują. A zatem należy wypłacać należność w stawkach określonych w tych decyzjach.

Owszem, nie wspomniałeś o formalnym wygaszeniu decyzji, ale z Twojej wypowiedzi wynika, że uczyniłeś to nieformalnie.
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Pią 10 Lis, 2023   

Szwejk napisał/a:
Owszem, nie wspomniałeś o formalnym wygaszeniu decyzji, ale z Twojej wypowiedzi wynika, że uczyniłeś to nieformalnie.


Decyzje pozostają wiążące.

Szwejk napisał/a:
Po pierwsze, na jakiej podstawie wstrzymałeś wypłatę tego świadczenia?


Nie wstrzymałem, lecz zawiesiłem do czasu wydania nowych regulacji w przedmiotowej sprawie.

Szwejk napisał/a:
Decyzje w tych sprawach wydane zostały na podstawie przepisów wówczas obowiązujących, więc nadal obowiązują. A zatem należy wypłacać należność w stawkach określonych w tych decyzjach.


Nie wiem jakie będą zapisy w nowym rozporządzeniu. Nie wiem jakie będą określone stawki. Nie wiem jaki będą uwarunkowania dotyczące przyznawania dodatkowego wynagrodzenia.
Podjąłem wraz z PGK OG decyzję o zawieszeniu wypłaty. Po ukazaniu się przepisów dokonamy korekty i naliczymy należne wynagrodzenie.

Każdy żołnierz, otrzyma co mu się należy, co najwyżej będzie potrzeba wydania nowych decyzji - kolejna papierologia.

Pozdrawiam.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Pią 10 Lis, 2023   

focus,
Czy wówczas OG wypłaci zaległe, należne należności finansowe, z ustawowymi odsetkami? Bo tak zrobić powinien. W 100% popieram moich przedmówców, decyzje wydane nas podstawie obowiązującego prawa zachowują ważność do czasu ich wygaśnięcia. Ze stoickim spokojem dam sobie ściąć głowę, że nie masz w decyzji zapisu, który mówiłby o wygaśnięciu decyzji w przypadku wygaśnięcia aktu wykonawczego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group