Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa decyzja MON funkcjonowanie Wojskowych Strazy Pozarnych
Opublikował Wiadomość
strazak wsp 
1
wsp


Wiek: 44
Dołączył: 13 Lis 2023
Posty: 2
Skąd: 16dz
Wysłany: Pon 13 Lis, 2023   Nowa decyzja MON funkcjonowanie Wojskowych Strazy Pozarnych

witam, moja straż funkcjonowała na zasadach określonych w "DECYZJA Nr 442/MON
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 24 grudnia 2013 r. w sprawie funkcjonowania wojskowych straży pożarnych oraz dodatkowego wyposażenia specjalistycznego jednostek organizacyjnych Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej"
z dniem 8 listopada weszła w życie nowa "DECYZJA nr 125/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 8.11.2023r w sprawie tworzenia i wyposażenia wojskowych straży pożarnych"
z poprzedniej decyzji wynikało, ze w mojej kategorii straży służbę pełniło 11 pdf i 7 szer. razem 18 żołnierzy z nowej decyzji już wynika, ze służbę w wsp Ia kategorii pełnić będzie 19 osób z czego 7 pdf i 12 szer.
moje pytanie brzmi:
1. czy dobrze rozumiem zapisy nowej decyzji 125/mon w sprawie obsady etatowej pdf i szer.,
2. czy na waszych jednostkach już zostały przeprowadzone analizy zasadności zmian organizacyjno - etatowych w WSP
3. czy jest możliwość utrzymania takiej samej ilości pdf już po nowej decyzji (przynajmniej na jakiś czas dopóki nie uda się przeszkolić nowych żołnierzy aby spełniali wymagania do pełnienia służby w WSP)
 
 
Hitmen123 
1
p.


Wiek: 52
Dołączył: 07 Mar 2022
Posty: 6
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 15 Lis, 2023   aa

Tak, z ciekawości, gdzie masz w 1a wymienione 12 i 7?
 
 
Siasiek 
3
Siasiek


Pomógł: 2 razy
Wiek: 54
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 125
Skąd: Elbląg
Wysłany: Sro 15 Lis, 2023   

Ia etat 19, liczba zastępów 4 ( zał. nr 1, tabela nr 1 i 2):
1. Komendant, zastępca, technik - 3 x pdf.

2. Dowódca zastępu - pdf. x 4 pdf. = 4 pdf.
ratownik-kierowca x 2, ratownik = 3 x szer. x 4 = 12 szer.

3 pdf. + 4 pdf. = 7 pdf. + 12 szer. = 19 cnd.
 
 
Hitmen123 
1
p.


Wiek: 52
Dołączył: 07 Mar 2022
Posty: 6
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 16 Lis, 2023   aaa

Faktycznie, a zapytałem, bo u mnie mamy 4 zastępy ron po 4 osoby, plus 2 zapasowych i dowódca WSP, i jest problem z wystawieniem 24 h. zmian minimum 3 osobowych, a 4 osobowe są rzadkością, stąd technika i zastepcę uwazam za zbędnych, dowódca WSP, kierowca plus dowódca zmiany ogarniają, a obsługi wyższego stopnia to WOG, dzieki za odpowiedź,
 
 
Hallo 
1


Dołączył: 15 Wrz 2022
Posty: 13
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 17 Lis, 2023   

W końcu poszli po rozum do głowy po co Pdf po KKP na etacie ratownika jak tą funkcję tak samo a nawet lepiej wykona szer.
 
 
strazak wsp 
1
wsp


Wiek: 44
Dołączył: 13 Lis 2023
Posty: 2
Skąd: 16dz
Wysłany: Wto 21 Lis, 2023   

W moim poście nie chodziło mi o to czy jest odpowiednia liczba pdf i szer w WSP (pomijając fakt, ze kurs podstawowy w zawodzie strażak jest równoważny z kursem który strażacy PSP przechodzą i po ukończeniu stażu po 3 latach dostają stopień pdf "sekcyjny" ale to inny temat)
Pytanie swoje powtórzę:
czy na waszych jednostkach już zostały przeprowadzone analizy zasadności zmian organizacyjno - etatowych w WSP.
 
 
Walet30 
1


Dołączył: 08 Gru 2023
Posty: 2
Skąd: Gdansk
Wysłany: Pią 08 Gru, 2023   

Zapewne będziemy wiedzieć więcej na początku nowego roku ale w przypadku mojej wsp pojawiła się nadzieja że będziemy mieli system zmianowy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group