Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opublikował Wiadomość
*333* 
5


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2005
Posty: 929
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 02 Sty, 2024   

Dzień dobry,
wygląda na to, że jesteśmy (Ci, którzy odeszli z końcem stycznia 2023) jedynymi, których delikatnie mówiąc wyrolowano wprowadzeniem podwyżek od marca. Nigdy wcześniej oraz dla odchodzących w tym roku w styczniu nie zastosowano takiego rozwiązania. Może warto by było skrzyknąć się z kolegami funkcjonariuszami z MSW oraz MS aby powalczyć o sprawiedliwe wyrównanie? Wszak Pan Premier mówił niedawno o naprawianiu krzywd wyrządzonych przez poprzedników.
Najlepszego w Nowym Roku.
:gent:
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Czw 04 Sty, 2024   

Nie bardzo Cię rozumiem.
Zwolniono Cię obligatoryjnie czy sam podjąłeś decyzję o odejściu?

A że są podwyżki? No to trzeba było odejść z początkiem kwietnia.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
RickSanchez 
2


Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 68
Skąd: Stettin
Wysłany: Czw 04 Sty, 2024   

*333* napisał/a:
naprawianiu krzywd wyrządzonych przez poprzedników.

Ale jaka krzywda cię spotkała? Odszedłeś na znanych ci warunkach.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12831
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Czw 04 Sty, 2024   

Pewnie, to otworzy drogę np. emerytom tzw. starego portfela o ubieganie się o zwiększanie emerytur o podwyżki wynagrodzeń, które nastąpiły po ich odejściu. Dlaczego nie? Są ewidentnie pokrzywdzeni.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
ogon123 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 805
Skąd: 100
Wysłany: Czw 04 Sty, 2024   

RickSanchez napisał/a:

Ale jaka krzywda cię spotkała? Odszedłeś na znanych ci warunkach.

Zresztą kadrowcy domagają się aby wnioskodawca nawet napisał że znane są mu warunki prawne związane ze złożeniem wypowiedzenia :(
_________________
Jak mój szef wpada do pokoju to zawsze się pyta: co nudzicie się ??? i zaraz wynajduje jakąś robotę
Ogon Ogoniasty
 
 
RickSanchez 
2


Dołączył: 18 Mar 2018
Posty: 68
Skąd: Stettin
Wysłany: Czw 04 Sty, 2024   

ogon123 napisał/a:
RickSanchez napisał/a:

Ale jaka krzywda cię spotkała? Odszedłeś na znanych ci warunkach.

Zresztą kadrowcy domagają się aby wnioskodawca nawet napisał że znane są mu warunki prawne związane ze złożeniem wypowiedzenia :(

Co to znaczy domagają się? Ile ich zdanie jest warte? Ja napisałem jedno zdanie "Wypowiadam stosunek służbowy zawodowej służby wojskowej." Coś płakali. Ale co mogli zrobić z zarejestrowanym wypowiedzeniem?
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Pią 05 Sty, 2024   

Temat wałkowany od stycznia zeszłego roku ale może postaram się przybliżyć temat dla niezorientowanych.
Była władza wprowadziła podwyżki uposażenia od marca 2023 tak by ubywający do rezerwy z końcem stycznia i lutego nie mieli, jak w latach poprzednich, dwóch podwyżek: uposażenia w styczniu i waloryzacji emerytury w marcu - i jest to jak najbardziej uzasadnione i sprawiedliwe. Natomiast później ani sprawiedliwie ani co gorsza zgodnie z prawem już nie było. A to dlatego, że my służący dalej dostaliśmy "wyrównanie" za styczeń i luty, było one doliczone do uposażenia proporcjonalnie przez kolejnych 10 miesięcy. Jest to zagranie mocno niekonstytucyjne i łamiące podstawowe prawo każdego z nas do równego traktowania. Sprawa obiła się o rzecznika praw obywatelskich, niestety tak samo jak TK mocno upolitycznionego...
Choć sprawa mnie nie dotyczy, to akurat w tym przypadku, podzielam głos zakładającego temat, że zostało on i wiele innych osób skrzywdzony.
Jednocześnie uważam, że podwyżki powinny być zawsze od marca bez żadnych wyrównań.

Co do zasad pisania wypowiedzeń... Jestem kadrowcem i nigdy nie kazałem pisać nikomu nic o znajomości przepisów normujących odejście z MONu. Wiem, że takie zapędy są ale niezgodne z prawem. Walczyłem nawet ze swoim Dowódca JW, że na wypowiedzeniu nie powinien pisać żadnych dekretacji żaden przełożony, chyba że żołnierz wnosi o skrócenie okresu wypowiedzenia. Wtedy ok, krótka informacja czy jest zgoda czy nie a jeśli nie to dlaczego. Wypowiedzenie stosunku służbowego to osobista decyzja żołnierza i przełożonym nic do tego. Aby zapoznać się ze sprawą po złożeniu wypowiedzenia jest ARCUS, żołnierz nie ma obowiązku nikogo pytać, informować czy stosować jakiegoś wzoru wypowiedzenia. Może to zrobić nawet nas papierze toaletowym i przesłać do KJ JW pocztą. Tyle...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group