Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie zarejestrowanie wniosku w k. jawnej
Opublikował Wiadomość
WALT 
1


Dołączył: 09 Lip 2023
Posty: 6
Skąd: Whiskyonsin
Wysłany: Pon 22 Sty, 2024   Nie zarejestrowanie wniosku w k. jawnej

Witam.Mój brat ma taką sytuację:

Zamieszczam wpis tutaj, bo chyba to jedyne miejsce, gdzie ta historia pasuje. Czy ktoś spotkał się z sytuacją, gdzie kancelaria jawna po otrzymaniu listu ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru postanowiła nie zarejestrować wniosku z powodu tego, że "nie pasuje ze wzorem" ? Wysłałem wniosek do swojej JW, pocztą, dlatego, że od jakiegoś czasu jestem nieruchomy z powodu przebytej operacji. Wysłałem do swojej jednostki list, po tygodniu chcę się dowiedzieć czy jest procedowany, a tu się okazuje, że on w ogóle nie był zarejestrowany. Oczywiście pismo spełniało wszystkie wymogi zawarte w KPA, ale od jakiegoś czasu mnie nie ma w pracy, więc nie jestem na bieżąco z tymi ważnymi znaczkami w prawym górnym roku.
Z powodu czego takiego kancelaria jawna może odrzucić wniosek ?
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12847
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pon 22 Sty, 2024   

Co to za pismo? Jaka sprawa? Adminstracyjna, czy służbowa?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Pon 22 Sty, 2024   

WALT, kancelaria jawna ma obowiązek zarejestrować pismo wchodzące.
Skąd np. prezydent miejscowości, jego władze mogą wiedzieć jakie loga występują w MONie? A korespondencja przychodzi obfita z różnych źródeł... Głupota.
Ewidentnie w twojej JW w KJ pracuje były major czy pułkownik... Przerabiałem u siebie takich na różnych stanowiskach. Nie rzadko postaradali rozumy... Choć były i wyjątki 😉😃
 
 
weteran_DZ 
2


Dołączył: 28 Lis 2022
Posty: 64
Skąd: Z-P
Wysłany: Wto 23 Sty, 2024   

mati_s1 napisał/a:
WALT, kancelaria jawna ma obowiązek zarejestrować pismo wchodzące.

Zgadzam się w zupełności.
mati_s1 napisał/a:
w twojej JW w KJ pracuje były major czy pułkownik... Przerabiałem u siebie takich na różnych stanowiskach. Nie rzadko postaradali rozumy... Choć były i wyjątki

Nie mam nic do stopni, ale w poprzedniej jednostce po "normalnym" nastał "dokładny" sierżant. Ten to potrafił niektórych po kilka razy wracać, nawet za takie "pierdółki" jak dnia zamiast dn., ilość milimetrów tabulacji, marginesy...
Nadano mu nawet ksywkę "aptekarz".
Próbował swoich sztuczek i ze mną, ale najpierw też po "aptekarsku" pokazałem, że nie stosuje się do wszystkich przepisów kancelaryjnych, a następnie stwierdziłem, że może nie zarejestrować wykonanego przeze mnie pisma / meldunku / zestawienia, które już jest podpisane przez Dowódcę lub Szefa Sztabu, tylko niech przedtem zamelduje o tym Dowódcy i jego przełożonemu... Jakoś pomagało :)
 
 
Jefrjeitor 
5



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 782
Skąd: jedzie ta kontrola?!
Wysłany: Wto 23 Sty, 2024   

Jakiś czas temu mój znajomy złożył wypowiedzenie stosunku służbowego w kancelarii swojej jednostki. Pani pismo przyjęła, nadała mu numer, po czym dowódca tej JW owe pismo... ODRZUCIŁ. Odrzucił wypowiedzenie, bo Pani kancelistka nie puściła tego "drogą służbową" i nie było w tym wypowiedzeniu formułki wymyślonej przez tego dowódcę JW.
Takie cuda tylko w MON- ie :x
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Sro 24 Sty, 2024   

Jefrjeitor, po to jest ARCUS aby przełożeni żołnierza mogli się zapoznać z jego wolą. O wypowiedzeniu stosunku służbowego nikt poza żołnierzem nie musi nawet wiedzieć. Oczywiście do momentu złożenia wniosku.
Na takich dowódców JW już dawno przyszedł czas nas pójście do cywila...
 
 
Jefrjeitor 
5



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 782
Skąd: jedzie ta kontrola?!
Wysłany: Sro 24 Sty, 2024   

mati_s1, po tym jak dowódca JW "odrzucił" jego wypowiedzenie zaczęło się prostowanie sytuacji. Personalny miał niezły problem. Przekonał chłopaka, żeby napisał oświadczenie, że wycofuje swoje wypowiedzenie, a następnie złożył drugie. Tylko już z formułka, której sobie zażyczył dowódca JW i puszczone drogą służbową. Widzialem później, że niektórzy robili w Arcusie dopiski typu "Zgoda. Przesyłam do dalszego rozpatrzenia z poparciem." :efendi2:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15952
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 24 Sty, 2024   

Jefrjeitor napisał/a:
"Zgoda. Przesyłam do dalszego rozpatrzenia z poparciem."
Fajnie z ich strony, że wyrazili zgodę, bo chłopak służyłby do dzisiaj. Jednak miał "ludzkich" przełożonych.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Czw 25 Sty, 2024   

😂 śmiechłem 😂
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13515
Skąd: ---
Wysłany: Czw 25 Sty, 2024   

Żołnierz ma prawo w każdej chwili złożyć wypowiedzenie stosunku służbowego.
I nic nikomu do tego.

Nie ma obowiązku rejestrowania.
Po prostu składa i koniec kropka.

Nie wiem co Wy macie z tą Kancelarią Jawną.
Ja złożyłem w Sekcji Personalnej.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Czw 25 Sty, 2024   

i, dziwne... przepis jest od zawsze w takiej formie:

Cytat:
§ 7. Ust. 3. Wypowiedzenie uważa się za dokonane, jeżeli zostało ono złożone przez żołnierza bezpośrednio i za potwierdzeniem w kancelarii jednostki wojskowej albo wysłane przesyłką poleconą na adres jednostki wojskowej, w której żołnierz pełni zawodową służbę wojskową.


Rozporządzenie w sprawie zwalniania żołnierzy zawodowych z zawodowej służby wojskowej.

Użyte pojęcie
Cytat:
w kancelarii
odnosi się do kancelarii jawnej, nie innej... Czy to S-1 czy kancelarii Szefa sztabu czy Dowódcy.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12847
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Czw 25 Sty, 2024   

Ten przepis jest absurdalny, chcoćby z dwóch powodów.

1. Można przeprocedować całą drogę administracyjną i zwolnić zołnierza, ale
Cytat:
wypowiedzenie nie będzie dokonane
bo żołnierz na swoim egzemplarzu nia ma przybitej pieczątki.
2. Przesyłka może nigdy nie dojść, mimo tego wypowiedzenie będzie uznanane
Cytat:
za dokonane
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13515
Skąd: ---
Wysłany: Czw 25 Sty, 2024   

No to mati_s1 służyliśmy w innych Jednostkach Wojskowych.
Poszedłem, położyłem na biurku u chorążego i powiedziałem: do widzenia.

Nie znalazł się odważny aby mi robić problemy.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Pią 26 Sty, 2024   

i, równie dobrze mogłeś zostawić na biurze przepustek. Tak samo jak pocztówkę z wakacji mógłbyś zostawić na stole w pizzerii.
Nie mówię, że nie mogłeś tego zrobić czy, że tego nie zrobiłeś. Przytoczyłem przepis jak to ma wyglądać. Ten wspomniany przez ciebie chorąży musiał wziąć twoje wypowiedzenie i zanieść do kancelarii. Tam musiał to ktoś przyjąć, niezgodnie z przepisami. I właśnie o to w tym wszystkim chodzi, dość niedawno ktoś na tym forum napisał, że jesteśmy takim narodem, który wybiera sobie przepisy, które chce przestrzegać a te co nie pasują to ciul z nimi... I żyjemy w takim właśnie państwie... Ryba psuje się od głowy.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13515
Skąd: ---
Wysłany: Pią 26 Sty, 2024   

Cytat:
Dz.U.2022.536 t.j. Akt utracił moc
Wersja od: 26 maja 2022 r.
Art. 114. [Wypowiedzenie stosunku służbowego zawodowej służby wojskowej]
1.
Żołnierz zawodowy może w każdym czasie wypowiedzieć stosunek służbowy zawodowej służby wojskowej bez podawania przyczyny.

Za moich czasów jeszcze obowiązywał.
Nic tam nie ma o jakimś rejestrowaniu.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group