Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opublikował Wiadomość
Maciej933 
1


Dołączył: 07 Lut 2024
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: Sro 07 Lut, 2024   

Witam,

Pisze z takim zapytaniem ponieważ w tym roku mineło mi 8 lat służby (5 w wojsku) dokladnie 1 lutego. No i nadszedł czas pobrania mundurów wyjściowych. Dzwonię na mundurówke umowić sie i Pani mówi jak najbardziej należą sie Panu ale mówi ze przez to ze został Pan zatrudniony 1 lutego nie należy sie Panu pełna mundurówka tylko dalej ta pomniejszona . Zacząłem grzebać czytać ustawy i ustawa z 2022 mówi
„ Szeregowemu (marynarzowi)
zawodowemu wyptaca sie w roku
kalendarzowym, w którym uptywa mu
szesédziesiaty miesiac zawodowej stuzby
wojskowej, równowaznik, o którym mowa
wust. 1 pkt 1, w wysokosci okreslonej w
zataczniku nr 1 do rozporzadzenia w
wierszu oznaczonym Ip. 5 pkt 1.

Te punkty odwołują do tabeli w której jest rozpisane ze po 60 miesiącach jaka kwota się należy

Po czym okazało sie ze 20 stycznia wyszła poprawka do tej ustawy która wchodzi z dniem 1 stycznia 2024 ale tak wczytując sie w nią to chodzi o inne tematy nie związane z okresem po ktorym żołnierz powinien dostać wypłatę mundurówki. Pani twierdzi ze mi sie nie należy chociaż do konca nie jest w stsnie mi odpowiedzieć na pytanie dlaczego i mówi ze zle czytam ustawę.

To jedno z pierwszym pytań mi sie nasuwa
- dlaczego przysługuje mi pobranie mundurów po 60 miesiącach a nie przysługuje mi wyplata mundurówki.

I dlaczego w takim razie piszą ze po 60 miesiącach nastąpi wyplata pełnej jeżeli w moim przypadku idac myślą Pani z mundurówki przysługuje mi prawo do tej kwoty po okolo 74 miesiacach bo dostane ja w 2025 okolo marca to wychodzi 74 miesiace. Na dniach chce sie umówić z prawnikiem zeby mi to wytłumaczył bo może faktycznie coś „ źle czytam tą ustawę”.

Pozdrawiam z Bydgoszcz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group