Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pegasus
Opublikował Wiadomość
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13509
Skąd: ---
Wysłany: Wto 20 Lut, 2024   Pegasus

Trąbią od pewnego czasu o tym Pegasusie.

Ciekawostką jest to, że ani słowa o Echelonie.

Jak dowiedziałem się, że filtrują słowa to dałem im zagwozdkę. Ciągle używałem słów: bomba, zamach, Allah Ackbar.

Wiem, wiem - zarzucicie mi nieodpowiedzialność.
Ale jak się podsłuchuje to niech mają zajęcie.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Stefan Fuglewicz
Gość Specjalny



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Paź 2004
Posty: 3619
Wysłany: Wto 20 Lut, 2024   

Nie interesowałem się specjalnie tym tematem, ale mówi się, że podobnych do Pegasusa "narzędzi" jest więcej.
W każdym razie - temat jest jak najbardziej na miejscu, bo te systemy są uważane za broń.
 
 
Boro001 
1


Dołączył: 30 Sty 2023
Posty: 19
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: Wto 20 Lut, 2024   

A Pegasus to nie koń ze skrzydłami tylko narzędzie?🤔
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Wto 20 Lut, 2024   

Stefan Fuglewicz napisał/a:
bo te systemy są uważane za broń.


Trąbią o Pegasusie bo to jest podsłuch i podgląd.

Służby kontrolowane przez Państwo nie są od tego żeby zwalczać przeciwników politycznych, to jest ludzi którzy mówią wszem i wobec że planują przejąć władzę w Państwie.

Występuje bowiem pozorny konflikt: Ci którzy mają kontrolę nad Państwem władzy oddac nie chcą, natomiast w demokracji każdy kto sobie założy partię ma prawo władzę zdobywać, odebrać, jest to uważane za legalne.

No więc służby podległe Państwu nie mogą używac broni wobec ludzi którzy władze w Państwie zdobywać planują. Jest to nadużycie władzy.

Nie wolno ich otruć, nie wolno ich podsłuchować, nie wolno posłac seryjnego samobójcy, no takietam.

To własnie było treścią afery Watergate. Podsłuchiwanie opozycji, SAMO TYLKO PODSŁUCHIWANIE, było skandalem na tyle wielkim że spowodowało upadek władz.

Natomiast w Rosji można przeciwników politycznych otruć, i nikogo to nie rusza.

Teraz zaduma:
Gdzie jest Polska, na tle tych dwu krajów?
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2449
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 20 Lut, 2024   Re: Pegasus

i napisał/a:
Trąbią od pewnego czasu o tym Pegasusie.

Ciekawostką jest to, że ani słowa o Echelonie.

Jak dowiedziałem się, że filtrują słowa to dałem im zagwozdkę. Ciągle używałem słów: bomba, zamach, Allah Ackbar.

Wiem, wiem - zarzucicie mi nieodpowiedzialność.
Ale jak się podsłuchuje to niech mają zajęcie.


Echelon to amerykańska zabawka i dość złożony system. Jesteśmy poza nim.
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2308
Skąd: z granicy
Wysłany: Wto 20 Lut, 2024   

Od 1993 roku - użytkownik NSA .
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2449
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 20 Lut, 2024   Re: Pegasus

i napisał/a:
Trąbią od pewnego czasu o tym Pegasusie.

Ciekawostką jest to, że ani słowa o Echelonie.

Jak dowiedziałem się, że filtrują słowa to dałem im zagwozdkę. Ciągle używałem słów: bomba, zamach, Allah Ackbar.

Wiem, wiem - zarzucicie mi nieodpowiedzialność.
Ale jak się podsłuchuje to niech mają zajęcie.


Samo użycie słowa nie wszczyna alarmu.
Myślę, że Echelon był już tyle razy aktualizowany, a Pegasus na tyle rozwinięty w swych możliwościach, że potrafią więcej niż łapanie słów. Raczej zwracają uwagę na charakterystyczne frazy, całe słowa. Zaprzęgnięcie do tego tzw. AI też zmieniło wiele.
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2449
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 25 Lut, 2024   

Jest to jakaś myśl, pokrętnie zabawna, ale szczerze - to strata zasobów.
Skierowanie takiego systemu jak Echelon czy Pegasus w kierunku własnych obywateli, de facto szarych jednostek, to oznaka głupoty.

Za tymi systemami stoją gigantyczne zasoby danych, mocy przerobowych procesorów, przede wszystkim transferu danych oraz pojemności bazy danych.
Jak przypomnę sobie, gdy w poprzedniej pracy z bazy danych jednej korporacji logistycznej wyciągałem informację z pomocą precyzyjnie skrojonego zapytania do bazy, aby oszczędzić zasoby, to strach pomyśleć ile zajmuje to całemu systemowi Echelon czy Pegasusa.
Tak, domyślam się, że nikt nie szczędzi pieniędzy na najlepszą infrastrukturę oraz oprogramowanie, ale nadal są ograniczenia technologiczne.

Koniec końców, zapytanie które zadałem bazie "mieliło" się chyba z godzinę pozostawione same sobie, więc je przerwałem.
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
piestrojanski 
1


Dołączył: 09 Lut 2024
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2024   

Korzystali z Pegasusa bo był do kupienia od ręki z półki. Pytanie podstawowe dlaczego służby izraelskie tak chętnie go sprzedają każdemu. Nie da się zrobić takiego oprogramowania bez zgody Mossadu.
Samo korzystanie to jedno, ale najgorsze że wszystkie materiały były wysyłane do centrali w kraju braci starszych w wierze, gdzie ci mogli robić co chcą z pozyskanymi materiałami. A jeśli za darmo ma się dostęp do materiałów na prominentnych polityków, generałów itd, to grzech nie skorzystać. Szantaż bardzo pomaga w negocjacjach.
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2449
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2024   

piestrojanski napisał/a:
Korzystali z Pegasusa bo był do kupienia od ręki z półki. Pytanie podstawowe dlaczego służby izraelskie tak chętnie go sprzedają każdemu. Nie da się zrobić takiego oprogramowania bez zgody Mossadu.
Samo korzystanie to jedno, ale najgorsze że wszystkie materiały były wysyłane do centrali w kraju braci starszych w wierze, gdzie ci mogli robić co chcą z pozyskanymi materiałami. A jeśli za darmo ma się dostęp do materiałów na prominentnych polityków, generałów itd, to grzech nie skorzystać. Szantaż bardzo pomaga w negocjacjach.


Właśnie odpowiedziałeś sobie sam na pytanie.
Jak myślisz dlaczego Tik-Tok jest tak wspierany przez chiński rząd?
Dlaczego BlackBerry było urządzeniem które w swoim czasie było bardzo popularne wśród polityków oraz gwiazd, a potem wyszły małe "nieprzyjemności"?
_________________
O bezpieczeństwie informacji w plutonie
manfred napisał/a:
I co masz takiego ważnego, do zaszyfrowania na tym poziomie?
Kto tego będzie odsłuchiwał?
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2024   

piestrojanski napisał/a:
Samo korzystanie to jedno, ale najgorsze że wszystkie materiały były wysyłane do centrali w kraju braci starszych w wierze, gdzie ci mogli robić co chcą z pozyskanymi materiałami. A jeśli za darmo ma się dostęp do materiałów na prominentnych polityków, generałów itd, to grzech nie skorzystać. Szantaż bardzo pomaga w negocjacjach.


W przypadku takich krajów jak Polska liczą się nie tylko informacje o szpiegowanych, a także informacje o szpiegujących.
Mosadowi mało przyjdzie z informacji o jakiejś molestowanej seksualnie szeregowej ŻW, natomiast zaszantażować można jej przełożonego, który nielegalnie ją szpiegował.

Pnadto dowiedzieć się można nie tylko o tym których terororystów rząd Polski szpieguje - bo ich zauważył, ale także , których nie szpieguje - bo ich przegapił.

Szerokie możliwości, szerokie.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12829
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2024   

Generalnie to nie ujawniono
Cytat:
nielegalnych
przypadków szpiegowania Pegasusem, więc ci przełożeni za bardzo nie mają się co bać. Bo wszystko było klepane przez sądy.

A sądy, cóż. Najlepiej bodaj ujął to na X nieoceniony Easy Rider

Cytat:
Zgodę na podsłuchy ziobrowscy prokuratorzy wymuszali na niezawisłych sędziach stosując stalinowskie metody; czego nie rozumiesz.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Stefan Fuglewicz
Gość Specjalny



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Paź 2004
Posty: 3619
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2024   

Zdania są podzielone.
Według drugiej interpretacji nielegalne były wszystkie szpiegowania Pegasusem, bo wszystkie zgody wydane przez sądy były na coś innego. Zgody na użycie Pegasusa nie można było uzyskać, bo w polskim prawie do dziś nie ma przewidzianego tego typu narzędzia.
Kto ma rację - okaże się za jakiś czas.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12829
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2024   

A jakie narzędzia są przewidziane?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1734
Skąd: z kątowni
Wysłany: Sro 24 Kwi, 2024   

Zapytaj sędziego Tuleyę. Bo chyba też zgodę na Pegasusa, a w sumie sam nie wie na co dał. Czyżby asystent sędziego podsunął postanowienie kopiuj-wklej? :lol:

Komisja śledcza? Potrzebna, na pewno w celu show medialnego. A poza tym? Jednak efekty tych komisji są w sumie żadne. No może poza materiałem dla prokuratury, który chyba (?) dodatkowo umocnił materiał dowodowy aby wsadzić za kratki Lwa Rywina :lol:

Jakieś inne efekty, super śledztwa, akty oskarżenia były? Coś przegapiłem?

- komisja ds. Olewnika
- komisja ds. VAT
- komisja ds. Amber Gold (dowody i tak mocne bez raportu komisji)
- komisja ds. ?

Coś jak Trybunał Stanu. W III RP jeden wyrok. Na wiceministra za aferę alkoholową? Kara? Grzywna i zawiasy :lol: A ile bicia piany.
_________________
....
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group