Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opublikował Wiadomość
Comedy 
1


Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 26
Skąd: Pikny kraj
Wysłany: Nie 24 Mar, 2024   

Witam.

Szukałem jakiegoś zbiorczego tematu z pytaniami o WOT, ale takiego nie znalazłem i zostaje mi założyć nowy. Jeśli przeoczyłem to z góry przepraszam :gent:

Z tego co wiem przejście z TSW do służby zawodowej może nastąpić po 3 latach. Jak się ma ten zapis do praktyki? Spotkaliście się z takimi transferami przed upływem w/w czasu np. poprzez wypowiedzenie kontraktu itp.

Pozdrawiam
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1709
Skąd: warm-maz
Wysłany: Nie 24 Mar, 2024   

W ciągu kilku lat spotkałem się z naprawdę różnymi przypadkami. Do zawodowej brali co było... dosłownie wszystko. Całe szczęście ktoś przejrzał na oczy i te czasy się kończą. Ale nasycenie 40 letnich kobiet i 50 letnich mężczyzn wśród nowych żołnierzy jest tak wielkie, że aż przeraża.
Jeżeli myślisz o zawodowej to przespałeś najlepszy moment. Gdzie byłeś w tym czasie?
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Pon 25 Mar, 2024   

Comedy, przepis obowiązuje i powinien być stosowany. Z OT do ZSW po 2 latach (3 były w ustawie o służbie żołnierzy). Jest pewna furtka, jak to w polskim dziurawym prawie... Rezygnujesz z OT i stajesz się żołnierzem rezerwy. A wtedy od razu do WCR i składasz wniosek o powołanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group