Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Oddział Wart Cywilnych
Opublikował Wiadomość
SŁAWOMIR 47 
5


Pomógł: 1 raz
Wiek: 65
Dołączył: 01 Gru 2005
Posty: 345
Wysłany: Sro 21 Gru, 2005   odział warty cywilnej

Koreczku w jednym ze swoich postów napisałem po pierwsze:- pracując w OWC zapomnij iż kiedykolwiek byłeś żołnirzem zawodowym;
po drugie:- zapomnij iż twój przełożony patrz komenant OWC jego zastępcy byli zołnierzami zawodowymi; ponadto nowa rada jako trzecia: staraj się jak to możliwe prez minimum trzy lata niepodejmować pracy w OWC w byłej swojej jednostce;. Korku z róznych przyczyn nie wiem czemu próbujesz antagonizować ludzi dzieląc ich w/g kategorii wiekowych pamiętaj iż czasami prawda w oczy kole nie zawsze ktoś będzie ci chciał słuzyć swoja radą - to co ci podałem jeśli chodzi o czas pracy i sam grafik pracy sprawdza sie idealnie. Koreczku ponadto jak dobrze czytałeś regulamin OWC pisze sie w nim iż skłąd warty powinien wynosic przy dwóch posterunkach 1,5 liczby wartowników + dowódca warty = 2w+1w +1d = 4 . W tym układzie życzę ci tylko jednego aby ze składu warty ktoś Ci zachorował , poszedł na urlop - to skąd weźmiesz do składu pełniacego służbę pracowników OWC - pomyśl. Poczytaj posty moje dokładnie zacznij liczyć ale pamiętaj proponuję abyś przestał sie obruszać - zam odpowiedzialnych za warty ze szczebla nadrzędnego Oni też mysla iż warty OWC są jak warty z pododziału jeden wartownik zachoruje mozna wziąść innego. Podaj adres priw / e-mail/ to resztę problemów będziemy rozwiązywać nie na forum moze wtedy cie przekonam podrawiam .
 
 
korek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Gru, 2005   

zapytaniem czy majac badania licencyjne musimy robic badania okresowe....pozdrawiam wesolych swiat
 
 
M@rEK 
Admin Site



Pomógł: 22 razy
Wiek: 67
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 2227
Skąd: Sulechów
Wysłany: Czw 22 Gru, 2005   

Witam

korek napisał/a:
zapytaniem czy majac badania licencyjne musimy robic badania okresowe...


Oczywiście, badania tzw. Licencyjne nie dotyczą badań okresowych.
Każdy powtarzam każdy pracownik czy to w mundurze czy w "cywilkach" musi przejść badania okresowe.

Panowie nproszę nie mylić badań okresowych z tzw. badaniami dla podtrzymania okresu ważności licencji.

Ustawa o Prawie Pracy traktuje jasno że : na badania okresowe wysyła oraz płaci za nie pracodawca. Badania takie są przeprowadzone raz w roku.
Natomiast badania na przedłużenie licencji - odbywają się co 3 lata w wyznaczonych Placówkach określonych w Ustawie.
Badania te dotyczą osób, które zgodnie z ustawą chcąc mieć ważną licencję Pracownika Ochrony muszą je opłacić z własnej kieszonki ;) .
Jeżeli więc gdzieś w jakiejś JW zapłacił za to Dowódca - to tylko się cieszyć - może miał takie dobre serce lub jakiś kaprys w tym dniu.
Jak znajdę chwilę czasu wskażę Ustawy gdzie o tym wyraźnie napisano.

Pozdrawiam :gent:
_________________
Komputer wypiera maszynę do pisania, liczydła i wiele innych rzeczy, jest nawet cybersex,ale jednej rzeczy nie zastąpi - butelki piwa.
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.
 
 
 
korek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Sty, 2006   

koledzy czy u was w JW
D-ca ktory zaplacil za badania na licencje lub okresowe bo ja o taki nie slyszalem
....pozdrawiam
bo badania licencyjne sa takie same jak okresowe .Chyba to logiczne ze jak masz wazne licencyjne to i okresowe sa wazne
czy tu trzeba ustawy zeby to zrozumiec. A nie nabijac komus kase ludzie obudzicie sie
......................
 
 
cyrylus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Sty, 2007   

uważam że problemów w owc jest tyle że spokojnie można założyć nam osobną grupę
 
 
owca 
3



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 139
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 01 Lut, 2007   

witam,zapraszam wszystkich których tematyka O.W.C. interesuje tutaj jeżeli forum będzie sie rozwijać to pomyslę o jakimś lepszym serwerze,narazie traktuje to jako experyment
 
 
artuditu38 
4



Wiek: 55
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 203
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pon 12 Lut, 2007   24h

Słuszałem ze pracownicy owc mogą pracowac w systemie 24h . Jak przedstawia sie stosunek godz. na posterunkach do wolnego?
 
 
dziorasix
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Mar, 2007   

U nas były wyrównania. dow. warty ma 1190zł, st. wart. 1150zł, wart. 1050zł, mł. wart. 950zł
Więc troszkę nam podnieśli.
 
 
artuditu38 
4



Wiek: 55
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 203
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Sro 06 Lut, 2008   

Czy ktoś coś słyszał w tym temacie? Jestem zaskoczony że takie wydarzenie miało miejsce. http://www.oddzialwartcyw...kow-owc,46.html
_________________
Ein Volk Sestra maja Serbija
 
 
owca 
3



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 139
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 07 Lut, 2008   

Twoja wypowiedź odnosiła się do mnie? Zauważ że mój post ma ponad rok czasu !Nie muszę żadnych "sztuczek "wykonywać ;) -nasze forum wypozycjonowało się w google na pierwszym miejscu wystarczy wpisać OWC i ma się całkiem dobrze pomimo kilku prób trollingu ,mam nadzieje że nie były to osoby stąd...
_________________
Forum owc: www.owc.com.pl
 
 
artuditu38 
4



Wiek: 55
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 203
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Czw 07 Lut, 2008   

Owca niedenerwuj się to raczej tyczyło się mojego postu. Link wrzuciłem do działu OWC jako informacje o wiadomosci na innym forum.Może zrobiłem coś nie tak to przepraszam. :efendi2:
_________________
Ein Volk Sestra maja Serbija
 
 
adamfux 
2



Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 98
Skąd: POLSKA zachodnia
Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

M@rEK napisał/a:
Witam

Oczywiście, badania tzw. Licencyjne nie dotyczą badań okresowych.
Każdy, powtarzam każdy pracownik czy to w mundurze, czy w "cywilkach" musi przejść badania okresowe.

Panowie nproszę nie mylić badań okresowych z tzw. badaniami dla podtrzymania okresu ważności licencji.
.........

Jak znajdę chwilę czasu, wskażę Ustawy gdzie o tym wyraźnie napisano.

Pozdrawiam :gent:


Co do przepisów to: KODEKS PRACY ( badania lekarskie-okresowe pracowników ), USTAWA O OCHRONIE OSÓB I MIENIA ( badania lekarskie licencjonowanych pracowników ochrony ).

Z życia wiem, iż za badania lekarskie licencjonowanych pracowników ochrony płacą zgodnie z ustawą sami pracownicy OWC. Natomiast tych tzw, badań okresowych dla zatrudnionych pracowników wojska, nikt nie robi pracownikom Oddziałów Wart Cywilnych. Lekarze zatrudnieni w MON, jako lekarze medycyny pracy wypisują tylko zaświadczenia o przebytych badaniach okresowych i dopuszczają do pracy na podstawie Orzeczeń Komisji Lekarskich wydanych w/w. Dziwne tylko iż np. PIP i same kadry nie widzą tu łamania Kodeksu Pracy, chociażby związane z terminami badań. Licencyjne przecież robi się raz na trzy lata ( gdy pracownik jest całkiem zdrowy), okresowe nie żadziej jak raz na 12 miesięcy. Więc pytanie gdzie kasa za badania okresowe, nie zapomnijmy również o płatnym czasie wolnym na wykonanie tych badań.
 
 
dziorasix
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2008   

czy wiadomo coś o podwyżkach?
 
 
owca 
3



Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 139
Skąd: stąd
Wysłany: Pon 03 Mar, 2008   

Widzę że też wcześnie wstajesz ;) ,trochę informacji na temat podwyżek tutaj są to jeszcze nie potwierdzone informacje


pozdrawiam
_________________
Forum owc: www.owc.com.pl
 
 
marnam 
1


Dołączył: 16 Sie 2014
Posty: 2
Skąd: JW 4229
Wysłany: Sob 16 Sie, 2014   

Usunięto temat : http://www.nfow.pl/viewto...k%F3w&start=30. Czy to jest NIEZALEŻNE FORUM ? Czy to jakaś farsa ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group