Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Książka - rekomendacja
Opublikował Wiadomość
Jankes 
9


Pomógł: 119 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 4273
Skąd: Archiwum X
Wysłany: Sro 17 Paź, 2007   

Jedna z lepszych książek jaką ostatnio czytałem :

HISTORYK - aut. Elizabeth KOSTOVA

Nie do zapomnienia,monumentalna opowieść o wciąż frapującym Drakuli.
Pełna napięcia historia,w której mieszają się ze sobą fakty rzeczywiste i fantazja , przeszłość i współczesność.
_________________
Jeśli uznasz, że ktoś na forum Ci pomógł - daj mu punkt - używając przycisku "pomógł".
Czytanie jest jak tłumaczenie, ponieważ doświadczenia dwóch różnych osób nie będą nigdy takie same. Aby nauczyć się czytać w sposób właściwy, wszechstronna znajomość wielu dziedzin nauki jest mniej ważna od instynktu - W.H. Auden.
 
 
 
Netah 
5


Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 973
Skąd: Legnica
Wysłany: Sro 17 Paź, 2007   

Interesującym sie wojna w Wietaniemie gorąco polecam rzecz niezwykłą: "Wietnam. Podziemna wojna". Tom Mangold i John Penycate rozmawiali z uczestnikami wojny "tunelowej" - Wietnamczykami i Amerykanami. Jak budowano tunele, jak w nich można było żyć i walczyć, jak wyglądały podziemne szpitale i składy broni, jak Amerykanie je niszczyli. Żadnej przesady, to jak tzw. reportaż z pola walki. Plus kalendarium najważniejszych wydarzeń wojny. Minus - to brak zdjęć, jest tylko schemat typowego systemu tuneli Viet Congu z lat 1960-1970. ja mam wydanie (pierwsze) z 1998 r., nie wiem, czy były wznowienia.
_________________
Netah
 
 
skipy 
5
emeryt



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2004
Posty: 446
Skąd: Dworce Chaosu
Wysłany: Nie 28 Paź, 2007   

Bardzo polecam coś z naszego rodzimego podwórka: Andrzej Ziemiański - Zapach szkła
Świetny zbiór opowiadań sf osadzonych w realiach naszego kraju.
 
 
Netah 
5


Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 973
Skąd: Legnica
Wysłany: Nie 24 Lut, 2008   

Witam
Polecam dwie pozycje (książkowe, żeby nie było...): Jim Garrison, "Ameryka jako imperium. Przywódca świata czy bandycka potęga". Nie tylko tytuł jest prowokacyjny - w tekście: analiza amerykańskich dążeń i działań imperialnych, bardzo ciekawy wątek tworzenia wizji świata amerykańskich elit rządzących po 11 IX. Ameryka nie musiała iść drogą "wojny z terroryzmem" - jak zwykle w polityce, było inne wyjście. Jakie? Zapraszam do lektury - warto. Cytat: "Kim jest Osama bin Laden? Jest tajemnica rodzinną Ameryki. Jest mrocznym sobowtórem amerykańskiego prezydenta (...) Został stworzony z żebra świata, wyrzuconego na śmietnik przez amerykańska politykę zagraniczną, rozumianą jako dyplomację kanonierek, arsenał nuklearny, wulgarnie głoszoną strategię "dominacji pod każdym względem, zatrważającą obojętność wobec życia nie-Amerykanów, barbarzyńskie interwencje wojskowe, poparcie dla despotycznych i dyktatorskich reżimów, bezlitosny porządek ekonomiczny, który przeszedł przez gospodarkę biednych krajów niczym chmara szarańczy, jako grasujące przedsiębiorstwa wielonarodowe, które odbierają powietrze, którym oddychamy, ziemie, na której stoimy, wodę, która pijemy i myśli, które myślimy." To nie słowa Garrisona. Tuż po 11 IX napisał je indyjski pisarz Arundhati Roy. Jaka może być konkluzja w książce, zawierającej taki obraz "american way of life"? Zupełnie zaskakująca i bardzo amerykańska. Książka nie jest gruba, czyta się znakomicie. Polecam!
Jim Garrison jest przewodniczącym State of the World Forum, instytucji non–profit z siedzibą w San Francisco, utworzonej w 1995 roku, w celu ustanowienia globalnej sieci przywódców, poświęcających się definiowaniu i realizowaniu zasad, wartości i działań koniecznych, aby skierować ludzkość ku stabilniejszej, globalnej cywilizacji.

Druga książka: Jerzy Kajetanowicz, "Polskie wojska lądowe 1945-1960. Skład bojowy, struktury, uzbrojenie". Tytuł mówi wszystko - krótka recenzja: konkrety, konkrety, konkrety! Super!
Dołączam swój głos za przedstawioną już w tym wątku książką "Wojna Iwana", napisana przez Catherine Merridale. Brytyjska autorka jest naukowcem i przyłożyła sie do tej książki. Dodam, że dla znawców frontu wschodniego Ameryki autorka nie odkryje, ale nawet i oni nie będą żałować.
Pozdrawiam.
_________________
Netah
 
 
Gulliwer 
1
Gulliwer


Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 16
Skąd: Ougadugu
Wysłany: Sob 01 Mar, 2008   

Sven Hassel - wszystko,co sie ukazało. Bym polecał zacząć od Monte Cassino - widziane z drugiej strony. Każda książka stanowi zamkniętą całość, kolejność czytania poszczególnych pozycji - obojętna. I widziałem, że wcześniej pisał ktoś o majorze Kupsie i dziejach 56 kompanii specjalnej. To jest naprawdę rewelacja...
_________________
Wstąp, poznaj, zabij... Semper Fi!
 
 
 
naturszczyk 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 69
Dołączył: 15 Sie 2006
Posty: 628
Skąd: pomezania
Wysłany: Nie 02 Mar, 2008   

:gent:
Hassel jest dobry, ale akurat Monte Cassino zostawiłbym na sam koniec. Za dużo o tej bitwie wiemy, aby nie wyszło że autor trochę fantazjuje.
Reszta naprawdę dobra, szczególnie stosunki w wojsku.
_________________
www.wladyslaw-zdanowicz.com.pl

Leńczyk polskiej armii ;-)
 
 
Gulliwer 
1
Gulliwer


Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 16
Skąd: Ougadugu
Wysłany: Pon 03 Mar, 2008   

Nie bedę się kłócił...:D w każdym razie dobrze się go czyta....
_________________
Wstąp, poznaj, zabij... Semper Fi!
 
 
 
Onyx 
4



Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 236
Skąd: Siły Zbrojne RP
Wysłany: Sob 15 Mar, 2008   

''Wysadzić Rosję'' - Litwinienko Aleksander, Felsztinski Jurij. Książka ujawniająca okoliczności śmierci Alekasandra Litwinienki oraz wiele innych szokujących faktów. Dodam, że publikowanie i rozprowadzanie tej pozycji zostało zabronine w Rosji, tak więc kolejny powód, żeby po nią sięgnąć. Przyjemnej lektury :gent:
_________________
Życie jest sztuką dokonywania wyborów.
 
 
Michal_G 
1



Wiek: 49
Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 38
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 15 Mar, 2008   

Jeżeli komuś podobała się książka Piotra Bernabiuka "Mjr Kups o 56. kompanii specjalnej" to polecam sięgnąć po "Commando.pl" Jarosława Rybaka.
Do kupienia np. tu
Regulamin II/7
Forumowicze na pewno poradzą sobie ze znalezieniem tej książki w sieci lub w księgarniach.

Książka poświęcona 62 kspec z Bolesławca - "bliźniaczej" jednostce 56 kspec. Praktycznie to samo środowisko, ta sama wściekłość na decyzję o likwidacji kompanii specjalnych. Ciekawe czy do kompletu ktoś napisze książkę o 48 kspec z Krakowa?
 
 
Pepelin 
3


Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 118
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 16 Mar, 2008   

"Zen w sztuce łucznictwa" Eugen Herrigel

Czytając na tym forum tematu o strzelaniu nie mogłem pozbyć się dziwnego deja vi że to gdzieś już czytałem. A to był właśnie "Zen w sztuce łucznictwa"! Nawet napisałem w tym temacie coś w stylu że już to znam...
Prawie te same pomysły, te same refleksje! Ta krótka (i nudna ale w dobrym tego słowa znaczeniu!) książeczka to jest relacja Europejczyka który chciał nauczyć się sztuki łucznictwa w Japonii. Ale w Japonii nie tylko łucznictwo ale np. też sztuka układania kwiatów (ikebana) nie jest tym samym co dla nas (nie mówiąc np. o piciu herbaty..).
Więc polecam.
 
 
anna40
[Usunięty]

  Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   SCHIZA?

Dzisiaj usłyszałam audycję radiową zapowiadającą nowe powieści. W połowie kwietnia wyjdzie „SCHIZA” Pauliny Grych. Jednym z głównych bohaterów jest oficer, który załamał się psychicznie w Iraku. Interesuje mnie ten temat, bo… mam takiego w domu. Czekam na tę książkę.
 
 
Artur Goławski 
Gość Specjalny



Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 16 Sty 2005
Posty: 1147
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 08 Lip, 2008   

Martin van Creveld - Zmienne oblicze wojny, Rebis 2008 === uczta intelektualna.


Stanley Newcourt-Nowodworski - Czarna propaganda, Polska, Niemcy i Wielka Brytania. Tajemnice największych oszutsw II wojny światowej, Znak 2008 === Historia PSYOPS
 
 
Netah 
5


Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 973
Skąd: Legnica
Wysłany: Nie 24 Sie, 2008   

Przeczytałem Piotra Bernabiuka "Mjr Kups o 56 KS." Ogólnie książka oczywiście bardzo ciekawa, napisana żywym językiem (co do tego nie miałem wątpliwości, pamiętając styl "Barnaby" z felietonów w starej "PZ"), anegdoty i wspominki też niepowtarzalne. Sądzę, że to kawał historii WP, a przede wszystkim działań specjalnych. Ale w sumie po jej przeczytaniu - i przemyśleniu - jestem...zniesmaczony. Pomijam fakt, że od czasu do czasu nie wiedziałem, kto jest narratorem; czy pan Kups, czy pan Bernabiuk? Może tylko ja nie nadążałem.. Ale powaliło mnie to, co w wojsku królowało: z książki wyłania sie obraz niekompetencji kadry oficerskiej, niezrozumienia charakteru działań specjalnych, te kretyńskie inspekcje, konspekty, idiotyzmy na poligonie 9tescięzki wyżwirowane, orzełki z szyszek... wszystko to, co zna każdy, kto w LWP był na poligonie). Ten dowódca z "niebieskich Beretów", który kazał swoim zwiadowcom sie okopywać, bo W naszej dywizji zawsze sie kopie", itp., itd. W sumie - dramat, niekompetencja. Do tego dziwne przypadki komandosów. Myślałem, że myśleli, ale jak kazano im poszukać starych opon do spalenia, a oni wzięli nowiutkie, czarniutkie, jeszcze zafoliowane... No i na koniec zupełnie niepotrzebny rozdział o stosunkach pana Kupsa z panem Brylem. Otóż to mnie akurat figę obchodzi. Niesmaczne.
O dziwo, najlepiej mi się czytało nie o komandosach (bo tu przyjemność psuli mi różni "spece", którzy "uprzyjemniali" zycie komandosom, a na koniec rozwiązali ich w diabły), ale o selekcji.
Natomiast książka jako przyczynek do historii WP jest O.K. Teraz przede mną "Commnado.pl". Swoją drogą - dla mnie to idiotyczny tytuł, bo brzmi jak internetowy- ale może ma uzasadnienie?
_________________
Netah
 
 
Pery Smog 
4


Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 248
Skąd: Radom
Wysłany: Nie 24 Sie, 2008   

Witam, ktoś już polecał książke Grzegorza Mathea pt. "Spadek". Ja jednak polece dziś pierszą ksiązke pt. "IV Rzeczpospolita".
Na początek notka
Cytat:
Grupa uzbrojonych terrorystów atakuje Sejm w momencie zaprzysiężenia nowego prezydenta RP. Elity polityczne, znajdując się w sytuacji ekstremalnej, pokazują swoje prawdziwe oblicze...

PAŃSTWO POZBAWIONE RZĄDU,
RZĄD POZBAWIONY WŁADZY,
WŁADZA POZBAWIONA SIŁY!!!

"Terroryzm nie zagraża bezpośrednio terytorium Polski". - Minister Spraw Zagranicznych, styczeń 2004

"Nie stwierdzamy bezpośrednich powodów do niepokoju związanego z ewentualnością zamachu terrorystycznego na terytorium Polski." - Szef ABW, lipiec 2004

"Jesteśmy dobrze przygotowani do działań antyterrorystycznych” - Minister Spraw Wewnętrznych, październik 2004

SKĄD TA PEWNOŚĆ, PANOWIE?


O co chodzi? Grupka patriotów w czasie zaprzysiężenia nowego prezydenta zdobywa Sejm a w środku cała śmietanka polityczna: obaj prezydenci, premier, ministrowie, sędziowie etc.
Ksiązka genialna, momentami groteskowa i śmieszna.
Nie ma sensu sie rozpisywać ale jeżeli macie możliwość przeczytania to bierzcie w ciemno. Dynamiczna, pełna humoru i wciągająca lektura. A i sporo odniesień do naszego wojska :D
Gorąco polecam.
 
 
michal 
5


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 832
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 13 Wrz, 2008   

Kulisy wojny - Terroryści i szpiedzy, podstęp i prowokacja, tajemnice przesłuchań - Chris Mackey, Greg Miller wyd. Świat Książki. Opowiada o śledczych, którzy przesłuchiwali w Afganistanie terrorystów Al-Kaidy i ich zwolenników.

Rozdarty Naród - F. H. Cholewczyński wyd. AMF. Książka o "Polskiej Brygadzie Spadochronowej w bitwie pod Arnhem".



pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam Michał مايكل
"Życie Cię jeszcze nauczy, że najważniejsze to robić to co się lubi a nie to co 'tata kazali'."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group