Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Organizacja "Strzelec"
Opublikował Wiadomość
Elok 
4


Wiek: 38
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 156
Skąd: z Polski
Wysłany: Pią 09 Cze, 2006   

Hej!

Ile trzeba mieć czasu żeby w miare aktywnie udzielać się w Strzelcu? Da się to ze studiami pogodzić?
_________________
Do odważnych świat należy ! ;)
 
 
Krzysiek Ch
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Cze, 2006   

A wiecie jak jest w Warszawie :?: Znalazłem JS1003 i JS 4025 o obu tych jednostkach
chciałbym się czgoś dowiedzieć.
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto 13 Cze, 2006   

Oto przykład dlaczego ja tak nie lubie Strzelca OSW i nie dziwie sie, że zraza.



Cytat:
Życie Warszawy: Paramilitarni radni PiS

Jarosław Kaczyński chce, by z list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości startowali członkowie młodzieżowych organizacji paramilitarnych oraz kombatanci z II wojny światowej - informuje "Życie Warszawy".

- Nasi członkowie poznają smak wojskowego życia, wykonując zadania bojowe z bronią w ręku - taką informację można przeczytać na stronach internetowych Związku Strzeleckiego "Strzelec". Jak dowiedziało się "ŻW", członkowie tej nawiązującej do tradycji piłsudczykowskiej organizacji paramilitarnej znajdą się na samorządowych listach wyborczych PiS.

- Nasza partia liczy zaledwie 12,5 tysiąca członków. Dlatego w wyborach samorządowych mamy kłopot. Po prostu nie jesteśmy w stanie obsadzić 60 tys. miejsc - przyznał kilkanaście dni temu prezes partii Jarosław Kaczyński. Dlatego politycy Prawa i Sprawiedliwość chcą wciągnąć na swoje listy wyborcze jak najwięcej ludzi spoza partii.

Desant członków "Strzelca" na PiS-owskie listy ułatwi fakt, że komendant główny związku Jan Kasprzyk już teraz blisko współpracuje z politykami Prawa i Sprawiedliwości - jest rzecznikiem prasowym Ministerstwa Kultury, na czele którego stoi wiceprezes PiS Kazimierz Ujazdowski.

Z poparcia PiS skorzystają także byli żołnierze AK. - To ludzie zaangażowani patriotycznie - zachwala ich Leszek Dobrzyński, poseł ze Szczecina, który od kilku lat współpracuje z tamtejszymi kombatantami.

Biorąc pod uwagę, że Światowy Związek Żołnierzy AK liczy ok. 30 tys. członków, a Jarosław Kaczyński chce otworzyć dla nich listy we wszystkich regionach, zaciąg kombatantów może być dla PiS poważnym wzmocnieniem.

(PAP)


To za

o2.pl

Tego typu organizacje maja byc apolityczne, bo inaczej staja sie bojówkami.

Pozdrawiam ;)
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
Łygi
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Cze, 2006   

witam

Parę zasadniczych uwag

1 . Należy odróżniać Z.S. "Strzelec" od Z.S. "Strzelec" - Organiacji Społeczno Wychowawczej to dwie różne organizacje. (jest jeszcze parę innych frakcji)
2. To że Kaczyński czegoś chce to jeszcze nie znaczy że to dostanie.
3. Nie ręczę za Z.S. "Strzelec" które miało w przeszłości ciągotki do sojuszu z partiami politycznymi (np. KPN ), ale zapewniam cię że Z.S. "Strzelec" OSW jest i będzie organizacją apolityczną i śmiało możesz wstępować bez obawy że nagle znajdziesz się na liście wyborczej PIS. Związek tworzy nie komendant, a ludzie którzy składają się na jednostki strzeleckie, a niespotkałem jeszcze nikogo w Z.S."Strzelec" OSW kto by forsował tą czy inną idee politycznąw ramach organizacji. Polityka to ostatnia rzecz o jakiej ktoś tu myśli z tego co zaóważyłem. (na szczeblu jednostki i okręgu )



pozdrawiam

PS Agnieszka o co chodzi w twojej "stopce" w której mam coś komuś powiedzeć ? [/b]
Ostatnio zmieniony przez Łygi Wto 13 Cze, 2006, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wojas
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Cze, 2006   

Z przykroscia stwierdzam, ze wymieniony w artykule Jan Kasprzyk stoi na czele ZS Strzelec OSW wiec domyslam sie, ze stad ta informacja agnieszki. Dodam jeszcze prywatnie od siebie, ze jestem zszokowany jesli to jest prawda, ze warszawka(czyli otoczenie komendanta np.js5001) robi takie rzeczy. Jednak nie zgodze sie ze slowami ze dotyczy ten problem calego strzelca. W warszawie dziala np js4025 i moge zapewnic ze chlopaki nic z polityka wspolnego nie maja i miec nie zamierzaja. Niestety znam przypadki, ze dzialacze organizacji apolitycznych udzielaja sie politycznie - dotyczy to pewnie kazdej organizacji... Pozdrawiam

[ Dodano: Wto 13 Cze, 2006 ]
Krzysiek Ch napisał/a:
A wiecie jak jest w Warszawie :?: Znalazłem JS1003 i JS 4025 o obu tych jednostkach
chciałbym się czgoś dowiedzieć.

1003 nie istnieje juz - to pewna informacja
4005 istnieje i ma sie dobrze polecam ich www : www.js4025.prv.pl
pozdrawiam

[ Dodano: Wto 13 Cze, 2006 ]
Elok napisał/a:
Hej!

Ile trzeba mieć czasu żeby w miare aktywnie udzielać się w Strzelcu? Da się to ze studiami pogodzić?

da sie, trzeba sobie minimum jeden dzien podczas weekendu poswiecic, zajecia odbywaja sie roznie ale zwykle w soboty
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto 13 Cze, 2006   

Całego nie dotyczy, bo ja przynależe do Związku Strzeleckiego z Komendantem w Łodzi ;) i u mnie jest bardzo apolitycznie. Wręcz jedna osoba poleciała za agitacje polityczna. A OSW niestety ma takie dziwne ciągotki, cóz ja tego nie popieram.


Pozdrawiam ;)


P.S.
Łygi mój podpis to skrypt, wejdź na ten post niezalogowany to sie wszystko wyklaruje.
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
wojas
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Cze, 2006   

W kazdej grupie ludzi wystepuja problemy, czym grupa mniejsza, tym mniej trafia sie chorych jednostek. Nasza orgnizacja ma znacznie wieksza liczebnosc dlatego pewnie udalo ci sie w niej spotkac wiecej osob zajmujacych sie politykowaniem niz u was. Ja ci sie przyznam ze w Polnocnym Okregu, w ktorym dzialam nie spotkalem sie jeszcze (przez ostatnie 2 lata) z ani jedna osoba, która probowalaby upolityczniac nasza organizacje. Co wiecej jako dowodca najwiekszej na pomorzu zachodnim jednostki, liczacej sie w organizacji nie dostalem nigdy zadnej oferty od zadnej partii (nie ubolewam nad tym zreszta), ani zadnych zalecen od przelozonych dotyczacych polityki - ani teraz ani teraz ani nigdy odkad jestem w organizacji (1996). Po ukazaniu sie tego artykulu rozmiawialem z prawie kazdym dowodca z naszego okregu i rowniez zaden z nich nie spotkal sie z taka sytuacja. W Poludniowym okregu nie wiem jak jest poniewaz istnieje dosc duza odrebnsci okregow, jednak ciezko bylo by mi uwierzyc ze jest inaczej niz u nas. Tak wiec uwazam ten artykul za wielka lipe, niepoparta zadnymi dowodami. Poza wymienieniem z nazwiska komendanta organizacji.
Rowniez pozdrawiam :)
WOJAS
PS> Jesli mnie pamiec nie mysli to na czele waszej organizacji stal niejaki Moczulski i to wasza organizacja byla nazywana "bojowkami KPNu" :) Jesli sie myle i to byl jakis innyc ZS Strzelec to bardzo przepraszam :) PS2> Lygi jest dla mnie najwiekszym autorytetem jesli chodzi o porownanie organizacji gdyz ma dosc dlugi staz i w jednej i drugiej :) tzn i OSW i bez OSW

Pisząc odpowiedź pod postem, do którego się odnosisz nie ma sensu cytować wypowiedzi poprzednika. Poprawiłem.


 
 
Łygi
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Cze, 2006   

Chmm ... czy warto się na wzajem oskarżać i wieszać psy, a to na jednym strzelcu, a to na drugim. J to tu na forum gdzie zaglądają ludzie na których opinii nam zależy (Chcemy wszak by wojsko spostrzegało nas jako organizacje poważną z którą warto współpracować ) Agnieszka pomyśl - nasze organizacje dla nie zainteresowanego laika niczym się nie różnią, mało kto zauważa brak tych >OSW< po Z.S. "Strzelec" więc jeśli ktoś wyrabia złą opinie o jednej organizacji to odbija się to na drugiej. (takie naczynie połączone i tylko ktoś krótkowzroczny tego nie widzi) Mamy podobne cele i kierujemy się podobnymi ideałami, reszta to szczegóły. Jeśli rzucasz błoto na OSW to przylgnie one też do nie-OSW. Może razem kreować dobry wizerunek organizacji strzeleckich jako całości na zewnątrz, a problemy rozwiązywać pomiędzy sobą. (Zapraszam na forum strzeleckie Pn.O.S. gdzie napewno każdy podejmie z tobą dyskusje) Chciałbym zakończyć tu wzajemne obwinianie się o wszystko i wyliczanie w czym jedna organizacja jest gorsza od drugiej a wzamian tego może proponuje zacząć zachwalać nasze organizacje pokazując co możemy dać innym dobrego.
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob 17 Cze, 2006   

Łygi wiesz tak samo dobrze, jak ja, ze nigdy zgody pomiędzy zwiazkami nie było i nie będzie nawet Federacja tego nie zmieni. A powód jest prosty walka o władze. Nikogo nie zamierzam błotem obrzucać, przytoczyłam tylko artykuł prasowy, a do tego mam święte prawo. Przykro mi, ze opluwa on OSW, ale jak dbacie tak macie.


Pozdrawiam ;)
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
Łygi
[Usunięty]

Wysłany: Sob 17 Cze, 2006   

no cóż, widze że nie dotarło :( dalszą dyskusje uważam za bezcelową.
 
 
pnos
[Usunięty]

Wysłany: Pon 19 Cze, 2006   

Jest jedna Federacja Strzelecka, która jako, by łączy wszystkie związki
no właśnie "jakoby", ilu was tam jest w tej federacji? czym możecie się pochwalić?

ale cóż wiecznie walka o władze,
walka o władzę? jaka walka, co ty piszesz dziewczyno? jaką władzę? przecież cała kadra kadra włącznie z Komendantem Głównym pracuje jako wolontariusze poświęcając prywatny czas i zarywając niejednokrotnie godziny pracy zawodowej. gdzie tu miejsce na "władanie"? nie masz bladego pojęcia o temacie, zamiast pisać takie bzdury pochwal się osiągnięciami "swojego" strzelca w łodzi? czym się pochwalisz? jedną, jedyną imprezką na rok? zamiast pisać takie dyrdymały proponuję zacząć od własnego podwórka.

więć istnieje, bo istnieje.
i ma się nie najgorzej z tego co wiem

nam sie troche udało współpracować z 6bdsz.
noo, to jest rzeczywiście wynik, jedna współpracująca jednostka wojskowa w skali kraju, hohoho. ale to u was jest dobrze, hohoho

Wojskowych bardzo łatwo zrazić do Strzelca
kto wiedzie prym w zrażaniu wojska łatwo udowodnić. wystarczy wrzucić na forum wasze zdjęcia z rajdu do Dobrej pod łodzią. każdy w innym mundurze, nie wnikając już nawet w jego pochodzenie i sposób zachowania osób go noszących.

na wielkie rzeczy nie licz, bo na to nie ma pieniedzy i każdy Ci to powie.
i to zdanie podsumowuje całą waszą działalność, nic dodać

ps. przepraszam czytających za ostry ton ale pracuję w Strzelcu (tym OSW) od wielu lat i bardzo biorę do siebie wszystkie informacje dotyczace tematu. a najbardziej bolą mnie posty pisane przez ludzi którzy nie mają elementarnej wiedzy w tenacie a kreujący się na specjalistów. jeśli macie państwo potrzebę uzyskania rzetelnej informacji, łatwej do zweryfikowania i bez przekłamań, proszę śmiało pytajcie, odpowiem w miarę posiadanej wiedzy.

[ Dodano: Pon 19 Cze, 2006 ]
[quote="agnieszka"]Oto przykład dlaczego ja tak nie lubie Strzelca OSW i nie dziwie sie, że zraza.

Jarosław Kaczyński chce, by z list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości startowali członkowie młodzieżowych organizacji paramilitarnych
dziewczyno, czytaj do końca, napisno że j.kaczyński chce. nie napisano że OSW chce. zgoda? jako stowrzyszenie jesteśmy apolityczni, bez względu na to co piszą gazety i jak widzi to pan kaczyński. szkoda tylko że wyrobiłaś sobie zdanie na podstawie tego jednego artykułu. jestem na forum nowym uczestnikiem ale widzę już drugiego twojego maila atakującego OSW? może napiszesz co tak badzo cię zraziło? jeden artykuł wysatarczył?
a może twoim zdaniem w łodzi jest za ciasno dla dwóch stowarzyszeń o podobnej nazwie?


Desant członków "Strzelca" na PiS-owskie listy ułatwi fakt...
tiaa, do tej pory jakoś nie ułatwił a nawet nie wspomniał że ułatwi. a może po prostu da się rozdzielić pracęzawodową od hobby?


Tego typu organizacje maja byc apolityczne, bo inaczej staja sie bojówkami.
a widziałaś strzelców z OSW na jakimś wiecu politycznym? jak zobaczysz daj znać.

pozdrawiam

[ Dodano: Pon 19 Cze, 2006 ]
A OSW niestety ma takie dziwne ciągotki, cóz ja tego nie popieram.


bardzo uprzejmie poproszę o udowodnienie postawionej powyżej tezy. może ja od 1991 roku żyję w niwiedzy jakiejś?

[ Dodano: Pon 19 Cze, 2006 ]
agnieszka napisał/a:
Łygi wiesz tak samo dobrze, jak ja, ze nigdy zgody pomiędzy zwiazkami nie było i nie będzie nawet Federacja tego nie zmieni. A powód jest prosty walka o władze. Nikogo nie zamierzam błotem obrzucać, przytoczyłam tylko artykuł prasowy, a do tego mam święte prawo. Przykro mi, ze opluwa on OSW, ale jak dbacie tak macie.

a ten artykuł zupełnie przypadkiem wpadł mi wręce.

ok, umówmy się że wierzymy.
to że OSW nie uczestniczy w federacji to nie kwestia walki o władzę ale warunków jakie nam proponowano. cytując kolegę ze stowarzyszenia "żaba nigdy nie połknie bociana".
jesli deklarujesz że nie chcesz nikogo obrzucać błotem, przestań to po prostu robić. poświęć chwilę swego czasui wgłęb się odrobinę w temat w którym zajmujesz stanowisko.


Pozdrawiam ;)


[ Dodano: Pon 19 Cze, 2006 ]
agnieszka napisał/a:
Łygi wiesz tak samo dobrze, jak ja, ze nigdy zgody pomiędzy zwiazkami nie było i nie będzie nawet Federacja tego nie zmieni. A powód jest prosty walka o władze.


tak sobie myslę o tej walce o władzę i nasuwa mi się refleksja.
zapytaj swojego komendanta ile razy proponowaliśmy wspólne stowarzyszenie się waszej jednostce strzeleckiej w łodzi (na początek). proponując dodam udział we wspomnianej "władzy" na poziomie okręgu?
ofertę zresztą podtrzymuję i proponuję spotkanie w naszej siedzibie. a dla tego w naszej, ponieważ do was z "prelekcjami" jeździłem kilka razy. raz nawet nad Nidę w trakcie trwania Marszu Szlakiem Pirwszej Kompanii Kadrowej.
Jestem tak bardzo chory na władzę że chętnie się nią podzielę w imię dobrej współpracy w środowisku.
poważnie.
 
 
Elok 
4


Wiek: 38
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 156
Skąd: z Polski
Wysłany: Wto 15 Sie, 2006   

Łygi napisał/a:
a co do kosztów. to różnie, zależy od jednostki. trza płacić składki a sprzet kompletuje się stopniowo. najpierw mundur, beret i buty a potem specjalistyczny



Hej! Niedługo (mam nadzieję) odbywać się będzie zaciąg do JS 3024 w Chorzowie. Zamierzam się dostać, nie wiem jednak jakie są koszta mundurów, butów, beretu, i innych sprzętów. Może ktoś podać jakieś konkrety lub chociaż rząd wielkości sumy, którą trzeba wyłożyć na początku?

Byłbym bardzo wdzięczny :efendi2:

Jeszcze jedno. Ma ktoś może jakikolwiek kontakt telefoniczny do JS 3024 z Katowic? Od paru dni dzwonie na numery podane na ich stronce, ale wszystkie okazały się nieaktualne :(
_________________
Do odważnych świat należy ! ;)
 
 
Stary - Wyga
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Wrz, 2006   

Tak sobie czytam wasze wypowiedzi na temat organizacji „STRZELECKICH” i trzeba pamiętać jedno, mimo że wszyscy wywodzimy się od jednego ruchu to nie jesteśmy jedną organizacją!
My to wiemy, ale „cywile” (ludzie z zewnątrz) nie i z tego powodu powstają bardzo różne śmieszne i wcale nie śmieszne sytuacje.
Dlatego również jak „agnieszka” musze stwierdzić, że organizacja robiącą najwięcej wokół siebie hałasu i pozostawiającą wokół siebie tyle „smrodu i syfu” ZS „S” OS-W szkodzi nie tylko sobie, ale i wszystkim organizacją „STRZELECKIM”.
Czemu tak twierdze?
W każdej organizacji znajdziemy czarna owce, ale tylko w OSW te czarne owce się aprobuje i np. pozawala im się na działanie nie zgodne ze statutem przykład: działalność polityczna na najwyższym szczeblu!
Następna sprawa to pozwalanie na działalność pozostawionych samym sobie Jednostek, które w całym mieście a nierzadko nawet całym regionie psuja opinie wśród „cywili” wszystkim organizacją patriotycznym – paramilitarnym gdyż głęboko maja sobie szacunek do munduru, regulaminów i prawa strzeleckiego nie wspominając już o HONORZE!
Skąd ja o tym wiem? Z prostej obserwacji, również działam w organizacji STRZELECKIEJ a dokładnie w Drużynach Strzeleckich „STRZELEC”.
Nie twierdze, że cały Związek Strzelecki „STRZELEC” OS-W jest „zły” czy też „zepsuty”, ale trzeba pamiętać, że to, co buduje opinie o nas na zewnątrz jest to jak nas postrzegają „Jak cię widzą tak cię piszą” i wystarczy jeden „głupi wybryk” „chłopaków w mundurach” by raz na zawsze przekreślili twój Oddział i nie ważne, że to ludzie z zupełnie innej organizacji, „…ale przecież wy też jesteście „STRZELCAMI”…”
Na koniec zapraszam wszystkich zainteresowanych ruchem strzeleckim na stronę:
Strzeleckiego Portalu Informacyjnego gdzie można się dowiedzieć bardzo dużo o szeroko rozumianym ruchu „STRZELECKIM”: http://www.portalstrzelecki.info/
A także pragnę zaprosić na stronę mojego stowarzyszenia: www.dsstrzelec.pl

Pozdrawiam
S-W
Ostatnio zmieniony przez Stary - Wyga Czw 07 Wrz, 2006, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Elok 
4


Wiek: 38
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 156
Skąd: z Polski
Wysłany: Czw 07 Wrz, 2006   

Stary - Wyga napisał/a:
HONOŻE!


:-o
_________________
Do odważnych świat należy ! ;)
 
 
HaKaT 
5
Sojusz Ogame 15 uni



Wiek: 50
Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 330
Skąd: Szczeciński ZmechoL
Wysłany: Pią 24 Lis, 2006   

no ale dyskusja sie uruchomiła. Wszyscy wszystkim zarzucają walke o stołki jak nie "Strzelec" to harcerze itd ...... a dla mnie liczy sie działanie i nieważne pod jakim szyldem :) ważne aby pokazac sie pozytywnie spoleczenstwu.

A skoro nie moze dojsc do polaczenia sie dwoch "duzych" Strzelców to wlasnie kogo to jest wina ?? OS-W czy nie OS-W hmmmm

pozdrawiam i przestancie sie opluwac. Agnieszka spokoj mi tu !! Bo przyjade do WSO i dostaniesz po uszach :P

PS. Sam sympatyzuje z JS 4031 z Szczecina i akurat jest OS-W, aczkolwiek gdyby Wojas załozyl bez OS-W tak samo był sympatyzował bo licza sie ludzie i to co oni reprezentuja swoja osoba i swoim dzialaniem.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group