Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa ust. pragm. a PRZENIESIENIE na własną prośbę ???
Opublikował Wiadomość
GAJOWY
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Lip, 2004   Nowa ust. pragm. a PRZENIESIENIE na własną prośbę ???

W tych rozchwianych czasach dręczy mnie pytanie (myślę, że wielu żołnierzy to dotyczy, a jak nie to będzie) następujące :
Czy i jak mogę się przenieś do innej jednostki wojskowej, na wyższy etat w sytuacji gdy moja jedostka ma już (jeszcze nieoficjalnie) swoje dni policzone.
Moim zdaniem czekanie na ostatnią chwilę spowoduje, że będziemy upchani do jednostek , gdzie są braki kadrowe (tzw. dziur zabitych dechami).
Co szanowni forumowicze możecie mi doradzić.
Mile widziane są głosy kadrowców.
Ps: nasz kadrowiec twierdzi, że nie można się przenieść na własny wniosek !!!
 
 
Deron
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lip, 2004   

Nowa progmatyka zaklada, ze nie mozesz sie przeniesc na wlasny wniosek. I w tym temacie kadrowiec ma racje. Moze to zrobic jednak jednostka - tzn. d-ca jw. Porozmawiaj z nim - byc moze jest ON otwarty na zmany.

Pozdrawiam
 
 
Stevie
Gość
Wysłany: Wto 27 Lip, 2004   

ale ktora jednostak, ta w której jestem czy ta do której idę. Sorry za klopot ale nie mam chwili wytchnienia by siedziec w ust i rozp
 
 
hugy 
3



Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 23 Cze 2004
Posty: 141
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 28 Lip, 2004   

Dzwoniłem wczoraj do depatramentu kadr MON i dostałem taką samą odpowiedź, tzn.,że nie ma już możliwości przeniesienia do innej jednostki na własną prośbę. No cóż... :szok2:
Mało tego, dowiedziałem się również, że dowódca jednostki także nie może wnioskować w sprawie chętnego do przenosin żołnierz. Naprawdę mam mieszana uczucia co do tej sytuacji. :puknijsie:
 
 
Stevie
Gość
Wysłany: Sro 28 Lip, 2004   

To jak w koncu sa obsadzane nowe stanowiska? Przykladowo powstaje nowa struktura, szukaja ludzi o waskich specjanosciach-lekarze i co musza czekac az komus skonczy sie kadencja poprzednia?, gdy nikt z rezerwy lub z etatu zbiorczego nie znajdzie sie, a sie nie znajdzie?
 
 
GAJOWY
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Lip, 2004   

Z tym przenoszeniem na wniosek D-cy JW to chyba jest tak, że możemy pisać (lub sobie załatwić) do D-cy szczebla wyższego od tych jedostek i on nas przenosi służbowo.
Przykład : służę w batalionie, chcę się przenieść do bazy - wtedy przenosi mnie D-ca Korpusu !!!
Tak mi kadrowiec powiedział.
Jeżeli ktoś ma inne wiadomości - piszcie !
 
 
dabrys
[Usunięty]

Wysłany: Pią 13 Sie, 2004   re

jestem kadrowcem, i wiem, że ustawa pragmatyczna dopuszcza ( żołnież ma prawo napisać wniosek ) przeniesienie na inne stanowisko do innej jednostki. Straszono nas na szkoleniach i odprawach, że takie przeniesienia , jeśli będą to b. rzadkie, w ekstremalnie trudnej sytuacji żołnierza, itp., że kadencja jest święta, że byłoby to niezgodne z modelem służby, że to, ze tamto. A mamy sierpień i widzę, że żołnierze są przenoszeni, wpływaja rozkazy personalne, podaje się w nich nowe, rzetelne teminy kadencji ( np. od 01 .09.2004 do.. ).Może się mylę, ale ten ruch kadrowy ( ponoć niedopuszczalny!!!!! ) rozpoczęli oficerowie z dużych i ważnych struktur organizacyjnych( np. okręg, korpus ), którzy albo są ściągani na wolne stanowiska do Warszawki albo sami piszą , bo dostali cynk, że klient wyznaczony na x stanowisko, po podwyższeniu podstawy wymiaru emerytury-napisał kwit do cywila( różne instytucje ), żeby miał kto pracować-pamiętajmy, że w tamtych układach są młodzi, bez obciążeń, dyspozycyjni ( internat ). Potem szuka się ich następców w jednostkach, i tak w kólko.
 
 
hugy 
3



Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 23 Cze 2004
Posty: 141
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 24 Sie, 2004   

Dabrys, gdybyś był tak uprzejmy i podał w którym miejscu, w Ustawie, jest napisane, że możesz napisać wniosek o przeniesienie do innej jednostki :?: :?: :?: ...bo ja długo szukałem i nie znalazłem...
Pozdrawiam.
 
 
Andrzej
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sie 2004
Posty: 43
Skąd: Siły Powietrzne
Wysłany: Wto 24 Sie, 2004   

hugy napisał/a:
Dabrys, gdybyś był tak uprzejmy i podał w którym miejscu, w Ustawie, jest napisane, że możesz napisać wniosek o przeniesienie do innej jednostki :?: :?: :?: ...bo ja długo szukałem i nie znalazłem...
Pozdrawiam.

Nigdzie nie jest to napisanie, ale też nigdzie nie jest napisane że nie możesz. A co nie jest zabronione jest dozwolone - żyjemy przecież w państwie prawa
 
 
dabrys
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Sie, 2004   re

cze Hugy, Andrzej ma rację, co nie jest zabronione, to jest dozwolone. Faktycznie, nigdzie nie zapisano, że nie ma przenosin na wniosek żołnierza, ale nie ma też zapisu, że żołnierz nie ma prawa z takim wnioskiem wystąpić. A życie nie znosi próżni- mamy okres przejściowy, i nie ma mądrego, który zakwestionowałby to , co teraz napiszę: piszesz wniosek, rejestrujesz go w kancelarii ( musi być zachowane prawo zołnierza do rozpatrzenia wniosku przez organ, do którego się zwracasz z wnioskiem o przeniesienie )- zarejestrowany wniosek, po rozpatrzeniu w jednostce musi ją opuścić, w JW nie ma osoby , która w imieniu np. dcy WLądowych udzieliłaby ci odpowiedzi negatywnej lub pozytywnej-decyzja o wyznaczeniu no nowe stanowisko w nowej JW.Acha, jak znam życie, wniosek na wszelki wypadek piszesz w 2 egz.-jeden zachowujesz dla siebie, ktoś musi potwierdzić pisemnie, że odbiera od ciebie kwit( kierownik kancelarii, personalny ).Ponieważ w jednostkach są vacaty, masz duże szense, pod warunkiem, że twój dowódca jednostki wniosek poprze...Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group