Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ORP Orzeł
Opublikował Wiadomość
Tommy
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Wrz, 2005   ORP Orzeł

Przeczytałem w jakims kolorowym tygodniku (nie zwiazanym z tematyką militarną ),że z naszej MW wycofano ORP Orzeł,wydaje mi się to mało prawdopodobne,ale.........,czy ktoś coś wie na ten temat ?
 
 
mak
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Wrz, 2005   

Jeśli wycofano to tylko z linii. Być może udaje się na remont stoczniowy.
Jest to standardowa procedura ponieważ okręt będący w remoncie(co jest chyba zrozumiałe) nie jest w pełni sprawny do dzialań bojowych.
Pozdrawiam
 
 
taki jeden
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Wrz, 2005   

Orzeł WYCOFANY?????
:lanie: sorry za śmiech, ale to nieporozumienie!!
Jeszcze bedzie o NIM glośno - ma sie baaaardzo dobrze w składzie dOP 3. FO.
:mrgreen:
Pozdrawiamc :mrgreen:
 
 
Dezerter028
3


Dołączył: 01 Cze 2005
Posty: 123
Wysłany: Wto 06 Wrz, 2005   

to jak wycofac wszystkie samoloty z lotnictwa -- bo z tego co mi sie wydaje to nasz jedyny o.p. !!! Kobbeny to takie troszke podpierduch op ---stare małe !!
 
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2005   

Dezerter028 napisał/a:
to jak wycofac wszystkie samoloty z lotnictwa -- bo z tego co mi sie wydaje to nasz jedyny o.p. !!! Kobbeny to takie troszke podpierduch op ---stare małe !!


Grunt to szeroka wiedza fachowa i pojęcie o MW. Nie byłeś na OP, nie o.p. w morzu, bądź łaskaw nie wypowiadać się tonem fachowca.
Niechaj wypowiedzą się ludzie z Kobbenów, są tu na Forum, nie będę silił się na fachowość, są mądrzejsi ode mnie
 
 
Wilrek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2005   

Generalnie w Marynarce Wojennej jak i w całym WP widzę jeden problem. Utrzymujemy duże ilości sprzetu niesprawnego i niemodernizujemy go czy jednak mniej ale sprawnego.

Jeżeli PMW może jakiś okręt sprzedać to nie oszukujmy się wchodzi w rachubę tylko OP Orzeł.
 
 
taki jeden
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2005   

Wilrek napisał/a:
Generalnie w Marynarce Wojennej jak i w całym WP widzę jeden problem. Utrzymujemy duże ilości sprzetu niesprawnego i niemodernizujemy go czy jednak mniej ale sprawnego.

Jeżeli PMW może jakiś okręt sprzedać to nie oszukujmy się wchodzi w rachubę tylko OP Orzeł.


A niby dlaczego? Ja najmniejszych powodów do takiego kroku nie widze.
Jeżeli coś wiesz, podziel się wiedzą, podyskutujemy.
Czyżbyś miał jakieś dane, ze ORZEŁ jest niesprawny? Albo jego systemy przestarzałe? Jezeli tak, to które?
Proszę nie trzymaj tej wiedzy dla siebie!!!! Podejrzewam, że wszyscy forumowicze z MW a z Oksywia szczególnie beda wdzieczni za doinformowanie. :cool:
Pozdrawiam :gent:
 
 
Wilrek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2005   

taki jeden napisał/a:
Wilrek napisał/a:
Generalnie w Marynarce Wojennej jak i w całym WP widzę jeden problem. Utrzymujemy duże ilości sprzetu niesprawnego i niemodernizujemy go czy jednak mniej ale sprawnego.
Jeżeli PMW może jakiś okręt sprzedać to nie oszukujmy się wchodzi w rachubę tylko OP Orzeł.

A niby dlaczego? Ja najmniejszych powodów do takiego kroku nie widze.
Jeżeli coś wiesz, podziel się wiedzą, podyskutujemy.
Czyżbyś miał jakieś dane, ze ORZEŁ jest niesprawny? Albo jego systemy przestarzałe? Jezeli tak, to które?
Proszę nie trzymaj tej wiedzy dla siebie!!!! Podejrzewam, że wszyscy forumowicze z MW a z Oksywia szczególnie beda wdzieczni za doinformowanie. :cool:
Pozdrawiam :gent:

1) Nie napisałem, że Orzeł jest niesprawny ale wręcz przeciwnie - to jedyny okręt który możemy sprzedać. Czyli napisałem coś wręcz przeciwnego niż wydedukowałeś.
2) Jego problem to jednak to, że jest jedyny i akurat OP trochę mamy.
3) Co do nowoczesności OP z 1986 r. w 2005 r. zakładam jednak, że poza remontem modernizacja by się przydała.
4) PMW to nie tylko jeden OP Orzeł ale całkiem sporo innych na które nie mamy pieniędzy. Najlepszy dowód wycofanie 2 Tarantuli - jeżeli się nie mylę były z 1983 i 1984 r. Następnym większym zakupem były przecież Kaszub i właśnie Orzeł - czyli może jednak coś z tą sprzedażą jest na rzeczy.

Generalnie jednak w PMW cały czas istnieje problem pieniędzy ?
Skąd je wziąść ?
 
 
taki jeden
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2005   

Ale MW nie bedzie wyprzedawac tego co ma najlepsze!
1. Pieniedzy i tak NAVY by nie dostała;
2. Zostalibyśmy z najgorszym i najmniej perspektywicznym sprzetem
Poza tym co wiesz nt jakie modernizacje ORZEŁ przeszedł? :cool:
Tzn. jezeli wiesz, to nie pisz bo to nie miejsce na to.:cool:

NAVY nie przeszła cięć za czasów Łukasika i teraz przyszedł na nie czas. To boli, ale jest konieczne. pocieszajace jest, że robi sie to z głową.
 
 
Wilrek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2005   

taki jeden napisał/a:
Ale MW nie bedzie wyprzedawac tego co ma najlepsze!

Wyprzedaż tego co najsłabsze raczej się nie uda :) ))))

taki jeden napisał/a:
NAVY nie przeszła cięć za czasów Łukasika i teraz przyszedł na nie czas. To boli, ale jest konieczne. pocieszajace jest, że robi sie to z głową.

Co do "Os" i "Obłuże" nie mam wątpliwości ale wycofanie Tarantuli jednak boli. Ile jednak obecnie mamy okrętów rakietowych: 2 !!!!!!!!!!!!!!!!
Tylko i wyłącznie 2 Tarantule.
Pomijam zbyt duże na Bałtyk OHP.

Może baterie brzegowe :cry:
 
 
Homar 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 24 Cze 2004
Posty: 331
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2005   Kobben

Cytat:
Kobbeny to takie troszke podpierduch op ---stare małe !!


Toż to czysty policzek w twarz!!! Policzmy, który okręt w PMW ma tyle dni w morzu co jeden "KOBBEN" ( i to obojętnie, który) Ja mam na "KOBBENIE" w tym roku juz ponad 130 dni, PLUS kolejne 14 w najbliższej przyszłości!!! (bardzo bliskiej) Do końca roku około 170 dni :-( to ponad pół roku w morzu dla mnie i moich kolegów!!! Tekst powyżej po prostu powala na kolana! Trzeba mieć chociaż odrobinę pojęcia, aby się wypowiadać w temacie OP! Laik wypowiadający się w taki sposób, może tylko wzniecić niechęć i pogardę wobec swojej ignorancji i indolencji!!! Przykro mi, że muszę używać takich słów!!!

PS Orzeł ma się dobrze i właśnie (tak - właśnie teraz) wykonuje swoje zadania w morzu - udowadniając, że ciągle jest dobry, przydatny i potrzebny!!!!!!!!
_________________
Głupcy są tak pomysłowi, że nie da się zrobić rzeczy, której nie potrafiliby zepsuć!
 
 
cristoff
3



Dołączył: 26 Kwi 2005
Posty: 106
Skąd: z okolicy piszę
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2005   Re: Kobben

Homar napisał/a:
Cytat:
Kobbeny to takie troszke podpierduch op ---stare małe !!


Toż to czysty policzek w twarz!!! Policzmy, który okręt w PMW ma tyle dni w morzu co jeden "KOBBEN" ( i to obojętnie, który) Ja mam na "KOBBENIE" w tym roku juz ponad 130 dni, PLUS kolejne 14 w najbliższej przyszłości!!! (

Trochę muszę wziąść w obron kolegę-laika, sam jestem zresztą laikiem :oops:
Nie negował on mianowicie morale i wyszkolenia załogi :efendi2: , ani dzielności statku, napisał jedynie (oględnie mówiąc), że okręty klasy Kobben nie są już pierwszej młodości, Można się z tym zgodzić lub nie, ale obrażać nie ma o co. :nie2:
_________________
"-Panie sierżancie co to jest czasoprzestrzeń?
- To jest coś takiego, gdy kopiecie stąd do wieczora szeregowy"
 
 
Homar 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 24 Cze 2004
Posty: 331
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2005   cd.... :-)

Przyjacielu drogi - LAIKU!! :gent: STATKI to mamy w zlewie (jak mówiła moja Babcia) w Marynarce mamy okręty!! :gent:
_________________
Głupcy są tak pomysłowi, że nie da się zrobić rzeczy, której nie potrafiliby zepsuć!
 
 
cristoff
3



Dołączył: 26 Kwi 2005
Posty: 106
Skąd: z okolicy piszę
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2005   Re: cd.... :-)

Homar napisał/a:
Przyjacielu drogi - LAIKU!! :gent: STATKI to mamy w zlewie (jak mówiła moja Babcia) w Marynarce mamy okręty!! :gent:
:oops: okręty, oczywiście okręty, lub tradycyjnie-łodzie :cool:
przy czym każdy okręt jest statkiem, a nie każdy statek okrętem :P
_________________
"-Panie sierżancie co to jest czasoprzestrzeń?
- To jest coś takiego, gdy kopiecie stąd do wieczora szeregowy"
 
 
Homar 
5



Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 24 Cze 2004
Posty: 331
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2005   

Nie każdy statek okrętem jest - FAKT :mrgreen: - w specyficznych sytuacjach statek może stać się okrętem!!

I co ważne:

Żaden okręt nie nie jest statkiem - FAKT

Laicyzm jak widać w poprzednim poście ma baaaardzo szerokie pole widzenia!!

Panie LAIK polecam zajrzeć chociażby do WIKIPEDII:

Okręt - jednostka pływająca pod banderą wojenną, należąca do wojska i obsadzona przez załogę pozostającą w stosunku służby wojskowej - żołnierzy
_________________
Głupcy są tak pomysłowi, że nie da się zrobić rzeczy, której nie potrafiliby zepsuć!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group