Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Służba poza granicami kraju w strukturach NATO.
Opublikował Wiadomość
szachista 
2


Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 80
Skąd: z zagranicy
Wysłany: Wto 16 Paź, 2012   

Jeżeli jesteś podoficerem to Twoje szanse na wyjazd w przyszłym roku do struktur NATO poza granice Polski są bliskie zeru.

Jeżeli jesteś oficerem w stopniu od kapitana wzwyż to udaj się do kadrowców w swojej jednostce. Powinni oni już posiadać telegram(y) z wykazem stanowisk, na które będą wysyłani żołnierze w przyszłym roku. Do każdego stanowiska jest przyporządkowany odpowiedni stopień etatowy oraz wymagania jakie kandydat musi spełnić.
W tym telegramie powinny również znaleźć się wszystkie informacje odnośnie tego jakie dokumenty i gdzie należy przesłać.
 
 
tolo 
3


Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 101
Wysłany: Pon 22 Paź, 2012   

Dlaczego podoficerowie nie mają szans na wyjazd na placówkę zagraniczną :?: Pytam tak z ciekawości.
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 22 Paź, 2012   

tolo, szanse maja wszyscy, tyle że stanowisk dla podoficerów jest dużo mniej. Najlepiej jak byś miał 3333 z j.ang. i do przodu.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Pon 22 Paź, 2012   

Właśnie mnie też doszły słuchy o mocnym ograniczeniu ilości stanowisk dla pdf w "strukturach" w 2013r.
Prawda to ?
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Paź, 2012   

FAZI 1, masz wiedzę w tym temacie :?:
 
 
szachista 
2


Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 80
Skąd: z zagranicy
Wysłany: Pon 22 Paź, 2012   

Stanowisk podoficerskich w "strukturach" jest relatywnie dużo ale zdecydowana większość będzie w 3 batalionie łączności NATO w Bydgoszczy.

A za granicę udadzą się nieliczne wyjątki.
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Pon 22 Paź, 2012   

No tak... "struktury" to też 3 NSB... Ale to jednak nie to samo ;)
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 23 Paź, 2012   

Jeszcze JFTC Bydgoszcz, to też struktura NATOwska http://www.jftc.nato.int/

Co do mniejszej liczby etatów to jest to wynikiem oszczędności w NATO i likwidacją niektórych etatów, zarówno podoficerskich jak i oficerskich.

Wykonaj telefon do P1 w Wa-wie i się wypytaj, tam nie gryzą i na pewno jakąś informację uzyskasz. Poza tym co roku ze Sztabu Generalnego przychodzi zapytanie o kandydatury na możliwe do obsadzenia etaty w strukturach NATO ze wszystkimi danymi, co to za etat, jaki stopień angielskiego jest potrzebny i jakie kwalifikacje.
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
Mariachi 
1



Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 27
Skąd: z daleka
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

Tolo, sytuacja trochę sie zmieniła. Polska wstepuje do Eurocorpus'u i aby zostac państwem ramowym obejmie sporo stanowisk. Duża część tych stanowisk przewidziana jest dla podoficerów. Służba w Strasburgu. Pytaj kadrowców a jak masz dostęp do pewnej sieci komputerowej to tam, na stronie jedynej słusznie panującej instytucji masz wszystkie informacje.
_________________
To co wiecznie zawodzi, wiecznie też jest przedmiotem nadziei..
 
 
oksy23 
1


Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 1
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 14 Cze, 2013   

Witam wszystkich z postów na forum wynika, że "plecak" nie plecak ma szansę. Rozumiem, że w korpusie podoficerów wypada mieć angielski na poziomie 3333. Ok. Skoro większość osób pisze, że większość info można uzyskać w SG w P1 to może ktoś mógłby jeszcze podać nr tel CA MON
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 14 Cze, 2013   

oksy23, a moze tu http://www.sgwp.wp.mil.pl/pl/9.html bedzie :?:
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
Tomek824 
1



Wiek: 44
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 15
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Nie 14 Lip, 2013   służba poza granicami

witam, tak się składa, że wykaz stanowisk zagranicznych dotarł do naszej JW w zeszłym tygodniu i fakt, mało jest podoficerskich, głównie U6 (angielski 3322) i U8 (ang. 3333), myślę, że warto się postarać chociaż w związku z małą ilością stanowisk w tym roku o wyjeździe decyduje konkurs :) termin zgłaszania kandydatów przez kadry JW JW do 31 sierpnia :)
_________________
Albo znajdziemy drogę, albo ją sami wytyczymy.

Hannibal Barkas (246-183 p.n.e.)
 
 
 
raggathur 
1


Wiek: 45
Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 12
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: Wto 13 Sie, 2013   

Co do tego angielskiego, to też nie ma się co sugerować, że otwiera on jakiekolwiek drzwi. Ja mam 3333 i (bez przechwałek) nawijam biegle, a niestety kilka razy już byłem odwalony przez plecaków. Drzwi otwierają 1. rodzinka 2. znajomości

[ Dodano: Wto 13 Sie, 2013 ]
I nie tylko z wyjazdów na tzw. "placówki". Zdarzyło się nawet, że przed Castingiem do pewnego wyjazdu podano angielski jako jedno z głównych kryteriów, a po praniu okazało się, że pojechał gość z czterema zerami. Ja miałem cztery trójki i kilka kursów i szkoleń za granicą na koncie, pełen pakiet poświadczeń, jakie były potrzebne i też niewiele mi to pomogło. Bo "namaszczony" miał znajomości i nie wahał się ich użyć. Sporo wcześniej, niż odbył się Casting.
 
 
 
piotrek1979 
4



Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Lip 2005
Posty: 201
Skąd: EPPI
Wysłany: Czw 27 Mar, 2014   

Panowie jak wygląda sprawa po likwidacji RSZ? Wcześniej w mojej JW sprawą zajmowało się dowództwo SP potem SG. Teraz po przejściu pod DORSZ oni przejęli odpowiedzialność za opiniowanie kandydatów? Ma ktoś może tel do komórki odpowiedzialnej za te sprawy? dzięki
 
 
ypk264 
1


Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

Spotkał się ktoś z stanowiskami dla szeregowych w strukturach NATO?
np. stanowisko kierowcy ?
Ewentualnie jakieś inne stanowiska.
Świadectwo z znajomości poziomu angielskiego 3 Posiadam :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group