Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Służba poza granicami kraju w strukturach NATO.
Opublikował Wiadomość
ObiWan 
1


Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 17
Skąd: dolny śląsk
Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

Witaj ypk264,
Co do twojego pytania to nie widziałem takowych a miałem już kilka takich wykazów przed oczami. Jeżeli chcesz się upewnić to proponuję odwiedzić kadrowca w twojej JW, powinien on dysponować aktualnym wykazem stanowisk do rotacji w 2015r który to został rozesłany w jakieś dwa tygodnie temu.
Pozdrawiam
 
 
Mariachi 
1



Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 27
Skąd: z daleka
Wysłany: Sro 02 Lip, 2014   

Nie każda jednostka taki wykaz dostaje, ale jak do Was to nie dociera, to najlepiej napiszcie wniosek do Ministra ON o wyznaczenie na stanowisko w ramach MSW. tylko koniecznie dopiszcie że "poza granicami kraju", bo wyślą Was do Bydgoszczy :) .

Trochę siedziałęm w temacie ale nie udało mi się wyjechac. Jak ktoś ma jakieś pytania, to chętnie odpowiem na priv.
_________________
To co wiecznie zawodzi, wiecznie też jest przedmiotem nadziei..
 
 
tolo 
3


Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 101
Wysłany: Pon 29 Cze, 2015   

Czy jest już wykaż stanowisk w strukturach NATO na 2016r. :?:
 
 
Beholder 
4
Szklane oko, gumowe ucho


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 192
Skąd: www.google.pl
Wysłany: Pon 29 Cze, 2015   

Tak. Mil Wan - strona Sztabu Generalnego - P1.
_________________
http://fishki.net/comment.php?id=76341
 
 
polestar 
1
Only sky is the limit


Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 18 Sie, 2016   

Witam
Przeczytałem wszystkie posty w tym temacie,więc coś tam się w mojej głowie się wyklarowało jak to wygląda, aczkolwiek większość postów jest sprzed kilku lat,więc postanowiłem zapytać się jeszcze raz tych którzy byli oraz tych którzy się starają o wyjazd na placówkę strukturach NATO.Przede wszystkim chciałbym się dowiedzieć jakie kroki powinien poczynić podoficer młodszy (co napisać,do kogo ewentualnie) żeby zgłosić swoja kandydaturę na wyjazd.Posiadam znajomość angielskiego na poziomie 3332+ oraz kurs frazeologii technicznej tzw.SET,z doświadczeń poza granicami,to jedynie misja w Afganie.Wiem,że wykaz był,niestety z racji urlopu oraz mojej niewiedzy w tym temacie termin minął.Jeżeli ktoś posiada info,czy nie jest jeszcze za późno byłbym wdzięczny.AAA byłbym zapomniał nie mam żagla,więc moje szanse oscylują w granicy 1%:)I tak dziękuje za jakąkolwiek odpowiedz.
 
 
BlackJack 
1
Dobrze zasłużony



Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 35
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Sro 14 Lut, 2018   PPW czy SHAPE

Proszę o opinię na temat gdzie lepiej aplikować czy do PPW przy KW NATO i UE w Brukseli czy Sojuszniczego Dowództwa ds. Operacji SHAPE w Mons ? Chodzi mi przede wszystkim o kulturę pracy, warunki socjalne, możliwość kształcenia dzieci oraz zdobywanie doświadczenia w służbie poza granicami kraju.
 
 
misio 
5



Pomógł: 14 razy
Wiek: 47
Dołączył: 23 Paź 2004
Posty: 745
Skąd: Z dużego pokoju
Wysłany: Sro 14 Lut, 2018   

Zależy w jakim jesteś stopniu... jakie stanowisko Cię interesuje (jakie masz kwalifikacje). Generalnie to nie jest pytanie na forum chyba.
_________________
https://podoficer.pl/
 
 
AZet 
2



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 54
Skąd: z drugiej strony lustra
Wysłany: Sro 14 Lut, 2018   

Polecam pracę w strukturze międzynarodowej. Do sposób na zdobycie nowych doświadczeń. Nie tylko zawodowych ale też kulturowych. Miałem okazję pracować przez 4 lata w jednej z kwater NATO właśnie w grupie ludzi z różnych państw. Poza poznaniem procedur, zasad pracy, mogłem przyjrzeć się zwyczajom i ludziom, sposobowi rozwiązywania problemów. Wszystko to przydało się później. A przede wszystkim INNA KULTURA PRACY!.
Natomiast PPW to zwykły polski kociołek - też mówię to z własnego doświadczenia!
Polecam kwaterę! :czytanie:
_________________
Ofiara zawsze bierze udział w zbrodni. I to negatywny! - Stanisław Jerzy Lec
 
 
BlackJack 
1
Dobrze zasłużony



Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 35
Skąd: Lubuskie
  Wysłany: Sro 14 Lut, 2018   

misio napisał/a:
Zależy w jakim jesteś stopniu... jakie stanowisko Cię interesuje (jakie masz kwalifikacje). Generalnie to nie jest pytanie na forum chyba.

Spełniam wymagania na stanowisko w jednej i drugiej strukturze więc zastanawiam się nad aplikowaniem. A co do stosowności zadawania pytania na tym forum o warunki służby w strukturach - czyżbym dotknął jakiegoś tabu :D
 
 
Star660 
6
Biturboengine



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 1209
Skąd: MSS
Wysłany: Sro 14 Lut, 2018   

BlackJack napisał/a:
Spełniam wymagania na stanowisko w jednej i drugiej strukturze
:?:
- na kierowcę - PVT
- na magazyniera - NCO
- na specjalistę - OF 1-2
- na szefa - OF 3-4
- a może OF 6
:???:
Każdy level ma inne wymagania :!: Nie chodzi o tabu, tylko o Twoje precyzyjne pytanie: "Czym się rożni wróbel ... ?" :gent:
_________________
BORN TO RIDE
 
 
ogon123 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 806
Skąd: 100
Wysłany: Czw 15 Lut, 2018   

Skoro tyle osób już pracowało w strukturach międzynarodowych i poznało inną kulturę pracy to dlaczego w naszej armii jest jak jest??
_________________
Jak mój szef wpada do pokoju to zawsze się pyta: co nudzicie się ??? i zaraz wynajduje jakąś robotę
Ogon Ogoniasty
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Czw 15 Lut, 2018   

Bo w naszej armii zamiast funkcjonowania mechanizmów wdrażania dobrych mechanizmów służby i pracy przenoszonych z zagranicy i poprawiających poziom wykonywania zadań, funkcjonuje mechanizm brutalnego, złośliwego i bezpardonowego sprowadzania na służbową "ziemię" każdego kto jakimś fuksem "załatwił sobie 3-letnie wczasy" za dobre pieniądze kosztem ciężko harujących w tym czasie, za psi grosz, kolegów w kraju.
Nawet nie chciało mi się już kursywy uruchamiać...Taka to jest groteska.
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
BlackJack 
1
Dobrze zasłużony



Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 35
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Czw 15 Lut, 2018   

Celem wyjaśnienia nie pytam się o wymagania co do samych stanowisk bo te są opisane w Job Description i raczej poza to co tam jest zawarte nikt nie wychodzi, choć może się mylę. Interesuje mnie bardziej otoczka służby tj. gdzie są lepsze możliwości zakwaterowania żołnierzy , lepsze możliwości kształcenia dzieci, opieka zdrowotna , koszt życia itd. Co zaś do kultury pracy to domyślam się, że może zależeć od stopnia etatowego na jaki się aplikuje. Dlatego też biorąc pod uwagę edukacyjne walory tego forum proszę nie przywiązywać się do mojego STE lecz podzielić się wiedzą w stosunku do wszystkich wymienionych korpusów.
 
 
ObiWan 
1


Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 17
Skąd: dolny śląsk
Wysłany: Pią 23 Lut, 2018   

Witaj BlackJack,
Po krótce opis dwóch miejsc w których służyłem:
Brunssum - Możliwość służby w JFC, NCIA lub naszym przedstawicielstwie. Zakwaterowanie w oparciu o rynek lokalny, dużo róznych ofert z których można skorzystac w zależności od oczekiwań i wymagań. Szkoła dla dzieci w Maastricht (UWC Maastricht), oddalona o około 20 km od Brunssum, dojazd dzieci zorganizowany przez polską delegację. Dodatkowo zajęcia fakultatywne w polskiej szkole w Brunssum (soboty).
Mons (SHAPE) wiele różnych komórek i organizacji. Zakwaterowanie tak jak w przypadku Brunssum i dodatkowo mozliwość zamieszkania na terenie kwatery. Szkoła na terenie kwatery z opcjami językowymi jako wiodącymi ANG lub FR, zajęcia z języka polskiego fakultatywne w ciągu tygodnia popołudniami.

Pozdrawiam i powodzenia.
 
 
warmiak 
5



Pomógł: 3 razy
Wiek: 57
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 300
Skąd: rezerwa
Wysłany: Pią 23 Lut, 2018   

BlackJack, warunki pracy w PPW krótko ale dokładnie opisał AZet, służbę w SHAPE opisał ObiWan. Ja chcę dodać, że w przypadku służby w PPW Twoje pociechy będą mogły uczyć się w sekcji polskiej Szkoły Europejskiej. Jeżeli chodzi o opiekę zdrowotną - poziom zachodnioeuropejski.
_________________
"Ranę zadałeś - ranę otrzymasz" Ajschylos
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group