Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co po liceum?
Opublikował Wiadomość
Marv
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Paź, 2005   Co po liceum?

Witam i przy okazji pozdrawiam wszystkich na forum, jako że to mój pierwszy postu tutaj :)
Więc sprawa przedstawia się tak: Obecnie jestem na ostatnim roku w liceum (jeśli to coś zmieni to jest to jedno z lepszych w Polsce mat-fiz-inf) i jak to w ostatniej klasie bywa, powoli zastanawiam się nad wyborem szkoły. Szczególnie intensywnie myślę nad wyborem jakieś policealnej szkoły wojskowej, ale za bardzo nie siedzę w temacie. Do niektórych szkół, trzeba mieć już tytuł magistra, do innych jeszcze coś innego... Chciałem Was prosić o pomoc nad wybraniem odpowiedniej dla mnie szkoły.
Podejrzewam, że były już setki podobnych tematów i przepraszam, ale naprawdę nie mam ostatnio za wiele czasu, aby samemu sobie poszukać, tak więc podajcie ewentualnie jakieś linki to sobie wydrukuję i poczytam w drodze do szkoły.
Z góry dzięki za każdą odpowiedź :)
 
 
magod
1



Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 12
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 16 Paź, 2005   

Możesz się wybrać do szkoły oficerskiej. W Polsce są trzy takie szkoły
Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu
http://www.wso.wroc.pl/
Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie
http://www.wsosp.deblin.pl/
Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni
http://www.amw.gdynia.pl/
Na tych stronach znajdziesz więcej informacji na temat tych szkół i rekrutacji do nich. Głównie wymagają matmy na maturze i jest jeszcze test sprawnościowy chyba we wszystkich jest to bieg na 100 i 1000m pływanie na 50m i podciąganie się na drążku. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz. Ja też mam zamiar zdawać do WSO ja chcę do Dęblina.
 
 
Marv
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Paź, 2005   

Dzięki za odpowiedź, mam jeszcze 2 pytania:
Wiadomo kiedy wystawią warunki rekrutacji?
I jakie mniej więcej osiągi trzeba mieć na testach sprawnościowych?
 
 
Piranha
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Paź, 2005   

Widzę że nie tylko ja planuje wojsko po mat-fiz-inf :) Z tego co sie orientuję to terminy przyjęcia są w okolicach maja/czerwca przeważnie, ale to już minister obrony narodowej decyduje :) . Co do wymagań to są naprawdę wysokie, mój kolega już 3 raz starał się dostać w tym roku był 1 na liście rezerwowej, jest naprawdę tęgi fizycznie, oprócz tego jeszcze badania lekarskie: dentysta, psycholog, psychiatra, chirurg, dermatolog, okulista,... , słyszałem że neizły haj jest u psychiatry :) .
Możesz iśc również do szkoły podoficerskiej i później oficerskiej, albo najpierw odwalić zasadkę i później zobaczyć, ja wybrałem żandarmerię wojskową, było dużo chętnych ale się udało i jeszcze 5 dni cywila mi zostało.
 
 
Marv
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Paź, 2005   

No to mnie trochę zasmuciłeś, że tak trudno tam się dostać...
Piranha mógłbyś kumpla wypytać o rekrutacje?
Co oni tam biorą pod uwagę z matury? Matematykę i język obcy, tak?
No i jak jest na tych testach sprawnościowych...
Z góry wielkie dzięki
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie 30 Paź, 2005   

Marv napisał/a:
No to mnie trochę zasmuciłeś, że tak trudno tam się dostać...
Co oni tam biorą pod uwagę z matury? Matematykę i język obcy, tak?


Do WSO biorą od uwage oceny z matury matma i angielski. A do pdf ważne bys miał mature nikt nie patrzy na oceny jakie otrzymałeś. Potem badania lekarskie i rzeczenie komisji. Dokumenty wraz z podanie do komendanta szkoły należy złożyc do 30 maja. Powinieneś sie udac do swojego WKU. A potem jak przejdziesz pomyslnie badania i zdasz mature egazmin w wybranej szkole z wf a w pdf z wiedzy ogołnej, rozmowa kawalifikacyjna i test z angielskiego, ale nie jest on oceniany.

Pozdrawiam :D

P.S.
Duzo osób odpada po badaniach lekarskich czy tez po testach psychologicznych. Przy okazji jak sie tak cofniesz do 3 strony i tamtych postów to się bardzo duzo dowiesz jak to było w tym roku :P
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
Marv
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Paź, 2005   

Dzięki wielkie.
Pozwól, że jeszcze trochę pomęczę Cię pytaniami (wiem, wiem... upierdliwy jestesm :) )
Czyli muszę zdawać maturę z w-fu? Dobrze zrozumiałem? To wogóle coś takiego jest? :-o
I ten egzamin z wiedzy ogólnej to jest o czym? Tak z wszystkiego... ogólnie?
I mam się cofnąć do 3 strony tematu o szkolnictwie? Bo tam tylko 1 post jest...


Jeszcze raz dzięki :efendi2:
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon 31 Paź, 2005   

Marv napisał/a:
Dzięki wielkie.
Pozwól, że jeszcze trochę pomęczę Cię pytaniami (wiem, wiem... upierdliwy jestesm :) )
Czyli muszę zdawać maturę z w-fu? Dobrze zrozumiałem? To wogóle coś takiego jest? :-o
I ten egzamin z wiedzy ogólnej to jest o czym? Tak z wszystkiego... ogólnie?
I mam się cofnąć do 3 strony tematu o szkolnictwie? Bo tam tylko 1 post jest...


Jeszcze raz dzięki :efendi2:


Nie jeden posta ale całe perypetia ludzi którzy zdawałi do pdf miedzy innymi i moje. Zdajesz w pdf egzamin z wf i wiedzy ogolnej. Widziałeś kiedys mature z wf, bo ja nie :lanie: Przykładowe pytania z widzy ogólnej tez podałam pare postów nizej. Jak widze każdy tu zakłada temat na swoj potrzeby, a przy tym każdy jest taki sam. Mam jedna prośbe porzuć swoje lenistwo i przejrzyj te dział post po poście zaczynając od najstarszych, bo w zyciu nikt Ci nic nie poda na talerzu.

Pozdrawiam :D
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
Marv
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Paź, 2005   

No właśnie nie widziałem dlatego się zdziwiłem, ale widocznie źle Cię zrozumiałem.
I przepraszam za założenie kolejnego postu o tym temacie, ale pisałem, że kiepsko u mnie z czasem. Inna sprawa, że dzisiaj jest trochę wolnego i właśnie biorę się do lektury.
Dzięki Agnieszka, jesteś wielka :)
========================================
Muszę odświeżyć temat.
Dziadek mnie dzisiaj straszył, że widział jakiś program gdzie mówili, że nie biorą do WSO leworęcznych. To prawda?

Odświeżyć temat :-o :???:

Postów nie piszemy jeden pod drugim, po to jest przycisk
ZMIEŃ czyli by coś dopisać lub usunąć.
Posty połączone :)

Prawie emeryt
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto 01 Lis, 2005   

Marv napisał/a:
Muszę odświeżyć temat.
Dziadek mnie dzisiaj straszył, że widział jakiś program gdzie mówili, że nie biorą do WSO leworęcznych. To prawda?


hahahaha nie wiem, ale nigdzie nie doczytałam takich nowinek :lanie: Jestem praworęczna, a broń trzymam jak osoba lewo ręczna, bo mam lepsze lewe oko, hmm nie rozumie co za róznica prawo czy leworęczna osoba.

Pozdrawiam :D
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
Marv
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Lis, 2005   

No mnie tu już prawie zaskowczyłaś maturą z w-fu to się nie dziwię, że mogą dyskryminować lewych :)
Ale skoro nie slyszałaś nic takiego to się cieszę.

A post specjalnie dopisałem, a nie zmieniłem, żeby się wyświetliło, że coś nowego jest. Nie wiedziałem, że na waszym forum tak nie można, tak więc przepraszam ;)
 
 
PiOtReK===>
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Lis, 2005   

Ogłoszono warunki rekrutacji do WSO WL we Wrocławiu http://www.wso.wroc.pl/WSOWL.htm właściwie to nic się nie zminiło.
 
 
helmn 
1


Dołączył: 16 Maj 2005
Posty: 49
Wysłany: Sro 16 Lis, 2005   

witam
No i w końcu jakies konkrety i dobre wiadaomości:)
Pozdrawiam :viktoria:
_________________
Słodko i zaszczytnie jest umrzeć za ojczyznę.
- Horacy
 
 
PiOtReK===>
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Lis, 2005   

bo tu trzeba pisać o konkretach... :mrgreen:

wszystkie informacje tam się znajdują. A przygotowanym trzeba byc na 100%. startuje tam wielu ludzi i każdy mały błąd dyskwlifikuje. grunt to mata, angielski i wf.
 
 
grzesiekk
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Lis, 2005   

Mam kilka pytań dotyczących rekrutacj do WSO we Wrocławiu. Szczegółnie interesują mnie badanie lekarskie jakie trzeba przejść. (a w szczególności badanie wzroku). Szukałem, pytałem ale nigdzie nie mogę znaleść tych właśnie "szczegółów". Jeśli ktoś coś wie :efendi2: (a mam nadzieję,że są tacy co wiedzą), to proszę napszcie. Z góry dziękuję.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group