Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co po liceum?
Opublikował Wiadomość
przyszły alumn 
1


Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 2
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Sro 29 Paź, 2008   



Treść postu usunięta ze względu na brak poszanowania zasad poprawnej pisowni i jest sprzeczne z REGULAMINEM tego Forum.
Otrzymujesz ostrzeżenie.
Za niegrzeczne odzywki w stosunku do innych możesz otrzymać następne.
®


 
 
Kapral 
4


Dołączył: 31 Gru 2004
Posty: 284
Skąd: Internet
Wysłany: Sro 29 Paź, 2008   

przyszły alumn, po ukończeniu seminarium i przystąpieniu do święceń, weź Ty wyjedź na misję do Afryki ludziom pomagać, a wojsko zostaw w spokoju.
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Paź, 2008   

<br><br> <table align="center" bgcolor="#ff0000" border="1" cellpadding="8" width="400"><tbody><tr><td align="center"><b>Proszę o zaprzestanie wycieczek osobistych.</b></td></tr></tbody></table><br><br><br>
 
 
Witek05 
1


Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 2
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sro 29 Paź, 2008   

Witam!
Proszę Was o radę , który kierunek kształcenia w szkole podoficerskiej byłby dla mnie odpowiedni. Ukończyłem liceum ogólnokształcące, zdałem maturę, którą pisałem z geografii, j. polskiego i j. angielskegoi. Obecnie robie (?) 3 letnie studium, żeby mieć jakiś papierek na zawód (?). Ale zamierzam po ukończeniu tego studium iść do wojska tylko nie wiem, na który kierunek kształcenia mam większe szanse sie dostać. Chodzi tutaj o stan mojego zdrowia, dokładnie o wzrok wada -1 na oba oczy, która może sie jeszcze troszkę powiększyć. Reszta w normie - jestem sprawny fizycznie, testy sprawnościowe zdam na pewno. Wiem, że desant to odpada już na pewno bo tam polegnę na badaniu wzroku. Proszę o rade :)
 
 
Marcio 
1


Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 1
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 30 Paź, 2008   

Witam.
Mam do Was pytanie. Jestem teraz w liceum o rozszerzonej matematyce i informatyce, nachyleniu wojskowym specjalizacja łączność. Teraz moje pytanie. Co po takim liceum? Tzn. oczywiście chcę iść w przyszłości do wojska. I czy da się tak, że robię jakieś studia i zarazem jestem w wojsku?
 
 
cola
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Paź, 2008   

Marcio, wystarczy zadać sobie odrobinę trudu i "poczytać " forum.

I dla przypomnienia:

Regulamin, II. POSTY
3. Zanim stworzysz kolejny temat, upewnij się, czy nie był już poruszany na forum
 
 
seti 
5


Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 335
Skąd: z budżetówki
Wysłany: Czw 30 Paź, 2008   

przyszły alumn napisał/a:
Czy wie ktoś może, czy po ukończeniu seminarium i przystąpieniu święceń kapłańskich, mam jakąkolwiek sznsę szansę aby zostac zostaćoficerem, księdzem wojskowym?

Moim zdaniem, powinieneś o to zapytać w Ordynariacie Polowym WP.
Zerknij tutaj.

przyszły alumn napisał/a:
I czy w ogóle wogóle takie osoby są potrzebne w wojsku?

Jeżeli popatrzysz na dotychczasowe odpowiedzi udzielone na Twoje pytanie, to wniosek sam się nasuwa – kapelani nie są potrzebni. Podobnie będzie, jeżeli przejrzysz wiele innych wątków tego Forum.
Jeżeli jednak wejdziesz do działu „PRO MEMORIA”, to zobaczysz, jak wiele osób zamiast „Cześć jego pamięci” pisze „Wieczny odpoczynek...”. W jak wielu postach pojawia się motyw krzyża. To też jest oblicze wojska.
Jako kapelan spotkasz się z jednym i z drugim. Dla jednych będziesz zbędnym dodatkiem, darmozjadem. Dla innych oparciem w trudnych chwilach. I to nie tylko tych ostatecznych. Sam musisz ocenić, czy będziesz umiał znieść śmiech pierwszych i unieść ciężar złożony przez tych drugich. Jeżeli będziesz umiał – to będziesz potrzebny.

przyszły alumn napisał/a:


Trudno odpowiedzieć na ten post, skoro Prawie emeryt wykasował zawartość. Musiał jednak nie być zbyt dyplomatyczny, skoro taka była reakcja moderatora.
Post, który Cię rozgniewał był przykry, ale szczery. Ten człowiek naprawdę tak myśli.
Jeżeli taka wypowiedź wywołała Twój gniew, to musisz jeszcze nad sobą popracować, by sprostać surowym wymogom służb mundurowych. I to nie tylko wojska, ale również tej służby, którą sobie wybrałeś.
_________________
"Kto jest głupszy: głupiec, czy ten, kto się go słucha?"
Obi-Wan Kenobi
 
 
b_oss 
1


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 6
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: Sro 05 Lis, 2008   

Witam wszystkich. Jestem w 3 klasie LO i jestem zdecydowany powiązać swoją przyszłość z wojskiem. Jednak jestem na profilu biol-chem. Zdaję sobie sprawę, że biologia do niczego mi się nie przyda, jednak nigdzie na forum nie znalazłem jak mogę powiązać służbę w wojsku z chemią? Poza tym zdaję maturę rozszerzoną z fizyki- tutaj tak jak z chemią nie powinno być problemu z dobrym wynikiem. Jeśli chodzi o matme to matury nie będę zdawał, jednak z ewentualnym wewnętrznym egzaminem na uczelni nie powinno być problemów. Angielski ok, zdrowie i sprawność fizyczna bdb. Czy z takimi kwalifikacjami mam szansę dostać się do szkoły oficerskiej? Myślałem również o katedrze materiałów wybuchowych na WAT, orientuje się może ktoś jak tam wygląda nabór oraz sama nauka? Najchętniej poszedłbym do Dęblina, jednak nie jestem pewien czy uda mi się tam dostać oraz utrzymać, jeśli nie mam rozszerzonej matmy? Czy ktoś na forum był może w podobnej sytuacji?
Pozdrawiam ;)
 
 
michal 
5


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 25 Wrz 2006
Posty: 832
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 05 Lis, 2008   

Strona WAT dział rekrutacja ? Matma i fizyka raczej ( nie ma egzaminów wewnątrz NIGDZIE ).

WSO Wrocław - NIE bo nie zdajesz matematyki.
_________________
Pozdrawiam Michał مايكل
"Życie Cię jeszcze nauczy, że najważniejsze to robić to co się lubi a nie to co 'tata kazali'."
 
 
b_oss 
1


Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 6
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: Sro 05 Lis, 2008   

Hmm... twierdzisz, że z Wrocławiem mogę się pożegnać, w takim razie jak mam rozumieć, to co jest napisane na stronie internetowej WSO we Wrocławiu:

Cytat:
ETAP II - postępowanie rekrutacyjne:

1.

Dla kandydatów z „nową maturą” oraz „maturą międzynarodową” (IB)

Art.169 ust.3 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz.U.05.164.1365)

1) konkurs świadectw dojrzałości polegający na określeniu „punktów wniesionych” z dwóch przedmiotów objętych zewnętrznym egzaminem maturalnym z matematyki (lub fizyki, lub informatyki, lub chemii) i języka angielskiego


Informacja dotyczy naboru na I rok na kierunek Zarządzanie.
 
 
lukasz92 
1
Bruce Lee= Legenda



Wiek: 31
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 48
Skąd: Głogów
Wysłany: Sro 05 Lis, 2008   

Oczywiście, że masz szansę i nie musisz wcale zdawać matematyki wystarczy np.chemia i j.angielski. Dla pana który twierdził, że bez matematyki nie da rady- tak było wcześniej.
_________________
Ból najlepszym nauczycielem ale nikt nie chce się u niego uczyć.
 
 
 
krypa 
1


Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 3
Skąd: kujawy
Wysłany: Sro 12 Lis, 2008   

Witam

Szukałem odpowiedzi na moje pytania, niestety nie znalazłem.

W tym roku pisze maturę i kończę technikum gastronomiczne :( <-- cztery lata temu nie myślałem co robie:(

Czy mam szanse dostać się na WSO w Wrocławiu ?

Czy podczas rekrutacji ukończone liceum będzie lepiej traktowane niż ukończone technikum?

Jak trudno sie tam dostać? tzn ile osób na miejsce? (dodam , że nie mam żadnych pleców)

proszę o pomoc z góry dzięki PzDr
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Czw 13 Lis, 2008   


Przeczytaj ten wątek i nie będziesz miał już chyba więcej pytań.




 
 
krypa 
1


Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 3
Skąd: kujawy
Wysłany: Czw 13 Lis, 2008   

Przeczytałem i nadal mam pytanie:

jak potraktują podczas rekrutacji kogoś kto kończył szkołę gastronomiczna?


czy nie biorą tego pod uwagę i liczy sie się dla komisji rekrutacyjnej tylko matura i wyniki z testu sprawnościowego?
i czy może zna ktoś liczbę punktów rekrutacyjnych wystarczającą do przyjęcia np w zeszłym roku?
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

To zależy min. od tego co chcesz robić w wojsku ?! :czytanie:
Kucharz też musi umieć strzelać i byc w miarę sprawny fizycznie. :cool:
Nawet muzyk wojskowy musi. :czytanie:
http://www.mw.mil.pl/inde...d=18910&limes=4
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group