Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co po liceum?
Opublikował Wiadomość
krypa 
1


Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 3
Skąd: kujawy
Wysłany: Pią 14 Lis, 2008   

Nie chce kto nie chce :?: być kucharzem poszedłem do takiej szkoły bo nie wiedziałem co chce kto chce :?: robić w przyszłości.
Teraz już wiem że chciałbym być żołnierzem Sił Lądowych.

Jestem sprawny fizycznie i matura też nie będzie żadnych problemów. Chciałbym spróbować dostać sie siędo Wrocławia,czas pokarze pokaże
A związku z tym że będę technikiem gastronomi, mogą mnie na siłę do kuchni wepchnąć? Bo jak byłem na WKU się popytać co i jak. To coś mówili,że w JW żywieniem zajmowali sie pracownicy cywilni i coś "nie wypaliło" i ,że będą od tego odchodzić.

Polecam łaskawej uwadze punkt II/6 Regulaminu.


 
 
wondol 
2


Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 65
Skąd: ---
Wysłany: Pią 23 Sty, 2009   

Ja też teraz jestem w technikum o profilu kucharz. I mam nadzieję, że nie będą na to patrzeć i nie będą chcieli wepchnąć mnie na kuchnie. Jeśli zdam maturę, to będę starał się dostać do SPWL Wrocław, po wyjściu jako podoficer starać się dostać do 1PSK. Myślę, że wtedy mój zawód nie będzie się liczył i zdobędę postawiony sobie cel. Powiedzcie czy mogą na to patrzeć i starać się wepchnąć mnie na siłę do kuchni?
 
 
 
MartineZ_89 
1


Wiek: 34
Dołączył: 08 Lip 2009
Posty: 2
Skąd: Rumia
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

Witam.
Jestem absolwentem technikum mechanicznego ( spec. naprawa i obsługa pojazdów samochodowych ) , i dalsze swoje życie chciałbym związać właśnie z wojskiem. I teraz moje pytanie : Co powinienem oczekiwać po przystąpieniu do wojska ?? Do jakich jednostek najlepiej było by się udać, i ogólnie co wojsko oferuje dla ludzi z moją "profesją"?
_________________
Nie myśl że wszystko już wiesz...
 
 
 
Mess 
2


Wiek: 32
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 56
Skąd: Łęczyca
Wysłany: Nie 02 Sie, 2009   

MartineZ_89 to zależy co Ty zaoferujesz WP, tzn. Wszystko zależy od Twojej dobrze zdanej matury, a później rób sobie co chcesz. Proponuje Ci WAT tudzież WSO WL zmech.
 
 
 
Nex 
1


Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2009   

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Potrzebuję pomocy.
W tym roku szkolnym kończę technikum.
Temat jaki wybrałem na maturę ustną z języka polskiego brzmi "Wpływ wojny na psychikę człowieka". Dokładnie chcę mówić na temat wpływu wojny na psychikę żołnierza oraz jego najbliższej rodziny. Chcę się skupić na konfliktach zbrojnych czasów teraźniejszych. Wojny światowe zostawiam koleżance, która wybrała ten sam temat.
I teraz moja prośba.
Prosił bym o podawanie tytułów książek, które mogą mi pomóc rozeznać się w temacie jak to wszystko wygląda na prawdę. Jaki wpływ mają konflikty zbrojne na żołnierza i jego najbliższych.
Sam chcę zdawać do WSO dlatego między innymi wybrałem taki temat.
Dziękuję z góry wszystkim za pomoc i czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam, Piotrek.
 
 
tomek5571 
1


Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 13
Skąd: Białystok
Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

Witam! Zamierzam dostać się do WSOWL i wiadomo jak to w życiu może być że się nie dostanę. I tu mam parę pytań: Mam możliwość dostania się w tym samym roku na np jakaś inną uczelnię wojskową? Czy mam czekać rok i zdawać jeszcze raz? Stracić rok to trochę niewygodna opcja. :cry:
 
 
hevia 
1


Dołączyła: 04 Lut 2010
Posty: 4
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie 14 Lut, 2010   

Hej Tomku. Możesz składać papiery do 3 uczelni. Także wybierz sobie te które cię interesują i tyle. Zobaczysz do której się dostaniesz. Jeśli dostaniesz się do paru to wybierasz tą, która najbardziej ci odpowiada. A z drugiej do której się dostaniesz zabierasz swoje papiery i informujesz, że rezygnujesz z podjęcia w niej nauki. I to wszystko. :) ) Życzę powodzenia i pozdrawiam :) ) Trzymam kciuki :)

Uprzejmie przypominam, że zdania zaczynamy wielką literą. Poprawiłem.

Coś dla Ciebie. Zobacz też: tutaj oraz tutaj



 
 
tomek5571 
1


Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 13
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon 15 Lut, 2010   

A testy sprawnościowe nie będą się na siebie nakładać? I dokumenty potrzebne do rekrutacji? Wszystkiego kopie można zrobić?
 
 
hevia 
1


Dołączyła: 04 Lut 2010
Posty: 4
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon 15 Lut, 2010   

Najlepiej zrobisz, jeśli zadzwonisz do wybranych uczelni i spytasz. Oni udzielą Ci najlepszej odpowiedzi ( bądź bardzo miły dla Pani która się zgłosi w telefonie, to wtedy i ona będzie miła dla Ciebie). Co do terminów egzaminów to nie wiem, ale jak powiesz, że składasz dokumenty do trzech uczelni i spytasz jak najlepiej to będzie rozegrać to napewno coś doradzą :) . Być może i istnieje możliwość pogodzenia terminów, może będą różne, spytaj, to może powiedzą. Co do dokumentów: kończąc liceum otrzymasz: oryginał świadectwa, specjalną kopię od nich, a jako trzeci egzamplarz to robisz odpis notarialny. Tak było w moim przypadku przynajmniej. I każdą z nich możesz dołączyć do pozostałych dokumentów na uczelnię. Co do pozostałych, musisz spytać czy wystarczy ksero. Ale dokładnie przedstaw swój problem, obawy itd. :) . A wogóle najlepiej zrobisz, jak postawisz sobie poprzeczkę do egzaminów naprawdę wysoko, tak, byś mógł przed egzaminami sobie powiedzieć, że naprawdę jesteś gotowy i wiesz, że się dostaniesz :) . Tak naprawdę to nie jest takie straszne, jak się wydaje. :) . Powiem Ci jak było w moim przypadku :) uczyłam się dobrze, ale matura poszła wręcz koszmarnie. Miałam ogromne ambicje co do przyszłości i bałam się okropnie, że nie dostanę się nigdzie. Dokumenty złożyłam do trzech uczelni, z tym, że tam był konkurs świadectw. Jakiś czas minął i otrzymałam odpowiedzi: Uczelnia 1- przyjęta, uczelni 2- przyjęta, uczelnia 3- przyjęta :) . No to dopiero był dylemat :) którą wybrać :) no i poszłam na studia w PWSZ w Sulechowie na Ogrodnictwo :) heh. A teraz czekam na nabór na SO we Wrocławiu :P . Widzisz, strach ma wielkie oczy :) napewno sobie poradzisz, ale musisz trochę przy tym polatać, podzwonić. Pozdrawiam :)
 
 
tomek5571 
1


Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 13
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon 15 Lut, 2010   

Dzięki za rady :efendi2: Przezorny zawsze ubezpieczony :viktoria:
 
 
lati20 
1


Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd: Leszno
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

1. Mam pytanie kończę liceum i chce iść na "zarządzanie i marketing" a później do SO we Wrocławiu do pancerno - zmechanizowanej.

Czy lepiej iść na "WYDZIAŁ ZARZĄDZANIA
WYŻSZEJ SZKOŁY OFICERSKIEJ WOJSK LĄDOWYCH we Wrocławiu"
Czy mogę spokojnie ukończyć ten kierunek w Lesznie?

Chodzi mi czy nie lepiej było by punktowane gdybym ukończyć zarządzania we Wrocławiu i to jest w szkole oficerskiej???

2. Myślę też by zrobić to inaczej, po maturze iść do szkoły oficerskiej (i już wtedy po niej będę miał stopień i będę zarabiał i póżniej dopiero iść na studia zarządzania i do SO?? Chyba ten pierwszy pomysł jest lepszy... ????
 
 
adamex91 
3


Wiek: 39
Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 101
Skąd: W-wa
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

lati20 napisał/a:

2. Myślę też by zrobić to inaczej, po maturze iść do szkoły oficerskiej (i już wtedy po niej będę miał stopień i będę zarabiał i póżniej dopiero iść na studia zarządzania i do SO?? Chyba ten pierwszy pomysł jest lepszy... ????

Po co chcesz iść do szkoły oficerskiej 2 razy? Masz po niej magistra i podporucznika
 
 
lati20 
1


Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd: Leszno
Wysłany: Wto 20 Kwi, 2010   

Głównie chodzi mi o pytanie Czy lepiej iść na "WYDZIAŁ ZARZĄDZANIA
WYŻSZEJ SZKOŁY OFICERSKIEJ WOJSK LĄDOWYCH we Wrocławiu"
Czy mogę spokojnie ukończyć ten kierunek w Lesznie?

Chodzi mi czy nie lepiej było by punktowane gdybym ukończył zarządzania we Wrocławiu i to jeszcze w szkole oficerskiej???


Po przeczytaniu parunastu tematów uświadomiłem sobie ,ze najlepszą drogą będzie ta wyżej napisana.. :)

Szkoła oficerska czy to głupota mysląc ,ze się tam dostane? (na panc-zmech któregoś roku było 15 miejsc.. ) Nie wiem czy ten mój plan powyższy ma przyszłość. (o test fiz. się nie boje już w wieku 17 lat robię 16 podciągnięć i 3.10 na 1000m, najważniejsze dla mnie teraz się uczyć matmy i anglika...

Z góry dziękuje za odpowiedź :)
 
 
KaBoom 
1


Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 2
Skąd: Mielec
Wysłany: Pią 25 Cze, 2010   

Witam!
Jestem nowy na tym forum . Jestem narazie w 1 klasie liceum idę w tym roku do 2.Zacząłem się zastanawiać czy wybrać studia czy wojsko. A jeśli wojsko to jakie ? Mam jeszcze dwa lata ale teraz wiem że spokojnie napiszę matury na
Matma rozszerzona- >80 %
angielski rozszerzony >70 %
I zastanawiam się czy w wojsku ustawie się jakby na życie i jeśli tak to którą jednostkę czy oddział nie wiem jak to jest wybrać by mieć perspektywy awansu.

Ogólnie o mnie :

Wzrost :174
Brak schorzeń(przynajmniej mi wiadomych, a mam co pół roku badania sportowe)
Podciągnięcia :17 poprawnie wykonanych pełnych(bez treningu)
Brzuszki : w szkole na zaliczenie w 30 sek - 35 brzuszkow
Biegi : w tamtym roku na 1000m - 3,09
na 60m - 7,42 na 100m (około 12,8)
Pływanie ( ostatnio pływałem na basenie i w ciągu 40 min około 1200m)
 
 
Wolfchen 
5
Rezerwista



Wiek: 34
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 457
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 25 Cze, 2010   

Sprawność i wiedza to jedno. Przejście komisji lekarskiej to drugie. Brata ciotecznego wykluczyła... morfologia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group