Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kazali im bawić się w wojnę
Opublikował Wiadomość
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Sro 19 Paź, 2005   Kazali im bawić się w wojnę

Cytat:


Kazali im bawić się w wojnę

W chwili gdy czytacie Państwo ten tekst, 300 tysięcy dzieci walczy z bronią w ręku

BELGIA. Na początku jest idylla. Znane na całym świecie smerfy radośnie tańczą i śpiewają. Po chwili idylla zamienia się w koszmar.




FOTO REUTERS


Wioskę masakrują bombowce. Ginie Smerfetka, a inne postacie próbują znaleźć schronienie. Na środku ekranu pozostaje płaczący mały smerf. Taką kreskówkę wyemitował ONZ-owski Fundusz Pomocy Dzieciom UNICEF. 20-sekundowy film kończy się napisem: "Nie pozwól, by wojna wpłynęła na życie naszych dzieci". Na razie drastyczna kreskówka została wyemitowana w Belgii. Ma na celu zbiórkę funduszy na rzecz byłych żołnierzy-dzieci w Afryce. Film puszczany jest tylko nocą, aby nie wystraszyć dzieci przed telewizorami.

- Niełatwo jest przekonać ludzi do pomocy humanitarnej, dlatego też UNICEF zdecydował się na zestawienie obok siebie szczęśliwego dzieciństwa i okrucieństwa wojny - wyjaśnił rzecznik belgijskiego oddziału UNICEF-u Philippe Henon.
autor: TOJ


Wydaje mi się że ktoś tutaj lekko przegiął-typowy przerost formy nad treścią :-o
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sro 19 Paź, 2005   

Gryzli napisał/a:
Wydaje mi się że ktoś tutaj lekko przegiął-typowy przerost formy nad treścią


A wiesz, że nie tak do konca, takie filmiki bardziej wpływaja na ludzka psychike, to taka forma apelu o pomoc poprzez szokowanie. To więcej daje niz typowy apel. Pokazanie scen drastycznych bardziej dociera, a filmik jest późno puszczany w TV, wiec nie zobaczą go dzieciaki.

Pozdrawiam ;)
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Sro 19 Paź, 2005   

agnieszka napisał/a:
To więcej daje niz typowy apel. Pokazanie scen drastycznych bardziej dociera, a filmik jest późno puszczany w TV, wiec nie zobaczą go dzieciaki.


A tutaj tego nie jestem taki pewny-dzieciaki jak tylko chcą to zobaczą wszystko....!
Po za tym wydaje mi się ze pewnych spraw nie powinno wiązać się ze sobą......cel i owszem ważny ale metoda dla mnie nie jest dobra :x

Pozdr GRYZLI :gent:
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
Marcinjedyny
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Paź, 2005   

Ja podzielam zdanie Agnieszki. Ludzie "przywykli" już do normalnych apelów , widzimy je (niestety) codziennie. Potrzeba odejścia od normy, czegoś innego, szokującego, by ludzie zwrócili uwagę. Pomysł wydaje mi się naprawdę dobry (na mnie zadziałał), jeżeli oczywiście filmu nie zobaczą dzieci.

Tak apropos płakać mi się chce, kiedy wyobrażam sobie 10-letnie dziecko z bronią w ręku... :(
 
 
Anna
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Paź, 2005   

Pomysł kontrowersyjny, no chyba że ktoś wyznaje zasadę "po trupach do celu"...
Cytat:
Pomysł wydaje mi się naprawdę dobry (na mnie zadziałał), jeżeli oczywiście filmu nie zobaczą dzieci.

Gwarancji nie masz żadnej, że nie zobaczą tego dzieci, więc tym bardziej wskazana jest rozwaga przy tego typu apelach.
 
 
gadzior
5



Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 567
Wysłany: Sro 19 Paź, 2005   

Znając życie filmik jest już dostępny w sieciach p2p więc przeciętny
9-latek może go sobie ściągnąć. Jak to na niego wpłynie to juz zależy od dziecka.
Jak dla mnie sposób dobry aby zszokować i utrwalić w głowie pewne fakty.
Tylko ja bym go puszczał podczas posiedzeń ONZ i inyych takich. Może coś tym z góry się odmieni i coś rzucą z sakwy.
 
 
Marcinjedyny
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Paź, 2005   

Anna napisał/a:
Pomysł kontrowersyjny, no chyba że ktoś wyznaje zasadę "po trupach do celu"...

Według mnie trochę przesadzasz , pomysł owszem kontrowersyjny, ale z pewnością nie w myśl cytowanej przez Ciebie zasady...
Z resztą sie zgadzam :D

Chciałbym jeszcze zauważyć, iż niektóre bajki emitowane w telewizji są niestety o wiele gorsze od tego apelu (coś o tym wiem, mam 5 letnią siostre).
 
 
robson36
4



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 204
Wysłany: Czw 20 Paź, 2005   

Nie rozumiem tak do końca przekazu tego filmu????? Wydaje mi się , ze najbardziej to on pokazuje głupotę i bezwzględność władców tego świata a drugim celem to chyba pokazanie dzieciakom jakie brutalne jest życie.
_________________
Kawasaki Voyager XII
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sro 02 Lis, 2005   

Hm na dobrą sprawe są gorsze rzeczy dostepne w sieci ot przykład http://happytreefriends.a...des/index.html# to jest kreskówka
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4649
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Pon 07 Lis, 2005   

Czy aby przerost formy nad treścią skoro jest przerost życia nad wyobrażnią:
za onet:
Cytat:

NIELETNI TERRORYSTA
Około dziesięcioletni terrorysta wysadził się w powietrze we wtorek rano w Kirkuku na północy Iraku. Celem ataku dziecka-samobójcy był konwój pojazdów, którym jechał szef lokalnej policji.
W zamachu lekko ranny został dowódca policji i jego kierowca. Zamachowiec zginął.

Jak powiedział agencji France Presse w związku ze sprawą ranny w zamachu generał irackiej policji, Chattab Abdallah Areb, blisko 10- 13-letni chłopiec podszedł do konwoju i zdetonował ukryte pod ubraniem ładunki w momencie, gdy samochody wjeżdżały do siedziby policji.

Wariactwo świata w czystej postaci.
Pozdro
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group