Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sanatorium po misji
Opublikował Wiadomość
ELVIS
2


Dołączył: 22 Kwi 2005
Posty: 72
Wysłany: Sro 04 Sty, 2006   

Moj lekarz w JW zacytowal punkty j.n.:

§ 10. 1. Żołnierzy zawodowych powracających do kraju ze służby poza granicami państwa, chorych lub rannych po wyleczeniu oraz którzy doznali urazu psychicznego kieruje się na turnusy leczniczo-profilaktyczne.
2. Na turnus leczniczo-profilaktyczny żołnierza zawodowego kieruje dowódca jednostki wojskowej, na której zaopatrzeniu żołnierz ten pozostaje, na wniosek lekarza takiej jednostki wojskowej.
3. Podstawą wniosku, o którym mowa w ust. 2, są wyniki badań określonych w § 3 oraz opinia psychologiczna.
4. Opinię psychologiczną dołącza się do dokumentacji medycznej żołnierza, o której mowa w § 9 ust. 2.
5. Turnusy leczniczo-profilaktyczne są organizowane na okres 14 dni w wojskowych szpitalach uzdrowiskowo-rehabilitacyjnych - samodzielnych publicznych zakładach opieki zdrowotnej.

i stwierdzil ze jesli badanie na komisji lekarskiej jest O.K. to nigdzie mnie nie skieruje.
Mam dwa pytanka do szanownych forumowiczow a mianowicie :
czy po kolejnej (2) misji w Iraku nalezy sie pobyt w sanatorium i czy mozna motywowac tym ,że przebyte stresy dotyczą również najbliższych w rodzinie żołnierza i wowczas nie trzeba swirowac u psychologa.
 
 
maku.
1



Dołączył: 18 Paź 2005
Posty: 28
Wysłany: Wto 10 Sty, 2006   sanatorium po misji

Z tego co sie dowiedziałem to po każdej misji nalezy sie sanatorium mój kolega jedzie teraz do lądka a minęło półtora roku jak wrócił z Libanu. Po każdej misji można jechać dwa razy. A co najciekawsze nie wiem jeszcze czy na 100% pewne jeżeli ktoś odchodzi na emeryturkę i był w sanatorium po misji to komisja lekarska dokłada 2%, więc napewno pojadę pozdrawiam. :gent:
 
 
zzigi 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 343
Skąd: z kont
Wysłany: Wto 10 Sty, 2006   Re: sanatorium po misji

bz napisał/a:
. A co najciekawsze nie wiem jeszcze czy na 100% pewne jeżeli ktoś odchodzi na emeryturkę i był w sanatorium po misji to komisja lekarska dokłada 2%, więc napewno pojadę pozdrawiam. :gent:

bz nie siej zamentuto jakies nie sprawdzone brednie. Komisja może ewentualnie dodać jakieś procenty do emerytury ze względu na stan zdrowia a nie za pobyt w sanatorium.
Pozdrawiam
 
 
maku.
1



Dołączył: 18 Paź 2005
Posty: 28
Wysłany: Sro 11 Sty, 2006   sanatorium po misji

Nie sieje kolego zamętu tylko mówię to co przekazali mi koledzy po ostatnich rozmowach na Liban . masz racje że komisja lekarska coś dokłada ale widocznie pobyt w sanatorium zwiększa szanse na ilosć procentową :D
 
 
krasnolud
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Sty, 2006   

moj syn wraca w marcu z syrii dostaje teraz okolo550 dolarow m-c i okolo600zl. m-c ile powinien dostawac pieniedzy i co mu sie nalezy po po wrocie wyjechal w marcu 2005 na rok zostal powolany w 3 sierpien 2004 wraca do cywila prosze o odpowiec
pozdrawiam
 
 
Mardok
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Sty, 2006   

Mam pytanie czy wyjazd do sanatorium po misji jest płatny czy darmowy dla żołnierza i rodziny?
 
 
ERNI
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Lut, 2006   

Chciałbym ponowić wcześniejsze pytanie: Jakie są koszty wyjazdu do takiego sanatorium?? Czy są dodatkowe opłaty dla rodziny (żony i dziecka)? Czy jest możliwość zabrania małego dziecka(6 miesięcy)? :?:
 
 
mat33
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Lut, 2006   

Ja jestem w Ladku-Zdroj.Wyjazd zalatwilem od reki.Mam za soba polowe pobytu.Wzialem zestaw "regeneracyjny",wiec mam codziennie bicze wodne,naswietlanie mikrofalami,parafine ciepla i kriokomora (dzis cos sie spieprzylo w niej).Zachecam do wyjazdu kogos,kto chce miec tanie wakacje w gorach,a do tego bedzie mial zabiegi.Niedosc,ze zabiegi darmo,to spanie i jedzenie.Osoba towarzyszaca placi 60 zl za dzien (wszystko).Rada taka,zeby wyjechac z dziewczyna,zona,narzeczona,bo samemu mozna sie zanudzic wieczorami.
 
 
ERNI
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Lut, 2006   

Dziękuję za informację! :efendi2:
 
 
Draki
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Lut, 2006   

Witam Panów.
Dla powracajacych z misji i zainteresowanych pobytem w senatorium podaje namiary na wszystkie dostępne w tym roku:
20 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny 33-380 Krynica ul.Świdzińskiego 4
http://www.sanatorium-wojskowe.krynica.sacz.pl/o_nas.htm
21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny 28-100 Bysko-Zdrój ul.Rzewuskiego 8 http://www.sanatoria.com.pl/busko/wojskowy/
22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny87-720Ciechocinek ul.Mickiewicza16
http://www.sanatorium-wojskowe.ciechocinek.pl/
23 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny 57-540 Lądek-Zdrój pl.Mariański7/8
http://www.23wszur.pl/sanatorium.htm

[ Dodano: Sro 15 Lut, 2006 ]
Wybieram sie do Ladka na 14 dni w czasie trwania 58 dni wolnych za misje.Czy na pobyt w senatorium wolne to powinno zostac wstrzymane i powinienem otrzymac dodatkowo 14 dni, czy wykozystuje w/w wspomniany urlop :?: Jesli ktos mi to moze wyjasnic to prosze o podanie podstawy prawnej bo moj personalny MA JAK ZWYKLE PROBLEMÓW 1500 :!: :!: :!:
Pozdrawiam i dziekuje
 
 
mat33
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Lut, 2006   Nalezy sie pobyt w sanatorium i dni wolne za misje...

...jako odrebne wolne od pracy
 
 
dzięcioł
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lut, 2006   

Pobyt w sanatorium powinien być traktowany jako L-4, zapytaj lekarza czy Ci wystawi

[ Dodano: Czw 16 Lut, 2006 ]
ELVIS napisał/a:
Moj lekarz w JW zacytowal punkty j.n.:

i stwierdzil ze jesli badanie na komisji lekarskiej jest O.K. to nigdzie mnie nie skieruje.



Więc udaj się do psychologa i przeprowadź nową rozmowę, pogorszyć może się zawsze...
 
 
Draki
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lut, 2006   

Dzieki - mat33, ale może znasz na to jakiś paragraf :?:
Był bym wdzięczny :viktoria:
Pozdro
 
 
agrabsabi
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Lut, 2006   

W przypadku Lądku Z jest tak: ustalasz telefonicznie z przedstawicielem uzdrowiska termin rezerwacji, następnie lekarz JW wystawia skierowanie (wzory powinny byc rozesłane fax`em po oddziałach), które potwierdzasz pieczęcią herbową JW, następnie faxujesz xero skierowania do sekretariatu uzdrowiska w celu potwierdzenia rezerwacji, następnie z oryginałem przyjeżdżasz w ustalonym terminie rozpocząc wyginę :piwo: .
1WDZ rozsyłała fax :zly4: gdzie były między innymi oferty ośrodków, wzory skierowań, oraz informacja o tym aby pobyt w uzdrowisku traktowac jako "przedłużenie" :!: urlopu zdrowotnego :viktoria: .
a oto nasz kadrowiec :zly4: :cry: pozdrawiam wszystkich forumowiczów
 
 
Munia
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Mar, 2006   

Czy może któryś z was podpowiedzieć mi jak wygląda sprawa zakwaterowania w tych sanatoriach? Czy mieszka się w tym samym ośrodku co inni kuracjusze? I czy sa tam jakieś zajęcia dla dzieci i tych młodszych( 3 lata) i starszych (10lat)?
Konkretnie zastanawiamy się nad Lądkiem, ale może podpowiecie coś o innych uzdrowiskach.
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group