Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Student prosi o pomoc
Opublikował Wiadomość
Żbiru
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Paź, 2005   Student prosi o pomoc

Witam, z góry przepraszam jeśli piszę w nieodpowiednim dziale jednak potrzebuje pomocy. W tym roku uzyskałem licencjat pielęgniarstwa, równocześnie od października jestem studentem 2 roku medycyny. Niedawno dostałem wezwanie z WKU w którym domagali się przedstawienia dyplomu, oczywiście idąc tam oprócz dyplomu pielęgniarstwa zabrałem także zaświadczenie o nauce z medycyny. Na miejscu skserowano mój dyplom natomiast zaświadczenia z medycyny nie przyjęli :???: Urzędniczka stwierdziła, że w mojej sytuacji ratują mnie tylko studia uzup. mgr w ramach pierwszego kierunku na który było odroczenie natomiast studia na drugim kierunku ich zupełnie nie interesują. Poinformowano mnie, że niezależnie od wszystkiego mogę spodziewać się wezwania na 3 miesięczne przeszkolenie. Mam więc pytanie czy rzeczywiście jest tak jak mówili na WKU i czy wojsko może przerwać mi studia :(
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Sob 29 Paź, 2005   

Masz prawo do odroczenia ze względu na studia (choćby siódmy kierunek na tym samym poziomie), do określonego wieku, ostatnio były zmiany w ustawie, ale chyba do 27 roku życia.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
Żbiru
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Paź, 2005   

Cytat:
Masz prawo do odroczenia ze względu na studia (choćby siódmy kierunek na tym samym poziomie), do określonego wieku, ostatnio były zmiany w ustawie, ale chyba do 27 roku życia.
Jestem rocznik 83, spełniam więc kryteria wiekowe. Jednak w WKU twierdzą, że jestem już absolwentem i nie chcą dać na drugie studia odroczenia.
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Sob 29 Paź, 2005   

Składasz wniosek i masz dostać decyzję, pozytywna może być ogłoszona ustnie, negatywna musi być na piśmie z uzasadnieniem.
Odwołasz się, możesz też napisać skargę na tego pracownika, który wprowadza Cię w błąd.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
Żbiru
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Paź, 2005   

Dzięki, zgodnie z radą zadzwoniłem do WKU i rozmawiałem z jakimś mundurowym (straszny służbista). Przedstawiłem jeszcze raz swoją sytuację, zażądałem też odpowiedzi na piśmie. Dowiedziałem się, że jeśli chcę to oczywiście odpowiedź taką otrzymam ale niestety będzie ona odmowna. Gdy spytałem o podstawę prawną to powiedział, że w uzasadnieniu powołają się na jakiś precedensowy wyrok NSA z 1998. Nie wiem dokładnie co to za wyrok, ale jak dostanę odpowiedź to napiszę co i jak. Na zakończenie usłyszałem jednak, że choć mogą mnie wziąć to wcale nie znaczy, że to zrobią i żebym studiował spokojnie gdyż na razie armia obejdzie się beze mnie ;)
 
 
wodnik
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Lis, 2005   

Na wszelki wypadek napisz nie leń się zawsze możesz się odwoływać od decyzji.
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Pon 05 Gru, 2005   

Jeszcze raz do Żbiru - możesz kwalifikować się do przeniesienia do rezerwy, jako tegoroczny absolwent uczelni wyższej, poszukaj natym forum linku, albo na stronach z aktami prawnymi rozporządzenia MON (chyba z czerwca br.)

A teraz do jednego z dyskutantów, ale najpierw cytat:

Usuwam tę część postu po usunięciu postu rbs2360
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
Ostatnio zmieniony przez lokom Wto 06 Gru, 2005, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rbs2360
4



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 284
Wysłany: Pon 05 Gru, 2005   

lokom napisał/a:
Jeszcze raz do Żbiru - możesz kwalifikować się do przeniesienia do rezerwy, jako tegoroczny absolwent uczelni wyższej, poszukaj natym forum linku, albo na stronach z aktami prawnymi rozporządzenia MON (chyba z czerwca br.)

A teraz do jednego z dyskutantów, ale najpierw cytat:



pozdrowienia

rbs2360 - jako oficer powinieneś wiedzieć, że każda decyzja zawiera (powinna) podstawę prawną i pouczenie o możliwości odwołania, adres przełożonego nie jest potrzebny, bo odwołanie składa się za pośrednictwem organu, który wydał decyzję, telefon do prawnika WL ?? chyba nie tędy droga, i na koniec: Twoja opinia o ŻZ w WKU - ilu ich znasz i jesteś w stanie ocenić ich wiedzę fachową?? cos mi sie wydaje, że chcesz oceniać innych bez żadnej wiedzy na ich temat, lepiej wykasuj tę część postu, bo niczego nie wnosi, jest nieuprawniona, a nawet zniesławiająca.
A "Cię" piszemy z dużej litery.[/quote]
 
 
rbs2360
4



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 284
Wysłany: Pon 05 Gru, 2005   

pozdrowienia[/quote]
rbs2360 - jako oficer powinieneś wiedzieć, że każda decyzja zawiera (powinna) podstawę prawną i pouczenie o możliwości odwołania, adres przełożonego nie jest potrzebny, bo odwołanie składa się za pośrednictwem organu, który wydał decyzję, telefon do prawnika WL ?? chyba nie tędy droga, i na koniec: Twoja opinia o ŻZ w WKU - ilu ich znasz i jesteś w stanie ocenić ich wiedzę fachową?? cos mi sie wydaje, że chcesz oceniać innych bez żadnej wiedzy na ich temat, lepiej wykasuj tę część postu, bo niczego nie wnosi, jest nieuprawniona, a nawet zniesławiająca.
A "Cię" piszemy z dużej litery.[/quote][/quote]

JESLI PANA URAŹIŁEM "LOKOM" to przepraszam a na temat panów w WKU mam negatywną opinię poniewż, służe w jednostce do której przychodza poborowi....a przchodzą on przez waszą instytucję zanim trafią do nas.....a 30% z nich nie nadaje sie do służby poniewaz, mają astmę , krótsze nogi, nie widza itp., CO PAN ROBI NA TYCH KOMISJACH,,,CHYBA PIJE KAWE,,A LEKARZ SIEDZI Z BOKU I POECZATKI STAWIA kat.A,kat.A,kat.Akat.A,kat.Akat.A,kat.Akat.A,kat.Akat.A,kat.Akat.
A,kat.Akat.A,kat.Akat.A,kat.Akat.A,kat.Akat.A,kat.Akat.A,kat.Akat.
A,kat.Akat.A,kat.Akat.A,kat.A itd
 
 
Jez Jerzy 
5
rezerwista WP



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 620
Skąd: z normalnosci
Wysłany: Pon 05 Gru, 2005   

rbs2360 nie myl ... biip P_E z ogorkiem. :lol: To przeciez lekarze przyznaja kategrie zdrowia, a nie zolnierz z WKU. Nigdy nie stawales do poboru??? :???:
 
 
rbs2360
4



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 284
Wysłany: Pon 05 Gru, 2005   

Jez Jerzy napisał/a:
rbs2360 nie myl ... biip P_E z ogorkiem. :lol: To przeciez lekarze przyznaja kategrie zdrowia, a nie zolnierz z WKU. Nigdy nie stawales do poboru??? :???:



chyba tam siedzisz nie.... to masz cos do powiedzenia,,ze gosc jest kulawy a nie do jednostki przychodzi i przynosi ze soba sterte kwitów ze ma 20 chorób jest chory,,i nic nie moze robic...bo na komisji to mu tylko w otwór lekarz zajrzał. Jak nie zapchany to żołnierz sprawny ...i go do jednostki, a nich tam sie martia,,,,,,i przyjdzie takich 10 na 30 i na młodym roczniku trzeba ich po lekarzach prowadzac,,nie wiem czy pan wie że żołnierz sam nie moze opuści koszar i żołnierz zawodowy go prowadza,,,,,PAN NAM BY SIE PRZYDAŁ DO PROWADZANIA TAKICH ŻOŁNIERZ PO LEKARZACH.....TO MOZE WTEDY PAN BY SIE NA TAKIEJ KOMISJI ODEZWAL I ZWRÓCIŁ UWAGE LEKARZOWI....i ja nie myle ch... z ogórkiem..tylko pan tam nie wie po co siedzi..CHYBA JAK WIEKSZĄŚC ZOŁNIERZY CZEKA PAN SPOKOJNIE ZNA EMERTURE.......I JAK BEDZIE TAKICH WIECEJ ZOŁNIERZY TO ARMIE NIEDŁUGO NA WÓZKACH INWALIDZKICH BEDZIEMY MIELI....I JESZCZE JAK SIE PAN BULWERSUJE...
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Wto 06 Gru, 2005   

rbs2360

gdybym był z WKU, to pewnie bym się obraził.

Ale tylko tyle napiszę:
Chcąc udzielać komuś rady musisz znać zagadnienie.
Chcąc dyskutować muszisz znać zagadnienie.
Chąc kogoś oceniać musisz go znać.
Chcąc oceniać czyjąś pracę musisz być do tego uprawnionym, znać jego zadania i uwarunkowania ich wykonania.

W kwestii sprawności poborowych odsyłam do innych tematów na tym forum, poczytaj, naucz się czegoś.
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
Jez Jerzy 
5
rezerwista WP



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 620
Skąd: z normalnosci
Wysłany: Wto 06 Gru, 2005   

Po pierwsze, nie siedze w zadnej komisji.
Po drugie, kto tutaj sie bulwersuje?
Popatrz na swoje posty i porwnaj z moimi. :D
Po trzecie, wojsko nie ma pieniedzy na szczegolowe badania poborowych, a w dobie bezrobocia ci ukrywaja swoje ulomnosci i choroby, zeby sie jakos przechowac, a po wojsku dostac zasilek.
Sam pracowalem na pododziale ( 5 razy mlody rocznik) i to co piszesz, to dla mnie nic nowego.
Poprostu uwazam, ze zale kierujesz nie do tych co trzeba.
A tak na zakonczenie...jak Ci sie nie podoba, to sie zawsze mozesz zwolnic..hehehe...
Ja juz jestem w cywilu i mam to wszystko, tam gdzie miec powinienem.
Czolem :viktoria:
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Gru, 2005   

Panowie,

proszę do brzegu. Wycieczki osobiste proszę na PW. Takie zachowania nie będą na Forum tolerowane...
Zapewniam, że możemy sytuację uspokoić. Ale po co mamy wkraczać :?:
Mam nadzieję, że te parę słów gorące głowy ochłodzi...
 
 
Nolaan
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Gru, 2005   

Cytat:
że w uzasadnieniu powołają się na jakiś precedensowy wyrok NSA z 1998


Nie mogą. Zgodnie z polskim prawem nie można się powoływać na wyroki tylko na konkretny przepis(tzw. podstawa prawna). Co prawda sądy powinny orzekac w podobnych sprawach podobnie jednak ani one ani NIKT INNY na wyrok powołać sie nie może. Nie jestesmy krajem common law gdzie obowiązują precedensy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group