Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
nominacje generalskie
Opublikował Wiadomość
B@CA 
4
Mąż Babci



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 284
Skąd: Burg an der Strasse
Wysłany: Wto 10 Sie, 2004   nominacje generalskie

Niedługo Nasze święto. Jak wygląda lista propozycji na nominacje generalskie ? Jka wygląda taka "lista rankingowa" ????? :cool:
_________________
Wojsko składa się z czekania i śpieszenia się.
 
 
 
grzesiu
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Sie, 2004   

Z tego co wiem, to płk dypl. pil. dr Anatol CZABAN z 2.BLT z Poznania dostaje "gwiazdkę z wężem". Jak on, to zapewne dowódca 3.KOP płk dypl. Zbigniew JANOŚ także.
 
 
Gość

Wysłany: Sro 11 Sie, 2004   

Będzie wysyp generałów / ŻYCIE WARSZAWY /

Lampasy łatwiej było zdobyć w Warszawie niż w Iraku

Piętnastego sierpnia prezydent Aleksander Kwaśniewski rozda rekordowo wiele, bo aż 37 nominacji i awansów generalskich. Trzy otrzymają uczestnicy operacji w Iraku, 16 - oficerowie pracujący za biurkami w stolicy.
Udało nam się dotrzeć do listy awansów generalskich, które zostaną przyznane z okazji święta Wojska Polskiego. Trzecią generalską gwiazdkę otrzyma gen. Mieczysław Bieniek, dowódca drugiej zmiany wielonarodowej dywizji, od niedawna dowodzący 2. Korpusem Zmechanizowanym w Krakowie. W zdominowanej przez pancerniaków polskiej generalicji to pierwszy oficer tej rangi z jednostek powietrzno-desantowych.
Generałem dywizji zostanie jego iracki zastępca - Piotr Czerwiński ze Szczecina. Pierwszy awans generalski otrzyma płk Piotr Potasiński, obecnie dowodzący polską brygadą w Iraku. Choć kierownictwo MON zapowiadało, że w tym roku awanse będą dotyczyć głównie dowódców jednostek liniowych, aż 18 z 37 awansowanych generałów to urzędnicy, dyplomaci i wykładowcy. Drugim, obok Mieczysława Bieńka, generałem broni mianowanym w tym roku zostanie Lech Konopka, zastępca szefa Sztabu Generalnego.
Ze Sztabu Generalnego wywodzi się aż ośmiu awansowanych w tym roku generałów. W Ministerstwie Obrony pracuje czterech, po dwóch pochodzi z uczelni wojskowych i zagranicznych przedstawicielstw wojskowych. Blisko połowa (16) oficerów, którzy w tym roku odbiorą awanse generalskie, pracuje w Warszawie.
Choć polska armia w ostatnich latach została zredukowana z blisko 200 do 150 tys. żołnierzy, liczba nominacji generalskich wzrasta z roku na rok. W 2002 r. prezydent awansował 22, rok temu 33, teraz 37 generałów. Po tegorocznych nominacjach, w armii służyć będzie ich w sumie 128.
Okazuje się, że generałów jeszcze mamy o blisko 50 za mało. W siłach zbrojnych są 172 stanowiska generalskie. Jeszcze dwa lata temu takich etatów było o ponad 100 więcej. Najniższa generalska pensja, nie licząc różnych dodatków, to 6700 zł. Najwięcej zarabia jedyny czterogwiazdkowy generał w polskiej armii, szef Sztabu Generalnego Czesław Piątas - blisko 11 tys. miesięcznie.
 
 
Lukas
Gość
Wysłany: Czw 12 Sie, 2004   Oto Reforma Armii po mojemu

Oto moja reforma polskiej armii:
1. Tylu poruczników ile plutonów.
2. Tylu kapitanów ile kompanii.
3. Tylu majorów ile batalionów.
4. Tylu pułkowników ile pułków.

(Oczywiście nazewnictwo dostosujcie sobie do stosowanego w danym rodzaju wojsk, np. eskadr itp).

Co do generałów to mam dwie propozycje (pod dyskusję):
opcja 1: Przyznawać pośmiertnie.
opcja 2: Tylu generałów ile wygranych przez polską armię wojen.

Co do podoficerów i chorążych:
Niczego nie zmieniam. Przepraszam: powracam do tego co było przed ostatnią "reformą".

Zagłosujecie na mnie?
Lukas
 
 
Lukas
Gość
Wysłany: Czw 12 Sie, 2004   Jak wyżej

Ups,
:oops:
Zamieńcie brygadę na batalion w powyższym poście.

Pzdr,
Lukas
 
 
Gość
Gość
Wysłany: Czw 12 Sie, 2004   

Chłopie- bez obrazy- walisz przedruk z Forum PZ i nie masz pojęcia o wojsku.
Wniosek nasuwa się sam- nigdy w wojsku nie służyłeś- bo byś wiedział że armia to nie tylko plutony kompanie itd.
Poza tym co zrobic z podpulkownikami, podporucznikami?
Zgodnie z Twoim tokiem rozumowania samolotami latali by szeregowcy- bo przecież samolot to nawet nie jest pluton.


Proponuję więcej myślec, mniej wklejać- nawet jeśli to był żart- to kiepski i powtarzany to jak odgrzewany kotlet.


Pozdrówka.
 
 
Lukas
Gość
Wysłany: Czw 12 Sie, 2004   Replika

Drogi Gościu,

Po pierwsze: jestem autorem tego samego na forum PZ jak i tu, na forum Stevie'go White'a. I nie jest to żaden przedruk. Mam na to świadków, których mogę przedstawić w sądzie. A że tam podpisuję się Phobos a tu Lukas to już moje niezbywalne prawo.

Po drugie: błąd brygada-batalion powstał w ferworze wypowiedzi. Ale ja potrafię się do niego przyznać. Na swoje usprawiedliwienie mam to, że w moim rodzaju służby nie istnieją ani brygady ani bataliony. W swoim rodzaju służby jestem bardzo dobry. Chcesz się w nim zmierzyć, wyzywający mnie od cywili, "Gościu"? - oto rzucam rękawicę!

Po trzecie: w wojsku służę od ponad 15 lat.

Po czwarte: I już od razu, na wstępie, zaznaczam, że jest to, co teraz napiszę przenośnią. Jak wytłumaczyć komuś problemy osiągania WSGB kiedy interesują Go tylko kurze w Jednostce.
Prostszym językiem? - dostrzegasz pierdoły, a nie dostrzegasz sensu wypowiedzi.

Po piąte: Naprawdę nie widzisz szalonego rozrostu tak zwanych kadr dowódczych? Swego czasu szczyty idiotyzmu stanowił pułkownik dowodzący 1 (słownie: jednym) chorążym i 1 (słownie: jednym) podoficerem jako Komendant Wojskowej Bocznicy Kolejowej. Znasz takie przypadki super żołnierzu wyzywający mnie od cywili? Nie? A ja tak.

Po szóste: Piszesz, że samolot to nawet nie pluton, zatem powinien latać nim szeregowy. Podręcznikowy wręcz przykład spłycania zagadnień.

Mniemam zatem, iż orientujesz się w tematyce lotniczej. A skoro się orientujesz, to jak wytłumaczysz mi tworzenie etatów dowódcy kluczy w eskadrach lotnych jako kapitańskie? To tak, jakby udzielać licencji taksówkarzom na prowadzenie ich działalności tylko wtedy, kiedy będą mieli doktorat z psychologii.
Stanowisko, na którym znakomicie dawali sobie radę chorążowie, po naprawdę dobrym TSWL'u lub COSSTWL'ilu. A dziś tym chorążym rzuciło się ochłapy sierżantów na pagony a na ich miejsca wstawiło kapitanów. (Oczywiście nieco inaczej wyglądało to na Su- (per rurach)).
(Na marginesie: przepraszam, jeśli jakiś sierżant poczuł się urażony).

Po siódme: Za dużo jest w polskiej armii:
- oficerów młodszych, gdzie wystarczyłby chorąży;
- oficerów starszych od spraw niewiadomych;
- i generałów kształconych w szkole głównej wożenia g***a.
I rzecz idzie o rozwiązania systemowe a nie o pierdoły, o których piszesz szanowny "Gościu".

Po ósme: znam armię tak dobrze, by wiedzieć, że na dowódcach się armia nie kończy.
Są i muszą być: tysiące stanowisk okołodowódczych.
I właśnie tu leży pies pogrzebany (jak zwykł mawiać mój kolega).
Skoro tego nie dostrzegasz, miast tego czepiając się pierdołów, sam sobie jako żołnierz (?) wystawiasz świadectwo.

Po dziewiąte: jestem kapitanem.

Z żołnierskim pozdrowieniem, :)
Lukas
 
 
Lukas
Gość
Wysłany: Czw 12 Sie, 2004   Replika

1. Raptor: O co Ci chodzi?
2. Uwaga: pisząc o dowódcach kluczy w eskadrach lotnych miałem na myśli SIL.

Pzdr,
Lukas
 
 
Lukas
Gość
Wysłany: Czw 12 Sie, 2004   Piękny wiersz

Straconych pozycji, mój Raptorze, bronił kiedyś Pierre-Jacques Cambronne.

Zresztą bardzo interesująca postać.
Może "wrzucę" coś, moim zdaniem ciekawego, a kłócącego się ze znanym nam wszystkim, pięknym i patriotycznym wierszem, do działu "Historia".
Choć ostatnio "Rekin" potraktował mnie tam nieładnie.

Pozdrawiam Wiarusów Starego Forum,
gdzie Łukasz był Lukasz.
Kto czytał to wie.
Maryus? Where are you?
 
 
Lukas
Gość
Wysłany: Czw 12 Sie, 2004   Oczekiwanie

Where are you "Fellow"?
Lukas
 
 
Lukas
Gość
Wysłany: Czw 12 Sie, 2004   Pokajanie

Przepraszam!
Tak "zaczytuję" się działem Historia, że przypisałem Rekinowi złe mnie w tym dziale potraktowanie.
Moja wina...

Źle potraktował mnie w dziale "Nowy Regulamin Ogólny".
Ale i tak go lubię.

Pozdrawiam,
Lukas.
 
 
Gość
Gość
Wysłany: Czw 12 Sie, 2004   

Drogi Lukas
Po 1 ZWRACAM HONOR- kiepski ze mnie psycholog;
Po 2- Rodzaj służy nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla oficera z piętnastoletnim stażem;
Po 3 - Patrz pkt 2;
Po 4-To prawda- nie dostrzegam;
Po 5- Nie widzę, a z tym płk to było dawno i wszyscy mu zazdrościli etatu- nie uwierzę, że Ty nie;
Po 6- W tematyce lotniczej orientuję się, ale....niekoniecznie;
Po 7- Pierwsze słyszę, że w WP jest za dużo oficerów młodszych(wniosek- zwolnic 50%);pozostałe myślniki mogą być;
Po 8- nie rozumiem, ale ja nie mam 15 lat służby;
Po 9- ****- ja nie jestem;
Ogólnie dowaliłeś mi nieźle- tylko po co te nerwy i ci świadkowie w sądzie.
Nara!
 
 
Lukas
Gość
Wysłany: Czw 12 Sie, 2004   Sorry

:(
Oj, muszę być uważniejszy.
To nie Rekin mnie tak potraktował.

Mam wrażenie, że to mój obecny interlokutor.
Mylę się?

Lukas
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pią 13 Sie, 2004   

Oto nominacje generalskie

Lista oficerów awansowanych z dniem 15 sierpnia 2004 na pierwszy i kolejne stopnie generlaskie:

Do stopnia generała broni:
- generał dywizji Andrzej BIENIEK, dowódca 2. Korpusu Zmechanizowanego;
- generał dywizji Lech KONOPKA, zastępca szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego

Do stopnia generała dywizji:
- generał brygady Jerzy BARANOWSKI, szef Generalnego Zarządu Wsparcia P-7 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego;
- generał brygady Piotr CZERWIŃSKI, zastępca dowódcy 12. Dywizji Zmechanizowanej;
- generał brygady Zygmunt DOMINIKOWSKI, szef Generalnego Zarządu Operacyjnego P-3 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego;
- generał brygady Henryk DZIEWIĄTKA, dowódca 1. Dywizji Zmechanizowanej;
- generał brygady Zbigniew JABŁOŃSKI, dyrektor Departamentu Kadr i Szkolnictwa Wojskowego Ministerstwa Obrony Narodowej;
- generał brygady Marcin KRZYWOSZYŃSKI, dyrektor Departamentu Budżetowego Ministerstwa Obrony Narodowej;
- generał brygady Andrzej PIETRZYK, radca - koordynator sekretarza stanu Ministerstwa Obrony Narodowej;
- generał brygady Włodzimierz SĄSIADEK, Polski Narodowy Przedstawiciel Wojskowy przy Kwaterze Głównej Sojuszniczych Sił NATO
- generał brygady Waldemar SKRZYPCZAK, dowódca 11. Dywizji Kawalerii Pancernej;
- generał brygady Lech STEFANIAK, szef Generalnego Zarządu Planowania Strategicznego P-5 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego;
- generał brygady Stanisław TARGOSZ, dowódca Centrum Operacji Powietrznych - zastępca dowódcy Sił Powietrznych;

Do stopnia generała brygady:
- pułkownik Janusz BOJARSKI, attache obrony i lotniczy Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej;
- pułkownik Tadeusz BUK, dowóca 34. Brygady Kawalerii Pancernej;
- pułkownik Krzysztof BUSZ, zastępca komendanta gównego Żandarmerii Wojskowej
- pułkownik Anatol CZABAN, dowódca 2. Brygady Lotnictwa taktycznego;
- pułkownik Waldemar CZARNECKI, zastępca szefa Generalnego Zarządu Planowania Strategicznego P-5 Sztabu Generalnego Wojska Polskiego;
- pułkownik Piotr DĄBROWSKI, zastępca szefa Logistyki Wojsk Lądowych;
- pułkownik Ryszard DĘBSKI, szef Logistyki Sił Powietrznych;
- pułkownik Andrzej GWADERA, dowódca 7. Brygady Obrony Wybrzeża;
- pułkownik Ryszard HAĆ, dowódca 1. Brygady Lotnictwa Taktycznego;
- pułkownik Ryszard JABŁOŃSKI, dowódca 20. Brygady Zmechanizowanej;
- pułkownik Zbigniew JANOŚ, dowódca 3. Korpusu Obrony Powietrznej;
- pułkownik Andrzej KACZYŃSKI, dowódca 3. Brygady Radiotechnicznej
- pułkownik Marek KONDRACKI, szef Zarządu Wojskowej Służby Zdrowia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego- szef Służby Zdrowia Wojska Polskiego;
- pułkownik Jerzy KRZYWIECKI, zastępca dowódcy 11. Dywizji Kawalerii Pancernej;
- pułkownik Paweł LAMLA, dowódca 10. Brygady Kawalerii Pancernej;
- pułkownik Józef LESZEGA, szef Centrum Wsparcia Dowództwa Operacyjnego
- pułkownik Andrzej MUTH, komendant - rektor Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych;
- pułkownik Roman POLAK, szef Departamentu Zaopatrywania Sił Zbrojnych Ministerstwa Obrony Narodowej;
- pułkownik Włodzimierz POTASIŃSKI, dowódca 2. Brygady Zmechanizowanej;
- pułkownik Mirosław ROZMUS, dowódca 21. Brygady Strzelców Podchalańskich;
- pułkownik Marek WITCZAK, szef Szefostwa Obrony przed Bronią Masowego Rażenia Generalnego Zarząu Wsparcia P-7 Sztabu Generlanego Wojska Polskiego;
- pułkownik Jerzy WÓJCIK, dowódca 6. Brygady Desantowo - Szturmowej;

Do stopnia kontradmirała:
- komandor Zygmunt KITOWSKI, komendant - rektor Akademii Marynarki Wojennej;
- komandor Adam Mazurek, zastępca dowódcy Centrum Operacji Morskich

----------------------->

:cool:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Lukas
Gość
Wysłany: Sob 14 Sie, 2004   Silni, zwarci i gotowi

:)
Dziękuję Ci Stevie :!:
:)
I dlatego lubię to Forum! Gdzieżbym indziej dowiadywał się tylku ciekawych rzeczy. A czasy u nas niespokojne. A w wojsku jak zawsze: panuje polityka ukrywania wszystkiego co tylko się da. Wstydzą się, czy co :!: :?:
Wszyscy moi brothers in arms zgodnie stwierdzili, że zawsze powinno się publikować (np. internetowo) listy awansowanych w WP. A przynajmniej tak zwanej kadry dowódczej, a już z całą pewnością - oficerów. Społeczeństwo ma prawo wiedzieć, że taki to a taki, w stopniu takim to a takim, zajmuje się tym a tym, pobierając od tego społeczeństwa, po ostatniej reformie, wcale niezłe apanaże.
Dlaczego ma prawo :?:
Trzeba wiedzieć, jakby nie daj Boże co (to nie daj, nie daj - do potęgi dziewiętnastej), komu stawiać pomniki :) , a kogo wieszać za jaja na słupach telegraficznych.
:x

Przy okazji społeczeństwo może dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

Zacznijmy od radosnej twórczości w temacie nazewnictwa.
Oto dowiadujemy się, że mamy "polskiego narodowego przedstawiciela wojskowego przy kwaterze głównej sojuszniczych sił nato". Już za samą nazwę stanowiska należy się awans do stopnia marszałka.
Ciekawe czym zajmuje się nie-narodowy przedstawiciel? Robi Polsce koło dupy? A fe!
:x
Tuż obok wspólnie zauważyliśmy, że nasi piloci tak naprawdę nie mają na czym latać. Zwija się niestety nasze lotnictwo. Kierowca "Formuły I" trenuje na Polonezie. Bo nie przesadzajmy! - "TS-11" nie jest małym Fiatem. W końcu, to odrzutowiec. Pomyślcie, co by było, gdyby nasi piloci, w oczekiwaniu na F-16 musieli podtrzymywać nawyki na "Bocianach".
A tu awanse i awanse... :x

Podatniku! Twoje Lotnictwo, Twojej Armii - to kupa g***a. :oops: Przepraszam, teraz będzie dyplomatycznie:
Podatniku! Twoje Lotnictwo, Twojej Armii nie stanowi żadnej realnej siły.

Ale na pocieszenie mam dla Ciebie podatniku to, że masz Centrum Operacji Powietrznych (COP) :!:
Niezliczone rzesze oficerów, znakomicie przeszkolonych, są już przygotowane by dowodzić naszymi operacjami powietrznymi.

Oto w Azji nasze 4 Dywizje Lotnicze (8 tysięcy chłopa i tysiąc samolotów i śmigłowców) dzielnie walczą z komunistycznym reżimem Korei Północnej, walcząc o pokój na świecie. Stany Zjednoczone są w stanie zaangażować w ten konflikt tylko 20 komandosów Navy Seals. I gdyby nie naciski naszego "polskiego narodowego przedstawiciela wojskowego przy kwaterze głównej sojuszniczych sił nato" - nie byłoby nawet tych 20 amerykańskich komandosów. Zresztą więcej nie dał rady wyszkolić GROM. Ciężko w Ameryce fat-ludzi odszukać odpowiedni materiał ludzki.
:x
Kolejne dwie dywizje lotnicze pilnują spokoju w Iraku (4 tysiące chłopa i pół tysiąca samolotów i śmigłowców). Konflikt dawno się skończył, Amerykanie wycofali, ale My musimy pilnować interesów naszych firm. Kto bez Nas zapeni pracę pracownikom naszych stoczni: gdańskiej, gdyńskiej, szczecińskiej oraz - Bumaru, Radwaru, Unimoru, Mesko :?:
:x
A inne, pomniejsze konflikty, których obsługujemy dwie bez mała setki?
:x
Na szczęście mamy CENTRUM OPERACJI POWIETRZNYCH :!:
Podatniku :!:
Centrum czuwa, Centrum radzi, Centrum nigdy Cię nie zdradzi :!:

Śpij podatniku spokojnie :!:
Nie tylko Centrum Operacji Powietrznych dba o Twój spokojny sen.
Masz jeszcze Centrum Operacji Morskich (COM) :!:
Choć przez nieuwagę zapomniano dopisać: "i oceanicznych".
Ale to nie ma znaczenia kiedy trzeba koordynować działania Floty Pacyfiku, Floty Atlantyckiej, Floty Oceanu Indyjskiego, że o pomniejszych akwenach wodnych, w rodzaju Morza Bałtyckiego nie wspomnę.
:x
Setki tysięcy marynarzy polskich, dzień w dzień, pełni służbę, na wodzie i pod wodą. Ciężka to służba, na naszych lotniskowcach, dumnych pancernikach (choć wiemy, że ich czas już minął), niezliczonej liczbie okrętów rakietowych i logistycznych.
:x
Doniesienia o kłopotach naszych atomowych okrętów podwodnych u południowych, głębokich wód Aleutów, dzielnie dementuje nasze Centrum Operacji Morskich (i Oceanicznych).
Ktoś musi trzymać w ryzach warchołów z Kamczatki i Alaski.
I robi to Twoje COM :!:
:x
Wiemy, że nieprzychylne nam media publikują informacje w rodzaju:
Oto Jaś Kowalski zbudował sobie na podwórku COO (czytaj z angielskiego "si, ou, ou"). I teraz chodzi dumny, bo żona awansowała go do stopnia generała. Z wdzięczności, że nie musi teraz robić tego do nocnika, gdyż ma Centrum Operacji Odbytniczych.
:x

Podatniku :!:
Nie koniec to w Twojej Armii awansów generalskich :!:
Przymierzamy się już (cóż za niedopatrzenie !!!!!!) do stworzenia:
CENTRUM OPERACJI LĄDOWYCH

I nieść będziemy naszymi dywizjami pancernymi pomoc humanitarą jakże potrzebną obecnie w Sudanie :!:
Tak, to nie kłamstwo!
Już myślimy o zaangażowaniu się, w Twoim imieniu, w Afryce.
:x
Jakiś Afrika Corps. Cy cuś.
:x :x :x

W kolejnym odcinku opiszę GENERALNY ZARZĄD PLANOWANIA STRATGICZNEGO P-5.
:x
W przygotowaniu zaś: CENTRUM OPERACJI KOSMICZNYCH pt: "Świnki ... w ... kosmosie".
:)

P.S. Zasłyszane 13 sierpnia 2004 roku w Warszawie:
Rzekł nowy generał do nowego generała: k***a! tyle mamy zadań a tak mało etatów :!: :!: :!:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group