Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
czym sciągać? Shareaza?
Opublikował Wiadomość
Lui_26
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Lis, 2005   czym sciągać? Shareaza?

witam, czego używacie do ściagania p2p? co sądzicie o shareazie?
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Czw 17 Lis, 2005   

W sumie sam soft jest legalny więc chyba można o nim pogadać !
Kiedyś stosowałem IMesh-a ,a teraz, jeśli już czegoś potrzebuję to stosuję klienta sieci torrent -Azureus-wszystkim polecam !
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Czw 17 Lis, 2005   

:gent:
Od dwóch lat używam ,,Osła -eMule'', z małym przerywnikiem na program Azuerus sieci ,,bittorrent''.
Moje odczucia są mieszane, zarazem nie spełniał moich oczekiwań (nie podchodzi mi ten program)
Dlatego proponuję ,,muła'' z kilku powodów, a mianowicie:

eMule jest jednym z największych i najbardziej godnym zaufania klientem P2P na świecie. Dzięki polityce OpenSource, wielu programistów jest w stanie przyczynić się do jego rozwoju, czyniąc sieć bardziej wydajną z każdą nową wersją.
Program ten jest aktualizowany średnio raz w miesiącu.
eMule jest multiplatformowy, jest przystosowany do wielu systemów operacyjnych - np. xMule na Linuxa, aMule na inne systemy uniksowe, nie wykluczając Windowsa.
Możliwości programu:
- kolejki - każdy dostanie plik, który chce ściągnąć,
- program jest darmowy,
- pliki ściągane przez nas nie mają błędów,
- automatyczne priorytety i zarządzanie źródłami pozwalają Ci na rozpoczęcie wielu pobierań bez konieczności ich monitorowania,
- funkcja Preview pozwala na oglądanie filmów i archiwów zanim są całkowicie pobrane,
- aby znaleźć szukany plik, eMule oferuje szerokie możliwości szukania, takie jak: Serwery (Local i Global), oparte o www (Jigle i Filedonkey) i Kad (jeszcze testowany),
- system znajomych oraz wiadomości pozwala na wysłanie powiadomień do innych Klientów oraz dodawanie Klientów jako znajomych.
Lista znajomych pozwala określić kto aktualnie jest On-line.

Rzecz oczywista to jest wyłącznie moje zdanie, wybór należy do Ciebie :mrgreen:

_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Black^Widow
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Lis, 2005   

Cytat:
Możliwości programu:
- kolejki - każdy dostanie plik, który chce ściągnąć,
- program jest darmowy,

Dodac od tego moge jeszce jedna niezaprzeczalna zalete - emule jest na licencji Otwartej ,a wiec kazdy moze sobie sciagnac i skompilowac kod zrodlowy i sprawdzic ze autorzy nie umiescili w nim zadnych trojanow (jak np w kazzie) cyz innych tego typu "badziewi"... :)

Pozdrawiam
 
 
ZXR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Lis, 2005   

Black^Widow napisał/a:
emule jest na licencji Otwartej ,a wiec kazdy moze sobie sciagnac i skompilowac kod zrodlowy i sprawdzic ze autorzy nie umiescili w nim zadnych trojanow

I z tej samej przyczyny każdy może zrobić czynność dokładnie odwrotną! Zatem korzystajcie z wiarygodnych i sprawdzonych źródeł, ale i tak "nobody is perfect".
:gent:
 
 
Black^Widow
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Lis, 2005   

Cytat:
I z tej samej przyczyny każdy może zrobić czynność dokładnie odwrotną! Zatem korzystajcie z wiarygodnych i sprawdzonych źródeł, ale i tak "nobody is perfect".
Kazdy tak, ale po co ??

Nie wiem jakim cudem mialoby Ci/komus innemu sie udac nawet wetkniecie czegos w kod ,skoro i tak kazdy by to mogl znalezc ... :lol:
I potem jak by to mial rozprowadzac ?? Mailami :) Strata czasu , bo i tak ludzie sciagna z oficjalnej strony. Oczywiscie trzeba o tym powiedziec , bo wielu ludzi jezce daje sie zlapac (jak wskazuja badania i , co jakis czas, rozne wyskakujace afery w internecie) drobnym acz niebezpiecznym oszustom ktorzy np wysylajac cos w mailu powoduja ze czlowiek wchodiz nie na ta strone na ktora mysli ze wchodiz...Choc z tm ostatnio juz coraz ciezej :)

Pozdrawiam
 
 
ZXR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Lis, 2005   

Black^Widow napisał/a:
Kazdy tak, ale po co ??

A po co ludzie tworzą to całe szkodliwe badziewie?

Cytat:
Nie wiem jakim cudem mialoby Ci/komus innemu sie udac nawet wetkniecie czegos w kod ,skoro i tak kazdy by to mogl znalezc ...

Mógłby, ale ile % użytkowników sprawdza kod źródłowy użytkowanego prgramu?
:lol:
Otwartość ma wady i zalety, nie należy zapominać o żadnej ze stron.
Pozytywną cechą eMule są publikowane sumy kontrolne, co zmniejsza liczebność fałszywek.
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Czw 17 Lis, 2005   

Nigdy nie stosowałem Osiołka ,bo nie ssam wielkich plików ,ale słyszałem sporo dobrego o tym programie!
Może tak ktoś z jego miłośników pokusi się o mały kurs konfiguracji i obsługi tego softu !??

A tak na marginesie to Azerousem też nie zassa się uszkodzonych plików !!!
Wszystkim zainteresowanym wspomnianym klientem torrenta polecam stronkę -->http://www.azureus.qx.pl/index.php
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Czw 17 Lis, 2005   

Cytat:
Dodac od tego moge jeszce jedna niezaprzeczalna zalete - emule jest na licencji Otwartej ,a wiec kazdy moze sobie sciagnac i skompilowac kod zrodlowy i sprawdzic ze autorzy nie umiescili w nim zadnych trojanow (jak np w kazzie) cyz innych tego typu "badziewi"...


Gwarancja 100%, w okresie dwóch lat użytkowania nie zdarzyło się aby ,,zassał'' coś innego od tego czego oczekiwałem, oraz by plik był zawirusowany.
Jedną rzecz należy dodać do całości sprawy. By mieć dobre transfery (choć ja nie narzekam a mam Low ID), należy posiadać odpowiednie ID
Porponuję zapoznanie się z poniższą informacją ze strony:
http://www.emule-project....5&rm=show_topic

ID jest wartością wyliczaną z numeru IP klienta. Jest przydzielane przez serwer gdy eMule się do niego podłączy. Zamierzeniem ID jest wyznaczenie właściwej komunikacji pomiędzy dwoma klientami.
Jaki jest status Twojego ID możesz poznać po ikonkach w prawym dolnym rogu okna eMule.



High ID oznacza, że port w Ustawienia -> Parametry łącza (domyślnie 4662) jest otwarty i bezpośrednio dostępny.

Low ID oznacza, że ten port jest blokowany i nikt z zewnątrz nie może z Tobą nawiązać na nim połączenia. Może to być spowodowane przez firewall, router lub serwer proxy. Low ID nie oznacza, że nie jest możliwe wysyłanie lub pobieranie plików, lecz ma kilka wad:

- IP komputera na którym działa eMule nie jest znane i przez to wszystkie zapytania jak np. o kolejkę lub żądanie połączenia muszą być routowane przez serwer do którego klient jest podłączony. To powoduje duże obciążenie serwera, ograniczając liczbę takich użytkowników z którymi serwer musi sobie poradzić. Serwery Lugdunum ograniczają liczbę użytkowników z low ID lub całkowicie ich banują (odmawiają połączenia).

- Dwóch klientów z low ID nie może się połączyć ze sobą przez to, że nie jest możliwe routowanie zapytań pomiędzy dwoma różnymi serwerami. To powoduje mniejszą liczbę źródeł z których można pobierać dane

- Na obciążonych serwerach może się zdarzyć, że zapytania zaginą i eMule straci ważne informacje o postępie kolejki lub żądaniach pobierania. To może prowadzić do mniejszej liczby kredytów i gorszego transferu.

Uwagi: - Kwestia ID ma znaczenie tylko przy wymianie informacji pomiędzy klientami. Transfer danych przebiega normalnie od klienta do klienta.

- Jeśli nie jest możliwe otrzymanie high ID, lepiej jest podłączać się do serwerów z mniejszą liczbą użytkowników, ponieważ mają one więcej wolnych zasobów by obsłużyć wszystkie żądania niż te większe, zwykle przeciążone.

- Możesz także otrzymać low ID gdy serwer do którego jesteś podłączony jest przeciążony i nie jest w stanie odpowiedzieć prawidłowo lub po prostu jest źle skonfigurowany. Jeśli jesteś pewny, że Twoje ustawienia są dobre i powinieneś mieć high ID, podłącz się do innego serwera. Uruchom eMule i użyj tego skryptu (podziękowania dla TheDonkeyNetwork) by sprawdzić swoją konfigurację.

- Jeśli masz high ID, nie jest ważne jak wysokie ono jest. Wyższe ID nie jest w żaden sposób lepsze i nie przynosi żadnych korzyści.

- Jeśli masz low ID, nie jest ważne jak niskie ono jest. Low ID to wartość poniżej 16777216.

- By porównać swój numer IP z high ID sposób jest następujący: dla IP = A.B.C.D high ID = A + 256*B + 256*256*C + 256*256*256*D.

Ważne: Od wersji eMule 0.23a źródła z low ID są pomijane przez eMule by ograniczyć obciążenie serwerów. Jedynie źródła z low ID podłączone do tego serwera co Twój klient i źródła z low ID które chcą pobrać od ciebie plik są akceptowane. Również źródła z low ID są pomijane przy wymianie informacji o znanych źródłach pomiędzy klientami.

Ps. W okresie trzech miesięcy zassałem przy Low ID około 60-70 nowości i chodliwych filmów, gdzie dany plik wacha się w granicach około 700 MB

:gent:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
Ostatnio zmieniony przez focus Czw 17 Lis, 2005, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ZXR
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Lis, 2005   

A w sprawie praktycznej eMule - czy podobnie jak w innych tego typu programach (np.kazaa) są dostępne "poprawki" poprawiające status klienta, zwiększające ID - możliwości znajdowania lepszych źródeł?
:???:
 
 
Herrmannek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Lis, 2005   

Azureus(Bittorrent ) ma te same zalety co emule plus kilka więcej(także rozproszone trackery), np najlepiej dopracowany protokół p2p, oczywiście jest zoptymalizowany na duże i popularne\oficjalnie dystrybuowane pliki, ale ja innych nie ściągam :) .
Większych plików dostępnych tylko przez ftp, http też nie ściągam, bo mam dość schrzanionych większych pobrań tylko dlatego, że plik można sprawdzić dopiero po pobraniu w całości no i oczywiście torrenty są szybsze , nie czeka się w kolejkach itp bzdury, szczególnie gdy demo gierki jest świeże i rozchwytywane...Po emule(a raczej sieć edonkey i linuxowy klientowy zamiennik czyli mldonkeya) sięgam jak w "torrencie" nie mogę znaleźć tego czego chcę...
 
 
Draken1970
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Lis, 2005   

Osobiście "lecę" na eMule. Mam lowID ale to nie przeszkodziło mi wcale w uzupełnieniu dyskografii Petera Gabriela w ciągu niecałych dwóch miesięcy :viktoria: . Przy okazji, istnieje możliwość wprowadzenia zmian w rejestrze systemowym (bezpiecznych), pozwalających na zwiększenie ilości połączeń i generalnie "podkręcenie "osiołka". :gent:
 
 
twój stary 
5


Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lip 2005
Posty: 392
Skąd: Kalisz
Wysłany: Pią 18 Lis, 2005   

eMule i nic poza tym.
_________________

 
 
 
Roballo 
Mod



Pomógł: 11 razy
Wiek: 66
Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 4131
Skąd: Mazury
Wysłany: Wto 22 Lis, 2005   

Użytkownikom (i niezdecydowanym również) programu eMule polecam zapoznanie się z doskonałym opisem konfiguracji i ustawień, które znajdziecie w tym miejscu!!!


Pozdrawiam :gent:
_________________

 
 
Black^Widow
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Lis, 2005   

ZXR napisał/a:
Mógłby, ale ile % użytkowników sprawdza kod źródłowy użytkowanego prgramu?
Bo tez wcale nie musza tego robic - wystarczy zwykle szybka sumka MD5 i juz wiesz czy cos jest "wlasciwe" czy "nie"
:cool:

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group