Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoły i uczelnie wojskowe - dobrze przygotowują do służby?
Opublikował Wiadomość
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Gru, 2005   Szkoły i uczelnie wojskowe - dobrze przygotowują do służby?

Kończyłem uczelnię wojskową parę ładnych lat temu więc realia wtedy i dziś trochę się różnią.
I nie te czasy, i nie ci ludzie..
Za ppor. uczyłem się od podoficera, żadna to dla mnie i mych kolegów hańba to nie była. Musiałem, gdyż siłą rzeczy uczelnia nie mogła mnie przygotować do wszystkiego. Dać podstawy i owszem, na okręcie jednak zbyt różnorodnego było sprzętu.

I tu moje pytanie do młodych absolwentów:

Czy uczelnia i szkoły wojskowe, oficerskie i podoficerskie dobrze przygotowują do wykonywania obowiązków slużbowych na pierwszym stanowisku :?:
Ile zbędnej wiedzy Wam przekazano, co by można było jeszcze poprawić :?:
Miejmy nadzieję, że decydenci, którzy nasze Forum czytają zastanowią się i być może coś się zmieni na lepsze :?:
Co sądzą starsi koledzy, przełożeni ,,młodzieży" :?: Mają dobre podstawy, podejście do wykonywanych obowiązków :?:
Temat może dla niektórych niewygodny ale czy Forum jest tylko po to, by się nawzajem głaskać i pokazywać przełożonym jak to nam we wojsku dobrze :?:
Ja już to przerabiałem...

Przepraszam za trochę przydługi wstęp.

Zapraszam do dyskusji i podzielenia się swymi doświadczeniami.
 
 
PZ
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Gru, 2005   

Wady systemu (na przykładzie AMW):
1. Materiał - zanadto przeładowany "społecznymi" przedmiotami.
2. Podejście do języków - ciężki rozwój!!
3. Praktyki uzbrojeniowe. W przeważającej ilości wypadków - marnacja czasu. Choć to naprawde zależy od okrętu, na jaki się trafiło i od zainteresowania poswięconemu praktykantowi.
4. Dyscyplina - achhh...
5. Tzw. poligon, a może bardziej przedszkole oraz okrajane do maksimum i traktowane jak "zło konieczne" zajęcia ogólnowojskowe (które kończą sie po II roku). Może się myle, ale ważny element wojskowego fachu.
6. Traktowanie - nie ważne jak ściemniasz na codzień, byleby indeks się ładnie prezentował! Np. odznaka "Wzorowego Podchorążego" jest z załozenia przyznawana za osiągnięcia w nauce i za podejście do obowiązków służbowych, a tak nie jest. Uprzedzę tutaj kolejny post - ja bynajmniej na to nie zasługuję!

Ufff!!!

Ciekaw jestem, co w tym wzgledzie mają do powiedzenia koledzy z WSOWL, a w szczególności jak się odnoszą tak bardzo wychwalanego w Polsce Zbrojnej i przez decydentów, Studium Oficerskiego. To prawda, że da się w rok wykształcić mgr bliżej niesprecyzowanego kierunku na dcę plutonu?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group