Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pieniądze dla zsw zamiast kadry ???
Opublikował Wiadomość
Chief_Master_Corporal
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Gru, 2005   Pieniądze dla zsw zamiast kadry ???

Witam i pozdrawiam.
Mam taką ciekawostke z jednej z jednostek w Szczecinie jest to słynna jednostka po władzami 12DZ.
I moje pytanie jest nastepujace a nawet niezrozumiałe !!!
Jak to jest ze zołnierze słuzby zasadniczej dostaja nagrody pieniężne a kadra NIE ??????
Tak to jest Fakt i Prawda. Żołnierze słuzby zasadniczej dostali 4000 do podziału i każdy z nich dostał na Święta Po około 150 - 200 złotych.
Wiec o Co chodzi w tej Armii ? Żołnierz Zawodowy zasuwa jak wół ze służby na służbe ma na utrzymaniu dzieci i rodzine bo zona nie pracuje i nie dostaje NIC !!!!!!!!!!!!!!!!!
A żołnierz słuzby zasadniczej dostaje nagrode pienieżna !!! Przecież to jest skandall !!!
Czy moze mi to ktos wyjasnić ?
P.S.
Nie wiem czy było poruszone ale dlaczego w sztabie dziela wiekszymi kwotami pieniędzy jak armia stojii na podoficerach i to oni odwalają cała robote za panów z gwiazdkami ???
Dlaczego jeden ma dostać 2000 zapomogi albo nagrody a Drugi 100 minus podatek i wpływa mu 80 złotych ?
Pozdrawiam P :viktoria:
Ostatnio zmieniony przez Chief_Master_Corporal Nie 09 Lip, 2006, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
korek007
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Gru, 2005   Re: *** Pieniądze dla zsw zamiast Kadry ??? ***

Chief_Master_Corporal napisał/a:

Jak to jest ze zołnierze słuzby zasadniczej dostaja nagrody pieniężne a kadra NIE ??????

Dla żołnierzy zawodowych również jest liczony fundusz na nagrody i zapomogi (dla wszystkich z wyjątkiem d-cy jednostki i jego z-cy). Kasa ta nie przechodzi na rok następny, więc na pewno w twojej jednostce wszystko już wypłacono. Inna kwestia dotyczy tego, kto z tej kasy korzysta. Życie pokazuje, że im bliżej "centrum" tym lepiej. Pomyślności w Nowym Roku !! :impra2:
 
 
devgru 
4



Dołączył: 05 Gru 2005
Posty: 229
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 29 Gru, 2005   

A co, zsz nie należy się?

Rozumiem,że w Twojej jednostce zsz leżą pod parasolami, popijają martini z palemką i nie mają rodzin ?
 
 
capri 
1



Dołączyła: 23 Paź 2005
Posty: 42
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 29 Gru, 2005   Re: *** Pieniądze dla zsw zamiast Kadry ??? ***

Korek 007 napisał>
Dla żołnierzy zawodowych również jest liczony fundusz na nagrody i zapomogi (dla wszystkich z wyjątkiem d-cy jednostki i jego z-cy).
No nie do końca , taka była zasada w poprzednim Rozporządzeniu MON z dnia 23.03.2001 (Dz.U.Nr 28 poz.314 z 2001 r.) natomiast w nowym Rozporządzenie MON z dnia 30 kwietnia 2004 r. w sprawie zasad tworzenia i wysokości funduszu na nagrody i zapomogi dla żołnierzy zawodowych(Dz.U. 2004 nr 118 poz. 1241) takiegoż zapisu nie ma więc ..
..... też się liczy.

Pozdrawiam .
 
 
Basic 
4


Wiek: 45
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 250
Skąd: z dziwnego kraju
Wysłany: Pią 30 Gru, 2005   

Tak samo jest z pracownikami cywilnymi - dla nich też zawsze jest sporo, czasami jest to dla nich dodatkowa nagroda - dla zawodowych owszem jest, ale tylko dla tych, którzy są blisko "góry" a i tak kilka razy mniej niż dla cywilnych. :cry:
_________________
Sprawiedliwie nie znaczy po równo...
 
 
quest71 
9
Życie to nie bajka - to bitwa jest.



Pomógł: 13 razy
Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 5129
Skąd: lubuskie
Wysłany: Pią 30 Gru, 2005   

Odkąd zaczęła się w wojsku tzw humanizacja żzsw mają więcej praw i przywileji niż obowiązków. Jeszcze się do tego nie przyzwyczailiście ??? :-o ???
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
Chief_Master_Corporal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Gru, 2005   

devgru napisał/a:
A co, zsz nie należy się?

Rozumiem,że w Twojej jednostce zsz leżą pod parasolami, popijają martini z palemką i nie mają rodzin ?


Moze i sie nalezy ale Dlaczego Dostali Wszyscy zołnierze a Kadra tylko 20 % z całości?
O taki Fakt mi chodzi. OK :mrgreen:
 
 
wojtek 
7



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 2781
Skąd: w-wa
Wysłany: Pią 30 Gru, 2005   

Jej ludzie , a ile żołnierz ZSW ma żołdu ? Nie wiem jak u Was ale u mnie nasi żołnierze w dużej części oddają żołd do domu dla rodziców . Mamy nawet takich co nie jeżdżą do domu bo za drogo .Ciekawe prawda ? Nie żałujcie im tych pieniędzy zwłaszcza ,że ich nam nie zabierają .
_________________

 
 
 
Chief_Master_Corporal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Gru, 2005   

wojtek napisał/a:
Jej ludzie , a ile żołnierz ZSW ma żołdu ? Nie wiem jak u Was ale u mnie nasi żołnierze w dużej części oddają żołd do domu dla rodziców . Mamy nawet takich co nie jeżdżą do domu bo za drogo .Ciekawe prawda ? Nie żałujcie im tych pieniędzy zwłaszcza ,że ich nam nie zabierają .


Oczywiscie nie żałujmy bo za co by pili i ćpali na swieta :gent:
Zreszta ogólna sprawa polega na tym ze w całości pieniadze zostaja podzielone przez Sztab a potem idą na pododdziały i tak naprzykład na 30 kadry przychodzi 3000 do podziału z czego dowódca wezmie sobie 1500 :gent:
P.S.
A czy koledzy przypadkiem nie pracuja w sztabie bo z wypowiedzi to wynika że na linii to chyba nie są , no ewentualnie remontówka lub zaopatrzenie. :viktoria:
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Gru, 2005   

Chief_Master_Corporal napisał/a:

Oczywiscie nie żałujmy bo za co by pili i ćpali na swieta

Napisz, gdzie tak jest: pją i ćpają :-o
Powinieneś zawiadomić odpowiednie organa, jeśli tego nie robisz czy to w porządku :???: Jak nie wiesz, nie pisz głupot.


Chief_Master_Corporal napisał/a:

...na 30 kadry przychodzi 3000 do podziału z czego dowódca wezmie sobie 1500 :....

Dowódca dostaje z innej puli :x
Nie wiesz, nie pisz nieprawdy. I kiedy Twój dwódca wziął sobie? Reszta komentarza jak wyżej.


Chief_Master_Corporal napisał/a:

A czy koledzy przypadkiem nie pracuja w sztabie bo z wypowiedzi to wynika że na linii to chyba nie są , no ewentualnie remontówka lub zaopatrzenie.


Czy sztab, jak piszesz - remontówka są to gorsze miejsca pełnienia służby :?:

Reasumując:


Forum nie może być i nie będzie miejscem wylewania frustracji, miejscem szkalowania i pomówień.
Jeżeli wiesz, że ktoś popełnia przestępstwo, od tego są odpowiednie służby.
Nie ma i nie będzie tu miejsca na pomówienia, wywalania frustracji i wypisywania różnego rodzaju głupot.
A od tego Administratorzy i Moderatorzy mają Regulamin, zdrowy rozsądek i obowiązujące Prawo.
 
 
Uwe
4


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 202
Wysłany: Pią 30 Gru, 2005   Re: Pieniądze dla zsw zamiast kadry ???

Chief_Master_Corporal napisał/a:
A żołnierz słuzby zasadniczej dostaje nagrode pienieżna !!! Przecież to jest skandall !!!
Czy moze mi to ktos wyjasnić ?

Skandalem są Twoje wypowiedzi. Byś się wstydził.
 
 
korek007
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Gru, 2005   Re: *** Pieniądze dla zsw zamiast Kadry ??? ***

capri napisał/a:
Korek 007 napisał>
Dla żołnierzy zawodowych również jest liczony fundusz na nagrody i zapomogi (dla wszystkich z wyjątkiem d-cy jednostki i jego z-cy).
No nie do końca , taka była zasada w poprzednim Rozporządzeniu MON z dnia 23.03.2001 (Dz.U.Nr 28 poz.314 z 2001 r.) natomiast w nowym Rozporządzenie MON z dnia 30 kwietnia 2004 r. w sprawie zasad tworzenia i wysokości funduszu na nagrody i zapomogi dla żołnierzy zawodowych(Dz.U. 2004 nr 118 poz. 1241) takiegoż zapisu nie ma więc ..
..... też się liczy.

Pozdrawiam .

Miałem na myśli to, że z funduszu nagród i zapomóg utworzonego w jednostce nie mogą korzystać dowódca jw i jego z-ca.
Happy New Year. :wesol: :balanga2: :balanga: :laska:
 
 
Chief_Master_Corporal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Gru, 2005   

Prawie emeryt napisał/a:
Chief_Master_Corporal napisał/a:

Oczywiscie nie żałujmy bo za co by pili i ćpali na swieta

Napisz, gdzie tak jest: pją i ćpają :-o
Powinieneś zawiadomić odpowiednie organa, jeśli tego nie robisz czy to w porządku :???: Jak nie wiesz, nie pisz głupot.


Chief_Master_Corporal napisał/a:

...na 30 kadry przychodzi 3000 do podziału z czego dowódca wezmie sobie 1500 :....

Dowódca dostaje z innej puli :x
Nie wiesz, nie pisz nieprawdy. I kiedy Twój dwódca wziął sobie? Reszta komentarza jak wyżej.


Chief_Master_Corporal napisał/a:

A czy koledzy przypadkiem nie pracuja w sztabie bo z wypowiedzi to wynika że na linii to chyba nie są , no ewentualnie remontówka lub zaopatrzenie.


[size=13][color=darkgreen] Czy sztab, jak piszesz - remontówka są to gorsze miejsca pełnienia służby


Az tyle informacjii to raczej nie moge napisać i drugie primo to fakt że pija w każdej jednostce i w każdej jednostce zażywają narkotyki.

:viktoria:
Co do informacji o Dowódcy to nie wiedziałem, sorki ale chodzi o głównego dowódce czy dowódców poszczególnych komurek.
Oraz trzecie primo Sztab i remontówka to był Przykład jezeli żle to ujołem równiez sorki.
Pozdrawiam i myslałem ze to koncik Absurdu :efendi2:


Nie wiesz który dowódca... A wogóle wiesz o czym piszesz :?:
Kącik absurdu - można bzdury wypisywać :?:

P_E
 
 
wojtek 
7



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 2781
Skąd: w-wa
Wysłany: Pią 30 Gru, 2005   

Ocho ho ale twardiel się wypowiada .Uff powaliłeś mnie na kolana .Linii opór lata na poligonie to widać słuchać i czuć . Duże pokłony strasznie Ci współczuje powinieneś dostawać nagrody co tydzień bo prostu Ci się należą .A propo nie wszędzie pija i ćpają .
_________________

 
 
 
Chief_Master_Corporal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Gru, 2005   

wojtek napisał/a:
Ocho ho ale twardiel się wypowiada .Uff powaliłeś mnie na kolana .Linii opór lata na poligonie to widać słuchać i czuć . Duże pokłony strasznie Ci współczuje powinieneś dostawać nagrody co tydzień bo prostu Ci się należą .A propo nie wszędzie pija i ćpają .


Przepraszam Pana Bardzo, nie twardziel na poligonach lata - Fakt, i nie musze dostawać nagród i pieniędzy od MON-u bo mam BOGATYCH Rodziców, a jak mi braknie to Sobie Dorobie nie mam dwóch lewych rąk, jak wiekszość... nie wszędzie to znaczy nie wszyscy :gent:
Pozdrawiam i uważam że nie ma sensu polenizować w taki sposób miedzy sobą na forum.
jeszcze raz Pozdrawiam i jeżeli kogoś uraziłem to SORKI. :viktoria:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group