Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile za misję ?
Opublikował Wiadomość
Basic 
4


Wiek: 45
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 250
Skąd: z dziwnego kraju
Wysłany: Wto 23 Wrz, 2008   

W tej tabeli są stawki min i max dla tego samego stopnia - od czego to zależy?
_________________
Sprawiedliwie nie znaczy po równo...
 
 
kazik103 
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 34
Skąd: poznań
Wysłany: Pon 06 Paź, 2008   

Niech mi ktoś powie ile dostane na reke na etacie st.kapral w Bosni oczywiscie bez dodatku wojennego
 
 
strzelbinek 
1



Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 49
Skąd: SP
Wysłany: Pon 06 Paź, 2008   

7100 ma st.kapral w Afganistanie,plus pensja w kraju.Dzwoniłem,pytałem no i chyba pojade :bye: pozdrawiam
_________________

 
 
kazik103 
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 34
Skąd: poznań
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

strzelbinek napisał/a:
7100 ma st.kapral w Afganistanie,plus pensja w kraju.Dzwoniłem,pytałem no i chyba pojade :bye: pozdrawiam


Ale mi nie chodzi o Afganistan bo tam jest dodatek wojenny chodzi mi o Bośnię
 
 
adamek60 
1
Adam Sześćdziesiątek


Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 11
Skąd: Polska (lubuskie)
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

st. kapral w Bośni 3630zł. plus 90zł. za środki czystości no i oczywiście pensja w kraju .
 
 
kazik103 
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 34
Skąd: poznań
Wysłany: Wto 07 Paź, 2008   

adamek60 napisał/a:
st. kapral w Bośni 3630zł. plus 90zł. za środki czystości no i oczywiście pensja w kraju .

Ok a powiedzcie mi co to jest zgodnie z tabela naliczania ok 3630 to jest uposazenie a nal zagr okresla d-ca PKW od 10 do 30% to jest 220-660zł i nalez zag 20 70% okresla minister ON tj od 440 do 1540zł to co to jest - dostajecie to czy gołe uposazenie
 
 
adamek60 
1
Adam Sześćdziesiątek


Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 11
Skąd: Polska (lubuskie)
Wysłany: Sro 08 Paź, 2008   

kazik103 będąc w Bośni nie otrzymujesz należności zagr. jedynie ,,gołe" uposażenie plus te 90zł. Tyle wpływa mi obecnie na konto.
 
 
figofago 
1


Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 10
Skąd: Dęblin
Wysłany: Sro 10 Gru, 2008   

czy Syria jest traktowana jako misja wojenna i należą się dodatki czy "gołe" uposażenie?
Czy Kosowo jest traktowane pod względem finansowym tak jak Syria?
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 11 Gru, 2008   

UNDOF nie ma dodatku wojennego,
KFOR nie wiem (chyba nie ma)
 
 
Mariachi 
1



Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 27
Skąd: z daleka
Wysłany: Wto 23 Gru, 2008   

KFOR tez nie ma dodatku wojennego. W zasadzie dodatek wojenny na dzien dzisiejszy, otrzymuja uczestnicy misji w:

Afganistanie
Libanie
Czadzie
i jesli ktos jeszcze tam jest, to w Iraku.

A co za tym idzie dostaja tez procenty do emerytury. Oczywiscie wszystko sie moze zmienic, jesli nasi mocodawcy uznaja ze gdzies jest juz na tyle spokojnie, to moga zniesc strefe wojenna..
pozdrawiam wszystkich misjonarzy.
_________________
To co wiecznie zawodzi, wiecznie też jest przedmiotem nadziei..
 
 
hugy 
3



Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 23 Cze 2004
Posty: 141
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 23 Gru, 2008   

Witam serdecznie.

Poprawka:
"...i jesli ktos jeszcze tam jest, to w Iraku..."
Na dzień dzisiejszy osoby przebywające w Iraku nie mają wypłacanego dodatku wojennego.

Pozdrawiam.
 
 
OOP 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 259
Skąd: z POLSKI
Wysłany: Wto 23 Gru, 2008   

Czemu właśnie osoby przebywające w Iraku nie mają dodatku wojennego, wiem, że szef MSZ uznaje kraje za strefę działań wojennych i kiedyś nim był nim IRAK bo był tam PKW a teraz?
Tam jest PKW i co, że w mniejszym składzie (b. małym) to się nie należy ?
Co za brak (moim zdaniem) sprawiedliwości Ci w UNFIL mają a tam jest/ wiadomo jak
eee.... idą święta....
_________________
POLSKO-obudź się....
 
 
2bat 
1


Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 1
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: Sro 07 Sty, 2009   

Witam
Czy ktoś może mi odpowiedzieć ile w tej chwili wynosi zasiłek adaptacyjny komu on przysługuje i kiedy go płacą ?
jak to jest z kwota bazową przez jaki mnożnik powinno się to policzyć w stopniu st szer i ile wynosi owa kwota bazowa
a najlepiej ile st szer dostaje w tej chwili na misji wraz z dodatkiem wojennym
poniższy tekst znalazłem na stronie profesjonalizacja wp

NALEŻNOŚCI ZWIĄZANE Z PEŁNIENIEM ZAWODOWEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ POZA GRANICAMI PAŃSTWA
Żołnierze zawodowi wyznaczeni na stanowiska służbowe w polskich przedstawicielstwach wojskowych oraz w organizacjach międzynarodowych i międzynarodowych strukturach wojskowych, niezależnie od uposażenia przysługującego z tytułu pełnienia czynnej służby wojskowej, otrzymują:
- należność zagraniczną - ustalaną w walucie państwa, w którym pełnią służbę; wysokość tej należności określona jest mnożnikiem - od 5,0 do 6,9 - stawki dodatku zagranicznego bazowego określonego przez Ministra Spraw Zagranicznych dla poszczególnych państw na zasadach dotyczących pracowników polskich placówek dyplomatycznych (np. wysokość dodatku zagranicznego bazowego w USA - 629 USD, w Belgii - 514 EUR);
- dodatek wojenny - wypłacany w przypadku przebywania żołnierza w strefie działań wojennych, w wysokości od 66 zł do 110 zł za każdy dzień wykonywania zadań w tej strefie,
- zasiłek adaptacyjny - należność jednorazowa, wypłacana żołnierzowi obejmującemu po raz pierwszy stanowisko służbowe poza granicami państwa, w wysokości 260% stawki dodatku bazowego.
Żołnierze skierowani do polskich kontyngentów wojskowych w operacjach wojskowych organizacji międzynarodowych i sił wielonarodowych oraz do kwater głównych, dowództw i sztabów tych operacji otrzymują:
- przez cały czas pełnienia służby poza granicami państwa - uposażenie i inne należności pieniężne przysługujące im z tytułu pełnienia czynnej służby wojskowej na ostatnio zajmowanym w kraju stanowisku służbowym,
- jednorazową należność pieniężną - w wysokości najniższego uposażenia zasadniczego żołnierza zawodowego (w 2008 r. -2200 zł),
- należność zagraniczną - w zależności od rangi zajmowanego stanowiska służbowego wysokość należności wynosi od 3.410 zł - dla szeregowego, do 12.100 zł - dla generała dywizji; w zależności od charakteru zadań służbowych wykonywanych przez żołnierza zawodowego należność może być podwyższona przez dowódcę PKW - o kwotę od 220 zł do 660 zł, a ze względu na miejsce i warunki wykonywanych zadań Minister Obrony Narodowej może podwyższyć stawki należności od 440 zł do 1.540 zł miesięcznie, dodatek wojenny - wypłacany w przypadku przebywania żołnierza w strefie działań wojennych, w wysokości od 66 zł do 110 zł za każdy dzień wykonywania zadań w tej strefie.
Żołnierze zawodowi skierowani do pełnienia służby w składzie jednostek wojskowych, których pobyt poza granicami państwa ma na celu udział w szkoleniach i ćwiczeniach wojskowych, akcjach ratowniczych, poszukiwawczych lub humanitarnych a także uczestniczących w przedsięwzięciach reprezentacyjnych - za czas skierowania otrzymują 25% diety, płatne w walutach obcych, na zasadach określonych w przepisach w sprawie zasad ustalania oraz wysokości należności przysługujących pracownikom z tytułu podróży służbowej poza granicami kraju, wydanych na podstawie Kodeksu pracy.
 
 
SSGT_Jacek 
2



Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 77
Skąd: mazowieckie
Wysłany: Wto 13 Sty, 2009   

Sam sobie odpowiedziałes na zadane przez siebie pytania


2bat napisał/a:

Czy ktoś może mi odpowiedzieć ile w tej chwili wynosi zasiłek adaptacyjny komu on przysługuje i kiedy go płacą ?


Żołnierze zawodowi wyznaczeni na stanowiska służbowe w polskich przedstawicielstwach wojskowych oraz w organizacjach międzynarodowych i międzynarodowych strukturach wojskowych, po raz pierwszy wyznaczeni na stanowiska

np. wysokość dodatku zagranicznego bazowego w USA - 629 USD, w Belgii - 514 EUR

np. 260% * (w USA - 629 USD) = 1635USD, 260% * (w Belgii - 514 EUR) = 1336 EUR

2bat napisał/a:

Jak to jest z kwota bazową przez jaki mnożnik powinno się to policzyć w stopniu st szer


W 2008 r. -2200 zł

Mnożnik dla st.szer. wynosi 1,55 zgodnie z Rozporządzeniem MON z 08.02.2007r.

2bat napisał/a:

A najlepiej ile st.szer dostaje w tej chwili na misji wraz z dodatkiem wojennym


st.szer.
3410 PLN + 30 * (dodatek wojenny od 66 PLN do 110PLN) + (dodatek "dowódcy PKW" od 220 PLN do 660 PLN) + (dodatek MON od 440 PLN do 1540 PLN)

st.szer. za miesiąc misji otrzyma

od 3410 PLN - goła należność zagraniczna

do 8910 PLN
- z maksymalnymi i wszystkimi dodatkami
 
 
 
pawelst81 
1


Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 12
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Wto 03 Lut, 2009   

Jedno szybkie pytanko - czy dobrze rozumiem:

będąc w PKW dostaje się pensję w kraju na konto co miesiąc w zależności od grupy uposażenia PLUS dodatkowo "drugą" pensję zgodnie ze slajdami nr 107 i 108 tej prezentacji:

http://www.kadry.wp.mil.p...N_ZOLNIERZY.ppt

?

Czy dostaję się tylko jedną pensję zgodnie z w/w slajdami?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group