Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile za misję ?
Opublikował Wiadomość
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Sob 31 Gru, 2005   Ile za misję ?

Witam.
Chciałbym zapytać (najlepiej kogoś ze zmiany V-ej PKW Irak) o wysokość uposażenia w czasie pełnienia służby w ramach PKW. Najbardziej interesują mnie uposażenia podoficerów ale gdyby ktoś dysponował wiarygodnymi danymi dla pozostałych grup - z góry dziekuję.
I sprawa dodatkowa - nie słyszałem nic o odebraniu dodatku wojennego - znaczy zostaje ? Zdaję sobie sprawę , że jest to w gestii MSZ i decyzja może zapaść dopiero po nowym roku...

Z góry dziękuję za rzetelne odpowiedzi i życzę wszystkim tego co najlepsze w Nowym , 2006 Roku.
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
nikon
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Maj 2005
Posty: 506
Skąd: Z Polski
Wysłany: Nie 01 Sty, 2006   

Proponuję zajrzeć do Dz.U. z dnia 19 lipca 2004 r. nr 162 poz. 1698. (www.lex.pl). W rozporządzeniu podane są stawki w USD za konkretne grupy uposażenia, tak to nazwijmy. Do tego dolicz sobie po 7 USD za każdy dzień przebywania w strefie działań wojennych oraz 300 USD dodatku tzw. ministerialnego. Ot i wszystko. PZDR
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Nie 01 Sty, 2006   

Dziekuję - moja ciekawość została zaspokojona.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku.
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 02 Sty, 2006   

Pozwolę sobie dla ułatwienia podać link do ww. aktu.

http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/2004/1698.htm
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 07 Lut, 2006   

Nowelizacja tego rozporządzenia:

http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/2004/2858.htm

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 28 grudnia 2004 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie należności pieniężnych żołnierzy zawodowych pełniących służbę poza granicami państwa

(Dz. U. z dnia 31 grudnia 2004 r.)
 
 
Lukaszysko
[Usunięty]

Wysłany: Wto 09 Sty, 2007   jak z dodatkiem wojennym

Witam! Czy ktoś mógłby mnie oświecic czy dodatek wojenny przysługuje wszystkim misjom czy tylko Irak i Afganistan. Słyszałem, że od nie dawna ponoc wszystkim. Szczególnie interesuje mnie Syria.
 
 
sindbad1 
4



Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 175
Skąd: WL
Wysłany: Sro 10 Sty, 2007   

Na chwilę obecną dodatek wojenny posiadąją misje w Libanie, Iraku i Afganistanie
 
 
marco30 
2
marco


Wiek: 49
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 75
Skąd: Żagań
Wysłany: Sob 20 Sty, 2007   

:gent:
Może już ktoś coś wie na temat ewentualnych stawek za misje i czy będą płacić w zł czy usd no i coś więcej o dodatku wojennym.
:gent:
Bo jak na razie to słysze same dziwne plotki choć wiele z nich jest optymistyczna.
 
 
RYBA79 
4



Wiek: 24
Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 165
Skąd: północna polska
Wysłany: Sob 20 Sty, 2007   

Też jestem ciekawy ile? i kiedy? :D
 
 
sindbad1 
4



Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 175
Skąd: WL
Wysłany: Sob 20 Sty, 2007   

Sporo się pisze i mówi o zwiększeniu dodatku wojennego podaje sie stawki w złotówkach nawet ładnie to wygląda. Ale jakoś ucichło o zwiększeniu a nawet sposobie naliczania należności zagranicznej, czyżby inne misje były traktowane po macoszemu. Z tego co obserwuję to od kilku ładnych lat należnośc zagraniczna stanęła na poziomie gdy dolar był wart prawie dwa razy tle co obecnie.
A co ze stawkami na misjach gdzie nie ma dodatku wojennego. chodzi mi o należność zagraniczną. Były plany płacenia w złotówkach była nawet rozpisana nowa siatka płac i nagle nic wielka cisza. Poza medialnym Afganistanem istnieją też inne misje napewno stopień zagrożenia jest tam nieporównywalny ale obowiązki podobne i rozłąka z rodziną taka sama. Oczywiście niech mnie nikt czasem nie posądza że ja chłopakam którzy jadą do Afganistanu żałuję. W takim przypadku należałoby się zwinąć inne misje i zająć tylko Afganem.
A może nasz "gość specjalny" lub ktoś zorientowany coś będzie więcej wiedział i napewno jest bliżej informacji od nas i coś napisze, zresztą robił to ostatnio dość często z pozytywnym skutkiem. Pozdrawiam.
 
 
ex_termitos 
3


Dołączył: 18 Lut 2005
Posty: 134
Skąd: okolice
Wysłany: Nie 21 Sty, 2007   

Ostatnio też zasłyszałem plotkę na odnośnie wynagrodzenia w Afganistanie i było to "znacznie" więcej (zł) niż jest płacone obecnie.
_________________
www.6bdsz.pl
 
 
sindbad1 
4



Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 175
Skąd: WL
Wysłany: Nie 21 Sty, 2007   

Wszystko w naszej armii kręci się wokół plotek i niedomówień zaczyna być to naszą specjalnością za mało konkretów radykalnych posunięć
 
 
SSGT_Jacek 
2



Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 77
Skąd: mazowieckie
Wysłany: Pią 23 Lut, 2007   

Panowie teraz wszystko się zmieniło od 08.02.07r. jest nowe rozporządzenie MON o stawkach dodatku zagranicznego pronuje skorzystać z Dziennika Ustaw Nr 24 pozycja 151.
Płaca w misjach jest w złotówkach i średnio około 800 PLN więcej niż w przypadku starych stawek.
Wiem bo rozmawiałem z człowiekiem który jest obecnie w KFOR na etacie kapitana do tej pory zarabiał 1250 USD ~ 3800 PLN po nowym rozporządzeniu na rączkę dostaje 4900 PLN.
:brawo:
 
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 13 Mar, 2007   

Pozwolę sobie zamieścić link, do rozporządzenia o nowych stawkach.
http://www.abc.com.pl/serwis/pdf/d07152.pdf

Aby sprawiedliwości stało się zadość, to link wcześniej zamieścił slash4101, ale w innym miejscu. Dzięki.
 
 
tom_69_
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Maj, 2007   

Jest może ktoś, kto może określić konkretne sumy za poszczególne stanowiska na misji w Afganie? Zapisałem się - po mimo wielu sprzeciwności losu i przełożonych- na wyjazd w tamta stronę globu i chciałbym wiedziec jak to wygląda w złotówkach (ewentualnie w $ ). dobrze , że ma się kolegów w innych JW którzy nie odmawiaja pomocy w tych sprawach. Interesuje mnie konkretnie grupa 13-ta . Z góry dziękuję za uzyskane dane
:czytanie: :czytanie:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group