Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile za misję ?
Opublikował Wiadomość
Znajomy 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 317
Skąd: Cała Polska
Wysłany: Sro 30 Gru, 2009   

Czy ktoś z Szanownych forumowiczów wie które przepisy regulują zwolnienie naszych należności zagranicznych z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Z góry dziekuję.
BlackKnight prosił bym o przesłanie mi też (jak można) tych wyliczeń odnośnie należności misyjnych.
 
 
mlyniu 
5



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 845
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: Sro 30 Gru, 2009   

To i ja się przyłączę do prośby BlackKnight. Jesli można to też poproszę tabelki na maila :)
Pozdrawiam :)
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 30 Gru, 2009   

Odpowiem dlaczego tylko mod-y mogą dodawać załączniki. Banalna przyczyna - wykorzystywany transfer. Niewielki procent korzystających z forum dokłada do jego funkcjonowania choćby złotówkę. Dajmy możliwość wszystkim do dołączania załączników to od razu zacznie się dołączania "śmiesznych" zdjęć, filmików czy prezentacji. I zużycie transferu wzrośnie co najmniej o 100%. Myślę że wszyscy wiedzą że forum utrzymywane jest ze środków prywatnych (składka tzw. brązowych" i mod-ów). Może przy okazji apel o wsparcie? Jedno piwo mniej w miesiącu i naprawdę duża suma się zbierze. BlackKnight prześlij mi na email tabelę to ją załączę.
 
 
BlackKnight 
1



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 16
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: Czw 31 Gru, 2009   

Tabelkę wysłałem już do bond-a, więc dostęp będą mieli wszyscy zainteresowani i "ciekawscy".
Pozdrawiam :hey:

Tabelka w załączniku
bond


stawki za granica.xls
Pobierz Plik ściągnięto 3458 raz(y) 16,5 KB

_________________
"kiedy nie ma się nic mądrego do powiedzenia, lepiej milczeć, wtedy nawet głupca moga wziąć za mędrca"
 
 
69nie4 
1


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 14
Skąd: z Polski
Wysłany: Czw 07 Sty, 2010   

czyli tyle dostane (st. szer) na konto plus za patrole czy to już jest jakoś tam wliczone i oczywiście pensja w Polsce. To jakieś około 13 tys wychodzi ????
 
 
miejski 
4


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Paź 2005
Posty: 202
Skąd: ___
Wysłany: Pią 08 Sty, 2010   

Znajomy napisał/a:
Czy ktoś z Szanownych forumowiczów wie które przepisy regulują zwolnienie naszych należności zagranicznych z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Z góry dziekuję.


Tutaj masz odpowiednią ustawę. Odpowiedź w art. 21 pkt. 83, no chyba że dotyczy Cię pkt. 110 tego samego artykułu.
_________________
Pozdrawiam
miejski

 
 
BlackKnight 
1



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 16
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: Sob 09 Sty, 2010   

69nie4 napisał/a:
czyli tyle dostane (st. szer) na konto plus za patrole czy to już jest jakoś tam wliczone i oczywiście pensja w Polsce. To jakieś około 13 tys wychodzi ????

Do zasadniczego uposażenia st.szer.-7.875.00 zł możesz sobie doliczyć 900.00 zł jeżeli tylko 3 razy wyjedziesz na patrol poza bazę lub 2.250.00 zł jeżeli będziesz pełnił służbę cały miesiąc w bazach wysuniętych poza FOB plus jeszcze za środki czystości i wyjdzie Ci to co jest w żółtym polu tabelki. Dodatkowo jeszcze płatne są niektóre służby wewnątrz bazy po 50.00 zł za służbę. Mam nadzieję, że wyjaśniłem to dosyć obrazowo. Pozdrawiam!
_________________
"kiedy nie ma się nic mądrego do powiedzenia, lepiej milczeć, wtedy nawet głupca moga wziąć za mędrca"
 
 
69nie4 
1


Dołączył: 16 Paź 2009
Posty: 14
Skąd: z Polski
Wysłany: Sob 09 Sty, 2010   

no dzięki black za wyjaśnienie
 
 
looker 
7
żołnierz naprawdę uniwersalny...



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 2677
Skąd: WL
Wysłany: Wto 02 Lut, 2010   

BlackKnight, w tej tabelce widzę właśnie pewne rozpiętości. Nie do końca rozumiem komu, za co i ile jeśli chodzi o
Cytat:
Zwiększony dod. wojenny (50 zł/dzień) MAX
oraz
Cytat:
Zw należność zagraniczna 10-30% MAX
? Tym razem zapytam o przypadek żołnierza służącego w sztabie, bez żadnych wyjazdów w patrolach etc.
Jeśli pytanie zbyt banalne to z góry przepraszam ale coś zmęczony dziś mocno jestem... :gent:
_________________
"Wojna uczy najwięcej kiedy coś idzie nie tak"
Jocko Willink
 
 
arkadio 
1


Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 1
Skąd: Chełmno
Wysłany: Wto 14 Wrz, 2010   

Witam!
Czy orientujecie się jakie są zarobki (na rękę ze wszelkimi dodatkami) obserwatora misji pokojowej?
Czy kwota jest taka sama bez względu, czy służy się w Europie czy Afryce?
Pozdrawiam.
 
 
piotr28 
1


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 10 Lis, 2010   

witam mam takie pytanie ile wynosi na chwilę obecną wynagrodzenie st.szeregowego w Afganistanie, ja mam przydzielony etat na kierowce -radiotelegrafiste Wozu Dowodzenia i z tego co wiem mam mieć tylko dyżury bojowe na terenie bazy, widziałem tabelkę zamieszczoną na tym temacie tą ostatnią ( stawki od 1 stycznia 2009) i nie rozumiem o co chodzi z trzecią pozycją - zwiększona należność zagraniczna 70% ?
I jak to wygląda na chwilę obecną za dużury bojowe na terenie bazy ( aha interesuje mnie kwota bez wliczania pensji tej z Polski - tym w większości zaopiekuje się żonka ,-) ...)
Pytam o to wszystko, gdyż dochodzą mnie plotki, że obecnie chłopaki nie chą jeździć w patrolach, i mieć dużurów na terenie bazy ( ponoć mają dobierać żołnierzy z naszej jednostki ) słyszałem, że już mają nie płacić za żadne patrole, za żadne dyżury na terenie bazy? no u mnie wchodziłyby w grę właśnie te drugie, a kolega mi mówił że w tym stopniu to max. 6000 tys. na miesiąc zarobie to przy 6miesiącach jest 36 tys. szczerze mowić to w takiej sytuacji zaczynam się zastanawiać, myślałem że spokojnie 60 tys. zarobie a 6 tys. miesięcznie to zarabia moja matka we włoszech za miesiąc pilnowania starszej pani. No więc prosze o odpowiedzi i pozdrawiam
 
 
puchatek 
7



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2900
Skąd: Stumilowy Las
Wysłany: Sro 10 Lis, 2010   

piotr28 napisał/a:
to zarabia moja matka we włoszech za miesiąc pilnowania starszej pani


To poproś Twoja Matkę o poszukanie drugiej pani dla Ciebie...
I dla dobra reszty świata poćwicz trochę pisanie w języku polskim...
_________________
Tolerancja dla wszystkich! Za wyjątkiem wrogów tolerancji!
 
 
Lutenet 
4



Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 165
Skąd: Poland
Wysłany: Sro 10 Lis, 2010   

Wow 6tyś. za przekręcenie kluczyka w WD, który stoi pod siatka maskującą przez całą zmianę :!: :!:
no tak to musi być specjalnie do tego etat kierowcy :viktoria:

Pozdr
 
 
 
piotr28 
1


Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 10 Lis, 2010   

Witam ponownie
Co to za głupi komentarz - "To poproś Twoja Matkę o poszukanie drugiej pani dla Ciebie...", a co do mojego polskiego to z góry przepraszam ( pisałem dość szybko).
Natomiast oczywiście ktoś musiał już idiotycznie skomentować , o mojej Matce to chodziło mi o to, że nie musi się narażać, ma ciepłą posadkę wszystko w nosie i tyle samo kasy, więc byłem zdziwiony jak usłyszałem, że jest to tylko taka kwota ( dowódca mi mówił, że mniej jak 50 tys. to napewno nie będzie ) a wcale mi nie chodziło o to że nie chcę pracować w wojsku, ale oczywiście już trzeba przyczepić się!
Prosilem grzecznie o odpowiedź, jestem już po badaniach przyjmuję szczepionki i chce wiedzieć na co mogę liczyć, bo oczywiście u mnie gadają - sami nie wiemy...
Pewnie że spoko mieć i te 6 tys. miesięcznie, ale teraz się chyba zastanowie czy chcę jechać.
Komentarz na temat mojego stopnia i etatu na misji to sobie odpuszczę, niestety jak ktoś wie coś na temat to może się wypowiedzieć, że jak już pójdziesz jako starszy szeregowy to niezależnie od wyższego wykształcenia, co roku czterech piątek z w-fu, opinii na 5, i od 5lat ani razu L-4 , to i tak tym starszym szeregowym pewnie odejdę, mimo składanych od 3 lat podań o szkołę podoficerską, ale to inny temat i mało istotny w tej kwestii.
Mimo wszystko czekam na odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie.
Aha no faktycznie to że dostałem taki etat a nie w OMLECIE np. to może za darmo tam pojade co? Pozatym będą jeszcze dyżury na wieży. Co za bezsensowne wypowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez piotr28 Sro 10 Lis, 2010, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
puchatek 
7



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2900
Skąd: Stumilowy Las
Wysłany: Sro 10 Lis, 2010   

Co sie obrazasz, podsunalem Ci lepsze rozwiazanie [bezpieczniej, nie zacieplo i lepiej platne] a Ty marudzisz...
_________________
Tolerancja dla wszystkich! Za wyjątkiem wrogów tolerancji!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group