Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
statki
Opublikował Wiadomość
Marta
Gość
Wysłany: Wto 24 Sie, 2004   statki

Witam wszystkich serdecznie. Jestem tu po raz pierwszy i napewno nie ostatni. :D Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego grona !! No więc teraz troszkę o hobby. Ostatno stały się nim statki Marynarki Wojennej. Nie wiem czemu, ale jakoś tak mnie zafascynowały. :)


Pozdrawiam :mrgreen:
 
 
żonka
Gość
Wysłany: Wto 24 Sie, 2004   

witaj Marta :)

cieszę się, że panie zaczynają się tutaj "schodzić", ja też jestem w miarę świeża ;)

pozdrawiam :)

P.S. ciekawe hobby...:)
 
 
marta
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Sie, 2004   

Dr Acula oj wiem. Drobna pomyłka. Ale nie chciało mi sie już tego poprawiać. :evil: ...ten leń. Ale najważniejsze, że raczej każdy wie, o co mi chodziło !!
 
 
Deron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Sie, 2004   

Witaj Marto
Bardzo sie ciesze, ze okrety staly sie Twoja pasja.
Przedstawie Ci krótki słowniczek podstawowych typów okrętów:

LOTNISKOWIEC

Okręt bojowy wyposażony w specjalne urządzenia do bazowania samolotów lotnictwa morskiego oraz w pokład do startu i lądowania; przeznaczony do zabezpieczenia działań marynarki wojennej na morzu, a szczególnie do bazowania samolotów w oddalonych obszarach, zabezpieczenia lotniczego dużych zespołów na pełnym morzu oraz paraliżowania komunikacji nieprzyjaciela.
Lotniskowce podzielono na następujące kategorie :

uderzeniowe
lekkie
eskortowe
pomocnicze

OKRĘT LINIOWY

Okręt wojenny o bardzo silnym uzbrojeniu artyleryjskim i opancerzeniu, Przeznaczony głównie do niszczenia okrętów wszystkich klas, ostrzeliwania umocnień nabrzeżnych, osłony zespołów floty i konwojów oraz wykonywania innych zadań bojowych, wymagających silnego ognia artylerii dużego kalibru.
Podzielono na dwie kategorie :

pancerniki - dobrze opancerzone i uzbrojone.
krążowniki liniowe - szybkie, lecz nieco słabiej uzbrojone (zwykle mniejsza liczba dział głównego kalibru) i zdecydowanie gorzej opancerzone.


KRĄŻOWNIK

Okręt bojowy w klasie okrętów artyleryjsko-torpedowych, dysponujący dużą prędkością i sporym zasięgiem pływania. Przeznaczony do prowadzenia bitew morskich w składzie eskadry, wyprowadzania niszczycieli do ataku torpedowego i wspierania ich ogniem artyleryjskim, do obrony morskich linii komunikacyjnych, niszczenia konwojów i desantów, prowadzenia dalekiego rozpoznania.
Podzielono na następujące kategorie :

liniowe - patrz Okręt liniowy
ciężkie - artyleria ciężka
lekkie - artyleria ciężka złożona najczęściej z 6-15 dział kalibru 140-155 mm,
przeciwlotnicze - do 16 dział kalibru 102-133 mm oraz liczna artyleria przeciwlotnicza mniejszego kalibru.


NISZCZYCIEL

Uniwersalny okręt bojowy, przeznaczonym do torpedowania okrętów i statków nieprzyjaciela, prowadzenia rozpoznania, osłony statków handlowych i większych jednostek bojowych przed nieprzyjacielskimi okrętami podwodnymi. Uzbrojenie głównie z działek przeciwlotniczych, wyrzutni i miotaczy bomb głębinowych oraz wyrzutni torped i rakiet.

ZASADNICZE SIŁY OKRĘTOWE POLSKIEJ MARYNARKI WOJENNEJ:

fregaty rakietowe - 2 typu Oliver Hazard Perry: ORP "Gen. K. Pułaski", ORP "Gen. T. Kościuszko"(3 FO),
korweta zwalczania okrętów podwodnych ORP "Kaszub" (9 FOW);
korwety rakietowe - 4 typu TARANTUL: ORP "Górnik", "Hutnik", "Rolnik", "Metalowiec" (3 FO);
małe okręty rakietowe - 3 typu ORKAN: ORP "Orkan", "Piorun", "Grom" (3 FO);
okręty podwodne - 4 - 1 typu KILO; 3 typu KOBBEN: ORP "Orzeł" , ORP "Sokół"; ORP "Sęp", ORP "Bielik";
kutry rakietowe - 2 typu OSA 1: "Świnoujście", "Władysławowo" (3 FO);
niszczyciele min 3 projektu 206FM : ORP "Mewa"; ORP "Czajka"; ORP "Flaming" (9 FOW);
19 trałowców w tym:
12 typu GARDNO: ORP "Gardno", "Bukowo", "Dąbie", "Jamno", "Mielno", "Wicko", "Resko", "Sarbsko", "Necko", "Nakło", "Drużno", "Hańcza";
4 typu "MAMRY": ORP "Mamry", "Wigry", "Śniardwy", "Wdzydze";
1 typu "GOPŁO": ORP "Gopło".
2 (typu LENIWKA B-410) (8 FOW);
okręty transportowo-minowe 5 (typu LUBLIN): ORP "Lublin", "Gniezno", "Kraków", "Poznań", "Toruń" (8 FOW);
kutry zwalczania okrętów podwodnych - 11 (typu PILICA-918 M ): KP 166÷KP 176 (8 FOW);
inne okręty (różnych typów);


Kiedys uczestniczylem w takich strzelaniach rakietowych.
Do tej pory jestem pod wrazeniem.

 
 
Mikrobi
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Sie, 2004   Okręty MW

Widzę kolego że twoja wiedza na temat okrętów MW jest nie pełna. Zapomniałeś wspomnieć o całej gamie okrętów ratowniczych, holowników, zbiornikowców i okrętów specjalnego przeznaczenia. Pokrzywdziłeś część braci marynarskiej :cry: :(
 
 
Deron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Sie, 2004   

Kolego - chyba wiesz, ze kobiecie nie mozna dac od razu wszystkiego.
Trzeba dozowac.
Bo straci zainteresowanie - nie tylko do hobby !!

Pozdrawiam
 
 
marta
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Sie, 2004   

Deron - Dzięki. Kazda informacja sie przyda :) Fotki też ;) zazdroszcze Ci, że to widzialeś !! Jedyne co ja ujrzałam to port MW Gdynia - Oksywie, klub garnizonowy ;) no i oczywiście OKRĘTY ;) + miałam okazję spać na ORP GRYF. Muszę przyznać, że podziwiam marynarzy !! Ja sie nie wyspałam :)

Pozdrawiam, dziękuję i proszę o więcej ;)
 
 
Deron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Sie, 2004   

Jak chcesz moge Cie oprowadzic po porcie (oczywiscie nielegalnie)
Lubie emocje - he he he.

Pozdrawiam
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Wto 01 Mar, 2005   Re: Okręty MW

Mikrobi napisał/a:
Widzę kolego że twoja wiedza na temat okrętów MW jest nie pełna. Zapomniałeś wspomnieć o całej gamie okrętów ratowniczych, holowników, zbiornikowców i okrętów specjalnego przeznaczenia. Pokrzywdziłeś część braci marynarskiej :cry: :(

Hi, Hi, Hi a to ci heca!
Ktoś Derona posądza o nieznajomość Marynarki ? :cool:
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
kolega
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Mar, 2005   okręty

Cześć Marta.
Tak się składa, że jestem jednym z pracujących na ORP "GRYF". Opowiedz kiedy mieliśmy przyjemność Cię gościć, w jakich okolicznościach i jak to było z tym spaniem... :-o
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Mar, 2005   Re: okręty

kolega napisał/a:

Tak się składa, że jestem jednym z pracujących na ORP "GRYF". Opowiedz kiedy mieliśmy przyjemność Cię gościć, w jakich okolicznościach i jak to było z tym spaniem


Na Gryfie nocujących wycieczek jest MNÓSTWO. Pływałem daaaaawno temu na Gryfie jako pchor., szkoda, że od kilku lat nie chodzi. I będę świadkiem jego końca :(
 
 
tatikola 
5
TGTW



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Lis 2004
Posty: 593
Skąd: z mgły
Wysłany: Sob 26 Mar, 2005   

być może trafiam poniewczasie, ale dla fana okrętów MW RP obowiązkowy jest adres: www.fow.aplus.pl
_________________
Próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie.
----------------------------------
Kto, jak nie my? Kiedy, jak nie teraz?
 
 
 
Prawie emeryt
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Mar, 2005   Nic ciekawego

tatikola napisał/a:
być może trafiam poniewczasie, ale dla fana okrętów MW RP obowiązkowy jest adres: www.fow.aplus.pl


Tatikola , nie za bardzo ciekawe. ,,Nasze" Forum ciekawsze.
Poza tym nie ma ni statków, ni okrętów wojennych. (Forum Okrętów Wojennych Warship Discussion Board - tak się to nazywa).
Są tylko
O K R Ę T Y
Jak nie mam racji, niechaj mnie ktoś poprawi :!: :!: :!:
 
 
tatikola 
5
TGTW



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Lis 2004
Posty: 593
Skąd: z mgły
Wysłany: Sob 26 Mar, 2005   

nie reklamuję, sama wpadłam na to forum dopiero dzisiaj i jeszcze nie zdążyłam go "przetrzepać". Ale może fankę "Okrętów Wojennych" ;) zainteresuje. Pozdrawiam. :cool:
_________________
Próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie.
----------------------------------
Kto, jak nie my? Kiedy, jak nie teraz?
 
 
 
marta
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Mar, 2005   

hehe :) no jako fanka OW dziękuję bardzo :D napewno tam looknę :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group