Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
KOLEŻEŃSKA POMOC DLA ŻOŁNIERZY OSKARŻONYCH WS CASA-295
Opublikował Wiadomość
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
  Wysłany: Sro 24 Mar, 2010   KOLEŻEŃSKA POMOC DLA ŻOŁNIERZY OSKARŻONYCH WS CASA-295

Koledzy!

Każdy z nas obserwował co działo się po katastrofie CASA-295 w Mirosławcu. Wielka strata dla Sił Powietrznych i całych Sił Zbrojnych. Nie wspomnę tu o Rodzinach i kolegach.
Dla poklasku i pod naciskiem opinii publicznej nasi koledzy w mundurach zostali osądzeni przez Ministra zanim zapadał wyrok w Sądzie. Zostali przeniesieni do rezerwy kadrowej, a obecnie pozbywa się ich z armii.
Nie dano im możliwości obrony, zamykając usta i przytaczając stosowne przepisy zakazujące wypowiedzi w mediach.
Niejednokrotnie na NFoW prezentowaliśmy argumenty w tej konkretnej sprawie, że pochopne postępowanie ministra Klicha godzi w honor żołnierza. Wiele wątpliwości wśród ekspertów, ale i ludzi związanych z lotnictwem wzbudził upubliczniony Raport z katastrofy przedstawiony przez Komisję, a sygnowany przez Ministra. Raport, w którym jest wiele sprzeczności, nieścisłości, przypuszczeń i niedomówień.
Dlatego, aby pomóc oskarżonym Kolegom, aby mogli stanąć w obronie swojego honoru organizowana jest koleżeńska zbiórka pieniędzy na prawników.
Nie przesądzamy o winie lub niewinności „zdymisjonowanej” czwórki żołnierzy.
Dajmy im tylko szansę obrony zabraną przez machinę MON i przedstawienia argumentów świadczących o ich niewinności.





Stowarzyszenie Miłośników Lotnictwa W Mirosławcu
Bank Spółdzielczy w Złotowie o. Mirosławiec
Nr rachunku: 25 8941 1032 0095 0800 2000 0010
Z dopiskiem: „PRAWNIK
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13518
Skąd: ---
Wysłany: Sro 24 Mar, 2010   

I na to, drogi Stevie czekałem. :gent:

Swoją obietnicę właśnie spełniłem. I życzę zainteresowanemu determinacji i powodzenia w dochodzeniu swoich praw.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sro 24 Mar, 2010   

Też wspomogłem kolegów i zachęcam innych do tego. Bo warto.
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13518
Skąd: ---
Wysłany: Sro 24 Mar, 2010   

A ja przyłączę się do apelu do naszych Szanownych Użytkowników:

Proszę Was,
każdego, komu nie podoba się skazywanie żołnierza zawodowego przez polityka podczas konferencji prasowej. A nie przed sądem.
Każdego, który chciałby pomóc naszemu koledze w walce z tym "Ziobrostwem".

Proszę - pomóżcie. Każda kwota się liczy.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
kempczol
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Mar, 2010   

Tyle i mogłem, to przelałem.
Zachęcam innych...
Nie zostawiajmy ich samych.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sro 24 Mar, 2010   

Rzeczpospolita, PAP napisał/a:
Armia żegna oficerów z zarzutami


Dwóch oficerów, którzy usłyszeli zarzuty w sprawie katastrofy CASY odejdzie ze służby. Inny, wcześniej przeniesiony do rezerwy, wróci do armii.

MON poinformował, że służbę w wojsku zakończą Były dowódca 13. Eskadry Lotnictwa Transportowego z Krakowa ppłk Leszek L. oraz kontroler zbliżania i precyzyjnego podejścia w Mirosławcu por. Adam B.

Do służby wróci natomiast niebawem ówczesny starszy dyżurny Centrum Operacji Powietrznych ppłk Marek Sołowianiuk.

Na przełomie marca i kwietnia kończy się dwuletni okres przebywania tych trzech oficerów w rezerwie kadrowej - dlatego, jak powiedział rzecznik resortu obrony Janusz Sejmej, szef MON musiał podjąć decyzje o ich losach.

- Po zapoznaniu się z dokumentami minister zdecydował, że ppłk Sołowianiuk, który nie ma zarzutów, od 7 kwietnia wróci do służby wojskowej, zaś ppłk L. i por. B., którym postawiono zarzuty, zakończą służbę wojskową - podał Sejmej.

Samolot transportowy CASA C-295M rozbił się 23 stycznia 2008 r. w Mirosławcu (Zachodniopomorskie). Maszyna wykonywała lot na trasie Okęcie - Powidz - Krzesiny - Mirosławiec - Świdwin - Kraków; rozwoziła uczestników konferencji Bezpieczeństwa Lotów Lotnictwa Sił Zbrojnych RP. Zginęło wtedy 20 lotników - czteroosobowa załoga i 16 oficerów.
 
 
pieswojny 
4


Wiek: 54
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 225
Skąd: pl
Wysłany: Sro 24 Mar, 2010   

Zarzuty to chyba jeszcze nie skazujący wyrok, więc jaki jest powód zwolnienia podpułkownika i porucznika z MON? Czy to nie wygląda jak wytyczne do ewentualnego skazania tych żołnierzy? Czy może to ktoś mi wyjasnić? Bo zaraz sąsiad mi zarzuci, że nie sprzątam kupy po psie i nim się wytłumaczę i udowodnię, że nie mam psa to mnie zwolnią z MON. :modli:
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Czw 25 Mar, 2010   

Wychodzi na to, że jedynym rozwiązaniem jest sądzenie się z MON, bo to jest jawne łamanie (tych nielicznych już) praw żołnierza, który jednocześnie jest obywatelem swojego państwa. Mam wrażenie, że MON-owi wydaje się, iż żołnierz to tylko przestrzeń między beretem , a butami, z którą można zrobić wszystko. :( :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Czw 25 Mar, 2010   

pieswojny napisał/a:
Zarzuty to chyba jeszcze nie skazujący wyrok,


W wojsku(nie tylko w wojsku) często nasi przełożeni nie potrafią odróżnić zarzutu od prawomocnego wyroku.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 25 Mar, 2010   

Będę zgadywał. Uzasadnienie do zwolnienia będzie - Brak możliwości zagospodarowania w SZ? Konia z rzędem który udowodni armii że to nieprawda. Jak jeszcze w przypadku starszego oficera nie jest to tragedią (ma wypracowane "lata" do emerytury), tak w przypadku porucznika to jawne sk.........ństwo.
 
 
marian888 
5



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 848
Wysłany: Czw 25 Mar, 2010   

To jest właśnie pomoc prawna w wykonaniu MON. Za bramę i po kłopocie. Tylko że stamtąd można już zacząć spokojnie "gryźć". Za ewentualne konsekwencje i tak zapłacimy My, społeczeństwo, czyli nikt. Wszystko jest zgodnie z prawem, ktoś by nawet chciał ale nie może, zaś inny może ale nie chce. Przynajmniej tak długo jak obecny Prezes MON jest Prezesem. Przecież ON nie mógł się pomylić.
Oczywiście pozostaje jeszcze jakaś rozgarnięta telewizja i kilka przytłaczających pytań w świetle jupiterów.
_________________
Praktycznie jesteśmy przekonani, że w okresie przejściowym nastąpi stosowny ruch kadrowy powodujący że nie będzie przypadków żeby chorążowie zajmowali stanowiska oznaczone etatowo stopniem podoficerskim np. kaprala, plutonowego lub sierżanta
 
 
aniss 
4



Pomogła: 1 raz
Wiek: 40
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 201
Skąd: Ósmy pluton= Specnaz
Wysłany: Czw 25 Mar, 2010   

By dokonać e-przelewu muszę podać dodatkowe dane podmiotu na którego rachunek dokonuję wpłaty (tj. ulica, kod pocztowy). Czy może ktoś je zna? Byłabym wdzięczna.
_________________
"Kto powołuje się na autorytet posługuje się nie rozumem lecz pamięcią" Leonardo da Vinci
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Czw 25 Mar, 2010   

W pole "ulica" wpisać: b/n
Kod: 78-651 Mirosławiec Górny

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
GAD 
Gość Specjalny
Moderator IFP



Wiek: 65
Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 178
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 01 Kwi, 2010   

Też się dołożyłem
_________________
www.ifp.pl
Gdy coś nam się nie udaje, najwygodniej zrzucić swoje niepowodzenia na dyskryminację, znajomości czy koneksje. Nie oszukujmy się – konkretne zadania wymagają konkretnych predyspozycji, wyjątkowych cech… i nie wszyscy się nadają do ich realizacji.
 
 
apl 
4


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 18 Lut 2007
Posty: 195
Skąd: XYZ
Wysłany: Pon 19 Kwi, 2010   

Dołożyłam.
Zachęcam innych.
_________________
Zawsze z prądem płyną tylko zdechłe ryby.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group