Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Poświadczenie Tajne a Pełnomocnik.
Opublikował Wiadomość
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sob 08 Wrz, 2012   

Wydaje się, że pełnomocnik sam powinien nad tym panować i mieć wykaz stanowisk i osób, na których jest potrzebne odpowiednie poświadczenie bezpieczeństwa. Do tajnego zbyt wielu chętnych w JW nie ma, dlatego szybko to powinien wychwycić. Z drugiej strony, skoro zmieniono Ci przydział, to powiadom pełnomocnika i po sprawie. :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Dżaba 
6


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1018
Skąd: gdzieś daleko...
Wysłany: Sob 08 Wrz, 2012   

biler22 Nic nie rób i czekaj, aż zakończy się postępowanie sprawdzające - to KJO decyduje jaki masz mieć dostęp do informacji niejawnych i jeśli on nie podejmie decyzji o umorzeniu postępowania i nie prześle odpowiedniego pisma do SKW to widocznie tak ma być :gent:

~~Ad~~ obecnie w myśl obowiązujących przepisów, POIN nie prowadzi wykazu (nie jest zobowiązany do jego prowadzenia), o którym wspomniałeś
 
 
ardent
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Wrz 2005
Posty: 466
Wysłany: Sob 08 Wrz, 2012   

Nic nie rób. Poświadczenie o klauzuli wyższej niż wymagane na aktualnie zajmowanym przez Ciebie stanowisku może się kiedyś przydać. Przy okazji wydłużasz sobie ,,datę ważności" poświadczenia dotyczącego aktualnej klauzuli..
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sob 08 Wrz, 2012   

Dżaba napisał/a:
...
~~Ad~~ obecnie w myśl obowiązujących przepisów, POIN nie prowadzi wykazu (nie jest zobowiązany do jego prowadzenia), o którym wspomniałeś


To kto określa na jakich stanowiskach, jakie poświadczenie...?
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Sob 08 Wrz, 2012   

O wszczęcie postępowania sprawdzającego do SKW występuje dowódca (kierownik jednostki organizacyjnej), pełnomocnik jest tylko osobą przygotowującą dane. Również to dowódca zawiadamia SKW o wycofaniu swojego wniosku.
Tak jak pisali poprzednicy - wyższa klauzule dostępu może stanowić atut na przyszłość. Tak więc, jeżeli postępowanie nie stanowi dla Ciebie utrudnienia, nie rób nic. A o jakie utrudnienie chodzi? Np. ja mieszkam w okolicy gdzie nie ma innych żołnierzy, więc fakt rozpytywania sąsiadów o moją osobę był wśród nich komentowany. Dobrze, że jeden zapytał się mnie wprost o co chodzi i moglem "oczyścić czarne chmury".
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
biler22 
4
MASZERUJ ALBO GIŃ



Wiek: 36
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 196
Skąd: Wlkp.
Wysłany: Sob 08 Wrz, 2012   

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Tak też myślałem, że "tajne" zawsze może się przydać. Tylko teraz nie wiem co będzie dalej...tzn. czy rozpoczną postępowanie wobec mojej osoby. Czy po prostu je anulują (umorzą) i nie będzie postępowania gdyż nie jest do niczego mi potrzebne :gent:
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sob 08 Wrz, 2012   

lokom, to że dowódca odpowiada za wszystko to wiem, ale dane przygotowuje mu sztab, w którym znajduje się pełnomocnik ze swoim pionem i stąd moje pytanie, czy coś w tej kwestii się zmieniło. Bo chyba logicznym jest aby wiedzieć jakie stanowiska do jakiej klauzuli powinny mieć dostęp, a za taką działkę zawsze odpowiadał pełnomocnik. Teraz słyszę, że nie. Nic z tego nie rozumiem. :-o
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Uwe
4


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 202
Wysłany: Sob 08 Wrz, 2012   

~~Ad~~ napisał/a:
To kto określa na jakich stanowiskach, jakie poświadczenie...?

Obecnie, zgodnie z postanowieniami zawartymi w art. 15 ust. 1 pkt 8 UOIN – pełnomocnik ochrony ma obowiązek „prowadzenie wykazu osób zatrudnionych lub pełniących służbę w jednostce organizacyjnej albo wykonujących czynności zlecone, które posiadają uprawnienia do dostępu do informacji niejawnych, oraz osób, którym odmówiono wydania poświadczenia bezpieczeństwa lub je cofnięto”.

Skończyły się czasy prowadzenia „sztucznych” Wykazów stanowisk … . Teraz postępowania sprawdzające do odpowiedniej klauzuli tajności są prowadzone według rzeczywistych potrzeb, które zgłaszają bezpośredni przełożeni.
biler22 napisał/a:
… okazało się, że zostałem wycięty z etatu tej w/w komórki i już nie jest mi potrzebne poświadczenie bezpieczeństwa …

Po wszczęciu procedur w zakresie postępowania sprawdzającego NIGDY ABO nie zostaje zwracana.

Twój przypadek kwalifikuje się do opisanego w art. 31 ust. 1 pkt 3 i 4 UOIN, a mianowicie:
„Umorzenie postępowania sprawdzającego następuje w przypadku …
Pkt 3 - odstąpienia przez kierownika jednostki organizacyjnej od zamiaru obsadzenia osoby sprawdzanej na stanowisku lub zlecenia jej prac, związanych z dostępem do informacji niejawnych”
Pkt 4 - gdy postępowanie z innej przyczyny stało się bezprzedmiotowe”.

Co masz robić? Nic. Jest to rola pełnomocnika ochrony oraz dowódcy, który winien pisemnie powiadomić SKW o bezzasadności przeprowadzania postępowania sprawdzającego z powodu ... . Po otrzymaniu takiej informacji SKW umarza postępowanie i informuje pisemnie odpowiednie osoby (w tym Ciebie) o umorzeniu postępowania sprawdzająceo.

Wniosek dowódcy o wszczęcie postępowania wraz z Twoją ABO oraz pisemnym powiadomieniem o umorzeniu pozostaje w archiwum SKW.
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Nie 09 Wrz, 2012   

Dzięki za wyjaśnienia. :gent:
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group