Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Piractwo i nie tylko
Opublikował Wiadomość
AKMS 
5



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Kwi 2005
Posty: 793
Skąd: Vodka Ville
Wysłany: Nie 23 Paź, 2005   Piractwo i nie tylko

Jakie jest wasze podejście do nielegalnych kopii programów i gier, czy kupujecie tylko oryginały, czy może większość waszych płyt to kopie

Co do piractwa, według mnie w Polsce nie mamy za bogatego społeczeństwa, dlatego piractwo będzie nadal

//Bardziej pasuje do działu "Mój komputer"
Temat przenoszę.

GRYZLI-moderator



----------------------------------------
Od pewnego czasu temat przekształcił się w dyskusję o oprogramowaniu stricte komercyjnym. W związku z tym po uprzednim porozumieniu z twórcą (AKMS) zlikwidowałem ankietę i temat przykleiłem.

Roballo - moderator
----------------------------------------
 
 
Herrmannek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Paź, 2005   

tylko linux i gry dostępne za darmo. Jako student uczelni, która wykupiła pakiet microsoft academic aliance, mogę sobie zainstalować praktycznie każdy program/system ze stajni MS za free ale mi się nie chce :)
 
 
GRYZLI 
9



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 4472
Skąd: Znad morza~~~
Wysłany: Nie 23 Paź, 2005   

Ja w zasdzie mogę odpowiedzieć że mam w większości legalne programy -tyle ze nie kupuję ich w sklepie :cool:
Od jakiegoś czasu nastawiłem się na oprogramowanie Freeware-i przyznam że jestem zadowolony !
Praktycznie nie ma popularnych programów które nie mają swoich odpowiedników w oprogramowaniu darmowym !
Grać -prawie nie gram więc gier też raczej nie szukam,mam i owszem kilka gierek ,ale są to proste zręcznościówki też za Free !
_________________
"...Nic nie jest skończone dopóki się nie skończy..." MIŚ YOGI

Flogger Fanclub na NK
28 SPLM na facebook
 
 
 
agnieszka 
6



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Wrz 2004
Posty: 1527
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie 23 Paź, 2005   

System mam win98SE podobno juz nie jest jakos strasznie chroniony :D a tak to raczej mam programy za free lub triale, które odnawiam ( nawet kosztem czyszczenia rejestru ). mało uprawiam piractwa ze wzgledu na dostepność darmowego oprogramowania, bo gdyby nie to- to pirat na maksa. Bardziej piratuje filmy i muzyke.

Pozdrawiam :D
_________________
Prezydent jest w stanie zrobić cię generałem, ale tylko łączność może uczynić cię dowódcą. Gen. Le May
 
 
Herrmannek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 23 Paź, 2005   

Nie wiem czy był sens przenosić, oprócz geeków nikt tu nie zagląda :)
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Nie 23 Paź, 2005   

Witam! :gent:
Bardzo dobry temat do dyskusji.
Posiadam XP Pro Servis Pack 1, Pack 2 nie instalowałem bo niem ma sensu. Posiadam dobrą sieć ,,zaporową''. Od x czsu nie mam trojanów itp. wiadomo o co chodzi.
Legalnych programów to mam 95% te 5 % również posiadam ( głównie ze względu na cenę) myślę że to się kiedyś zmieni z pożytkiem dla nas jak i operatorów.
Ale aktualnie korzystam jedynie ze stron które posiadają dostęp do legalych programów, jak również kupuję gazety z płytami tzw. ,,concesjonowanymi''.
Narazie wystarcza!!!

Pozdro: Bardzo dobry temat!!!!!!!! :viktoria:
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Black^Widow
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Paź, 2005   

Zdecydowana wiekszosc oprogramowania to rzeczy legalne. NA 10-15 komputerow ktorymi sie bezposrednio (a wiec nie jako administrator sieci a jako user) opiekuje tylko na jednym nie wszystko jest legalne (a to z uwagi na niezainteresowanie takowymi problemami tej firmy). Poza tym w duzej mierze uzywam oprogramowania Open Source , ktore gwarantuje mi legalnosc i wolnosc uzycia bez zadnych ograniczen.

Agnieszka napisał/a:
a tak to raczej mam programy za free lub triale, które odnawiam ( nawet kosztem czyszczenia rejestru ).

:) czyli ze jestes tu piratem w mysl lamania warunkow licencji wersji trial

Pozdrawiam
 
 
ZXR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Paź, 2005   

Piractwo generują wybujałe apetyty finansowe firm typu MS.
Gdyby programy miały ceny na poziomie do 100zł, to piractwo byłoby śladowe - klasyka ekonomii ;)
 
 
Black^Widow
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Paź, 2005   

Tak, lecz nie jestes ndo niego zmusozny ... Jest cala masa bardzo powaznych i specjalistycznych nawet programow na licencji Open Source

Pozdrawiam
 
 
ZXR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Paź, 2005   

Ale oferta programów do prowadzenia nieco większej firmy nie jest jeszcze w pełni przekonująca, choćby ze względu na... brak list referencyjnych :cool:
 
 
Black^Widow
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Paź, 2005   

nie wiem co masz dokladnie na mysli ... programow darmowych (i dobrych) do prowadzenia firm jest duzo , zawsze mozna sobie cos wybrac odpowiedniego do profilu. Prowadzilem juz na OpenSource pare firm (wlacznie z e-commerce - portalem gieldy internetowej ) i nie bylo zadnych problemow .O jaka firme (dzialalnosc) Ci konkretnie chodzi ?

BTW najlepszym przykladem prowadzenia "nieco wiekszej dzialalnosci" jest miasto Wieden gdzie wlasnie korzysta sie z oprogramowania OP-Source :) A to przyznasz juz jest "wieksza firma"

Pozdrawiam
 
 
ZXR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Paź, 2005   

Komplet do prowadzenia przedsiębiorstwa wielobranżowego, produkcyjno-usługowo-handlowego, zatrudniającego ze 100 osób, mającego import i eksport, oddziały, itp., itd.

No i żeby system był odpowiedzialnie aktualizowany na bieżąco - tzn. aby był ktoś odpowiedzialny za wprowadzanie zmian w przypadku zmiany przepisów prawa ;)

Taki SAP BO, CDN XL Optima, BHM Hornet, Humansoft Hermes, czy choćby Streamsoft PC Pro...
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Pon 24 Paź, 2005   

A gdzie jest opcja dla mnie?? "mam wyłącznie legalne oprogramowanie"?
nie mogę, a chcę głosować!
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
ZXR
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Paź, 2005   

Taka opcja... nie występuje w przyrodzie...

Po prostu masz niewystarczająco przeszukany komputer :lol:
 
 
Black^Widow
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Paź, 2005   

Poszukaj odp. adresu w moim podpisie :) oraz odwiedz :

http://www.linuxdlafirm.pl/
www.sourceforge.net (Registered Projects: 104.557)

Administracja miasta Wieden zatrudnia o wiele wiecej niz 100 osob :P
A przechodza w calosci na Open Source ... :)

Te nazwy, ktore Ty podajesz wygladaja, wybacz, jak naglowek ze sponsorowanego artykulu :) Jedyny problem - jak na razie ,i tylko w Posce (dzieki monopolistycznym zagraniom Skarbowki) to Platnik o ktorym obszerniej pisalem juz w watku na temat Legalnosci oprogramowania i crackow.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Black^Widow Pon 24 Paź, 2005, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group