Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[TVN24] Oficerowie, którzy pobili policjantów przeniesieni d
Opublikował Wiadomość
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

Riczard napisał/a:
podoficerowie i szeregowi na tym skorzystają- zostaną oficerami.


Wierzysz w garbate aniołki ?


Riczard napisał/a:
I kto ich będzie żałował?


A kto za 20- 30 lat obecnie poprawnych będzie żałował? Takie tam farmazony dla ciemnego ludu. Historia RP vel PRL vel RP właśnie kończy zataczać krąg a tych kręgów do zatoczenia będzie więcej.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

PDT bez obrazy. Lat 47. Twój czas mija. Jeśli jeszcze jesteś w służbie to góra 13 lat. Czas odejść i zwolnić miejsce młodszym. Tak. Wierzę w takie aniołki. Bo teraz najbardziej po 1989 roku szanuje się żołnierzy. W końcu nadszedł czas, że przestano tylko likwidować. Będzie trzeba doświadczonych kadr, to będzie priorytet na studium oficerskie dla żołnierzy zawodowych a nie 24letnich leszczy po 5letnim WSO. Takie czasy nadchodzą...
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
Outsider 
Banita


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 478
Skąd: z bliska
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

Żadna armia nie opiera się na oficerach z awansu, chociaż daje szanse na taki awans, ale w okrojonym %. Zgadnij Riczard dlaczego... :?:
_________________
Jeśli nie spełniam twoich oczekiwań - nie obrażaj się. Przecież to są twoje oczekiwania, a nie moje obietnice.

Friedrich Hebbel
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

Możesz mi wyjaśnić dlaczego?
P.S. Za swój poprzedni post, dostałem ostrzeżenie. "Sianie nienawiści". Nie wiem jakiej nienawiści, bo przecież chyba wszyscy potępiają pijaństwo i atakowanie innych funkcjonariuszy publicznych. No ale dobra... Niech będzie.

Publiczne użalanie się nad otrzymanym ostrzeżeniem. regulamin IV.1. d) - dura lex sed lex.
Gecko
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

Riczard napisał/a:
PDT bez obrazy. Lat 47. Twój czas mija.


Już przeminął jeśli chodzi o służbę, być może uważasz, że powinni mnie zagazować jak drób w moich stronach tylko tabu zabrania Ci to napisać. Życzę Tobie aby jak osiągniesz mój wiek nie dopadła Cię zgryzota z powodu niespełnienia a masz ku temu zadatki. Chętnie poczytam twoje posty jak się okaże, że powinie się Tobie nóżka i Temida weźmie Cię na wagę a jestem przekonany, że będziesz szukał tu wsparcia. Zapewne wykażesz się postawą jak postać literacka wymyślona przez H. Sienkiewicza. "Młody gniewny - stary wk*****ny" mówi przysłowie.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

PDT napisał/a:
Riczard napisał/a:
PDT bez obrazy. Lat 47. Twój czas mija.


Już przeminął jeśli chodzi o służbę, być może uważasz, że powinni mnie zagazować jak drób w moich stronach tylko tabu zabrania Ci to napisać. Życzę Tobie aby jak osiągniesz mój wiek nie dopadła Cię zgryzota z powodu niespełnienia a masz ku temu zadatki. Chętnie poczytam twoje posty jak się okaże, że powinie się Tobie nóżka i Temida weźmie Cię na wagę a jestem przekonany, że będziesz szukał tu wsparcia. Zapewne wykażesz się postawą jak postać literacka wymyślona przez H. Sienkiewicza. "Młody gniewny - stary wk*****ny" mówi przysłowie.


Już nie przesadzaj. Nawet Jaruzelskiego bym nie gazował. Zawsze byli dobrzy żołnierze. W każdym ustroju. W każdych czasach. Może zbyt ostro to co napisałem zostało odebrane. Chodzi o to, że" każde pokolenie ma własny czas" jak śpiewał Kombi. To pokolenie wykorzysta to, co wymyśli Antoni tak jak wcześniejsze to co wymyślili inni. Nie chciałem Cię w żaden sposób obrazić PDT a z gazowaniem to już Cię poniosło. Na wszelki wypadek przepraszam..
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

Jeszcze oberwiesz za cytowanie w całości bezpośrednio poprzedzającego posta. ;)
Riczard napisał/a:
Chodzi o to, że" każde pokolenie ma własny czas" jak śpiewał Kombi.


Mój jeszcze nie minął jeśli o to chodzi. Tak na marginesie to kiepski z Ciebie byłby sędzia i wiem co piszę.
EOT.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Czw 19 Sty, 2017   

PDT napisał/a:
Tak na marginesie to kiepski z Ciebie byłby sędzia i wiem co piszę.
EOT.



Dlaczego sędzia?
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pią 20 Sty, 2017   

Słuszna uwaga ze strony PDT. Oducz się cytowania, na dodatek w całości, postów bezpośrednio poprzedzających Twoją wypowiedź (zauważyłem to nie tylko w tym temacie). Jako młody, bystry i inteligentny st. szeregowy, aspirujący do oficerskich gwiazdek, na pewno rozumiesz dlaczego nas, starych i głupich trepów, ten zwyczaj razi.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Pią 20 Sty, 2017   

Dlaczego sędzią? -bo wydałeś moralnie wyrok.
Riczard napisał/a:
Wyje***ć ich na zbity ryj do pośredniaka bez praw emerytalnych, niech robią do 65 roku życia w cywilu. Minister Antoni zresztą niedługo dobierze się wszystkim do d*py, którzy choćby unitarką otarli się o PRL.


Nieprzypadkowo starożytni grecy wyobrazili sobie muzę Temidę z zawiązanymi oczyma trzymającą w jednej ręce wagę a w drugiej miecz.
Kto inny ustanawia prawo, kto inny egzekwuje jego wykonania a kto inny egzekwuje jego przestrzegania z zgodnie trójpodziałem władzy według Monteskiusza. Choć ze smutkiem muszę stwierdzić, że system to cofa się w swoim rozwoju kierunku rozwiązać wspólnoty pierwotnej gdzie sprawnie może funkcjonować w społeczności wielkości kompanii piechoty. Ty natomiast w tych dwóch zdaniach pragniesz ustalić zasady, wdrożyć je i wyegzekwować - nie zastanawiając się co można w tej sprawie zrobić.
Po drugie sankcja nie jest po to że coś zakazanego zrobiło się ale po aby przerazić innych którzy chcą to zrobić.
Po trzecie uzewnętrzniasz emocję - załóżmy że mocno skrzywdzili cię pijaczki i nie wyciszyłeś w sobie poczucia krzywdy lub niesmaku - zatracasz tym zdolność do zbliżonej obiektywnej oceny sytuacji takiej jak przedmiotowa w tym temacie. ta sprawa staje się twoją sprawą. A zresztą obiektywność człowieka jest jest jak wartość do której dąży hiperbola ale jej nie osiąga.
Ale starczy już "oftopu".
PS. Także uważam że powinno się ich :kopniak: a przynajmniej "Piotrusia" jako prowodyra ale to moje subiektywne zdanie.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Pią 20 Sty, 2017   

PDT napisał/a:
Po drugie sankcja nie jest po to że coś zakazanego zrobiło się ale po aby przerazić innych którzy chcą to zrobić.


Kara ma spełniać kilka funkcji - w tym OBIE które wymieniłes.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Pią 20 Sty, 2017   

No dobra, niezbyt dobrze się wyraziłem ale nie może być zemstą. Mielibyśmy wówczas cały katalog kar kwalifikowanych z infamią na czele, jak nieświadomie sugerował Riczard .
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Diver 
6


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 1139
Skąd: EPWA
Wysłany: Pią 20 Sty, 2017   

Outsider napisał/a:
Żadna armia nie opiera się na oficerach z awansu, chociaż daje szanse na taki awans, ale w okrojonym %. Zgadnij Riczard dlaczego... :?:


Polska Wojsko od czasów szlacheckich było "kastowe". Dystans pomiędzy oficerami i podoficerami był duży i w IIRP i w PRL. Teraz kiedy mamy oficerów po "wyższych szkołach gotowania na kuchence mikrofalowej, marketingu i bezpieczeństwa narodowego" oraz kursach w WSO i jednocześnie podoficerów z wyższym wykształceniem, misjami w Afganistanie i Iraku i kilkunastoma latami stażu dystans się zaciera. To często oficerowie młodsi mogą się od swoich podoficerów uczyć.
Myślę, że szersze otwarcie drogi awansu oficerskiego dla podoficerów z wyższym wykształceniem i doświadczeniem podniosło by jakość kadr wśród oficerów. Oczywiście nie we wszystkich specjalnościach, ale w niektórych.
Jedni z najbardziej szanowanych generałów w innych armiach NATO wywodzili się z pośród szeregowców np.
Legenda Marines, najwięcej razy odznaczany Marines w historii https://en.wikipedia.org/wiki/Chesty_Puller
Dowódca wojsk brytyjskich w czasie I wojny nad zatoką perską, żyjąca historia SAS - https://en.wikipedia.org/wiki/Peter_de_la_Billi%C3%A8re
_________________
It’s a whole lot better to go up
the river with seven studs
than a hundred shitheads.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Pią 20 Sty, 2017   

Diver napisał/a:
Teraz kiedy mamy oficerów po "wyższych szkołach gotowania na kuchence mikrofalowej, marketingu i bezpieczeństwa narodowego" oraz kursach w WSO i jednocześnie podoficerów z wyższym wykształceniem, misjami w Afganistanie i Iraku i kilkunastoma latami stażu dystans się zaciera.


Zacząć by trzeba od tego, że dwadzieścia lat temu wyższe wykształcenie uzyskiwało kilka procent ogółu młodych, a w tej chwili około 40%-45%.
To musi spowodować głębokie zmiany.
Wykształcenie wyższe stało się wykształceniem powszechnym, nigdy wcześniej tak nie było.
No niby truizm, ale.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Bimbaj 
4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 234
Skąd: zielona ukraina
Wysłany: Sob 21 Sty, 2017   

Riczard napisał/a:
Będzie trzeba doświadczonych kadr, to będzie priorytet na studium oficerskie dla żołnierzy zawodowych a nie 24letnich leszczy po 5letnim WSO. Takie czasy nadchodzą...

Polecam przed ubieganiem się o gwiazdki dorosnąć. Emocjonalnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group