Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Informacja o zmianach w rządzie jest złamaniem regulaminu?
Opublikował Wiadomość
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   Informacja o zmianach w rządzie jest złamaniem regulaminu?

Napisałem post - krótką informację o zmianach w rządzie, pierwsza odpowiedź odwoływała się do przekonań politycznych, a przynajmniej była wartościująca osoby i partie.
Zedytowałem swój post, zwracając się z prośbą o nieuplitycznianie rzeczowego, informacyjnego tematu, mogącego nieść poważne skutki dla wszystkich Polaków.
Najpierw post został usunięty na wysypisko przez jednego moda (dotychczas nie mam odpowiedzi na priw o powody), następnie - w odpowiedzi na moje publiczne pytanie o powody inny mod odpowiedział pytaniami:
Dwa zasadnicze:
1. Od wczoraj chyba nie ma osoby, która by o tym nie wiedziała.
2. Jaki to ma BEZPOŚREDNI związek z armią i sprawami wojskowymi?
Kiedy stwierdziłem, że inne "od wczoraj znane tematy" nie są usuwane oraz wskazałem kilka innych tematów ABSOLUTNIE nie mających związków z wojskiem (tylko z działu "codzienna służba") uzyskałem odpowiedź (od tego samego moda) i zablokowanie tematu (sic)!

Regulamin napisał/a:
I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
5. Staraj się nie zaśmiecać Forum tematami politycznymi i religijnymi, bowiem głównym celem Naszej działalności jest wszechstronna POMOC w naszej trudnej służbie.

Ani ochrona zdrowia, ani temat o SOK nie jest tematem stricte politycznym, w przeciwieństwie do Twojej "rewelacji" o Lepperze. Jak takie tematy się kończą - widać było już parokrotnie. I również jak w tamtych przypadkach zaproponuję Ci przeniesienie się z takimi tematami na dowolne inne forum dyskusyjne.


Więc tak - najpierw bez słowa na wysypisko, potem zadaję pytanie, więc:
- że znane - piszę, że jest wiele innych znanych (zresztą taka jest filozofia działu przegląd mediów, tematy się dezaktualizują) na to nie mam odpowiedzi
- że niezwiązane BEZPOŚREDNIO (wielkie litery za modem, to nie mój wymysł) ze służbą - wskazuję na szybko inne tematy, nie mające ABSOLUTNIE ŻADNEGO związku ze służbą, z działu "Codzienna służba" :lol: i zablokowanie tematu.
Jednocześnie mod wykazuje swoje niezrozumienie co jest polityką, komentarzem, politykierstwem, a co informacją, dodatkowo potwierdzając brak związku ze służbą podanych tematów.

Na koniec:
Czy zostaną usunięte wszystkie tematy niemające bezpośredniego związku ze służbą??
Czy zostaną usunięte wszystkie bieżące tematy informacyjne (bo już wg tego moda nie są "rewelacją").
Czy zostaną usunięte wszystkie tematy związane ze zmianami w rządzie - od min. Zyty Gilowskiej do min. Sikorskiego?
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   

lokom,
o co Ci chodzi :?: Jesteś na tyle długo na NFoW, że doskonale wiesz, że od pewnego nie tolerujemy tutaj POLITYKI. Jakaś amnezja ?
Jeżeli chcesz się wyżyć w tej dziedzinie, to ruszaj na inne fora. Tutaj nie ma przyzwolenia na takie dywagacje.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   

Na tym forum jestem dość długo, na tym świecie jeszcze dłużej.

Nie piszę i nie oczekuję postów politycznych, wyrażam swoje zdziwienie dla nerwowej reakcji na post informacyjny.

Nie miałbym żadnych wątpliwości w przypadku zamknięcia tematu - sprawa znana, nie wymaga komentarza.
Wyrażam swoje zdziwienie dla usunięcia tematu z niejasnymi wypowiedziami modów na temat powodów usunięcia.

Edit: ten temat został zamknięty, ale nie usunięty:
http://www.nfow.pl/viewto...c4427eed#238755
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
Ostatnio zmieniony przez lokom Wto 10 Lip, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Draken1970
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   

Uważam, że lokom ma rację w swoim sposobie argumentowania.
:gent:
 
 
lokom 
7


Pomógł: 34 razy
Dołączył: 04 Lut 2005
Posty: 2875
Skąd: z Polski
Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Za wyjaśnienia nie mogę podziękować, bo ich nie uzyskałem. (typowy przykład - nie zostały pousuwane tematy nie mające żadnego związku z wojskiem, w tym wskazane, natomiast nie zobaczyłem żadnego argumentu na poparcie tezy, że wicepremier rządu nie ma związku z szeroko pojmowaną obronnością).

Z żalem stwierdzam, że bardzo zacznę się samocenzurować, na początek zacznę od zaprzestania aktywności, ograniczę się do czytania postów na tym forum, którego do tej chwili czułem się pełnoprawnym użytkownikiem i współautorem z rzeszą wspaniałych ludzi.

Do Królik poniżej:
Nie rób mi łaski, (ja o nią nie proszę, Ty nie masz do niej prawa) jeżeli nie masz argumentów, nawet nie odpowiedziałeś, dlaczego typowo polityczny post nie został usunięty na wysypisko, natomiast mój usunąłeś.

To nie "łaska", mój panie. Nie docierają do Ciebie rzeczy oczywiste, podobnie jak moje tłumaczenia. Po prostu uparłeś się, że masz rację i nic tego nie zmieni. No to ją miej.
Aha, gwoli wyjaśnienia - jesteś w błędzie. To nie ja usunąłem ten post. (Który nadal istnieje - na wysypisku, czego zdajesz się nie dostrzegać)

królik


Edit: No cóż, mój błąd, nie sprawdziłem kto usuwał post, natomiast przyjąłem, że odpowiedź jest od tego moderatora, który podjął taką decyzję.
Wydawało mi się (ale dzisiaj widzę, że jest dla mnie dzień nowych informacji), że w zwrocie "mój Panie" stosujemy wielką literę "P".

A mi się wydawało, że pisząc o dość konkretnych osobach (Mod, Admin) też stosujemy wielką literę. Jak widać dnia ciekawych informacji ciąg dalszy. Czego teraz się czepisz, aby sobie jeszcze pokrzyczeć?

Królik
_________________
Dawniej znieważający panującego narażał się na śmierć, później na uwięzienie. Musiał być gotów na karę. Dzisiaj wystarcza być chamem z dostępem do internetu by znieważać każdego, a brak kary rozzuchwala idiotów.
Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej. Albert Einstein
 
 
Henryk Kwinto 
6
wonsaty janush z podkarpacia



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 1401
Skąd: Groom Lake
Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   

O mało nie popłakałem się z żalu. :cry: Please, nie rozluźniaj mnie, proszę :roll:

:bye:

P.S. To oczywiście było do "lokom".
_________________
"Polską się nie rządzi, Polsce się służy."
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   

lokom,
Po pierwsze - temat przeniósł P_E, więc chybiłeś. Po drugie - takich "męczenników" o wolność i demokrację znam kilku na PZ.
Chcesz, aby podobny los spotkał i to Forum :?:
I na tym kończę - jak sie okazuje - jałową dyskusję.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Henryk Kwinto 
6
wonsaty janush z podkarpacia



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 1401
Skąd: Groom Lake
Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   

Amen.

:bye:
_________________
"Polską się nie rządzi, Polsce się służy."
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13547
Skąd: ---
Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   

Bardzo nieładnie Założycielu, Moderatorze i Wy, Panowie Dwaj. Wypowiedź lokom'a jest logiczna. Klakierstwo co poniektórych, łaskawie pozwólcie, że pominę. Nie zdążyłem przeczytać postu lokom'a ale Mu wierzę. Zaś tłumaczenie, że nie ma co pisać o sprawach o jakich media mówią od "dawna" (z tym "dawno" to bym się akurat nie zgodził bo to pojęcie bardzo względne) jest co najmniej dziwne. Gdyż: dlaczego wciąż pojawiają się na Forum cytaty - a to z prasy, a to z mediów elektronicznych ... a jakie? ano takie o jakich media mówią "od dawna". To chyba jakaś schizofrenia ? Lub też ... mierzenie różnych, różną miarą. :hmmm:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13547
Skąd: ---
Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   

Królik napisał/a:
i napisał/a:
Nie zdążyłem przeczytać postu lokom'a ale Mu wierzę.

Służę uprzejmie - ten topic nadal JEST.

Właśnie przeczytałem.

Królik napisał/a:
Pokaż mi który z tych cytatów (a to z prasy, a to z mediów elektronicznych) jest tematem politycznym i W DRUGIM poście zmierza do politykierstwa co sam lokom zauważył), jak w usuniętym na wysypisko temacie.

Skoro, cytuję "W DRUGIM poście zmierza do politykierstwa" to nie należałoby raczej upomnieć użytkownika wojtek :?: Bo to nie autor tematu zmierzał do "politykierstwa", gdyż On nie był autorem drugiego postu. :gent:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13547
Skąd: ---
Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   

Rozumiem, nie mam więcej pytań. :gent:
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Świtek 
8
Kontestator ;)


Pomógł: 6 razy
Wiek: 55
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 3581
Skąd: Kościan, Wielkopolska
Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   

A może to ochrona przymiotnika "niezależne" stało u podstaw usunięcia tematu? Już widzę jak wrogowie naszego forum z lubością tryumfalnie ogłaszają, że NFoW jest tubą tych czy onych...

Poza tym względy techniczne mogą mieć znaczenie. Temat gorący i interesujący stałby się przyczyną szybkiego wyczerpania limitu transferu, bo spodziewam się, że rozgrzałby serwer do czerwoności... Poza tym, od roku 1995, kiedy okazało sie, ze moi serdeczni przyjaciele głosowali inacej niż ja w wyborach prezydenckich, poczulismy się rozczarowani i pełni konsternacji. Od tego czasu moje przekonania polityczne i wybory jakich dokonuję stały się moją sferą intymną, której nie dzielę z najbliższymi. Moja partnerka w ostatnich wyborach głosowała inaczej niż i ja i polityka dla nas stała sie tematem pewnych napięć...

Pozdrawiam, Świtek :gent:
_________________
Mądrzy i głupcy popełniają taką samą liczbę błedów. Mądrzy ciągle nowe, głupcy zawsze te same.
 
 
 
Henryk Kwinto 
6
wonsaty janush z podkarpacia



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 1401
Skąd: Groom Lake
Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   

i napisał/a:
Bardzo nieładnie Założycielu, Moderatorze i Wy, Panowie Dwaj.

Estetyka to rzecz gustu. Komu jak komu, ale "staremu" użytkownikowi tłumaczyć pewne rzeczy ? Rozumiałbym, gdyby ktoś "młodych" userów rozpoczynał taką dyskusję. Zresztą, nie pierwszy raz toczy się dyskusja nt. polityki. Zapewne też wielu ja obserwowało (zwłaszcza "doświadczeni"). Czepianie się szczegółów jest dla mnie niezrozumiałe. Przecież każdy Moderator trochę inaczej wypełnia swoje obowiązki: jeden zamyka i przenosi na wysypisko dany temat, inny tylko informuje i zamyka pozostawiając post na swoim miejscu, gdzie ginie w otchłani kolejnych tematów. Takie to trudne do zrozumienia ?
Poza tym, czy Moderator nie człowiek ? ;) Nie może się pomylić ?

:bye:
_________________
"Polską się nie rządzi, Polsce się służy."
 
 
Joker11
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Lip, 2007   

Moderatorzy mają swoją pozycje na tym Forum więc nie musisz tłumaczyć i wspierać ich poczynań - chyba, że chcesz sie komuś podobać, spodobać.
:gent:
 
 
Draken1970
[Usunięty]

Wysłany: Sro 11 Lip, 2007   

Cytat:
(...) Rozumiałbym, gdyby ktoś "młodych" userów rozpoczynał taką dyskusję. (... ) Zapewne też wielu ja obserwowało (zwłaszcza "doświadczeni"). (...)
Przyczyny absencji w temacie mogą być różne. Mnie, osobiście, zwyczajnie się nie chciało, choć zdecydowanie jestem po stronie lokoma oraz i. Poza tym, liczyłem się z agresywnymi odzywkami, co spotkało mnie nie raz, a które już mnie nudzą.
Ad rem - unikanie i tego typu traktowanie niektórych tematów sprowadzi tematykę forum do poziomu dyskusji o gaciach, jakości butów i tablicy ogłoszeń rozporządzeń MON.

:gent:
P.S. Choć, pewnie (zgodnie z tradycją), nikt mnie tu nie trzyma.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group