Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dres code - czyli co z tym dresem?
Opublikował Wiadomość
miki88 
1


Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 22
Skąd: Wrocław
  Wysłany: Sob 07 Maj, 2016   Dres code - czyli co z tym dresem?

Witam serdecznie. Panie i Panowie, mam pytanie odnośnie dresu oficerskiego. Sprawa wygląda następująco: wiadomo wszystkim, że ośrodki szkolenia wymagają jednolitego stroju sportowego, i że chcą nawet relegować z kursów za jego brak. Co jednak należy zrobić w przypadku, gdzie ubiór ten zostaje wydany raz na całą służbę wojskową, a ostatnio przyszły na pododdziały wytyczne, które nakazują jednolity strój całego pododdziału podczas ćwiczeń i treningów. Wiadomo, najłatwiej wejść na allegro i zamówić taki, ale skoro MON tak rygorystycznie podchodzi do przepisów, ustaw i rozporządzeń, to dlaczego mam się wyłamywać i zamawiać to z pieniędzy nie przeznaczonych na ten cel.

Druga sprawa: komu przeszkadza, że żołnierze za prywatne pieniądze inwestują w strój sportowy który pozwala im wygodniej i niejednokrotnie zdrowiej trenować? (podobno jest zakaz używania obuwia cywilnego w jaskrawych kolorach do biegania)

Wracamy do zetorskich nawyków, w których doktryną główną jest maksyma: Ujowo, ale jednakowo?
_________________
Zamieszanie to moja specjalność^^
 
 
Płk Zbigniew Siusiak 
Banita


Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 519
Skąd: 56 Special Air Base
Wysłany: Sob 07 Maj, 2016   

Jak masz taki problem, to kup sobie go w WOGu. 40 zł z małym hakiem kosztuje.
_________________
Panie pułgłówkowniku Zbigniewie, Musiałem Pana wydymać :)
 
 
grzeg_sz 
6


Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 1075
Skąd: Otwock
Wysłany: Sob 07 Maj, 2016   

miki88, hmm.... tak z punktu widzenia cywila: to jest wojsko? czy przedszkole?

Wojsko
_________________
"Ufajcie Panu - i miejcie strzelby nabite"
 
 
miki88 
1


Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 22
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 07 Maj, 2016   

tu nie chodzi o problem posiadania dresu, tylko faktu że jest on tak samo niezbędny na zajęciach jak pas na służbie... ludzie, zadałem pytanie, oczekuję odpowiedzi a nie czepiania się tego że mam problem. Jak macie takie podejście to zamknijcie forum, bo po co pisać o problemach w służbie...
_________________
Zamieszanie to moja specjalność^^
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1739
Skąd: z kątowni
Wysłany: Sob 07 Maj, 2016   

Mamy wszyscy wydane przedmioty zaopatrzenia mundurowego. Nie po to, aby handlować nimi w internecie, ale aby je służbowo nosić. Jak się zużyją, z "mundurówki" mamy sobie kupić nowe.

Naprawdę masz problem? Mamy się na forum zrzucić te 40 złotych na twój dres? :lol:
_________________
....
 
 
grzeg_sz 
6


Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 1075
Skąd: Otwock
Wysłany: Sob 07 Maj, 2016   

miki88, przypominasz mi żołnierzy którzy poszli się poskarżyć wychowawczemu że parówki na śniadanie nie są obrane z celofanu. Jeden jedyny raz go widziałem wqrwionego :D
_________________
"Ufajcie Panu - i miejcie strzelby nabite"
 
 
Stefan Siara Siarzewski 
4



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2014
Posty: 236
Skąd: Nibylandia
Wysłany: Sob 07 Maj, 2016   

miki88, tak jak napisano: dres możesz zakupić za pieniądze z mundurówki. Po to ona jest.
_________________
Wąski, jak ty mie zaimponowałeś w tej chwili...
 
 
fiodor63 
6



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 1023
Wysłany: Nie 08 Maj, 2016   

Nie wiem o co chodzi - więc się wypowiem:

Miki 88 - im trudniej na ćwiczeniach - tym łatwiej w boju...

Jeśli ten dres Ci zawadza, drażni Cię i przeszkadza - to pomyśl - kiedy go po wielu katorżniczych treningach zrzucisz - będziesz jak nowo narodzony - jak grecki bóg, jak Tommy Lee Jones...

Dobra, wybacz ten żarcik. Sam wiesz - jest jak jest. W czasie wolnym do ćwiczeń pewnie masz lepszy ubiór. I to się chwali. Ale armia ma swoje prawa. I ten dres nie jest chyba wart starcia z systemem?
_________________
Nie pytaj, komu bije dzwon - bije on tobie
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Pon 09 Maj, 2016   

fiodor63 napisał/a:
I ten dres nie jest chyba wart starcia z systemem?

A może właśnie to będzie ta kropla, która przeważy szalę wojskowej pseudologiki ? :cool:
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 09 Maj, 2016   

Co ty chcesz z niego kamikadze zrobić i z byle pierdołą pchasz go na minę?
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
szeryf3 
7
Już rezerwa.



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 2175
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 10 Maj, 2016   

Przecież do niedawna ja biegałem na zaprawę w stroju sportowym, ale w takim w jakim mi było wygodnie. Czyżby wróciły stare czasy. Góra skóra i BG-esy. ;)
Wydaje mi się, że w szkołach jeszcze rządzi be..on i chcą pokazać co to nie oni. Czemu nie wysyła się kadry z szkół na praktyki do jednostek liniowych i tam się sprawdza ich wiedzę z prostego żołnierskiego życia.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11566
Skąd: -)
Wysłany: Wto 10 Maj, 2016   

No tak, ale wiesz w teorii to pomysł żeby ubrać wojsko jednolicie jest niegłupi
O ile ja (cywil) dobrze rozumiem, to problem nie polega na tym że żołnierze mają być jednolicie ubrani, tylko na tym że niewystarczająco często wydają te dresy (raz...) oraz, dodatkowo ubocznie, niesatysfakcjonująca wielu jakość dresu.
No ba.
Przejście na ubrania cywilne to niekoniecznie jest prawidłowy sposób na te dwa problemy.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Czw 12 Maj, 2016   Re: Dres code - czyli co z tym dresem?

miki88 napisał/a:
Witam serdecznie. Panie i Panowie, mam pytanie odnośnie dresu oficerskiego. Sprawa wygląda następująco: wiadomo wszystkim, że ośrodki szkolenia wymagają jednolitego stroju sportowego, i że chcą nawet relegować z kursów za jego brak. Co jednak należy zrobić w przypadku, gdzie ubiór ten zostaje wydany raz na całą służbę wojskową, a ostatnio przyszły na pododdziały wytyczne, które nakazują jednolity strój całego pododdziału podczas ćwiczeń i treningów. Wiadomo, najłatwiej wejść na allegro i zamówić taki, ale skoro MON tak rygorystycznie podchodzi do przepisów, ustaw i rozporządzeń, to dlaczego mam się wyłamywać i zamawiać to z pieniędzy nie przeznaczonych na ten cel.

Druga sprawa: komu przeszkadza, że żołnierze za prywatne pieniądze inwestują w strój sportowy który pozwala im wygodniej i niejednokrotnie zdrowiej trenować? (podobno jest zakaz używania obuwia cywilnego w jaskrawych kolorach do biegania)

Wracamy do zetorskich nawyków, w których doktryną główną jest maksyma: Ujowo, ale jednakowo?


Zgodnie z obowiązującymi przepisami:
Cytat:
DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Warszawa, dnia 19 listopada 2014 r.
Poz. 1615
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 31 października 2014 r.
w sprawie umundurowania i wyekwipowania żołnierzy zawodowych i żołnierzy pełniących służbę kandydacką
Zestaw nr 3
normy umundurowania i wyekwipowania dla żołnierzy zawodowych – mężczyzn
Tabela Lp. 1


Dres sportowy a nie " dres oficerski " otrzymujesz 1 szt. na 4 lata i taki jaki otrzymasz masz obowiązek używać. Nikt poza Ministrem Obrony Narodowej nie ma prawa nakazać ćwiczyć w innym dresie niż otrzymałeś. Jeżeli jeszcze z tego tytułu ktoś chce Ciebie relegować z kursu za "dres" to poproś o wyraźne napisanie za co Cię usuwają i wskaż Panu, który tak postępuje powyżej cytowane rozporządzenie MON.
Buty sportowe (tabela Lp. 36) otrzymujesz 1 parę na 2 lata zgodnie z cytowanymi przepisami i także masz je używać.
Ponadto w skład ubioru sportowego wchodzi jeszcze koszulka sportowa lp.32, skarpety sportowe lp.34, spodenki sportowe lp.35.
Kolejna sprawa to w wystąpieniach indywidualnych ( treningi, zawody sportowe) nikt nie zabrania Ci zakupu innych akcesoriów sportowych niż te które otrzymałeś. Jak również nikt nie może Ci nakazać kupić za własne pieniądze stroju sportowego bo jest niejednolity.
Ty po prostu taki otrzymałeś z organu zaopatrującego i taki Ciebie obowiązuje.

miki :cool:
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
aquirre 
4
jedi



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 282
Skąd: UE
Wysłany: Czw 12 Maj, 2016   

miki, prawdę mówiąc jesteś w błędzie, twierdząc, że wydano Ci dres na całą służbę. Dres ma swój okres użytkowania określony w przepisach (2 lata). Co roku dostajesz w tzw. "mundurówce" 50% wartości dresu, 100% wartości koszulki i spodenek oraz 50 % wartości obuwia sportowego. Procedura jest taka, że pobierasz dres z magazynu i zostanie Ci to potrącone przy następnej mundurówce. Szybko, łatwo i przyjemnie. Nie sposób jednak nie zgodzić się, że wzory ubioru sportowego WP, a zwłaszcza zastosowane materiały nie przystają do dzisiejszych czasów.
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 12 Maj, 2016   

aquirre napisał/a:
miki, prawdę mówiąc jesteś w błędzie, twierdząc, że wydano Ci dres na całą służbę


miki napisał/a:
Dres sportowy a nie " dres oficerski " otrzymujesz 1 szt. na 4 lata


Napisał ze a całą służbę? ja tam widzę coś innego napisane
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group