Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Pomocy] Odprawa mieszkaniowa
Opublikował Wiadomość
bettyo23 
1


Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 10
Skąd: polska
Wysłany: Nie 25 Lis, 2018   [Pomocy] Odprawa mieszkaniowa

Witam!
Szanowni Koledzy i Koleżanki. Chciałbym zapytać jak w praktyce wygląda wypłata odprawy mieszkaniowej przez AMW, zakładając że, złożyłem wniosek o wypłatę odprawy w tym samym czasie co wypowiedzenie stosunku służby. Po jakim czasie pieniądze wpływają na konto.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15952
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 25 Lis, 2018   

Cytat:
§ 2. Wypłata odprawy mieszkaniowej następuje na rachunek bankowy wskazany przez osobę, o której mowa w art. 23 ust. 1 lub 3 ustawy z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej lub w art. 17 ustawy z dnia 22 stycznia 2010 r. o zmianie ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 143 oraz z 2015 r. poz. 1322), w terminie do 30 dni od dnia, w którym decyzja o jej wypłacie stała się ostateczna.
ROZPORZĄDZENIE MON z dnia 25 lipca 2016 r. w sprawie wypłaty odprawy mieszkaniowej.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
bettyo23 
1


Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 10
Skąd: polska
Wysłany: Pon 26 Lis, 2018   

Dziękuję za odpowiedź, lecz chodziło mi bardziej o wskazanie czasu rzeczywistego czasu jaki minie od złożenia wniosku do wypłaty, lub wskazanie kiedy wspomniana decyzja staje się ostateczna (po jakim czasie od złożenia wniosku o wypłatę). Pozdrawiam
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15952
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 26 Lis, 2018   

Cytat:
Art. 47.2. Dyrektor oddziału regionalnego Agencji wydaje decyzję o wypłacie odprawy mieszkaniowej nie później niż w terminie 90 dni od dnia złożenia wniosku.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
JanuszKowalski
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lis, 2018   

Jak to zrobiłaś, że złożyłaś "kwit do cywila" i od razu "do AMW o wypłatę odprawy mieszkaniowej"?
Bo ja chciałem tak zrobić i AMW nie przyjęła mi dokumentów bo nie mam jeszcze decyzji o zwolnieniu (ostatecznej) a już minęło w moim przypadku prawie dwa miesiące od złożenia wniosku do cywila i jeszcze kwity z Warszawy nie przyszły.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15952
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 26 Lis, 2018   

Cytat:
Wydanie decyzji następuje po złożeniu wniosku, oświadczenia żołnierza o stanie rodzinnym na dzień wskazany przez żołnierza, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, i przedstawieniu co najmniej jednego z następujących dokumentów:
1) zaświadczenia o nabyciu uprawnień do emerytury wojskowej lub do wojskowej renty inwalidzkiej wydanego przez wojskowy organ emerytalny;
2) zaświadczenia o przyczynach zwolnienia z zawodowej służby wojskowej wydanego przez dowódcę jednostki wojskowej, w której żołnierz zawodowy pełnił służbę wojskową, jeżeli nie nabył prawa do emerytury wojskowej lub nie uzyskał uprawnień do wojskowej renty inwalidzkiej;
3) zaświadczenia o związku śmierci żołnierza ze służbą wojskową wydanego przez właściwy organ wojskowy;
4) decyzji o zwolnieniu z zawodowej służby wojskowej wraz z zaświadczeniem o wysłudze lat, od której jest uzależniona wysokość dodatku za długoletnią służbę wojskową, wydanym przez właściwy organ wojskowy, jaką żołnierz zawodowy będzie posiadał w ostatnim dniu pełnienia zawodowej służby wojskowej.


P.S.
Chyba "zrobił".
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Genek 
4
Emeryt &#128077;



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 154
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 02 Maj, 2019   

Otrzymałem ostatnio listem poleconym informację z mojego oddziału AMW o przekwalifikowaniu wszystkich mieszkań w moim bloku jako lokale mieszkalne niebędące kwaterami. Wcześniej były to kwatery.

Jednak najlepszy "kwiatek" jest na końcu pisma - "W kwestii ewentualnej wypłaty odprawy mieszkaniowej wyjaśniam, iż żołnierz służby stałej zajmujący lokal mieszkalny niebędący kwaterą, aby mógł złożyć wniosek o jej wypłatę zgodnie z przepisami art. 23 ust. 1 ustawy o zakwaterowaniu, będzie zobowiązany przekazać do dyspozycji oddziału lokal w trakcie jej pełnienia służby wojskowej."

Całą swoją służbę wojskową myślałem, że procedura otrzymania odprawy mieszkaniowej wygląda następująco:
- złożenie wypowiedzenia ze służby;
- otrzymanie ostatecznej decyzji o zwolnieniu z zawodowej służby wojskowej (zwykle ostatni miesiąc służby);
- złożenie wniosku o wypłatę odprawy mieszkaniowej;
- 90 dni na wydanie decyzji - po stronie AMW;
- 30 dni na wypłatę odprawy- po stronie AMW;
- 30 dni na opuszczenie lokalu mieszkaniowego - mój obowiązek.

Czy są jakieś przepisy mówiące o tym, że muszę zwolnić mieszkanie, abym mógł złożyć wniosek o wypłatę odprawy mieszkaniowej?
Czy raczej kogoś poniosła fantazja?
_________________
Nie ma ludzi zdrowych.
Są tylko jeszcze nie przebadani.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15952
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 03 Maj, 2019   

Sprawdziłem w ustawie, na stronie AMW i nic się nie zmieniło.
Nie wiem co art. 23 ust. 1 ma wspólnego z opuszczaniem lokalu mieszkalnego ? :-o
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Pią 03 Maj, 2019   

Procedura jest dokładnie taka jak ją Genek opisałeś.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
foxi 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 326
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 03 Maj, 2019   

Tak ta procedura obowiązuje jeśli masz kwatere, a jak masz lokal mieszkalny to musisz go zdać wtrakcie służby ewentualnie wykup.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15952
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 03 Maj, 2019   

foxi, a gdzie to jest zapisane ?

Widzę, że foxi "rzucił hasło" bez pokrycia i poszedł.

Cytat:
Art. 41
2. Żołnierz zawodowy, który utracił prawo do zakwaterowania, jest obowiązany opróżnić lokal mieszkalny, miejsce w internacie albo kwaterze internatowej wraz z osobami wspólnie z nim zamieszkującymi, w terminie 30 dni od dnia utraty prawa do zakwaterowania, a w przypadku żołnierza zwalnianego z zawodowej służby wojskowej, któremu przysługuje odprawa mieszkaniowa, w terminie:
1) 30 dni od dnia jej wypłaty albo
2) 90 dni od dnia zwolnienia z zawodowej służby wojskowej w przypadku, o którym mowa w art. 47 ust. 6.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
foxi 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 326
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 03 Maj, 2019   

W ustawie jest zapis że odprawa należy sie jak zdajesz kwatere a nie lokal mieszkalny.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15952
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 03 Maj, 2019   

foxi, co Ty wymyślasz ?
Proszę konkretne artykuły.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
foxi 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 326
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 03 Maj, 2019   

Odprawa mieszkaniowa nie przysługuje:

żołnierzowi służby stałej zwalnianemu z zawodowej służby wojskowej zamieszkałemu w lokalu mieszkalnym niebędącym kwaterą (Wykaz kwater znajduje się w zakładce „Mieszkania"). Żołnierzowi temu przysługuje prawo do zajmowania tego lokalu. Dyrektor oddziału regionalnego AMW zawiera umowę najmu tego lokalu mieszkalnego. Ze strony AMW.

[ Dodano: Pią 03 Maj, 2019 ]
Zawsze możesz zdać lokal przed odejsciem z armi i wtedy złożyć o odprawe.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15952
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 03 Maj, 2019   

foxi, prosiłem o art. a nie informacje ze strony AMW.

Art 23.
Cytat:
9. Odprawa mieszkaniowa nie przysługuje żołnierzowi zawodowemu oraz osobom, o których mowa w ust. 3, jeżeli żołnierz:
1) skorzystał z uprawnień w przypadkach określonych w ust. 6 i art. 21 ust. 6;
2) został zwolniony z czynnej służby wojskowej na skutek skazania prawomocnym wyrokiem sądu za popełnienie przestępstwa umyślnego;
3) został zwolniony z czynnej służby wojskowej na skutek orzeczenia wydanego w postępowaniu dyscyplinarnym.


Art.23 + 41
"Żołnierzowi służby stałej zwalnianemu z zawodowej służby wojskowej, zamieszkałemu w lokalu mieszkalnym niebędącym kwaterą, przysługuje prawo do zajmowania tego lokalu. Dyrektor oddziału regionalnego zawiera umowę najmu tego lokalu mieszkalnego.
Żołnierz zawodowy, jest obowiązany opróżnić lokal mieszkalny, miejsce w internacie albo kwaterze internatowej wraz z osobami wspólnie z nim zamieszkującymi, (...) w przypadku żołnierza zwalnianego z zawodowej służby wojskowej, któremu przysługuje odprawa mieszkaniowa, w terminie:
1) 30 dni od dnia jej wypłaty albo
2) 90 dni od dnia zwolnienia z zawodowej służby wojskowej w przypadku, o którym mowa w art. 47 ust. 6."

foxi napisał/a:
Zawsze możesz zdać lokal przed odejsciem z armi i wtedy złożyć o odprawe.
A właśnie, że nie musi opuszczać aby złożyć wniosek. Składa wniosek, dostaje odprawę i w terminie 30 dni od otrzymania opuszcza lokal mieszkalny.

Tak właśnie AMW nadinterpretuje sobie przepisy. Wymyśla bzdety, umieszcza na swojej stronie i robi z ludzi ....
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group