Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dres code - czyli co z tym dresem?
Opublikował Wiadomość
manfred 
Guru



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12945
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sob 14 Maj, 2016   

Nie widziałem, żeby ktoś zdawał WF w bgsach. Chyba że 20 lat temu. O wojskowych trampkach nie wspomnę. Pamiętam jak zmieniłem buty na biegowe i na 3k miałem wynik ok. 1,5 min lepszy. To może trzeba normy do stroju dostosować?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
tyracze
6


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1243
Wysłany: Sob 14 Maj, 2016   

manfred,
trzeba bylo kupić lepsze buty to pobiegłyby za Ciebie.
Tak naprawdę- pieprzysz głupoty.
Pozdr
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12945
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sob 14 Maj, 2016   

Olimpiada się zbliża, proponuje "atramenty" dla polskiej reprezentacji. A może i inni się skuszą?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Nie 15 Maj, 2016   

Osobiście wyznaję starą wojskową zasadę: "może być ch...wo, byle jednakowo". Z psychologicznego punktu widzenia ma ona sens, o czym wiedzą doświadczeni żołnierze. Tym mniej doświadczonym, za to bardziej postępowym, dedykuję, może trochę z przymrużeniem oka, fragment poniższego filmu - 37-45 min:

Wzgórze Złamanych Serc.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13564
Skąd: ---
Wysłany: Nie 15 Maj, 2016   

Jak widzisz miki88 - beton w wojsku wiecznie żywy.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Płk Zbigniew Siusiak 
Banita


Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 519
Skąd: 56 Special Air Base
Wysłany: Nie 15 Maj, 2016   

manfred napisał/a:
Nie widziałem, żeby ktoś zdawał WF w bgsach. Chyba że 20 lat temu. O wojskowych trampkach nie wspomnę. Pamiętam jak zmieniłem buty na biegowe i na 3k miałem wynik ok. 1,5 min lepszy. To może trzeba normy do stroju dostosować?


Niestety są JW gdzie WF trzeba zdawać w tym wojskowym kocu sportowym i jagodziankach.
_________________
Panie pułgłówkowniku Zbigniewie, Musiałem Pana wydymać :)
 
 
Silmeor 
6


Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1390
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 15 Maj, 2016   

Szwejk napisał/a:
Osobiście wyznaję starą wojskową zasadę: "może być ch...wo, byle jednakowo". Z psychologicznego punktu widzenia ma ona sens, o czym wiedzą doświadczeni żołnierze. Tym mniej doświadczonym, za to bardziej postępowym, dedykuję, może trochę z przymrużeniem oka, fragment poniższego filmu - 37-45 min:

Wzgórze Złamanych Serc.


To w jednostkach SP byś chyba dostał palpitacji serca. Przykład? Grupa Kontroli Startowej: 5 osób, każda w innym stroju. Do legendy też już chyba przeszła zbiórka jednego z PKW przed wylotem gdzie jedną z grup była Grupa Działań Lotniczych. :-)
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13564
Skąd: ---
Wysłany: Nie 15 Maj, 2016   

Dajcie ludziom ćwiczyć w tym w czym chcą. I nie czepiajcie się.

Najważniejsze - aby ćwiczyli.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Nie 15 Maj, 2016   

i napisał/a:
Jak widzisz miki88 - beton w wojsku wiecznie żywy.

Nie będę się spierał, co bardziej wojsku szkodzi - beton, czy postępowe, ale zakute łby.
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Nie 15 Maj, 2016   

Dyskusja o dresie przerodziła się w dyskusję o betonie.
Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że mamy armię roszczeniową i konsumpcyjną. Proces ten trwa już kilka ładnych lat. Dlaczego tak jest staram się ustalić już też przez kilka lat. Bo ciągle przybywają nowe fakty tego kierunku przeobrażania się armii i ustalić jednoznacznie co jest przyczyną takiego stanu rzeczy jest trudne. Ale może kiedyś zrozumię ten proces od podszewki. Zawsze wydawało mi się, że podstawą armii jest stawianie zadań przez Dowódców i ich wykonywanie przez żołnierzy. Dopiero w dalszej kolejności były wszystkie inne przyjemniejsze obowiązki.
Tylko proszę nie nazywać mnie betonem bo nim nigdy nie byłem i nigdy nie będę.
Silmeor napisał/a:
Grupa Kontroli Startowej: 5 osób, każda w innym stroju.

Wybacz ale tego to nie rozumiem ? A gdzie w tym wszystkim DIL, DTL, DLLC i inne osoby funkcyjne, które powinny sprawdzić ubiór ? Przecież szczególnie w lotnictwie BHP się kłania (przykład latające berety).

miki :cool:

Ps. Przepraszam za małe OT.
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
Silmeor 
6


Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1390
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 15 Maj, 2016   

miki, jeśli chodzi o FOD to jest w porządku. Po prostu jeden jest w kombinezonie, inny ma polar zamiast bluzy, kolejny ma kurtkę. Do tego jedni mają kamizelki odblaskowe, inni pasy, dwóch kolejnych ma na kombinezonie orginalne rękawki odblaskowe. Jeden ma czapkę technika, pozostali bez czapek. Kolejny jest w moro bo właśnie się dowiedział, że ma GKU i w zasadzie to już jest spóźniony itd. itp. Sorry za OT.
_________________
Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Nie 15 Maj, 2016   

miki napisał/a:
Zawsze wydawało mi się, że podstawą armii jest stawianie zadań przez Dowódców i ich wykonywanie przez żołnierzy.

Zgoda, ale:
- po pierwsze: w ramach i zgodnie z obowiązującym prawem, a nie według widzimisię dowódcy;
- po drugie: zgodnie z pkt 15 RO SZ, a nie według zasady "masz łeb i ch... to kombinuj";
- po trzecie: żołnierz oprócz obowiązków ma także prawa - i o tym dowódca powinien pamiętać;
- po czwarte: żołnierz oprócz praw ma przede wszystkim obowiązki - i o tym żołnierz powinien pamiętać.
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 15 Maj, 2016   

Szwejk napisał/a:
- po trzecie: żołnierz oprócz obowiązków ma także prawa - i o tym dowódca powinien pamiętać;


Cytat zapamiętany ze szkoły

1. Podstawowym prawem żołnierza jest być mądrze dowodzonym.
2. Dowódca nie może wysłąć żołnierza tam gdzie sam nie pójdzie /dotyczy dowódców liniowych/.

Było więcej ale czas robi swoje. :gent:
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
OOP 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 259
Skąd: z POLSKI
Wysłany: Nie 15 Maj, 2016   

Zauważyłem, że temat dresu odchodzi na bok i pojawiły się inne tematy.

Co do samego dresu - jestem za aby ten dres z dwoma paskami wywalić w pieruny do utylizacji, dać na szmaty bo wyglądamy w nim jak chłopaki z aresztu śledczego przed sprawą.

Czy nie można iść śladem naszych kolegów z zachodu a nawet z dalekiego zachodu (USA)???
Tyle mówimy o współpracy z USA tyle kopiujemy od nich rzeczy, działań i itp - to dlaczego nie zrobimy tego w postaci ubioru sportowego???
Już jeden na wszystkie rodzaje wojsk... (SZ USA mają oddzialnie)

Bo naprawdę WF u nas wygląda dla mnie tragicznie jak zbiórka w przedszkolu każdy inaczej...
Wiem wiem że jednolity strój nie spowoduje że ja że tamten czy ten podciągnie się o 5 razy więcej i itp.
Ale spowoduje to że będziemy zwarci i gotowi i będziemy monolitem a nie każdy osobna jednostką.... a tak czasami jest.

Pozdrawiam
:gent:
_________________
POLSKO-obudź się....
 
 
McSimus 
7
...pod kątem prostym 45 stopni !!!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 2605
Skąd: z wojska panie
Wysłany: Pon 16 Maj, 2016   

OOP napisał/a:
Wiem wiem że jednolity strój nie spowoduje że ja że tamten czy ten podciągnie się o 5 razy więcej i itp.
Ale spowoduje to że będziemy zwarci i gotowi i będziemy monolitem a nie każdy osobna jednostką.... a tak czasami jest

To może oprócz tego, że ma być jednolity, nasz ukochany instytut mundurowy sprawi, żeby był jeszcze praktyczny i wygodny :)
Przeciez w obecnym czasie i dobie kosmicznych technologii to nie problem (chyba) :?:
:cool:
_________________
I ty również możesz pomóc www.pajacyk.pl Dzieci czekają :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group